Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csako


csako
veterán

Nem követem etéren a változásokat: melyik gyártó ad garanciát beázás esetére?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#2) Mustaros válasza csako (#1) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Tudtommal egyik sem :))

(#3) joey04


joey04
titán

egyre kevésbé szimpatikus ez a cég...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) myckie2 válasza joey04 (#3) üzenetére


myckie2
őstag

Számomra már rég nem az. Anno az egyediségről, a különlegességről és a nagyon jó árról szólt a cég. Mostanában meg csak cégcsoporton belül rebrandelik a vivo vagy oppo telefonokat és eladják O+ néven egyediség és különlegesség nélkül, de legalább drágán...

(#5) beyruth82


beyruth82
veterán

Szánalmas hogy mindenben csúcs kategória de ip védettség az nuku....

(#6) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nem érzem olyan fontosnak
Esőben így is úgy is telefonálok vele
Fürdeni sosem fogok telefonnal
Garancia pedig egyik telefonra sincs hiába ip védett hivatalosan is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#7) Shyciii válasza beyruth82 (#5) üzenetére


Shyciii
veterán

Soha nem értettem ezt a vízállósági mizérát amit itt egyesek eladnak. Nekem sosem volt vizálló teleofnom (kivéve a legelső Motorola Defy-t), és ennek ellenére sosem volt gondom beázással, sem párával. Igaz én nem telefonálok a víz alatt, se nem csinálok selfit olyan mobillal, ami épp egy korsó sörben van...

(#8) beyruth82 válasza Shyciii (#7) üzenetére


beyruth82
veterán

Nekem viszont ázott be esővíztől telefonom.Ment tönkre hangszorója is néhány csepp víztől.Azóta mániám az ip vedettség aminek köszönhetően bátran elővehetem a telefont esőben is.

(#9) Shyciii válasza beyruth82 (#8) üzenetére


Shyciii
veterán

No. Akkor lássuk sorban a telefonjaimat, hátha mind eszembejut:
Samsung Galaxy S Advance, Samsung Galaxy S2, Motorola Moto X, Xiaomi Mi 5, Oneplus One, Oneplus 2, Nexus 5X, Honor 8, Huawei P9, Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi Mi A2. Soha egyik sem ázott be, vagy a párától ment volna tönkre. Igaz én esőben úgy telefonálok, hogy vagy kapucni, vagy esernyő, mert miért is lennék olyan hülye, hogy szakadó esőben szarrá ázva telefonáljak. Így viszont egy teló sem ment tönkre, mint ahogy baráti társaságomban sem, pedig ott aztán előfordulnak extrém olcsó telefonok is, mint pl a Xiaomi Redmi 5, 5A-k is.

[ Szerkesztve ]

(#10) nozs23 válasza Shyciii (#7) üzenetére


nozs23
addikt

Itt igazából az a gáz, hogy ők promózzák vízállónak a készüléket, mégsem szerzik meg a minősítést, amit amúgy mindenki más megtesz, csak azért mert pénzbe kerül. Már rég nem 300 USD egy Oneplus, ők is megengedhetnék maguknak, csak verik a fogukhoz a garast. Én a helyükben inkább csöndben maradnék ezzel kapcsolatban.

(#11) PowerBuldog válasza nozs23 (#10) üzenetére


PowerBuldog
veterán

A garast verik a fogukhoz, de minden évben egyre drágább. Közben elhagynak olyan dolgokat mint a jack csatlakozó. Ami ráadásul oltári pofára esés volt miután a saját közvélemény kutatásuk is kiderítette mennyire fontos az embereknek.

(#12) Shyciii:
Az ár e téren történő növelése számomra is rejtély. Designert sem nagyon fizetnek, mert 1:1-ben koppintanak házon belül.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#12) Shyciii válasza nozs23 (#10) üzenetére


Shyciii
veterán

A gáz inkább az, hogy Lee bácsit még nem küldték el onnan, és az összes olyan embert, aki képes megmagyarázni az elmúlt évek baromságait:

- hiába amoled kijelző, az AOD letiltva, mert sokat fogyaszt (asszem felhasználók nyomására viszakoztak, de lehet hogy csak Magisk modullal aktiválható egyes típusoknál)
- Nagy memória, de mégse használja ki, mert szerintük sokat fogyaszt így, vagyis baszhatják a sok memóriát, mert nem lehet kihasználni. Felhasználók elégedetlensége miatt idővel viszakoztak, és módosítottak
- Túlszaturált oled, és nem engedték srgba, dci3 beállításokat. Hálistennek felhasználói nyomásra nagy nehezen megoldották
- Qi töltés baromság (szerintük...)
- Jack csati elhagyása, mert több a hely az akksinak, közben mégsincs benne nagy akksi
- Magas ár. Értem én, hogy gyártási minőség már magas, és a tudás, de visszatekintve a Oneplus One-ra, akkor szemmel az sem volt gagyi, sőt, mégis jó áron adták. Egyébként megdöbbentő, hogy a Oneplus One-nak a mai napig mekkora támogatottsága van. Elérhetőek rá Pie alapú custom romok, pedig vagy 5 éves telefon.

[ Szerkesztve ]

(#13) NavySeal válasza Shyciii (#7) üzenetére


NavySeal
senior tag

Hát nekem is inkább az alacsonyabb SAR számít. Ha cseppálló, már rendben van víz alatt nem fogok fotózni vele. (az mondjuk igaz, hogy a telefonok egyre drágábbak és nem tudom egy ilyen minősítés egy telefonra levetítve mennyibe fájna a cégnek...)
Kíváncsian várom a megjelenést és ezzel együtt az árazást.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#14) Polarstar válasza PowerBuldog (#11) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ugye ezen nem csodálkozol?

Leradírozták a piacot, alig van a világon még hely ami nem kinai bérgyártó. Úgy emelik az áraikat, ahogy akarják, mert megtehetik.

Ezt úgy hívják, hogy "fejés"

Abszolut nem csodálkozom, hogy a jelenleg kiadott mobilok kopipészt másolatok - ami jól látható karterezés - ellenben vizsgálni ezt sosem fogják. ;)

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15) Norb€€€ válasza Shyciii (#9) üzenetére


Norb€€€
aktív tag

Még nekem sem ment tönkre semmi kütyüm víz miatt, de lett volna rá alkalom. S7-em kétszer le lett öntve véletlen vízzel míg az asztalon csücsült, le lett fröcskölve nyáron medencéből kicsapódó víztől, és már az alkoholt is kipróbálta a kis hamis. De leginkább azt szeretem benne, hogy ha koszos lesz (egyszer ráesett egy tortaszelet), csak berakom lágyan folyó víz alá, és két mozdulattal tisztára törlöm.
És itt ez a bibi, hogy nem nélkülözhetetlen persze, de egy nyugtató és hivatalos megerősítés, és ha már lassan ugyan annyit kérnek el egy telefonért mint a nagy gyártók, akkor vegyék már a fáradtságot így 2019-ben, amikor ez már nem feature, hanem kvázi alap követelmény, hogy megszerzik a minősítést. És itt ne jöjjön elő a centekre való hivatkozás, hogy "ezt érted tesszük" amikor már rég nem versenyképes árkategória.

(#16) NavySeal válasza Shyciii (#12) üzenetére


NavySeal
senior tag

Igen, ezek tényleg fájó dolgok.
(Soha nem volt OP telefonom, most egy Pixel 2-t használok)
A nyomorult wireless töltést is miért kell kihagyniuk...?!
A 3.5-es jack-re meg a felhasználók egyértelműen azt válaszolták, hogy tartsák meg és erre kivették...
Amiért én várom mégis, a nagy akksi és a SD855 -> nagyobb üzemidő.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#17) mjani1172 válasza joey04 (#3) üzenetére


mjani1172
addikt

Kérjél tőlük Áfás számlát,akkor mindjárt mosolyogsz.

(#18) PowerBuldog válasza mjani1172 (#17) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Amit persze nem adnak. :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#19) Noukoum


Noukoum
veterán

Azt azért illik hozzátenni hogy még mindig jóval olcsóbb mint a konkurensek. És azt hiszem nem csak a oneplus emelt árat, hanem kb mindenki.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#20) HarleyCustom válasza Shyciii (#9) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Csak ennyi?Ez bakfitty...kb. 2%-ka annak,amennyi nekem volt... :D ;]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#22) HarleyCustom válasza NavySeal (#16) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ott a Mi9. Vezeték mentes töltés, SD855.150e.ft.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#23) Shyciii válasza HarleyCustom (#20) üzenetére


Shyciii
veterán

Lehet hogy régebbóta mobilozol, mint én ;)
Így is kellemetlenül érzem magam, hogy 3/4-ed évente váltok mobilt már pár éve :D

Mi9 nem alternatíva. Azon MIUI van, és sokan nem szeretik azt. Pl én sem. Konkrétan gyűlölöm a MIUI-t.

[ Szerkesztve ]

(#24) NavySeal válasza HarleyCustom (#22) üzenetére


NavySeal
senior tag

3300mAh akksival...

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#25) G4bi89 válasza myckie2 (#4) üzenetére


G4bi89
senior tag

Nem azért,hogy védjem őket, de már az OP1 is egy Find7 volt csak sandstone hátlappal. (legszebb telefonjuk ettől még)
Szóval mindig is házon belül nézelődtek.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#26) joey04 válasza Shyciii (#9) üzenetére


joey04
titán

No. Felsorolhatod te a világ összes telefonját, ha valakinek ázott be, akkor annak mondhatod. Nekem egy Xiaomi ázott be.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) beyruth82 válasza #20749568 (#21) üzenetére


beyruth82
veterán

Mert azok.

(#28) Shyciii válasza joey04 (#26) üzenetére


Shyciii
veterán

User error.

(#29) emvy válasza Shyciii (#7) üzenetére


emvy
nagyúr

En peldaul le szoktam mosni a telefomonat csap alatt, ha valami miatt kosz kerul ra, vagy siman csak a higienia miatt.

while (!sleep) sheep++;

(#30) myckie2 válasza G4bi89 (#25) üzenetére


myckie2
őstag

Igazad van, ezt akkor nem vettem észre.

(#31) Narancskoma


Narancskoma
tag

Azért a víz elleni védettség fájó pont, ez egy kifejezetten hasznos dolog mindenkinek. Ettől függetlenül, hogy nincs tesztelve még lehet gondolom valamilyen szintig -ésszerű keretek között- vízálló. (nyilván nem a medencében használatra gondolok)

(#32) PowerBuldog válasza emvy (#29) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Na ilyet se hallottam még soha....

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#33) HarleyCustom válasza PowerBuldog (#32) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Attól még létezik mert Te nem láttál ilyet.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#34) emvy válasza PowerBuldog (#32) üzenetére


emvy
nagyúr

Ezert van olyan iparag/szakma, hogy market research -- a vilag nem pont olyan, amilyen te meg a kornyezeted. :)

while (!sleep) sheep++;

(#35) HarleyCustom válasza emvy (#34) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Na ez a baj...sokan azt hiszik,Ők az origo...a kezdet és a vég egyben :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36) Shyciii válasza emvy (#29) üzenetére


Shyciii
veterán

Ne haragudj, de ez aztán végképp user error. Kosz miatt csap alá dugni ritka nagy hülyeség, mikor enyhén nedves ruhával is le lehet mosni, vagy szimplán szárazzal letörölni a kijelzőt meg kifejezetten erre használatos eszközzel (spray+ruha) letörölni, és kész.

(#37) emvy válasza Shyciii (#36) üzenetére


emvy
nagyúr

Semmifele error nincs itt. Ez nekem tokeletesen mukodik, es ez kenyelmes. Tok felesleges ketsegbe vonnod, hogy masnak mi a kenyelmes. Nekem ez.

while (!sleep) sheep++;

(#38) beyruth82 válasza Shyciii (#36) üzenetére


beyruth82
veterán

Nem hülyeség ezek szerint hiszen hála a hivatalos ip védettségnek semmi baja nem lesz tőle a telefonjának :)
Ez az ami az op7-nél nem lesz meg :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39) PowerBuldog válasza emvy (#37) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Kíváncsi lennék azért egy statisztikára, hogy hányan takarítják így a telefonjukat (azok akiknek IP védett a telója)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#40) Noukoum válasza PowerBuldog (#39) üzenetére


Noukoum
veterán

Én ismerősi köröm alapján nem sokan. Inkább "biztonságban" érzik magukat, hogy nem fog a víztől tönkremenni, legyen bármi.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#41) Obyboy válasza Shyciii (#12) üzenetére


Obyboy
addikt

"Egyébként megdöbbentő, hogy a Oneplus One-nak a mai napig mekkora támogatottsága van. Elérhetőek rá Pie alapú custom romok, pedig vagy 5 éves telefon." - Hatalmas fejlesztői gárda van mögötte. Ősz óta vannak custom Pie ROM-ok (mára már közel 20 különböző fejlesztőtől) és márciusban kijött a hivatalos Lineage is.

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#42) emvy válasza PowerBuldog (#39) üzenetére


emvy
nagyúr

Biztos, hogy nem tul sokan, de nullanal tobb a szamuk. Szerintem sokan elvezik, hogy nem problema bevinni a vizbe, amikor fotozzuk a gyereket, meg mittudomen, furdokadban videozni, etc.

Nem arra van az IP68, hogy zuhogo esoben azva telefonaljunk :D

while (!sleep) sheep++;

(#43) Fred23


Fred23
nagyúr

Szóval bevágják egy vödör vízbe, de IP minősítés nélkül, mert kitaláltak valamit, amiben azért vagy nem bíznak, vagy annyira smucigok, hogy az már fáj -tekintetbe véve a mobiljaik egyre növekvő árát. Balekvadászat 3, 2, 1...

(#44) PowerBuldog válasza emvy (#42) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ja, de ha mégis beüt a krach és beázik, arra meg nem terjed ki a garancia. Na bumm.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#45) virkir válasza Obyboy (#41) üzenetére


virkir
veterán

Aztán kb feldughatjuk mivel hiába a friss rom ha az akkuk meg megdöglenek.
Ez a nagyszerű cég meg ugye baxik gyári akkut biztosítani, még úgy sem ha tőlük rendelnéd meg fizetősben a cserét.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#46) hemaka


hemaka
nagyúr

Jól van az, majd jön rá egy sw frissítés és akkor full vízálló lesz. :DDD

(#47) Noukoum válasza hemaka (#46) üzenetére


Noukoum
veterán

Legalább mindenkinek megnyugodna a lelke, hogy hivatalosan is vízálló:D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#48) JoeCockBill válasza PowerBuldog (#39) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

részemről nem az a lényeg hogy mosom e vízben, hanem hogy megtehetném ha véletlenül szükséges volna.
már ha ip védett telefonom lenne, mert most nincs. és rohadtul hiányzik a biztonság érzet miatt.
szóval a következő tuti az lesz

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#49) emvy válasza PowerBuldog (#44) üzenetére


emvy
nagyúr

Persze, ez benne van a pakliban, de ezen nem fogok izgulni.

while (!sleep) sheep++;

(#50) mrThomi válasza enginev3.0 (#6) üzenetére


mrThomi
addikt

Nem is arra találták ki hogy kádba vidd, ott max a hasadra ejted, hanem ha a balcsiba beviszed kis gumicsonakon egy JBL extreme társaságába ne kelljen bebugyolálni 4 teszkós szatyorba őket. Jártam már így, és közvetlen víz nem is nagyon érte, elég volt neki a pára is

Nothing Phone (2a)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.