Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HussarF

Na ez az egyszerű, mégis nagyszerű dolog. A hasznos dolgokhoz sokszor nem vagon pénz kell, hanem egy kis kreativitás

(#2) flashpointer válasza HussarF (#1) üzenetére


flashpointer
őstag

Ezt mondta Lenke-neni is a szomszedokbol mikor eloszor kiprobalta a rantott-parizert.

(#3) joe979


joe979
aktív tag

Oké ez a nyomtatósdi, meg figyelmesek, de nem egyszerűbb egy mérőszalag ?

Szissz

(#4) Graphics válasza joe979 (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem, sok esetben egyáltalán nem, én vonalzóval kínlódtam, az se volt megfelelő.

Ez teljesen korrekt, már 2 esetben is az óvatosságom miatt vehettem volna nagyobb hűtőt, ha ezt tudom.

Ott még a gép oldalfala is közbejátszott.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Zsinór + colstok/mérőszalag. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6) gyiku


gyiku
nagyúr

ez most komoly?

hüllő

(#7) kromatika


kromatika
veterán

Jó ötlet.

(#8) #19617792


#19617792
törölt tag

a termék dizájnja és megnevezése hibás, nem elég menő:
RGB színskála kellene, nyomtatható LED-ekkel és akkor lehet:
Cryorig Case Depth Checker Fatal1ty RGB Chroma Prism Pro-Tournament Edition

(#9) Zen7 válasza flashpointer (#2) üzenetére


Zen7
tag

top1. :DDD :DDD :DDD

Amúgy tényleg ötletes cucc, habár eddig is meg lehetett oldani :)

To Bullitz: "úgy hallom te se vagy a scoreboard magaslatán. A fenti kolléga írta hogy te se fényes stattal ücsörögsz a toplistán pedig aztán a leg op-b kasztot játszod a játékban." GOLD

(#10) subaruwrc


subaruwrc
félisten

:C

(#11) ForRedGlory válasza Graphics (#4) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Azért egy ilyen bonyolult feladatot kínlódva megoldani, hát... ott vannak gondok. Kihúzol egy madzagot a ház oldalának síkjában és ahhoz méred a magasságot. Ebben mit kell kínlódni?

(#12) zzola válasza gyiku (#6) üzenetére


zzola
félisten

Igen! Ez hülyebiztos, azoknak való, akik nem tudják, hogy hogyan kell használni a mérőszalagot... ;]

. :DDD

(#13) Graphics válasza ForRedGlory (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért mert 4-5 mm hézagnál nagyon nem mindegy :)

De próbáld meg, hogy benne a proci, és méred az oldalához, próbálod a síkot is megkeresni

Hajrá :D :R

Ingyen van ez is, meg az is.. Mindenki eldönti mit használ

Ja, amúgy mielőtt lehülyézésbe fordulna a dolog, nem nincsenek gondok, teljesen ép elméjű, és kezű ember vagyok. :R

@Jim Tonic: Lehet, nekem ettől függetlenül tetszik ez a megoldás, el tudjuk fogadni egymás véleményét :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) Jim Tonic válasza Graphics (#13) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Többet téved a papírtorony, mint az, hogy kifeszíted a zsinórt pl. 2 könyvvel vagy segítséggel, és megméred mérőszalaggal. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15) ForRedGlory válasza Graphics (#13) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Akkor ezzel odaragasztod bárhova a madzagot és mehet a vonalzó :DDD

Amúgy ne vedd személyeskedésnek, poén :))

(#16) hardline


hardline
senior tag

Ez sem hülyebiztos, mert ha csak gyorsnyomtatással kinyomja pistike, hogy megnézze, befér-e a kanyi nagy hűtő a házába, akkor jól átcseszi az agyát, mert nem valós méretben nyomtatott, de legalább megveszi a hűtőt, mert azt hiszi pont befér. ;]

(#17) KRi2


KRi2
aktív tag

Az oldallapnak a vastagságát, "bepattintását" is ki kéne vonni a madzagos mérésből nem?

[ Szerkesztve ]

||| | || ||||| | ||| ||

(#18) DemonDani válasza #19617792 (#8) üzenetére


DemonDani
addikt

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#19) #52815360


#52815360
törölt tag

Én inkább veszek egy lézeres távolságmérőt 200 euróért, hogy melyik 20 eurós hűtő fér be az e-atx házba.

(#20) Adam_Shepard válasza #19617792 (#8) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Várom a Mad Catz súlyozható verziót.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#21) Normi™ válasza #19617792 (#8) üzenetére


Normi™
őstag

Haveroknak csak gamer.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#22) DRB


DRB
senior tag

Nem akarok én senkit megbántani, de ha valakinek problémát okoz egy ilyen mérés, az jobb ha nem áll neki hűtőt szerelni. Komolyan, egy vékony spárga meg mondjuk egy vonalzóval való mérés akkor probléma, hogy egy külön eszközt kell hozzá tervezni, amivel gyakorlatilag ugyan úgy kel mérni mint vonalzó/spárga párossal? Ha valaki ezekkel nem tudja megmérni, az a cikkben lévő „eszközzel” sem fogja tudni.

[ Szerkesztve ]

(#23) saelin válasza Jim Tonic (#14) üzenetére


saelin
veterán

Minek oda madzag? Mikor még volt asztalim, akkor én ragasztószallaggal csináltam... :D

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#24) imibogyo válasza Graphics (#13) üzenetére


imibogyo
veterán

De próbáld meg, hogy benne a proci, és méred az oldalához, próbálod a síkot is megkeresni
Persze mindenki azt használ amit akar, de ettől függetlenül nem értem a problémádat. Ha egy kifeszített zsinór mellé odaállítasz egy collstock-ot, akkor mivel is látsz kevesebbet? Még a függőt is jól be lehet lőni (amit ezzel a papírmaséval is el lehet tolni), tehát nincs tévedés (vagy nagyon bénának kell lenni hozzá, hogy hibázz). :B

(#25) Graphics válasza imibogyo (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem mindig áll össze minden szerszám egy lakásban :D

Van olyan Nap-Hold- Jupiter állás.

Én abból élek, ami itthon van :D szóval kinek ez kinek az. Fogadjuk el.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) Whysperer válasza Jim Tonic (#5) üzenetére


Whysperer
addikt

Jólvan ,de az túl egyszerű. Meg ahhoz kell Zsinór meg vonalzó 8) Megcsúszik az asztalon a vonalzó 1 cm-t eltér :C :C :C :C :C ;] ;] ;]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#27) AMn3t


AMn3t
csendes tag

igazából nem hülyeség, tök ingyen van, csak letölteni és nyomtatni kell

és a madzagosnál praktikusabb, mert nem kell bíbelődni a rögzítéssel (szóval mindenképp egyszerűbb), a ragasztószalag pedig valószínűleg kissé besüllyed a ház síkja alá, szóval egy picit az is csal

pénzt egy kanyit se adnék érte, de azt h praktikus nem lehet tőle elvitatni szerintem

de amúgy a házak gyártói legtöbbször megadják a maximális magasságú hűtőt amit használhatsz, a hűtő gyártók meg a méretet (legalábbis az újabbak)

(#28) ViZion válasza joe979 (#3) üzenetére


ViZion
félisten

pfujj, mérőszalaggal oldanád meg, amit nyomtatásos-origamis szopással vagy 3D nyomtatással is lehet? :Y Remélem bannolnak ;] :D

xRagna: +1, de javaslom elvinni a gépet olyan céghez, ahol van 3D mérőgép. Kis pénzért megoldják. :K

Normális háznál nem szokták megadni a max hűtőméretet? :U Mintha olvastam volna pár háznál, bár NZXT óta nem vágyom más házikóra.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29) imibogyo válasza Graphics (#25) üzenetére


imibogyo
veterán

Továbbra is mondom, hogy tiszta sor.... Nem meggyőzni akartalak, csak nehezen láttam át a problémát. Én ahhoz vagyok szokva, hogy van minden a műhelyben, vonalzó, mérőszalag, collstock, lézeres távolságmérő, vagy akár csak egy belső tapintó az eszterga mellől, két egyenes fadarab meg egy ceruza, vagy filc, vagy úgy egyáltalán akármi amivel lehet mérni... :B

(#30) tecsu válasza #52815360 (#19) üzenetére


tecsu
addikt

Emiatt senki nem vesz távolságmérőt (vagy nagyon kevesen :DD ), de sokaknak van otthon, ahogy mérőszalag is. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#31) joe979 válasza ViZion (#28) üzenetére


joe979
aktív tag

áhá, ne vegyük el mások örömét :DDD

Szissz

(#32) Reggie0


Reggie0
félisten

Kene valami kek ledes verzio bluetooth-al, hogy mobilon keresztul meg tudjam osztani facebookon a meresi eredmenyt.

[ Szerkesztve ]

(#33) fornettisuti


fornettisuti
veterán

azt hittem konyhai hutokrol lesz szo 😳

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#34) BioNiCMaN válasza fornettisuti (#33) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Azokhoz is jó, csak nagyba nyomtasd. :DDD

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#35) ViZion válasza BioNiCMaN (#34) üzenetére


ViZion
félisten

Van cég, aki kartondobozzal "bebútorozza" az irodát. Látni akkor, h mi hogy fér el. Hasznos lehet amúgy, a 3D progik sem adják vissza mennyi a hely.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36) flashpointer válasza ViZion (#35) üzenetére


flashpointer
őstag

Oculus majd pontot tesz a vegukre .)

(#37) Anfänger


Anfänger
őstag

Jó szem kell hozzá + méröszalag.

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.