Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L4CI2


L4CI2
aktív tag

És ez gányolás mért is jó ? mért kell HDMI minden áron ?

(#2) htc07


htc07
addikt

Homályosítsatok már fel, akkor egy freesync monitor nevezett funkcióját nvidia kártyával ki lehet hajtani?

(#3) Bici válasza htc07 (#2) üzenetére


Bici
félisten

Jelenleg nem. De mivel az Adaptive Sync szabványos, így az elméleti lehetőség adott, hogy az nVidia is úgy döntsön, hogy támogatja.

(#1) L4CI2: Miért lenne gányolás? Akkor a G-Sync is gányolás?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4) velizare válasza L4CI2 (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

pl. tévéken elég ritka a displayport csatlakozó.

Abu, itt hardveresen különbözik az enkóder/dekóder a szabvány 1.4/2.0ás hdmitől, vagy firmware szinten fel lehet programozni, hogy támogassa az amd kiterjesztését?

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#5) icp1970


icp1970
senior tag

Én nem értem nagyon ,mi szükség van erre?

(#6) Abu85 válasza velizare (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A samsungos szakértő szerint az egész egy firmware. Nem használnak olyan hardvereket, amelyeket ma nem érhetnek el, vagy nem használnának más kijelzőkben FreeSync nélkül. A gond itt azzal van, hogy a specifikációt az AMD dolgozta ki úgy, hogy nekik megfeleljen, míg a szabványos Adaptive-Sync úgy lett kidolgozva, hogy mindenki beleszólt, és mindenkinek megfelelő megoldás született. Az AMD kiterjesztése akármennyire is szoftveres nem biztos, hogy működik majd a konkurensek kijelzőmotorjaival.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) bertapet11


bertapet11
tag

A g-sync ellen háborgók remélem itt is tiszteletüket teszik.

(#8) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annyit tegyünk hozzá, hogy a HDMI-t úgy kéne páros lábbal kirúgni az egész médiapiacról (TV-k, mobiltelók, fényképezőgépek, notik, tabletek, stb), hogy a lába ne érje a földet. Szándékosan egy lépéssel le vannak maradva, nehogy teljesértékűen ki lehessen használni az aktuális technológiát (1.4 idején fullHD@120Hz pl játékra/hfr 3D filmre, 2.0 idején uez 4k-ra).:W

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) #16939776


#16939776
törölt tag

Jó lenne ha ez 100%-ban megegyezne a majdani hivatalos spec-el, mert ennek 2 év múlva vége is lesz.

Lesz háromféle szabvány ugyan arra a csatlakozóra? Ezt nagyon gyorsan el kellene felejteni.

(#8) t72killer:+1 4 érpárt az rj45-is tudja, 8-rá is ráférnek az adat és órajel csatornák :))

[ Szerkesztve ]

(#10) helkis


helkis
addikt

ha jól értem a cikkből, bármely monitor, aminek van DP1.2a csatija az FreeSync-es is egyben?
tehát ha pl lenne egy G-sync monitor DP1.2a-val, akkor azzal nvidia vagy amd kártyát is lehetne sync-elve használni monitorcsere nélkül?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#11) t72killer válasza #16939776 (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sajnos az egész piac egyre erőszakosabban a vásárló megkopasztására rendezkedik be. A tervezett fizikai avulás béna, első hónapban széteső/még gariban visszajövő termékekhez vezet, ráadásul a mostani nyersanyagárak mellett a "kilopott anyaggal" nem sokat takarítanak meg. Új stratégia a szoftveres butítás/szegmentálás. A vásárlás pillanatában a termék megfelel az igényeidnek, aztán jön vmi feature, ami hirtelen naagyon "magától érthetődő és alapdolog" lesz, és mehetsz a boltba...

#10: ez egy nagyon érdekes kérdés, van otthon G-sync monitor, csak vmi újabb amd-karit kéne vadászni hozzá...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) Abu85 válasza helkis (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem. A DP 1.2a kötelező a FreeSync-hez, de a FreeSync még belül egyedi skálázókat is igényel. A FreeSync elérhetőségét a FreeSync logó jelzi.
A G-Sync kijelzőkön nincs DP 1.2a, hanem kizárólat 1.2 van rajtuk, de ha 1.2a lenne, akkor sem menne, mert a beépített skálázó nem támogatja az A-Sync szabványt.

Az a lényeg, hogy ha veszel egy FreeSync logós DP porttal rendelkező kijelzőt, akkor az biztosan szabványos, tehát ott megvan az esély, hogy később bármilyen VGA-val használhasd. A HDMI-s FreeSync és a G-Sync esetében ez az esély nem létezik.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) velizare válasza helkis (#10) üzenetére


velizare
nagyúr

nem. a monitorban is van elektronika, a csatlakozó nem közvetlenül van rádrótozva a kijelzőre.

@Abu85: értem, hogy az amd saját magának csinálja a kiterjesztést. az egészből azt próbáltam csak kihámozni, hogy van-e elméleti esély arra, hogy egy displayport nélküli kijelző hdmi porton keresztül freesynces legyen egy firmware update-tel.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#14) helkis válasza Abu85 (#12) üzenetére


helkis
addikt

a lényege a kérdésemnek az lenne, hogy ne kelljen monitort is cserélni már, ha az ember vesz egy másik kártyát, mert éppen az elérhető/jobb/stb.., 1-2évente cserél az ember szvsz vga-t, de monitort inkább 5évente vagy később.. tehát létezhet-e olyan monitor, amely mindkét oldalt magában foglalja?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#15) Bici válasza helkis (#14) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem nem létezhet, legfeljebb akkor, ha a az nVidia úgy dönt, hogy támogatja az Adaptive Sync-et.
Esetleg egy olyan eset is felmerült bennem, hogy egy monitor két külön bemeneten két külön szabványt támogat, de erre szerintem nulla az esély.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#16) #16939776 válasza t72killer (#11) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az okosok majd kitalálják a "bővíthető monitort", megfelelő supportal. Amiben csak a vezérlést+takaró lemezt kell cserélni félévente/ha kell új port... "pici" felárért.

(#17) bsh válasza #16939776 (#16) üzenetére


bsh
őstag

az első gsync monitor (az asustól) az pont ilyen volt már.

(#18) Franklin válasza bertapet11 (#7) üzenetére


Franklin
addikt

Már jövök is! :P

AOC G2460PF - Freesync - ára: 82.000 Ft
AOC G2460PG - G-Sync - ára: 130.000 Ft

Problem? ;]

(#19) pakriksz válasza bertapet11 (#7) üzenetére


pakriksz
őstag

itt vagyok, mit szeretnél?

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#20) t72killer válasza bsh (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hm? A swiftemet szét lehet berhelni :Y? Tény, nem ártana rá pár egyéb port...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

UHD TV-t használok elsődleges kijelzőként HDMI 2.0-n keresztül. Bátortalan kérdés, de lehetséges lesz-e a jövőben, hogy ezen bármiféle A/Free/G/akármi-sync működjön egyszer (mindegy melyik gyártótól)? Köszönöm a felhomályosítást.

(#22) vinibali válasza MeszesKPT (#21) üzenetére


vinibali
őstag

a van rajta DP és a gyártó kiad majd erre vonatkozóan frissítést, akkor igen. sztem HDMI esetében nem fognak ezzel foglalkozni majd.

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#23) nkmedve válasza MeszesKPT (#21) üzenetére


nkmedve
őstag

Én kétlem hogy hamarosan lesz hasonló lehetőség (azt pedig kizárhatónak tartom, hogy már meglévő tévéknél elérthetővé tegyék), mivel már egy jól működő Game mód is ritka (pedig minimum kéne legyen mostmár, középkategóriától felfele).

Gondolom előbb vagy utóbb kell hogy lépjenek ebbe az irányba és beépitsék valamelyik változatot az új készülékekbe, mivel az asztali monitorok ideje lassan lejár (egy szűk réteget kivéve) és ha nem terjesztik ki a támogatást tévékre akkor a Sync-ek eltűnnek a süllyesztőben (gyártótól függetlenül).

(#24) pakriksz válasza MeszesKPT (#21) üzenetére


pakriksz
őstag

nem fog kiadni rá frissítést a gyártó, úgyhogy nem.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#25) Abu85 válasza MeszesKPT (#21) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

HDMI-n keresztül nem, de vannak FreeSync-et támogató DP 1.2a-s UHD tévék is. Például Crossover 434K/494K és Mango Wasabi UHD420/UHD490/UHD550. Ezek a szabványos A-Sync technológián keresztül működnek. Egyedül ez az öt tévé nevezhető jövőbiztosnak a variálható frissítés szempontjából, mert a szabványos alap miatt bárki támogathatja a rendszert.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Az eddig összes FreeSync-es Radeon kártya képes lesz erre?
Vagy majd csak a köv. generációtól? (Rx 4xx)

(#27) Adultnapper válasza RyanGiggs (#26) üzenetére


Adultnapper
csendes tag

ez engem is érdekelne

Boom Biddy Bye Bye (Cypress Hill)

(#29) TIT


TIT
veterán

Most tudja a freesyncet hdmiről vagy nem?
Amd szerint igen.

(#30) Zehman


Zehman
csendes tag

Hali, Lenne pár alapvető kérdésem, Van egy Lg 23mp68Vq típusú monitorom, és egy Rx 480-as kártyám, HDMI-n összekötve, monitorban bekapcsolt freesync-el, (driverben is) mégse működik, ha nem kapcsolom be a vsync-et, egyedül az Amd-s freesync demoban látom müködni! tudna ebben valaki segiteni nekem?

(#31) kisza25 válasza Zehman (#30) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

monitorban hol kapcsoltad be?
nekem is ilyen monitorom van, rx 470 kártyám és én is pont ezzel küzdök :B
már megvan:)
picture-> picture adjust-> legalul FreeSync on

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#32) pilu85


pilu85
őstag

Hali. Hdmi kábellel megy a freesync???

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.