Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Melyik vízhűtés olcsó? :D

(#2) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ugy nez ki az xh305i D5 alapu, mig a kisebb modell egy DDC pumpat kap. ja es mindkettonel a tetoben van beepitett vizhomero.

normalis mikrofin blokk, rez radiator (bar kicsit vekony), komplett szet csovezni es feltolteni, komplett szoftveres vezerles, komplett szoftveres RGB vezerles.

egeszben nezve egyebkent realis ara van. kompatibilitasi szempontbol meg a 30 vastag rez radi ertheto, de azert 45 jobb lett volna. mondjuk ha az kell, akkor masodik radinak (GPU melle) ugyse szokott 30nal nagyobb beferni, innentol meg egy kezdo szetnek ez teljesen jo es remekul bovitheto.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#3) Tidus válasza KaiotEch (#1) üzenetére


Tidus
addikt

Én is vízhűtést használok, saját építés. Nem akarom még magamnak sem összeszámolni hogy mennyibe van. Mint hobbi tekintek a dologra, és tetszik is.
Amúgy minden hobbi drága mulatság, főleg ha szó szerint belefolyik az ember.
Amúgy 200ezret nem adnék ezekért, annyiból már egy elképzelést meg lehet valósítani, még némi plusz kiegészítő is belefér.

(#4) ughhh


ughhh
senior tag

Már nagyon várom az optikai processzorokat. Lesújtó, hogy a felhasznált energia nagy része hőtermelés.

(#5) BerserkGuts válasza proci985 (#2) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Mennyivel jobb hőfokot lehet elérni vele vajon? Aida stressztetben ehhez hozzávetve?

itt a tesztalany i7 8700K 4.6GHz 1.3V bár szerintem mindegy mi csak jól OC-zve legyen és a teszt 15pecig menjen:

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#6) proci985 válasza BerserkGuts (#5) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

passz.

az EK MLC vastagabb, a ventik mindket megoldashoz hangosak, viszont cserebe a Corsair pumpaja jobb, ami mondjuk ezen a szinten sokat meg nem szamit ameddig nem kap a rendszer meg egy radiatort es nem kot az ember ra egy VGAt is. tippre az MLC korul kene lennie tudasban, de ez modularisabb, plusz ennel a penz harmada a vezerlesre, csicsara meg az eletet konnyito cuccokra megy el. ami dragit, de onnantol, hogy a VGA is le van vizezve, onnantol van egy kb 300ezres, kifejezetten jo epitett vize az embernek.

iCue commandert nem ismerem egyebkent, a radiator, a blokk es a csatlakozok meg ha a szokasos szintjet tudjak akkor az mar oke, gyartok kozott nincsenek nagy kulonbsegek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#7) BerserkGuts válasza proci985 (#6) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Hát igen hatékony tud lenni vga és cpu-nál is mert a vrm-eken is átlehet folyatni

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#8) proci985 válasza BerserkGuts (#7) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

inkabb a nagyobb hutofelulet a lenyeg.

mostanaban VRM inkabb csak a GPUnal szokott problema lenni, alaplapi VRMet utobbi evekben nem nagyon szokas vizezni. kiveve a monoblockokat, de ott meg mas baj van.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9) delta38boss válasza Tidus (#3) üzenetére


delta38boss
tag

És megéri azt a hűtési teljesítmény külömbséget?

(#10) Tidus válasza proci985 (#6) üzenetére


Tidus
addikt

Tömören erről van szó.

( (#9) delta38boss) Meg.

(#11) proci985 válasza delta38boss (#9) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

attol fugg.

egy 300Wot fogyaszto rendszerre felesleges. ha csak a VGA behuz 300at, a cpu 140et, tetejeben meg csendet is akarsz es sokszor megy a rendszer uvegen, akkor megerheti.

regebben ket vagy tobb VGAnal kb kotelezo volt a viz hogy egyaltalan elviselheto legyen a helyzet, de ez mostanaban mar nem relevans.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12) delta38boss válasza proci985 (#11) üzenetére


delta38boss
tag

én egy 4.8 ghz -es i7 8086k -t hűtök egy cooler master előre összeszerelttel, videókártyát még eszembe sem jutott hogy kellene. 80 fok felé nem ment a 1080 ti

(#13) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Van aki ezt nem hobbiból csinálja? Többszörösét elkölteni, majd szerelgetni (főleg ha az illetőnek kevés affinitása van a dologhoz) egy D15-höz képest, hogy 4 fokot nyerjen az ember.

Tudom, hogy egy ponton elfogy a lég ereje, meg egy épített víz igen esztétikus tud lenni, de ehhez azért kicsit őrültnek kell lenni (jó értelemben). :)

(#14) delta38boss válasza MeszesKPT (#13) üzenetére


delta38boss
tag

A custom loopok szerintem inkább esztétikumot szolgálnak. Hobbinak is jó, csak drága :D

(#15) BerserkGuts válasza MeszesKPT (#13) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Mondjuk ezekkel a tesztekkel amikkel nézik és más nem is létezik csak 20fok szobahőmérséklet na ezt kéne megnézni hogy működik 40 fokban ;]

Ez érdekes lehet araboknál ha bedöglik a klima pl:.

Enyémet néztem 33 fokban most a jó melegben(panel és délután ide tűz a nap) aida64-el nem volt 100fok örültem is neki xD
(de nekem ugye egy sima aoi-m van csak)

Szerintem extrém helyzetben azért csak előjönne hogy a víz több hőt von el mint a levegő

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#16) proci985 válasza MeszesKPT (#13) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

amig volt multiGPU addig ket 200W+os GPU mellett majdnem muszaj volt vizezni, ha az ember elfogadhato rendszert akart.

vizen konnektorbol 800-850Wot hosszu tavon pl meg lehet huteni halkan, ez legen lehetetlen.

a D15 remek, csak eppen elegge megfogja hazon belul a legaramlast, aztan ha a tetejeben meg a GPUk felol jon mondjuk ambient +15-20 fok mert eppen dolgoznak az bonyolitja a helyzetet., konkretan eleg hasonlo felepitesu / tudasu IFX14em volt ket OCs 7850 mellett, ott elegge beallt a meleg sajnos.

ha meg megvan a viz, akkor a kovetkezo vagy a harmadik rendszerre is jo lesz.

BerserkGuts: Far Cry New Dawn alatt hosszutavu terhelesnel 42fokon peakel a CPU (1800X), 43mon a GPU (5700XT, 57 fokos junction), mindezt 23 fokban. smallFFT alatt hasonloan meleg a CPU. mindezt ugy, hogy a hazhutes ugyan be van love, de annyira tul van meretezve a radiator / legmozgas resz, hogy itt meg 5V alatt megy az osszes venti, mert nem eri el 30 fokot se a viz. jo, feluletre kb egy 480as radija van mindket egysegnek, meg ket kulon kor.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.