Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) plömplöm


plömplöm
őstag

"első"

akkor ezek a nulladikok voltak :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#2) total90 válasza plömplöm (#1) üzenetére


total90
veterán

Az mini? :Y

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#3) Jhonny06 válasza total90 (#2) üzenetére


Jhonny06
veterán

Igen, ezek voltak az igazi mini hifi-k anno. :)

(#4) --ka válasza total90 (#2) üzenetére


--ka
senior tag

A mikro, midi és mini kifejezéseknek régen még volt igazi jelentése (értsd, pl. készülék szélességének mérete, integráltság - azaz hány elemből áll a "torony") a szórakoztató elektronikában.
Ma már nincs. Semmi sincs. Okostelefon meg balhé, az van. :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#5) 8th


8th
addikt

Mininek mini de hifi? Hagyjuk már. Majd negyed milláért. :D

(#6) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

"Nem lesz olcsó", de legalább szép sem... :D

[ Szerkesztve ]

(#7) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Kovezzetek meg, de nekem ez tetszik, es meg az ara sem veszes. Aki kompakt rendszert szeretne, annak jo valasztas lehet.

(#8) plömplöm válasza total90 (#2) üzenetére


plömplöm
őstag

ha annak hívjuk, akkor az. de lehetne micro is :)

és akkor még topikja is van

#4: pontosan. azaz lehet, hogy az első, de maximum ezen a héten, volt már a technics-nek sok ilyesmije

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#9) burriebonz


burriebonz
tag

Azért egy hangfalkimenetet belepaszírozhattak volna.

(#10) embe


embe
nagyúr

Mint egy falat kenyér...úgy hiányzott ez a modell.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11) Lacok válasza plömplöm (#1) üzenetére


Lacok
őstag

Az első ilyen. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#12) plömplöm válasza plömplöm (#8) üzenetére


plömplöm
őstag

van benne hangkeltő gazdagon:

és talán pont erre gondolhatott a költő, hogy ilyenje nem volt még a technics-nek, ilyen szempontból az első. ezt nem tudom sem megcáfolni, sem megerősíteni.

és a szokásos:
Power Consumption 45W
aki ebből ~100W-nyi hangot vár, az csalódni fog :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#13) donpeal01


donpeal01
csendes tag

Nekem tetszik, egy lakásba elég. Vennék is egyet, ha egy százassal olcsóbb lenne.

(#14) komi77


komi77
senior tag

Valószínű, hogy bennem van a hiba, de sajnos nem ér fel a tudatom odáig, hogy elfogadja ezeket az egybedobozos kütyüket :F . Főleg high-end árú mini hifi esetében, ami még alma kalibrátorként is üzemel. Biztos ebbe az irányba megy a világ de számomra felfoghatatlan, hogy ennyiért ne kapjak hozzá két kis picsa hangfalat és még jól is szól (de mitől?) :Y No mindegy túlteszem rajta magam, pedig nagy reményeim voltak Technics-ék újra éledésével kapcsolatban.

Szegény ember kézzel nőz.

(#15) ROBOTER válasza plömplöm (#12) üzenetére


ROBOTER
addikt

Szerintem az első nagyobb nyomók passzív membránosak. Elől csak a szélessávúak vannak.

A mély lefelé néz.

(#16) [CsuCsu] válasza komi77 (#14) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

High-end €750-ert? LOL, ne nevettess, egy nullat meg pakolj ra, az mar talan high-end. Ez egy jo minosegu kompakt zenelejatszo, haloba stb, semmi tobb. Alma supportot pedig nehogy mar ne tudja, 2017 van. Attol meg nem fog szarul szolni, de a celkozonseg legalabb felenek almas telefonja van, igy egyertelmu.

Egyebkent sem a nagy hifi lancok piacat celozza. Gyanithatoan jol is szol, hallottal mar ekkora Bose rendszert?

(#17) komi77 válasza [CsuCsu] (#16) üzenetére


komi77
senior tag

Gondoltam, hogy lesz aki bokán rúg a high-end-ezés miatt. Viszont az egyik mondatodban benne a lényeg amire én is gondoltam: ez egy hálóba szánt zene-bigyó. Ha így nézzük nem túl olcsóra sikerült a beárazás. A high-end minősítést csak az ár és az előbbi felhasználási mód miatt akasztottam rá. :K

[ Szerkesztve ]

Szegény ember kézzel nőz.

(#18) Nemir Ombe válasza komi77 (#17) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hallgass meg egy ilyet [link] és megváltozik a véleményed az "egybecuccokról" ..... és ez még jól is mutat egy hálóban (is).... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#19) komi77 válasza Nemir Ombe (#18) üzenetére


komi77
senior tag

Hát lehet, hogy ez már tud valamit. Igazad van ilyet még nem hallgattam. Pedig sok helyen megfordultam az utóbbi pár évben. Még az is lehet, hogy megtetszik és veszek egyet. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#20) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Ezek olyan gyönyörűek voltak annó. Mindig is szerettem volna egy ilyet.

(#21) Nemir Ombe válasza gekkoXT (#20) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Most már egész olcsón tudsz is venni ilyet .... csak várni kellett "pár évet" .... :D ;)

Hmm ....

(#22) [CsuCsu] válasza komi77 (#17) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Haloba szant zenebigyok teren tenyleg nem olcso, de ott is vannak joval dragabbak. En szimplan felsokategoriasnak tartom. Hogy megeri-e, az a hangminosegtol es a nyujtott kenyelemtol fugg. Van letjogosultsaga szerintem, nem tunik parasztvakito termeknek.

(#23) embe válasza gekkoXT (#20) üzenetére


embe
nagyúr

Nemrég voltam egy "vizes" boltban. A sok szerelvény között a polcon egy ilyenről ment a zene. Csorgott is a nyálam.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#24) komi77 válasza [CsuCsu] (#22) üzenetére


komi77
senior tag

Szimpatikus az érvelésed. Mondom, hogy eljárt fölöttem az idő :) . Én még mindig a komponens hifi korát élem meg - napjainkban is. Kicsiben vagy nagyban mindegy.

Szegény ember kézzel nőz.

(#25) Pro Koryak válasza Nemir Ombe (#18) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az elődjétől nem voltak elájulva a tesztben = az árához képest sz.rul szól.

(#26) Nyugis


Nyugis
senior tag

Üdv

Semmilyen szempontból nem vagyok el ájulva tőle.
Ennyi pénzért már deck/ hi fi cucot épít az ember. És az azért kicsit más.

(#27) eladohardver


eladohardver
őstag

Ennyi Zséért ez egy nagy rakás szar :DDD

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#28) jeni


jeni
félisten

Ez olcsóbb és még építhető,fejleszthető,bővíthető.
Ugyanaz kicsiben

[ Szerkesztve ]

(#29) twollah1976


twollah1976
őstag

Akkor ennyit a sztereó hangzásról.

Ennyi pénzért egy, egy hangszóró kimenetet azért rakhattak volna rá.

Kár érte, volt / van Technics Hi-Fim, ez sajnos nem lesz.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#30) Lami66


Lami66
őstag

Azt hiszem nem én vagyok az egyetlen aki 230 ezer Ft-ból másmilyen minihifit rakna a nappaliba, és annak még térhatása is lesz.
Sok okosságot tettek ebbe bele, csak épp minek, mert kihallani senki nem fogja. Szerintem az ilyen masina arra van, hogy szóljon valami a nappaliban amíg ott mocorog az ember. Ez elé nem fog leülni a gazdája, csukott szemmel élvezni a zenét, és nem fog csettinteni közben, hogy a mindenit ennek a terhelésalapú fáziskalibrálásnak, hogy megdobja az MP3-at.

(#31) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Na, végre valami kellemes cucc!
Aminek nincs ifon csatija! :DDD :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#32) tecsu válasza gekkoXT (#20) üzenetére


tecsu
addikt

Ezek is hasonlóan gagyik voltak.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#33) BatchMan


BatchMan
senior tag

Azt hiszem megérett az emberiség a kipusztulásra.
Azon gondolkodtam, mennyit mernék kérni érte, ha eladnám. 20 eFt felett sekély esélyem lenne vevőt találni.

(#34) Dinsdale


Dinsdale
tag

A népi audio technika egyre lejjebb csúszik. Még néhány év és Sokol rádió típusú hangkeltőket fognak árulni aranyáron.

(#35) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Amíg az ájfont megveszik 300-ért hdready 4,7" kijelzővel addig...

(#36) Joczek


Joczek
tag

A Naim Mu-so hasonló koncepció, még drágábban: Naim Mu-so

Nekem nem jött be a Naim terméke, hiányzik a sztereó tér. Akkor már inkább egy aktív Dynaudio hangfalpár.

[ Szerkesztve ]

(#37) komi77 válasza Joczek (#36) üzenetére


komi77
senior tag

Neked nem jött be, pedig az egy Naim és még sem. Mert lehet, hogy hallottál már sztereót. Nekem ugyan ez a gondom ezekkel az egybe cuccokkal. Elhiszem, hogy jól szólnak csak én is hallottam már sztereót. Igaz ezt a Technicset nem hallottam de kicsi esélyt látok rá, hogy meg tudna győzni. Ugyanakkor meg ha valaki erre vágyik azzal sincs gondom.

Szegény ember kézzel nőz.

(#38) Slack


Slack
tag

Nem értem ezt a terméket. Nyilván nem nekem készítik, DE: drága és ráadásul mini. Ennek így mi értelme és létjogosultsága? Ma amikor egyre nagyobbak a telefonok, a TV -k, az autók. A 200 centis TV mellé mini hifi kell a gazdagoknak? Nem fér már el egy normál méretű hangrendszer a lakásban, vagy mi van?
Mert ha "olcsón" kell, akkor ok, legyen mini, aztán "ahhoz képest" jól szól.
Ha meg minőségi terméket akar az ember, akkor legyen már hozzá "normális" méretű hangfal. Ne csak "ahhoz képest" szóljon már jól a cucc. Mert bárki bármit mond a hangfalnak igen is kell a méret, a fizikát nem lehet kicselezni.

Vagy lehet mégis értem: szó nincs már itt minőségről, meg se próbálják azt nyújtani. Elég a márka, meg az "életérzés". Abból majd jön a pénz...

(#39) tecsu válasza Slack (#38) üzenetére


tecsu
addikt

Egyre több az értelmetlen termék és egyre butábbak az emberek. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#40) [CsuCsu] válasza Slack (#38) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Na, jol felmondtad a napi troll-lecket. Ez nem a gazdagek nappalijaba, neadjisten zeneszobajaba keszult, hanem a haloba, furdobe, konyhaba. Oda meg kell a fenenek nagy hangrendszer. Alternativ felhasznalas: nyugaton a nagyvarosokban sok luxusapartman jo ha 40nm. Ott meg hely nincsen.

A fizikas okoskodas: faradj be egy Bose bemutatoterembe es jol pofara esel. A tobbit meltatni sem erdemes.

(#41) Slack válasza [CsuCsu] (#40) üzenetére


Slack
tag

Ok, akkor a Te szinteden:

Jah, hogy nem dőlök be a paraszt vakításnak, akkor már troll vagyok. Oké, ha te mondod!

"Fizikai okoskodás": rakja a Bose cuccod mellé hasonló árból egy "normál" méretű hangrendszert. Aztán majd jól pofára esel...

-----------------------------------------
Még egyszer normálisan:
1. Fürdőbe, hálóba, hogy csak szóljon valami, ahhoz azért drága. (Persze elhiszem, hogy be tudsz linkelni pár ennél sokkal drágább pl.: Bose cuccot, de attól még ez is drága.) Egyébként éltem nyugat-Európába pár évet. Ott sincs kolbászból... Na meg a "gazdagok" közül is sokan megnézik mire költik a pénzüket.
2. Ha meg minőség kell, akkor adjuk már meg a módját. Nem kellenek álló hangfalak a konyhába, ne de azért mégis...

Véleményem szerint ez már messze nincs "AZ" a Technics minőség.

(#42) #31600896 válasza Dinsdale (#34) üzenetére


#31600896
törölt tag

+1 :D
Ennyiért 2 hangfalat tolhattak volna hozzá. Már csak a feeling kedvéért is.

[ Szerkesztve ]

(#43) Bundyta


Bundyta
tag

"illetve az esetleg zaj csillapításáért felel."

"illetve az esetlegES zaj csillapításáért felel."

Szép a masina. Kár, h az optikai hangcsatolón kívül nincs rajta hagyományos jack kimenet, pláne 230k-ért.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#44) henrik1


henrik1
tag

bírom azokat a kommenteket, amikben kb a Smartot hasonlítják az IFA-hoz.

(#45) #74018560


#74018560
törölt tag

Fűrészt nem adnak hozzá, ha géphez akarnám használni? :DDD

(#46) --ka válasza tecsu (#32) üzenetére


--ka
senior tag

"Ezek is hasonlóan gagyik voltak."

Attól függ, mihez hasonlítod. Egy high-end audiofil cucchoz képest biztosan.
De a maga nemében egy igen jó kis cucc az.

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#47) ROBOTER válasza --ka (#46) üzenetére


ROBOTER
addikt

Talán inkább arra gondolt, hogy a komolyság látszata (hatalmas, részletesen skálázott Deprez műszer) keveredik a bazári (mindenfelé ívelt műanyag) kinézettel. Számomra is kiábrándító.

(#48) --ka válasza ROBOTER (#47) üzenetére


--ka
senior tag

Úgy már érthető és elfogadható. Ízlések és pofonok; mellesleg élőben jobban mutat, mint a képen.
Hangminőségét tekintve szerintem bőven vállalható.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#49) kenwood


kenwood
veterán

A keco berendezese sem kispalyas.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#50) [CsuCsu] válasza Slack (#41) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Megmondom, miert trollkodas a kommented.

Eloszor is, a termek minosegerol valojaban fingod sincsen, nem probaltad ki, de meg egy tesztet sem linkeltel rola. Ennek ellenere parasztvakitasnak nevezed es lehurrogod, mindenfele valos alap nelkul.

Masodszor, elkezded hasonlitgatni olyan termekekhez, amik masik helyzetekre keszulnek, kulonbozo rendeltetesi cellal.

Harmadszor, ertem en, hogy a PH-n jelenleg a kompakt lejatszokat fikazni a divat, de ritkan latok olyan kommentet ami ilyen tokeletesen mondja fel a mostansag divat kozhelyeket.

Negyedszer, nem tudom milyen nyugat-europai tapasztalataid vannak, de egy random kollegamnak az oltonye tobbe kerul mint ez a cucc. Gondolhatod, mennyit filozik azon, hogy megvegye-e.

"Fizikai okoskodas": azt nem cafoltad meg, hogy a Bose kis merete ellenere veszett jol szol. Nyilvan lehet nagyobbat venni annyibol ami jobban szol, de sokaknak fontos a helytakarekossag.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.