Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ütős, ilyen áron Tamron névvel f/1.4-et várnék. Vérbeli canon-nikon-sony user nem vesz 3rd party obit, hacsak nem muszáj.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) copass válasza t72killer (#1) üzenetére


copass
veterán

sigma art 1.4 35,50mm azért etalon lett!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#3) t72killer válasza copass (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Röviden nekem is megfordultak a fejemben, de dögnehezek:(. Sony A7(r, v II) rendszerre gyúrok, egy 1.4/50 adapterestül kb 2x annyit nyomna, mint a kamera:Y

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) copass válasza t72killer (#3) üzenetére


copass
veterán

az tuti, viszont beretva.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5) Byk01


Byk01
senior tag

Amikor egy Nikon 85/1.8 G ennek a felébe az 1.4 G pedig a másfélszeresébe, akkor kijelenteni, hogy a konkurenciához képest jó az árazása, elég merész dolog.
Oké, hogy nincs bennük stabilizátor, de a jellemző felhasználási területükön (portré), szerintem, nem is alapkövetelmény, mert ha olyan hosszú a záridő, hogy a fotós bemozdul, akkor az alanya is megteszi, szóval a stabival sem vagyok beljebb.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#6) fi:zi'k válasza Byk01 (#5) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én nem látom a kijelentést, hogy jó az árazása. Az újdonság (stabi) miatt pedig nyilván nem a stabi nélküli darabok közzé árazzák be.
Majd látjuk, hogy mennyire indokolt az ára, ha látjuk az első tesztképeket.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7) aleister válasza t72killer (#1) üzenetére


aleister
veterán

"Vérbeli canon-nikon-sony user nem vesz 3rd party obit, hacsak nem muszáj."

Ez így elég nagy butaság. Aki fanboy, az szórja nyugodtan a pénzét. Aki meg szereti a jó ár/érték arányú dolgokat az bizonyos esetekben miért ne választhatna a 3rd party stuffok közü?!. Gyakorlatilag a Nikkor 35, 50, 85 fixek kivételével minden esetben jobban jár a felhasználó egy Tamron, Sigma vagy Tokina megoldással.

Canon vonalon nem tudom mi a helyzet.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#8) atok666 válasza aleister (#7) üzenetére


atok666
őstag

Nem jar jobban, csak olcsobban megussza ;]

Atok

(#9) freeapro


freeapro
senior tag

Tamront Zeiss áron? Kösz nem.

(#10) meridarider válasza copass (#2) üzenetére


meridarider
tag

Még nem ástam bele majdan nagyon a témába de m4/3 ra is dicsérik azt a szériát.

God hates us all.

(#11) aleister válasza atok666 (#8) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem ez kimeríti a jobban járás fogalmát. :)

Tamron 17-50, 70-300 VC, Tamron 90, Sigma 150, Tokina 11-16, Sigma 50-500, Tamron 150-600.mind rendre maga után utasítja a Nikkor megfelelőket a kategóriában belül. Már, ha létezik egyáltalán alternatívájuk.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#12) t72killer válasza aleister (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Gyakorlatilag a Nikkor 35, 50, 85 fixek kivételével minden esetben jobban jár a felhasználó egy Tamron, Sigma vagy Tokina megoldással." -> Te mondtad:R.

"Tamron 17-50, 70-300 VC, Tamron 90, Sigma 150, Tokina 11-16, Sigma 50-500, Tamron 150-600.mind rendre maga után utasítja a Nikkor megfelelőket a kategóriában belül."
Tény, a nikon is sok szemetet gyárt, de azért a 2.8/17-55, 2.8/105, 200-400 nem rossz darabok, igaz, megkérik az árukat.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) aleister válasza t72killer (#12) üzenetére


aleister
veterán

Nem, abszolút nem rosszak, sőt! De pl egy 17-55 4x (!!) annyiba kerül, mint a Tamron párja. A 105-ös azért maradt ki a felsorolásomból, mert noha remek üveg, de a Sigma 105 majdnem fele annyiba kerül, igaz optikailag némileg elmarad tőle.

Jók a Nikkor nagylátók is, de nagyon drágák. FX alapzúm dettó.

szerk: egyébként a Tamron egész egyszerűen most érzi úgy, hogy már nem számít új jövevénynek. Letett valamit asz asztalra. Ezért adja egyre drágábban a friss üvegjeit. Szvsz túlárazott a 35 és 45 1.8 VC-je is.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14) t72killer válasza aleister (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"a Sigma 105 majdnem fele annyiba kerül" Nem figyeltem a használtpiaci árakat, én az AF-D 105-ös micrót 400EUR-ért vettem anno, most kb zéró veszteséggel tudnám továbbadni.

Apropó újraértékesítés: bármilyen slamasztika az AF-kompatibilitással komolyan betehet egy utángyártott lencse eladási esélyeinek. Anno Sigmával csúnyán megjártam, a D7000 érkezésekor a 24-70-es nemhogy működni nem akart, de még a gépet is fagyasztotta.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) general


general
addikt

Kár az 1.8ért. Így nem érdekes. Ennyi.

(#16) Byk01 válasza fi:zi'k (#6) üzenetére


Byk01
senior tag

"a konkurensekhez képest még mindig sikerült alacsonyan tartani az árát"
Ez nálam kimeríti a jó árazás fogalmát.
Stabis 85/1.8-ak közé nem nagyon lehet beárazni (hacsak nem vagyok nagyon béna a kereséshez, és tele van velük a piac)
Biztos vannak helyzetek, ahol jól fog jönni a stabi, de szerintem egy portréobjektívnél ez annyira marginális, hogy emiatt 2x-es árat nem nagyon fognak megadni, főleg egy 3rd party üvegért.
Az nyilván más kérdés, hogy a rajza miatt esetleg megérheti, de akkor meg ott lesz a kérdés, hogy stabi nélkül nem lett volna-e még jobb.

(#15) general ??? Vagy egynégy alatt már nincs is élet?

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#17) hemaka


hemaka
nagyúr

Ha hozza az ART-szeria tulajdonsagait, nem lesz ez rossz. Az ara meg majd merseklodik ugyis.

(#18) fi:zi'k válasza hemaka (#17) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az obikra azért ez annyira nem jellemző.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19) ArthurMiller válasza aleister (#11) üzenetére


ArthurMiller
senior tag

Bizony:) Én mindig nikon obikat vettem, de most a táskába mellettük van egy tamron 15-30 2.8 vc, sigma 150-600 sport, és bizony eléggé elégedett vagyok velük.

[ Szerkesztve ]

(#20) general válasza Byk01 (#16) üzenetére


general
addikt

Úgy ertem, ennyiért 1.8? Nekem is 1.8as van, a jó öreg Canon, kiváló obi, mindenki tudja, hogy az egyik legjobb ár-érték arányú üveg a piacon, a Tamronnál ezt nem tudják? hülye lennék 3x-os árat fizetni egy hasonlóert,a stabi ezen a gyutávon nem létkérdés. 150-200 közt ujonnan esetleg...

(#21) Byk01 válasza general (#20) üzenetére


Byk01
senior tag

Javagyúgy ... akkor egyetértünk

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.