Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hangszóróba épített kijelző mikor lesz? Tegyünk rá még egy lapáttal az RGB lázra. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) Patice válasza lezso6 (#1) üzenetére


Patice
nagyúr

Egy pár kijelző házas hangszórót kérek... :P

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3) saen


saen
veterán

Megoldás keresi a problémát esete. Ismét egy csoda újítás...

(#4) jamez


jamez
senior tag

mindent a profitért

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#5) cc42


cc42
csendes tag

Arról tudni valamit, hogy milyen hatással van a TV-k élettartamára?

(#6) xmaas válasza cc42 (#5) üzenetére


xmaas
őstag

2-3 evente ahogy lejart a gari mehetsz a boltba venni az ujjabb "fejlesztest" :C .

De ja arra en is kivancsi leszek hogy mit er az egesz dolog illetve meddig fog mukodokepes maradni egy ilyen TV

(#7) b.


b.
félisten

Így kell ezt, 3D-t szüntessük meg ,az értelmetlen ficsőr, bezzeg ez.. innováció a köbön .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#8) Cifu


Cifu
nagyúr

Gratulálunk a gyártóknak, eddig is problémás volt a laposTV-k esetén a megfelelő hangzás biztosítása, és most sem arról szól a hír, hogy jajj, milyen jól fog szólni....

Viszont innováció, mert vékonyabb lehet a TV. Igaz senki sem kérte, de majd a marketingesek eladják...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) dementor


dementor
senior tag

Kíváncsi lennék a hangzásra.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#10) kromatika


kromatika
veterán

Értelmetlen pénz hajhász újítás. Ahogy lenni szokott.

(#11) Fred23


Fred23
nagyúr

Nem egy jó ötlet, de legalább drága. :D

(#12) lezuvius


lezuvius
őstag

Valamit ki kellett találni, hogy "indokolt" legyen a felár az LG OLED TV-hez kèpest :)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#13) Eclips21


Eclips21
őstag

Szerintem egy 5000dollar feletti tvbe felesleges a hangszoro xD az a minimum hogy otthon van hozza "rendes" hangfalszett

(#14) ALBY válasza Eclips21 (#13) üzenetére


ALBY
senior tag

Pontosan! Így helyes.
Ott baj van ahol ilyen tévét vesznek hangfalat meg nem.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#15) kromatika válasza lezuvius (#12) üzenetére


kromatika
veterán

Szerintem is :K

(#16) Cifu válasza Eclips21 (#13) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hajdan a Pioneer Kuro-knál volt ez divat. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Talán logikusabb lenne az, hogy bizonyos nagyobb drágább tévékből egyszerűen kihagynák a hangszórókat. A vékonysága miatt a hangminőség úgyis le fog maradni a képhez képest és abban az árkategóriában már bőven belefér egy komolyabb hangrendszer, vagy egy jobb soundbar. (vagy csomagolhatnának hozzá egy soundbart alapból)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) #72042496 válasza Tigerclaw (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem biztos ám, hogy azt úgy el lehetne adni. Simán lehet sok olyan ember akinek kell egy durva tévé, de a hang annyira nem érdekli. Ha belegondolok, a reggeli műsor vagy egy időjárás-jelentés miatt sem feltétlenül akarnám bekapcsolni az erősítőt.

A soundbar jó ötletnek tűnik, de az meg annak felesleges, akinek erősítője van. :)

Szerintem rendben van így, hogy tesznek bele egy alap hangot, aztán akinek több kell az megoldja külön. A hírben linkelt írásból úgy vettem ki, hogy nem szól rosszul ez a konkrét tévé, tévés viszonylatban nyilván.

[ Szerkesztve ]

(#19) fattyu


fattyu
veterán

"Nem lepődtünk meg, hogy kiderült: nem lesz olcsó a Sony kijelzőbe épített hangszóróval rendelkező OLED tévéje."

nem hiszem hogy az olcsó és a sony szavak valaha szerepeltek egy mondatban irónia nélkül...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20) Piftuka


Piftuka
veterán

Pedig nem butaság ez a technológia.

A TV-kbe épített hangszórók jellemzően nem feltétlenül a kiváló hangminőségről szóltak, így ezt felhozni hátrányként nem érdemes. (Ráadásul még nem is hallottuk, hogy milyen minőségben szól.)

Ha pedig abba belegondolunk, hogy napjaink TV-ivel ellentétben a hangszóró ismét előre került, ráadásul egy nagyon nagy méretű hangszóróról van szó (az egész képernyő ugyebár), akkor elég sok lehetőség rejlik ebben a technológiában.

Én nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy mit tudnak kihozni belőle! :K

"SONY és drága"... Még emlékszem, amikor 2001-ben, a Media Markt-ban a több tucatnyi CRT monitor között megjelent az első TFT monitor; 12-13 col körüli méretben, éppen SONY gyártmány volt, és ~350.000 forint volt az ára. Az még most is nagyon sok, akkor pedig rengeteg pénz volt.

Szerintem még kb. 10 év, és egy átlagos, nagy méretű (55 col + ) OLED készülék annyiba fog kerülni, mint manapság egy belépő szintű, közepes méretű LED TV.

"Aquila non captat muscas."

(#21) Astroboy


Astroboy
őstag

De hát mégis hogyan gyün ki a hang a képbű? LCDTS mono? ;]

(#22) zozoz1


zozoz1
aktív tag

Nem igazán vágom ezt. Ahhoz hogy hangot generáljunk vminek meg kell a levegőt mozgatni. Ha ez megtörténik, az milyen hatással lesz magára a kijelzőre ami meg nem szereti a rezonanciát. De fogadjuk el ez így jó. De még is milyen mélyeket tud egy ilyen kijelző produkálni?
Nem lenne egyszerűbb ha egy ultralapos tévéhez adnának egy külsö normális hangrendszert? Akinek ilyen TV-re van pénze gondolom van megfelelő méretű nappalija is hozzá. Netán külön moziszobája.
Ez az egész sztem megint csak egy vakulj paraszt dolog.... :F

[ Szerkesztve ]

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#23) Vesa


Vesa
veterán

Mára elérkeztünk oda, hogy a gyártók csak a marketingesek számára fejlesztenek.

A tudomány a valóság költészete!

(#24) scdlsc


scdlsc
aktív tag

Nem csak otthoni felhasználásban gondolkodnak a gyártok.
Prémium üzletek, kiállítások, repülőterek, stb., ahol van pénz és egyszerűbb egy ilyen tévét kirakni, mint külön hangrendszerrel vacakolni. Mert azért gondolom ez jobban szól, mint a belepréselt hagyományos hangszóró.

(#25) Vesa válasza scdlsc (#24) üzenetére


Vesa
veterán

Ezeknél a megoldásoknál nem létezik a "jól szól" jelző! Ahogy telefonoknál sem (más kérdés, hogy még az állítólag hozzáértő cikkírók is rendre arról zagyválnak, hogy az adott telefon jól szól).

A tudomány a valóság költészete!

(#26) scdlsc válasza Vesa (#25) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Nem is elvárás, hogy jól szoljon. Elég, ha jobban szól, mint a hagyományos. Ráadásul szemből érkezik a hang. Ez még előnyére is válhat.

(#27) ALBY válasza scdlsc (#26) üzenetére


ALBY
senior tag

Csak arról van szó hogy az eredmény még így is szánalmas, viszont nem akarom kifizetni a kedves "fejlesztéseiket" amit az életbe be nem kapcsolnék.
A hitvány alap hangszórókat sem fizetem ki szívesen! (meg a zokostévét sem)

Ez a képernyőrezgetés tabletekbe lenne jó vagy notebookba talán, amúgy meg minek.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#28) scdlsc válasza ALBY (#27) üzenetére


scdlsc
aktív tag

"az eredmény még így is szánalmas"
Te hallottad már élőben? Tényleg szarul szól?

(#29) busman válasza scdlsc (#28) üzenetére


busman
addikt

Hallottam,kifejezetten jól szól.Ráadásul sztereo.

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#30) b. válasza busman (#29) üzenetére


b.
félisten

Ráadásul? :DDD 2017 ben azért még jó. :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#31) CJ4567 válasza lezso6 (#1) üzenetére


CJ4567
veterán

1080Ti-re már szereltek, úgyhogy hamarosan az is itt lesz. :D

No Sana No Life

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.