Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) Tigerclaw válasza gabor7th (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

"ráadásul magyar munkavállaló már alig van..."

Ezt mondják el azokban a régiókban, ahova a rendszerváltás óta egyetlen ilyen multi sem telepedett le. Az ország nagyobb felén, vidéken, az autópályáktól messzebb továbbra is komoly munkanélküliség van, csak a külföldre menekültek, a közmunkások, meg a rendszerből kikerültek nem látszanak az amúgy is kozmetikázott munkaügyi statisztikákban. A mi városunkban nem találsz egyetlen helyi, vagy regionális cég hirdetését sem a munkaügyi központ hirdető falán. Az összes hirdetés kivétel nélkül minimum 200km-re cégtől származik.

A kormány nem csinál mást mint hogy folyamatosan az észak-nyugati és középmagyarországi régiókba, ugyanazokba a városokba telepít cégeket, pontosabban azt ösztönzi hogy oda telepedjenek le. Komárom, Székesfehérvár, Győr, Mosonmagyaróvár, Budapest ismétlődik jellemzően az ilyen hírekben. A Mercedes vagy a majdani BMW gyár a nagyon ritka kívétel.

Ezekben a régiókban az átlagbér meg erősen tendál a minimálbérhez. Az átlag középfokú végzettségű alkalmazott itt 200 bruttó alatt kap jellemzően, mert minek is adnának többet egy olyan régióban, ahol munkanélküliség van és ezt ki lehet használni.

Én több szakmával, valódi idegennyelv-tudással nem találtam itthon munkát. Aztán voltam külföldön másfél évig és most megint itthon vagyok és átképzem magam nem kevés saját pénzből egy új szakmára, remélve azt hogy azzal már nem kell újra külföldre mennem mikor munkát keresek.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.