Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cythyel


Cythyel
senior tag

Inkább pakolnak rá 4 HDMI-t, mely ráadásul licenszdíjas, mintsem a díjmentes DisplayPort-ot... Ezt sosem fogom megérteni...

(#2) t72killer válasza Cythyel (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha HDMI 2.1, akkor meg van bocsátva:K

Ezt a 4 csatlakozós bevitelt nem értem, van olyan eszköz (VGA), ami szétbontja 4 kábelre a jelet, amit majd a TV összerak:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) AAAgold válasza t72killer (#2) üzenetére


AAAgold
senior tag

Antöbbmonitoros rendszereket kezelni képes vgak jók ide is szerintem

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#4) t72killer válasza AAAgold (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos, az is hasonló koncepció:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) ripla


ripla
őstag

Nem vagyok a fejlődés ellen, de még a 4K is csak most kezd elterjedni, hová ez a sietség?

[ Szerkesztve ]

(#6) t72killer válasza ripla (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Első fecskének jó, úgyis olyan ára van, amit normál nyugati felhasználó sose fizetne egy TV-ért. Fotónézegetésre amúgy már most használható lenne - kérdés, ki az, aki minőségi fotókat nézeget TV-n:F?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) RPZ válasza t72killer (#6) üzenetére


RPZ
tag

Kb. mindenki.

Inkább az a problémám a termékkel, hogy kb. 4x ekkora felületen kezdene el kijönni a 8K észlelhetősége, ergo 140 coltól. Ilyen kis képátlóra ÉRTELMETLEN ez a felbontás.

(#8) Cythyel válasza RPZ (#7) üzenetére


Cythyel
senior tag

kb jah, igazából ott 50-55" környékén van az a határ ahol megérheti a FHD helyett a 4K, az általad megadott 140" még lehet kicsi is lenne a 8K-hoz hogy lássuk is a differenciát 4K és 8K között...

(#9) Dr. X válasza t72killer (#6) üzenetére


Dr. X
aktív tag

Ez az ár nem, hogy nem drága, hanem meglehetősen olcsó kezdőár, egy új technológiától. A 4K, ha jól emlékszem 6-7 millióval nyitott.

(#10) t72killer válasza RPZ (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valóban, 8k-hoz már kb falnyi/vetítővászon méretű eszköz kéne, pláne mozgóképnél. SzVSz a 8k lesz a hagyományos TV műfaj vége, mert egyszerűen szállítani nem lehet az értelmes felbontás/átmérő arányú készülékeket. Jöhetnek a feltekerhető/összehajtogatható panelek és az igazi VR-szemüvegek:K

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) Norb79 válasza Cythyel (#8) üzenetére


Norb79
őstag

Van ideális pixelsűrűség, vagy miért? Mert a méret és a felbontás változtatásával a pixelsűrűséget változtatod. És akkor a telefonok amiken még sűrűbb a pixel, azon hogyan látni bármit? Ott mit ér a FHD vagy 720p?
Ezek ilyen alaptalan fantazmagóriák, már csak azért is, mert amiről ti próbáltok beszélni az három adattal dolgozik, képátló, felbontás és nézőpont távolsága. A háromból egy adatot nem figyelembe véve fals adatot kaptok. A nagy ppi ellen való küzdelmet akkor telefon vagy tablet fronton kell megkezdeni. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) Jhonny06 válasza ripla (#5) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nagyjából ezer éve van 4K.

(#13) Borisz76


Borisz76
veterán

8K -s felbontáson mit tud? 30 fps-t ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#14) t72killer válasza Jhonny06 (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennél kicsit árnyaltabb a helyzet: a filmes korszakban amit 4/35-ös vagy annál nagyobb formátumban vettek fel, az hozza a "4k minőséget", a digitális korszak elején pedig van egy jókora kiesés.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Csodálatos, már a 3-ik natív felbontás forradalom amit nem fogunk tudni kiszolgálni! :W

(#16) jbcs


jbcs
tag

Milyen jó lesz, majd nyugdíjas Marika néni megveszi és 480p-ben tolja rajta a Szomszédokat, amit azután felkonvertál 8K-ra és közel ülve Magenheim doki fején számolja a hajszálakat.

(#17) Duree


Duree
veterán

Csak egy kérdésem van, minek?

duree54

(#18) t72killer válasza PrinceHerceg (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:F? A fullHD TV-nk köszöni szépen, ki van szolgálva tartalommal. Persze, nem a köztévé politikai hirdetéseit nézzük rajta :DDD illetve jómagam is 4k videókat szoktam csinálni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) kolopele


kolopele
nagyúr

Az tény hogy abszolút nem drága. Más kérdés hogy szükség is van rá jelen pillanatban? Szerintem a 4K még bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#20) jbcs válasza t72killer (#18) üzenetére


jbcs
tag

Az a szomorú, hogy még 2018-ban sem jön minden fullHD-ban a szolgáltatóktól, külön fizetned kell a FullHD adásokért. Pedig már 2010 óta van fullHD tévém.
Ha így nézem, lehet, hogy verjük a 2050-et mire 8K-ban nézzük a híradót.

(#21) AAAgold válasza jbcs (#20) üzenetére


AAAgold
senior tag

Szerintem 2018-ban a kábeltv a szomorú...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#22) fornettisuti válasza jbcs (#16) üzenetére


fornettisuti
veterán

Esetleg a pixeleket.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#23) t72killer válasza jbcs (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A szolgáltatókról még kb az SD korszakban lemondtam. Egyszerűen nincs 3 órám egy másfél órás film megnézéséhez... Netflix?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Mire odajutok, hogy TV-t vegyek a 93246753249765K szabvány is meglesz az összes putri sufnijában is...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#25) jbcs válasza t72killer (#23) üzenetére


jbcs
tag

Egy kezem meg tudnám számolni hány filmet néztem végig a tévében tavaly, második reklám blokknál feladom:) Más műsorokat, sportot, discovery-t nézek inkább.

(#26) t72killer válasza jbcs (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, mondjuk egy Attenborough természetfilmnél a 8k@200"-t is tudnám értékelni:K.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) berVi válasza t72killer (#2) üzenetére


berVi
senior tag

Nem, nincs megbocsatva.

(#28) [CsuCsu] válasza t72killer (#23) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Igy igaz. Netflix-en es Amazon Prime-on van 4K, tevere be sem vagyok fizetve. Amint a 8K olcsobb lesz, lesz 8K tartalom is ezeken.

Hogy az RTL Klub es tarsai milyen technologiat hasznalnak, abszolut nem zsibbaszt. Mar nem abban a korban elunk, ahol az orszagos tevecsatornakra es DVD forgalmazokra kell varni. Akkor lesz bibi, ha keves lesz a savszel. Addig nyugi van.

(#29) <Lacy85> válasza Jhonny06 (#12) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Épp pár napja mondták az egyik műsorban, hogy a 4K TV-k piaci részesedése durván 12%.
Szóval lehet, hogy régóta van, de nagyon messze van még attól, hogy tömegesen elterjedjen...
És akkor bedobni egy 8K-t...jelenleg tényleg semmi értelme nincs.

(#28) [CsuCsu]:

Nagyobb városokat leszámítva szerintem a 4K-ra is harmatos a sávszél. És akkor finoman fogalmaztam. :D

[ Szerkesztve ]

(#30) t72killer válasza berVi (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD :R .

Bár sztem előbb lesz ötösöm a lottón, minthogy displayportos TV-t lássak élőben, pláne a megfizethető környéki kategóriákban.

#29: ha majd valamikor a jóöreg samu 3D fullhd TV-nk beadja az unalmast, már 4k-t veszünk helyette. Kevés értelme lesz, uis nemigazán van 42"-nál több helyünk TV-nek, de jó lesz közelről fotónézegetőnek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) -=RelakS=- válasza Cythyel (#8) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

FullHD-nál nagyobb monitorral dolgoztál-e már?
Én kb 50"-ban simán el tudnék fogadni egy 8K kijelzőt. Teljesen más élmény azon, 200%-ra nagyítva olvasni valamit, mint ugyanakkorában 4K-ban 100%-on.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#32) dabadab válasza <Lacy85> (#29) üzenetére


dabadab
titán

"Épp pár napja mondták az egyik műsorban, hogy a 4K TV-k piaci részesedése durván 12%."

Az egyébként elég komoly, én kevesebbre tippeltem volna.

Persze kérdés, hogy mire vonatkozik ez: Magyarország, USA, globális vagy valami más?

DRM is theft

(#33) <Lacy85> válasza -=RelakS=- (#31) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A monitor azért teljesen más kategória. Ott tényleg jól tud jönni a plusz pixel szám. Sokkal jobban elfér videó vágásnál a timeline, több ablak elfér, stb.
Viszont 4K monitoroknál is az van ~28-32" környékén, hogyha nem skálázod át a windows-t, hanem 100%-ra állítod, akkor nagyító nélkül nagyjából semmit nem látsz, mert olyan apró minden.
De ez ugye PC felhasználás, azon belül is munka.

Viszont egy TV esetén azért kicsit más a helyzet. Azt viszonylag ritkán nézi az ember 50 centi távolságból.
~2 méterről szoktam nézni az 50"-os FHD tv-t, és tűéles a kép. Ekkora méretben még a 4K-ra sem igazán érzek késztetést...

(#32) dabadab: Elvileg global stat. 2017 év végi adat. 2016 év végéhez képest 10%-ot ugrott. Akkor olyan 2% körül volt.

[ Szerkesztve ]

(#34) t72killer válasza -=RelakS=- (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A fullHD monitoromtól (melóhely) kifolyik a szemem, az otthoni QHD kész megváltás:K. Viszont a TV-t kb 4x akkora távolságból nézem (3m vs 70 centi), így a gyakorlatban a QHD 27"-os monitorom ekvivalense egy 162"-os UHD-TV lenne! (4x es szorzó a távolság, 1.5x-es a nagyobb felbontás miatt).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) TeeBee73 válasza Jhonny06 (#12) üzenetére


TeeBee73
addikt

Jó lesz az 4 évnek is.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#36) -=RelakS=- válasza <Lacy85> (#33) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az tény, hogy ha fotó/videó a tartalom, akkor egy nagyságrenddel kisebb felbontás is elég. Lásd: a FullHD tévémmel teljesen jól elvoltam, viszont játék közben már előjön a 4K előnye. 42-43"-ról van szó.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#37) mzso válasza RPZ (#7) üzenetére


mzso
veterán

Ja... Sok haszna nincs. De monitornak jó lehet 1m-ről. :)

(#38) TeeJay válasza -=RelakS=- (#31) üzenetére


TeeJay
félisten

fullHD-nál 20-21" szerintem ami kellemes
4K monitorból ezek alapján 40-42" bőven jó lenne
de ha abból indulunk ki hogy egyre több 15,6"-os laptop kap már fullHD kijelzőt akkor 32" 4K monitor is tökéletes lehet igaz akkor elég picik lesznek a betűk és a windows 125 vagy 150%-ra nagyítás nem mindig tökéletes ahogy észre vettem

szóval 40" 4K monitort elfogadnék csak az meg akkora hogy beülni elé :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39) t72killer válasza TeeJay (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy 40"-os 4kTV monitorként használva? Ha van hozzá jó asztal, akkor működhet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) Piftuka válasza t72killer (#6) üzenetére


Piftuka
veterán

"Fotónézegetésre amúgy már most használható lenne - kérdés, ki az, aki minőségi fotókat nézeget TV-n :F ?"

Miért, Te a 6K, vagy 8K felbontásban készült felvételeidet min néznéd vissza?

"Aquila non captat muscas."

(#41) t72killer válasza Piftuka (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ok, 1000ből hány embernek van olyan fotógépe, ami érdemi 6k részletességet produkál? Azaz csúcs optikával szerelt 30MP feletti dslr/MILC... Nekik érdekes lenne a 8k monitor/TV, én a csóri kis rx100iv-emmel és pana gx80-ammal elleszek 4k-n is.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) TeeJay válasza t72killer (#39) üzenetére


TeeJay
félisten

42" fullHD LG TV van itthon nekünk de ha monitornak használnám 4K felbontásban kb. 1méterre kellene ülnöm tőle hogy belássam :D

4K 32" viszont jó lenne normális asztalon
ha következő PC-t veszem az már ilyen lesz és egy ideig megleszek vele :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43) 0P1 válasza jbcs (#20) üzenetére


0P1
aktív tag

Hát nem tudom, nekem is 2010 óta van egy 55"-es FullHD TV-m, de sose jutott eszembe, hogy hagyományos TV adások megtekintésére használjam. Sőt, az azt megelőző, 2005-ben vásárolt, 32"es HD Ready TV-met se használtam arra, azelőtte meg egy 19"-es monitoron néztem a DivX-eket és DVD-ket 480p-ben.
Valójában úgy kb 2000 óta egyáltalán nem nézek semmilyen TV adást. Persze lehet, hogy nem ez az általános, de most már 2018-at irunk, könyörgöm.... Ma már kik néznek hagyományos TV adást? A dinoszauruszok? A TV adások vétele ma már csak egy huszadrangú felhasználási területe a megjelentőknek, ami egyre kevesebb embert érdekel, el is lehetne távolitani a feleslegessé vált TV tunert, aki ilyen mazochista, hogy ilyet akar nézni, az vegyen egy set top boxot külön, ami tartalmazza a tunert.

(#44) t72killer válasza TeeJay (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, énis 4k32"-ról álmodom:R Kár, hogy az übertotálbrutál monitor, amit a mostanim utódjának gondoltam csak 27" és az eszméletlennél is drágább.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) [CsuCsu] válasza TeeJay (#38) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

FullHD mar 15''-on is necces. Macbook Pro-t hasznalok egy ideje (2880x1800), es kifolyik a szemem, ha egy FHD laptopot nyomnak a kezembe. Nagyon is erzekelheto a kulonbseg, foleg, ha olvasol rajta.

(Erdekes, hogy az Apple mar legalabb 6 eve ertelmesen tud skalazni, a Microsoft-nak ennyi sem volt eleg? Kovi laptopnak egy Kaby G-s gepet neznek 4K kijelzovel, de ilyen trehany megoldas mellett lehet marad meg a 2012-es rMBP.)

[ Szerkesztve ]

(#46) -=RelakS=- válasza [CsuCsu] (#45) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Egy monitor esetén még elmegy a skálázása, több monitor különböző skálázással már megkavarhatja.
Ezen kívül vannak programok, amik nem hajlandók róla tudomást venni, és szép pirinyóban futnak :W

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#47) TeeJay válasza [CsuCsu] (#45) üzenetére


TeeJay
félisten

17,3" fullHD laptop viszont már bejött nekem, azzal hosszú távon is el tudnék lenni
csak ugye akkor 4K felbontáshoz legalább 35" kellene ami meg brutál nagy
asztali monitorom jelenleg 21,5" fullHD szóval ha 4K-t szeretnék 40-42" ami ideális az meg már TV méret és közelről nézni durva :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#48) mzso válasza TeeJay (#47) üzenetére


mzso
veterán

Többen írták már, hogy jól megvannak 40-50-es tévékkel monitornak használva.

(#49) -=RelakS=- válasza TeeJay (#47) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ahogy mzso is írta, semmi gond a 40-50" körüli mérettel. most is 42,5"-os UHD monitoron írok, és ha akarnám, nagyszerűen szétszórhatnék minden programot rajta úgy, hogy mindent lássak, amit kell. De lusta vagyok, szóval ezen is kupleráj van, csak nagyobb méretben, mint régen a FullHD-n :D
Amúgy meg kényelmesen hátradőlve kb 90-100 centiről játszani hatalmas élmény. Kb mint mikor 19" CRT-ről 24" TFT-re váltottam.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#50) Piftuka válasza t72killer (#41) üzenetére


Piftuka
veterán

Azért ugye azt érted, hogy mert számodra nem fontos egy ilyen berendezés, a fejlett(ebb) országokban viszont számos olyan ember él, aki másként gondolja, és meg is tudja fizetni ezeket a berendezéseket?

Egyébként ettől függetlenül is. Én például úgy vagyok vele, hogy ha csak egyetlen 4K filmem is volna a gyűjteményemben, akkor fontosnak tartanám, hogy a televízióm is 4K legyen.

Ugyanez igaz a 8K tartalomra is. Attól, hogy még nem (annyira) széles körben elérhető, ha már egy dolog miatt szükséged van rá, akkor megéri megvásárolnod egy ilyen tévét, nemde?

(Nyilván, jelenleg nem a mi pénztárcánknak megfelelő a jelenlegi ára, de nem kizárt, hogy pár év múlva a mostani prémium 4K tévék áráért lehet majd 8K tévét venni.)

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.