Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satz18


satz18
őstag

Fater most vett 1040 G1-es verziót. Mellbevágó a vékonysága a gépnek. Most még megfejelik egy kis passzív hűtéssel, meg lítiummal és még a korábbinál is sokkal királyabb lesz. Bár a QHD 12.5" kombó nem éppen a win8 legjobb spanja. Remélem ez a win 10-el javulni fog.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#2) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Kéne. Végre egy noti, amiről ezt újra elmondhatom.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3) Cythyel


Cythyel
senior tag

inkább konvertibilis tabletként kéne egy ilyen passzív cumó, mintsem komplett subnotiként...

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

Jól néz ki, meg elismerően nyilatkozom a vékonyságáról, de HP-t soha többet. :D

(#5) Chrys_ válasza hemaka (#4) üzenetére


Chrys_
addikt

Rossz tapasztalat?
Nekem tetszik a 1020, csak 12,5"-ra sok lesz Win desktop esetén a fullHD. 900p-s felbontást miért nem használják gyakrabban?

(#6) vinibali


vinibali
őstag

a biztonságot tovább növeli a köztudottan NSA kompabilis TPM!

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#7) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Hogy kerül ide a lítium? Megéri burkolatra pazarolni és elég stabil és tartós lesz tőle?

(#8) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Ez mind szép és jó, de..

Ha kiveszem az akksit, a gps se kap kakaót, kivéve ha mondjuk van kifejezetten erre a célra egy kis saját akksija, vagy eleve beépített.
Továbbá pedig élő adatkapcsolat nélkül nem sok haszna van.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9) xmaas


xmaas
őstag

Nem rossz keszulek, dolgozik amugy rendesen a marketing gepezet siman elhitetik az emberekkel hogy ez most mennyire biztonsagos lesz mert gps meg kutyafule hogy oda ne rohanyjak teljes 2 tonas autokat eltudnak tunteni gps el egyutt nem hogy egy szaros kis gepet ami befer egy taskaba ...

(#10) stratova válasza vinibali (#6) üzenetére


stratova
veterán

Ennek ellenére, vagy éppen ezért, kb minden felső kategóriás üzleti gép támogatja. :DDD

(#11) Dare2Live válasza Zirowe (#8) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ebben az 1kgs kategóriában rendszerint csak készülék megbontással lehet kivenni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12) Zirowe válasza Dare2Live (#11) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Seperc alatt építhető filléres árnyékoló. ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#13) Psych0


Psych0
őstag

A GPS 1.5GHz-en sugaroz. Betekerem alufoliaval es vege.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#14) uki válasza Psych0 (#13) üzenetére


uki
aktív tag

Mondjuk hülyén néz ki ha állandóan alufoliaba csavarva kell onnantól használnod. :-)
Legalábbis ugy értelmezem hogy nem lehet kikapcsolni olyan könnyen a GPS-t.
A tolvajok nagy része meg a lopott iPhone-t se telepíti ujra es fogalma sincs hogy a telefon meg nyomja fel a szelfiket a felhobe a tulaj legnagyobb örömére.
Ennek annyi értelme lenne, hogy a cég tudja merre van a noti, ha akarja rákuldi a zsarukat vagy csak nyom rá egy wipe-t távolról. A gépen levő adatok a fontosak nem maga a laptop ara.

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#15) uki


uki
aktív tag

Lehetőleg USB-s kell es akkor meg is hajtja a laptop. :-)

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#16) Dare2Live válasza Zirowe (#12) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

akkor miért akarod kiszedni az aksit? :P

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#17) vinibali válasza Zirowe (#12) üzenetére


vinibali
őstag

ez szerintem inkább csak PR fogás, a mérnökön biztos tudják, hogy ez még nem elég biztosnságos megoldás..

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#18) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Majd tele lesz a youtube a hogyan távolítsuk el a gps-t a hp-ből videókkal. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#19) Ati1979


Ati1979
veterán

Tetszik csak már túl vagyok a vásárláson.
Most valami tablet jobban érdekelne.
Kíváncsi leszek mennyire melegednek ezek a passzív hűtésű vékony laptopok. :)

[ Szerkesztve ]

(#20) Peter13


Peter13
senior tag

A passzív felépítés nagyon tetszik. A felbontás nagyon eszement ekkora mérethez, de hát istenem...nekem monddjuk fontosabb lenne hogy IPS legyen benne.

Nem bánnám ha jönnének a használható teljesítményű passzív laposok. Még inkább örülnék egy 17-es verziónak (miért gondolják hogy csak sub-noti méretben van erre igény?), ott még könnyebb lenne megoldani...reménykedem :)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#21) #65675776 válasza Zirowe (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szóval kiveszed az akkut, nem kötöd hálózatra sem. Tök jó, loptál egy notit, de legalább te sem tudod használni, mert nem mered feszültség alá helyezni.

(#22) #06658560 válasza uki (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

USB-s alufólia?

(#23) uki válasza #06658560 (#22) üzenetére


uki
aktív tag

Neeem. :))

Valami USB portra kotheto elektronikus GPS/GSM zavarora gondoltam. Ha már kockulunk, kockoljunk rendesen. : :DD

Amugy maga a passziv hutes tetszik, mar csak azt a csunya vastag kávát kellene szamuzni, es a 12.5os sub notiba belepaszirozni egy 13.3. avgy 14.1-es kijelzot és szaladnék is megvenni.

[ Szerkesztve ]

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#24) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

Nem értem miért jók ezek a mini notebookok.
17"-esből adnak el a legkevesebbet, amikor az a legkényelmesebb :F

(#25) uki válasza ALLAT001 (#24) üzenetére


uki
aktív tag

Attól függ mire. Naponta hucibálni, kötve hiszem. De ebbe felesleges belemenni, kinek a pap....

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#26) dabadab válasza ALLAT001 (#24) üzenetére


dabadab
titán

"Nem értem miért jók ezek a mini notebookok.
17"-esből adnak el a legkevesebbet, amikor az a legkényelmesebb
"

Ezek hordozhato gepek. Hordozni meg menetkozben hasznalni meg eleg nyilvanvaloan nem a 17"-es a legkenyelmesebb (neha latok kolykoket 17"-es geppel vonaton - az eleg tragikomikus latvany). Asztalon meg ugyis megy dokkoloba.

DRM is theft

(#27) Zirowe válasza #65675776 (#21) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ez mondjuk amíg teljesen le nem formázza az illető vagy csak kiszedi a gps modult, megváltoztatja az számait, stb.

Mindegy is, a lényeg az volt, hogy a "hú de biztos gép" a valóságban közel sem annyira biztonságos.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#28) ALLAT001 válasza dabadab (#26) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Elfér. Akkor meg? :F

(#29) uki válasza Zirowe (#27) üzenetére


uki
aktív tag

Az én értelmezésemben a GPS-t a mellé rakott ARM proci kezeli, gondolom valami specko embedded linux-val amit nem fog érdekelni ha leturod a vinyó tartalmát. Legalábbis ha nem így van akkor tényleg nem ér semmit a cucc. A GPS-ARM páros meg vagy rá van építve az alaplapra vagy ha bootkor nem érzékeli a BIOS akkor el se indul a cucc így kiszedni nem lehet. Illetve egy beépített 3G/LTE modult is el tudok képzelni.

De a lényeg sztem az hogy a tolvajok 90-95%-át meg lehet ezzel fogni, visszaszerezni/wipeolni a laptopot. A profiknál meg ugyis mindegy, mármint akiknek célzottan az kell ami gépen van mert mondjuk ipari kémek. (mondjuk azok úgyse laptopokat lopogatnak egyesével)

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#30) uki válasza ALLAT001 (#28) üzenetére


uki
aktív tag

Nagyon nem mindegy mekkora eszközt kell nap mint nap cipelni, melóba be, meetingről-meetingre, aztán haza, esetleg utazás közben. A normális helyeken úgyis van dokkoló mindenhol, ahol csak becuppantja az ember és használja. De ismétlem itt 2-3000USD-s bussiness laptopokról beszélünk nem home masinákról.

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#31) proci985 válasza dabadab (#26) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

pontosan, az elitebookom 1.8kilo es lenyegesen gyengebben hordozhato, mint a korabbi 1kilos EEEm.

--

egy kerdes marad tamogat-e vegre harom kijelzot dokkolva? tavaly ezt csak a 17"es elitebook tudta azok kozul amiket mi hasznalunk, de az meg a tobbsegnek tul nehez volt.

felbontast viszont megre megemeltek, a 8470pben a felbontasa nem az igazi (meg talan az epp eleg 8gb ram). foleg az SE felbontasa tetszik, ideje volt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32) Egon válasza ALLAT001 (#28) üzenetére


Egon
nagyúr

Te sem cipeltél még nap mint nap notit, az biztos.
A múltkor kb. 2 hétig vinnem kellett a melóba az asszony 14 colos, kb. 2.5 kilós notiját, hát nagyon nem hiányzott (pedig nem sokat kellett cipelnem (távolságilag), és nem vagyok totálisan elpuhult sem).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#33) dabadab válasza proci985 (#31) üzenetére


dabadab
titán

"egy kerdes marad tamogat-e vegre harom kijelzot dokkolva?"

A TechRadar szerint csak kettot (es ahogy kivettem, csak a special editionon van dock csatlakozo). Raadasul DP sincs rajta, pedig ott a daisy chain segithetne (mondjuk nem tudom, hogy a Core M-ek hany kijelzot tamogatnak egyaltalan)

(#28) ALLAT001: "Elfér. Akkor meg? :F"

Mondjuk egy 17"-es gep eleve nem ferne bele a hatizsakomba, es vonaton/repulon ulve sem fer el igazan, a sulyt meg meg nem is emlitettem, ahogy azt sem, hogy a nagy kijelzo hattervilagitasa az akkut is zabalja rendesen, ami szinten nem javitja a hordozhatosagot.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#34) ALLAT001 válasza dabadab (#33) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Kis hátizsákba persze h nem fér bele :DDD Az enyémbe belefér :U
2 órás filmezés után is 50%+on van az aksi.
Aki két teli szatyrot ki tud vinni a kocsiig bevásárláskor, ne mondja már, hogy egy lapotop nehéz (kb 2 doboz tej súlya).

Ez kb hasonló súlymánia, mint ami a bicikliseknél van, inkább fizet kétszerannyit egy bringárt, csak hogy pár dekával könnyebb legyen :DDD Közben me a fószer annyit nyom, hogy spéci abroncsokat kell használni, hogy az egész ne szakadjon össze alatta :DDD

(#35) proci985 válasza dabadab (#33) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

a dp az mondjuk nagyon gaz, ha le lenne hagyva.

igen, ez intellel korabban problema volt, a jelenlegiek kozul is csak az amd extra kartyaval tudnak harom kijelzot. ami mondjuk bizonyos irodai felhasznalasoknal elegge jol jon

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#36) dabadab válasza ALLAT001 (#34) üzenetére


dabadab
titán

Lenne ket kerdesem:
1. Mennyire jellemzo, hogy hurcolod a gepedet es menet kozben is hasznalod?
2. Hasznaltal mar szubnotit ilyen celokra?

DRM is theft

(#37) vinibali válasza uki (#29) üzenetére


vinibali
őstag

szerintem nem sok utánajárás kell, hogy ez a védelem kiiktatódjon. hacsak nincs egy loopback a gép indulása és a gps keresése között :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#38) ALLAT001 válasza dabadab (#36) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Menet közben nem szoktam használni, de ha valahova magammal viszem, akkor szeretném teljes értékű gépként használni kompromisszumok nélkül.
Subnotebookot sosem erőltettem, gépelni sem tudok kényelmesen rajtuk :)

(#39) DeFranco válasza ALLAT001 (#34) üzenetére


DeFranco
nagyúr

cipeld egész nap ferihegyről frankfurton át baden-badenig meg vissza az összes kutyaszarral együtt amit 4 napra vinni kell, szövetkabátban, harci hacukában, lépcsőn sorban, szűk rekeszben, ölben, vállon, leemel, felrak naponta negyvenszer. a harmadik utadon sírva fogsz könyörögni egy 12-es ultrabookért, de már attól arccal pörögsz a betonon ha 20 dekát levesznek rólad.

azon túl is van ám élet, hogy leb...rakom a tábori hátizsákom a mellettem levő ülésre a suplyáki távolsági buszon pénteken és vasárnap délután.

(#40) ALLAT001 válasza DeFranco (#39) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Szóval inkább használsz egy kisebb gépet csak azért, mert megfájdul a kis kezed, amikor évente 1-2x elviszed egy nagyobb útra :F
Hát ez mega fail. :U

(#41) emvy válasza ALLAT001 (#38) üzenetére


emvy
nagyúr

Fura, mert pl. egy X sorozatu Lenovo szubnotin normal meretu gombok vannak, szoval ha nem tudsz gepelni, az leginkabb pszichoszomatikus tunetnek tunik, mintsem a laptop hibajanak.

#40: van, aki nem evente 1-2x repul, hanem mondjuk heti ketszer, vagy heti negyszer. De tenyleg ne eroltesd, majd belenosz te is. 17"-os gepen mondjuk olben gepelni eleg fail (buszon, repulon, vonaton).

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#42) szabonagyur válasza ALLAT001 (#40) üzenetére


szabonagyur
félisten

Használtál kisebb gépet amúgy vagy csak mondod?
Illetve senki sem írta, hogy ha A-ból B pontba átviszi ott nem várja egy monitor, egy billentyűzet vagy egér :U

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43) hemaka válasza Chrys_ (#5) üzenetére


hemaka
nagyúr

Elegge igen.

Egyebkent meg pont ilyen uzleti notikat erdemes lopni, az adatokat is eladhatod a szerencsetlennek, plusz a notit is kulon. Mivel nem filleres cucc es viszonylag szuk reteg hasznalja, ritkasagnak szamit, more moneeey...

(#44) DeFranco válasza ALLAT001 (#40) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tudod van akinek az utazás napi/heti rutin és nem évi egyszeri tíz nap horváthba (sic!) a szülőkkel all inkluzívba'

előbbi meg tudja és meg akarja fizetni a high-end ultrabookokat utóbbiaknak meg tökéletes az akciós acer 17 collon kétgigás gíforsszal cetelemre

[ Szerkesztve ]

(#45) szabonagyur válasza DeFranco (#44) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tavaly szeptemberben voltam Németországban vonattal, 15-ös gépem volt akkor mivel a másikat szerviz miatt nem vihettem magammal, de míg Drezdában átszálltam egyik vonatról a másikra 30Kg-os bőrönddel meg hátizsák+laptoppal azt hittem megőrülök. Aztán a vonaton is tartsam ölbe egész úton (csak a Keletiből 12 óra+ az út pestig nekem megint 4 óra), hogy el ne lopják, nem kellemes élmény.

Azóta már csak 13.3-as gépem van, a minusz több mint 1 kg szinte megváltás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46) DeFranco válasza szabonagyur (#45) üzenetére


DeFranco
nagyúr

meg be is fér a táskádba még két doboz tej :DDD

(#47) szabonagyur válasza DeFranco (#46) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az tuti vagy egy kilós fehér kenyér ha már kint nem ismerik ebben a formában. :D A pár napra amíg ott voltam elég is lett volna :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48) ALLAT001 válasza emvy (#41) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Igen, biztosan ezért adnak el több subnotebookot, mert az emberek többsége heti rendszerességgel ingázik London-Frankfurt és Hajduböszörmény között :)

17"-es hordozható és mivel többnyire nem vár külső monitor, ott ahova mész és jó látni is, a nagy kijelző mindig jól jön :R Illetve miért ne férne el az öledben, nem is értem :F

(#49) emvy válasza ALLAT001 (#48) üzenetére


emvy
nagyúr

> Illetve miért ne férne el az öledben, nem is értem :F

Hat, ezen sajnos nem tudok segiteni. :R

while (!sleep) sheep++;

(#50) szabonagyur válasza ALLAT001 (#48) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amúgy te most miről beszélsz? Bejössz egy témába ahol üzleti subnotiról van szó, erre elkezded, hogy az emberek nagy része mit használ meg, hogy a 17 szerinted jó.

Senkit nem érdekel miből mennyit adnak el, itt a célközönség az aki hurcolja a gépet napi szinten és megfizeti a minőséget.
Akik ezt megveszik igen is várja őket minden pontban a dokkolhatóság lehetősége.

Ennyi erővel vihet magával egy ITX gépet is hiszen úgyis a repülő vagy a vonat viszi a súlyt, arra a pár méterre meg elbírja kézben is nem?

Az a baj te az egyszeri ember fejével gondolkodsz aki letudja a notit annyival, hogy jó olcsó legyen meg minden mindegy, elfér az az ölben, meg a vonaton van hely. Már várom, hogy azzal gyere, hogy üzleti notit is felesleges venni amikor fele annyiért erősebbet kapsz meg úgyis elavul. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.