Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Recke válasza TTomax (#74) üzenetére


Recke
csendes tag

Akkor nincs is szükség dedikált hardverre a GPU és a megjelenítő közé?

Minden esetben a nagyobb fizikai erővel rendelkező ebnek van lehetősége a szaporodásra!

(#102) Televan74 válasza Recke (#101) üzenetére


Televan74
nagyúr

Már nincs,de a dedikált hardverral még mindig jobb minőséget/végeredményt kapsz. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#103) Recke válasza Televan74 (#102) üzenetére


Recke
csendes tag

Most már igen, de előtte azt írta Keldor papa, hogy notikon évek óta ment!

Minden esetben a nagyobb fizikai erővel rendelkező ebnek van lehetősége a szaporodásra!

(#104) Televan74


Televan74
nagyúr

Most már tudom sok freesync -es monitoron miért nincs DP port, csak HDMI és DVI! De nemsokára kiforrja magát a DP -os adaptíve sync és el is feleltjük a Gsyncet. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#105) Create. válasza Ciccuka (#78) üzenetére


Create.
addikt

Dp-hdmi kábellel már próbálta valaki és nem működött.

(#106) Cane


Cane
őstag

Pedig a 90-es években volt már ’N Sync. 😀

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#107) Cane válasza ates2 (#72) üzenetére


Cane
őstag

#24-es hozzászólás.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#108) Ciccuka válasza Cane (#106) üzenetére


Ciccuka
veterán

:Y N Sync= No Sync.
G-Sync Vs V-Sync Vs No-Sync

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#109) janos666 válasza Create. (#105) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Passzív adapter esetén szerintem natív HDMI 1.4 módba vált a DP 1.x port (az olyankor logikai szinten effektíve egy HDMI port, aminél mellékes, hogy fizikailag a DP elektromos vezetékezését használja fel), már amelyik tud ilyen módot (egyébként nem működik a passzív adapter, ha nem).

Aktív adapter esetén pedig a VGA kártya tulajdonképp magát az adaptert látja (néha a kábel csatlakozófejébe rejtett, de akár egy külön, csatolófejtől méretesebb kis doboz, ami vagy a DP-ből kap magának tápáramot, vagy akár külön kis külső táp is kell neki), mint kijelző, és az adapter látja csak a HDMI eszközt. Ilyenkor az adaptertől függ, hogy mit és hogy másol át a HDMI oldali EDID-ből, mit láttat "magából" és mit a kijelzőből, de ilyenkor szerintem magának az adapternek is ismernie kéne a VESA Adaptiv Sync-et (már ez se triviális), sőt még azt is tudnia kéne, hogy ezt pontosan miként kell "lefordítani HDMI nyelvre" (ami pedig még annyira se egyszerű, hisz nem a HDMI <=2.0 szabvány része, 2.1-es adapter pedig szerintem még nincs - és ezt most szerintem csak az AMD tudja, hogy van-e és milyen különbség a DP 1.2a és HDMI 2.0 FreeSync megoldások közt, "lefordítható-e" egy-egy, vagy "titkos a szótár").

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#110) Prof válasza b. (#30) üzenetére


Prof
addikt

Olcsón 1060-at ? Minden relatív én még abból a világból jöttem mikor 10k-ért csúcs tseng 6000-et kaptam, és a 20k-s 3dfx volt maga a luxus.

(#111) b. válasza Prof (#110) üzenetére


b.
félisten

ja meg a tej is volt 4 forint 20 fillér. Én sem vagyok mai csirke, 40 + fölött hasítok, de hagyjuk ezeket a dolgokat inkább.Örülök, hogy megérkeztél 2019 be. :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#112) janos666 válasza b. (#111) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az utóbbi években azért jóval a pénzrontás feletti arányban nőtt a hasonló cuccok ára. Már van akiben 2-3 éve is hyper-normalizálódott az, hogy ha kijön egy új generációs VGA, ami gyorsabb mint az előző gen, akkor az drágább is, mert hogy gyorsabb, és így nő az ár évről évre teljesítménykategórián belül, gyorsabban mint a pénzrontás + valós teljesítménynövekedés, miközben alig van értelmes új feature (szerintem a raytrace preview se az, ingyen jó móka tesztelgetni, de nem ingyen adják, növeli a GPU méretét a Tensor).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#113) b. válasza janos666 (#112) üzenetére


b.
félisten

a 20 K-s 3DFx 2000 környékén... hát nem tudom akkoriban 40 K Körül kerestem( nem rosszul) Minden volt, csak nem olcsó. :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#114) Ciccuka válasza b. (#113) üzenetére


Ciccuka
veterán

Voodoo5 9000 :Y

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#115) janos666 válasza b. (#113) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az, hogy valami nekem látszólag elkezdett némileg drágulni, az még nem jelenti azt, hogy szerintem már vissza is jutott, vagy hogy akár valaha vissza fog jutni oda, ahol valamikor régen járt a köztes csökkenés előtt (mert ja, nyilván olyan is volt), pusztán azt hogy most épp emelkedni látszik (szerintem).

De mikor valami a semmiből néptermékké válik, érthetőbb az árcsökkenés, mint ha elkezd kiszorulni onnan az ár magasabbra kúszása miatt (újra "elit" termék szaga kezd lenni, legalább is ha vadul extrapolálunk a jövőbe a közelmúlt pontjaiból).

Persze tudom, hogy az utóbbi években onnan is jön ez az emelkedés, hogy meg kellet próbálni visszahúzni a legutóbbi (2008 utáni) árcsökkenéseket (vagy legalább is pénzrontást nem lekövető stagnálást) követő eredetileg tervezett görbére, ami mostanra már valószínűleg teljesen ellapult volna így is, úgy is (most már nem csökkenne tovább semmi, ha lett volna közben "válság", ha nem), és jött hozzá idő közben jelentős pénzromlás (így magasabbra landolhat az árcímke, mint régen).

De ezeket összevonva sem biztos, hogy jó ez az irány. Nekünk vásárlóknak biztos nem, de kicsit hosszabb távon talán a gyártóknak se (most pár évig emelik az árakat, aztán ha túl jól sikerül, megint vissza fog esni a kereslet és akár csökkenteni kell az árat).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#116) b. válasza janos666 (#115) üzenetére


b.
félisten

hát nekünk sehogy nem lehet jobb ha valami drágább mint volt ez egyértelmű, hisz vásárlók vagyunk. :R
De annak idején egy középkategóriás kártyán erős kompromisszumokat kellett kötnöd grafika és sebesség terén, a konzolok ugyan úgy drágák voltak, lásd Snes és társai, ráadásul nem is tudtál játszani egy Unreallal rajt.míg manapság egy 1060 vagy egy 5 éves GTx 970/ 290 kártyával is eljátszhatsz szinte max grafikán FHD-n .
El kell döntenie mindenkinek hogy kíván e beszállni abba a malomkerékbe amit a gyártók manapság már nem a grafikai fejlődéssel próbálnak elérni, hanem a felbontás @ képfrissítés párossal próbálnak kicsikarni.Szerintem egy 1060 kártyáért nem sok manapság 50 K, tekintve hogy szinte mindenre elég FHD@60hz-n, csak úgy mint egy Rx 480.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#117) mike710


mike710
aktív tag

Olvasva az emberek hozzászólásait és “érveit” én már csak szimplán boldog vagyok, hogy ennyi hülye embert letud húzni az nvidia :) Védjétek csak őket foggal körömmel aztán további jó munkát/gyűjtögetést a további feláras ötletekre.

(#118) janos666 válasza mike710 (#117) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mutasd meg >ezen< a NYÁK darabon, hogy hol nyúlt hozzád az nVidia. :((

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#119) b. válasza janos666 (#118) üzenetére


b.
félisten

:DDD :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#120) arn válasza mike710 (#117) üzenetére


arn
félisten

Van jobb alternativa?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#121) electrodoki válasza b. (#116) üzenetére


electrodoki
aktív tag

:R Végre valaki...

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#122) Cane


Cane
őstag

Eddig ketten jeleztek vissza, hogy működik az új funkció, csak szellemképes és akad. Khmm...

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#123) Dragon3000 válasza Cane (#122) üzenetére


Dragon3000
veterán

Csak azt felejted el, hogy mindkettőnél ugyanolyan monitor volt, ami nem szerepel még az nv támogatási listáján.

(#124) AtHoS válasza Dragon3000 (#123) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Még szerencse, hogy pont azokról kell a felhasználói infó, amelyek nem szerepelnek az NV támogatási listáján :K

read-only mode on the forum

(#125) Dragon3000 válasza AtHoS (#124) üzenetére


Dragon3000
veterán

Aztán sokat mond, 1db monitor típus, ennyiből még nem lehet semmire sem következtetni, na meg ki tudja, hogy fog változni az újabb driverekkel.

(#126) AtHoS válasza Dragon3000 (#125) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azt a moncsit ki lehet húzni egyelőre az NV-vel használható synces monitorok közül, tehát valakinek sokat mond, bár a monitor típusa miért nem került leírásra azt viszont nem tudom :F

read-only mode on the forum

(#127) Dragon3000 válasza AtHoS (#126) üzenetére


Dragon3000
veterán

Írták, hogy lg34uc79g volt a monitor.

(#128) Cane válasza Dragon3000 (#127) üzenetére


Cane
őstag

Az egyik biztos. Másiknál nem írta, adatlapban sem látszott.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.