Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Árgus szemekkel követem a taktikai lépéseket.
Hátha tudja a tutit, és csodát tesz!

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#2) halkow


halkow
őstag

hát ennek sok értelme volt

Alcatel onetouch idol2s the king

(#3) icezozo


icezozo
addikt

A BlackBerry soha nem is fog megszűnni ! Ezt jó lenne már észben tartani a "fikázoknak".

http://qwankido.hu/

(#4) djculture válasza icezozo (#3) üzenetére


djculture
félisten

Mondjuk minőségileg még mindig ez a legjobb telefon szerintem .

(#5) kcsa válasza icezozo (#3) üzenetére


kcsa
veterán

Nokiáról is ezt hittük :)

(#6) icezozo válasza kcsa (#5) üzenetére


icezozo
addikt

Csak a Nokiának nincs ( és soha nem is volt ) olyan háttere mint a BlackBerrynek ;) ( néhai RIM )

http://qwankido.hu/

(#7) WinPho válasza kcsa (#5) üzenetére


WinPho
senior tag

Az se szűnt meg. Legfeljebb a nevét nem látjuk egy ideig.

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#8) WinPho válasza icezozo (#6) üzenetére


WinPho
senior tag

Ezt hogy érted?

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#9) Воланд válasza icezozo (#6) üzenetére


Воланд
titán

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10) NGA válasza icezozo (#3) üzenetére


NGA
addikt

Max szétdarabolják. Mégis miből lesz bevételük? Már nem ajánlják a cégeknek sem a BB rendszert, a telefonjaikat nem veszik, folyamatosan állnak át BB-ről a nagyfelhasználók. A részvény mélyrepülésben, 6,5n-él van, lassan a Nokia többet fog érni. Egy lapra tettek fel mindent, a BB10-re. Nem jött be. Egy ideig még elszerencsétlenkednek, majd valahol 6 dollár környékén valaki tesz egy 3 milliárdos ajánlatot, és felvásárolják az egészet, majd szétszedik. Ez a vonat már elment BB.

(#11) icezozo válasza WinPho (#8) üzenetére


icezozo
addikt

BES elég csak ennyi ! ( kormányok,ensz,nato stb )
A Kanadaiak a nemzetszülöttét nem fogják más kezébe adni !

http://qwankido.hu/

(#12) cairojack


cairojack
aktív tag

Én szurkolok nekik. Az OS jó, csak a vasakat árazták túl "kissé".

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#13) icezozo válasza cairojack (#12) üzenetére


icezozo
addikt

ÚJ Z10 már van 80 ezer Ft-ért is!
( akárhogy nézem ez az ár nagyon jó )

http://qwankido.hu/

(#14) cairojack válasza icezozo (#13) üzenetére


cairojack
aktív tag

Ez tényleg. De az induló ára kövérebb volt az elején egy egyessel. Meg egyébként nem ártana szélesíteni a palettát. (Pl a Z10 nekem túl nagy, igaz a mai divat a phabletesedés, szóval én mostanában szívok...)

Jah, bocsi, most néztem, a hivatalos ára 160??? Az hogy sarokgaris edisönben feléért elviheted, hát... egyszer már megszívtam ilyen egy év garis cuccal, többet nem akarnám...

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#15) NGA válasza icezozo (#13) üzenetére


NGA
addikt

Hiába jó ár a 80e, ha nem veszi senki.

"A technológiai kutatással, tanácsadással foglalkozó Gartner ugyanis egy nyolcoldalas elemzést készített az ügyfeleinek, amellyel kapcsolatban az amerikai Computerworld idézett egy gartneres vezető. A kommentárban többek között az állt, hogy a BlackBerry telefonokat és szoftvereket használó vállalatok informatikai részlegei jobban teszik, ha mihamarabb, de minimum fél éven belül kitalálják, mivel lehetne kiváltani ezeket az eszközöket és megoldásokat.

Ez persze önmagában még szó szerint nem jelenti azt, hogy a Gartner a BlackBerry leváltására szólította volna fel a nagyvállalatokat. Praktikusan viszont pontosan ezt sugalmazza egy ilyen témájú ajánlás.

A kutatócég egyébként augusztusban, azaz még a felvásárlás és a rossz negyedéves eredmények nyilvánosságra kerülése előtt készített egy nagyszabású felmérést IT vezetők és üzleti döntéshozók körében. Ebből az derült ki, hogy ugyan még a megkérdezett cégek negyedénél használatban van a BlackBerry, de mindössze 9 százalék mondta azt, hogy közép távon (2016-ig) is számolnak a platformmal."

(#16) icezozo válasza cairojack (#14) üzenetére


icezozo
addikt

igen az induló ára meredek volt , de nem volt több mint anno a BB9900 !

http://qwankido.hu/

(#17) cairojack válasza NGA (#15) üzenetére


cairojack
aktív tag

Hát ja, eléggé elszúrták a BB10 bevezetését, nagy a bizonytalanság, lehet ez is visszafogja az eladásokat. Ki akar egy bizonytalan platformra építeni??

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#18) Воланд


Воланд
titán

jaj, ez olyan aranyos, mikor a magyarorszagi fuggetlen arakkal magyarazzak egy platform gyenge teljesiteset.....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19) cairojack válasza icezozo (#16) üzenetére


cairojack
aktív tag

Igen, de az zászlóshajó volt, a paletta csúcsa, megnéztem volna, hogy az összes értékesített BB hány %-át tette ki a 99-es. Egy túlárazott zászlóshajóval nyitni egy vadi új platformot, nem bölcs. Nokia is bebukta anno.
Jól látszik, ha piaci részesedést akar, akkor jó árú terméket kell kihozni, és mindezt úgy, hogy az ár mellett az ár érték arányod is kvajó legyen. A'la Lumia 520. Hogy megdobta a Nokia részesedését. Már lassan a 4%-ot is eléri világszerte. Előtte meg volt 2-3.

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#20) Crafter32


Crafter32
őstag

Hu tényleg szánalmasak vagytok. Idéznék a Beryblogból: "Persze ilyenkor szokott az következni, hogy a fél világ azonnal okosabb akar lenni a milliárdos üzletembernél (baszki, azon már gondolkodtál, hogy akkor mégis miért ő a milliárdos, és miért nem te?)"

Valószínűleg persze Ti mégis jobban tudjátok még ígyis mi lesz a BlackBerry -vel vagyis teljesen csődbe fog menni. "Sajnos" nem így lett. Szánni tudom csak aki még mindig a hülyeségeket hajtja.

(#21) vicze válasza Воланд (#18) üzenetére


vicze
félisten

Hát ők tehetnek róla, hogy nem elég jó a fantáziád, hogy lásd az összefüggést? :D

Jó kis darabolás lesz ebből. :) Kíváncsi vagyok a BES hova kerül, bár az eltűnésének örülnék épp a legjobban. ;]

[ Szerkesztve ]

(#22) icezozo válasza vicze (#21) üzenetére


icezozo
addikt

azt várhatod mire eltűnik a BES :DD :DD :DD
csak addig álj fél lábon :K

http://qwankido.hu/

(#23) alfaromeo33 válasza Crafter32 (#20) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

Baszki azért, mert egy szánalmas söpredék országban élünk, ahol nincs lehetőség milliárdosnak lenni, ha nem születsz bele.
Okos!

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#24) Воланд válasza vicze (#21) üzenetére


Воланд
titán

az uj "atmeneti" ceo emlekeim szerint 6 negyedevet mondott, hogy annyi ido alatt akarja rendbetenni a ceget. ennyi ido alatt kiszoritjak mindenhonnan....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#25) #56573440 válasza icezozo (#22) üzenetére


#56573440
törölt tag

vagy addig amíg az nsa megtöri? ;]

a maximum amire ezt alapozni tudod az mi? hogy a kanadai kormány majd tolja bele a milliárdokat bármi legyen is?

usában is már jó egy éve megkezdték legjobb tudomásom szerint a kizárólagosságának megszüntetését a kormányhivatalokban, úgyhogy már ott se egyedüli...

nekem halál nyolc hogy él vagy hal egyébként...

(#26) cairojack válasza Воланд (#24) üzenetére


cairojack
aktív tag

Hja!
Komoly esély van rá, főleg, ha addig nem iparkodnak. Szvsz a mostani helyzetér is a nagy "semmittevés" a felelős. Későn kapcsoltak, hogy elment mellettük a világ, és mire összeheggesztették az új BB10-et, iszonyat nagy lett a bizonytalanság.
Egy évig semmi nem történt, a felhasználói kör nagy része lelépett iPhone-ozni, WP-zni, meg Droidozni.

Nem sok, konkrétan 3 embert ismerek, akinek volt vagy van BB-je, mind a 3 úgy kezdte.
"Megnézem hogy teljesít az új OS, ha jók lesznek az eladások, ha biztos a platform jövője, akkor elgondolkodom rajta..."

Szerintem világszerte elég sokan játszottak "kivárásra" ezzel is hozzájárulva a mostani helyzethez.

(#20) Crafter32
Sorold már fel, hány dollár milliárdos üzlet indult ki Mo-ról? 2-3?? Egykezes a szám, gyanítom. Akár milyen faxa üzleti terved, vagy frankó ötleted legyen, bemész egy banka, hitel helyett egy nagy fenéken billentés amit kapsz. Ha szerencséd van. Ha nincs szerencséd egy év múlva egy német cég viszi sikerre a te üzleti terved... Ez Mo.

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#27) gabancs válasza #56573440 (#25) üzenetére


gabancs
addikt

"vagy addig amíg az nsa megtöri?"

Már régen feltörte! Olvass utána! A BB-nek ma már az ég világon semmi előnye nincs. Csak azok sírnak, akik valamiért kötödnek hozzá. De ez a cégen nem segít.
Ehhez nem kell nagy jósnak lenni, hogy ma már nem vesznek bukó cégtől terméket. Nagyon sokan megégették már a kezüket, Symbian, MeeGo, Bada....
A WP is csak vergődik, pedig ott nem a pénzhiány az ok. Ráadásul nem is akármilyen húzónév állt a platform mögé.
A BB-nek milye maradt? Semmi! Csak a neve, ami hallatára egyre kevesebb embernek párásodik be a szeme.

(#28) kcsa válasza icezozo (#22) üzenetére


kcsa
veterán

Ha nem látnám az aláírásod, akkor is egyértelmű a fanboyságod :DDD

(#29) cairojack válasza gabancs (#27) üzenetére


cairojack
aktív tag

Sajnos azt kell mondjam, hogy +1
(Sietve leszögezném ismét, hogy én pedig szurkolok nekik (még a WP-nek is szurkolok), de a helyzet azt, hogy igazad van)

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#30) Ricardo


Ricardo
félisten

Mérsékeltebb áron kellett volna hozniuk az első BB10-es készülékeiket. Úgy talán jobban terjedt volna.

(#31) dreamdancer válasza Crafter32 (#20) üzenetére


dreamdancer
őstag

Ezt a logikát baszics, szóval eszerint csak a mesterszakács tudja megmondani, romlott-e a kaja...

Ha egy picikét is hajlandó lennél rányitni a szemed a valóságra és pusztán a tényeket megnézni, akkor te is belátnád, a BB a csőd szélén van. Az esetleges vételárról felröppenő pletykák önmagukban elegek ahhoz, hogy nyilvánvaló legyen, a BB kábé kábé annyit ér, amennyit a szabadalmi jogai, 5 éve folyamatosan zsugorodik a piaci részesedése, ami lassan a statisztikai hibahatáron belülre esik. Megbuktak a tabletpiacon, nem jöttek be nekik a BB10-es telefonok, mondj már egy BB-vel kapcsolatos pozitív, gazdasági jellegű hírt az elmúlt 2 évből!

Még pár hónap, aztán jön egy pénzügyi befektető és megveszi az egész kócerájt a szabadalmakért és annyi.

Nem a lényeg a fontos.

(#32) gabancs válasza cairojack (#29) üzenetére


gabancs
addikt

Nekem alapvetően nincs gondom a BB telefonokkal, használtam is. De azt mélységesen elítélem, ha egy cég arra járszik, hogy minél jobban lehúzza a felhasználókat. Pont ilyen a HTC is. Egy apró különbséggel. A HTC legalább igyekezett prémium kategóriás termékeket is a piacra dobni. A BB csak műanyag.
A szolgáltatáséért is külön fizetni kellett. Tehát hiába volt BB telefonom, a "BB filinget" én nem tapasztaltam, mert külön elő kellett volna rá fizetni. Gyalázat!
Erre jött az Apple, a Google, és az MS, és megmutatta a világnak, hogy a titkosítást lehet ingyen is adni.
Arról nem is beszélve, hogy mire fel kerültek a BB telefonok annyiba? Mi az oka, hogy aranyárban mérték őket?

Tehát nem sajnálom, még örülök is neki.

[ Szerkesztve ]

(#33) #56573440 válasza gabancs (#27) üzenetére


#56573440
törölt tag

úgy érzem elkerülte a figyelmedet egy apró smiley a mondat végén, ami nem véletlenül került oda...
olvass utána ;]

(#34) cairojack válasza gabancs (#32) üzenetére


cairojack
aktív tag

Igen, csak azt felejted el, hogy a BB-nél az az üzleti modell akkor alakult ki, amikor az Apple-nél még tervező asztalon sem volt az első Iphone, az MS még PDA-kat gyártott, a Nokia telefonokat, a HTC a pincébe se volt, a Samsungon csak röhögtünk, a Sony felirat meg úgy folytatódott, hogy Ericsson.
A maga idejében ez egy jó kis modell volt, megspékelve azzal, hogy tömörítetten kaptad az adatokat, és akkor a BB féle titkosítás még titkosítás volt, nem NSA-sítés.

Ugyanakkor tény - és akkor olvasd vissza a korábbi kommenteimet - hogy elszaladt mellettük a világ, s mire észbe kaptak, ez lett a vége. A túlárazásban is igazad van, a Z10, mint vas, mikor kijött, már bőven nem ért annyit, mint amit kértek érte, és semmi olyat nem tudott, amit olcsóbban a konkurencia nem tudott volna. Ugy manapság már igyekeznek a gyártók valami egyediben jók lenni. Vízállóság, kamera, fém ház, kijelző. A Z10 minden fronton átlagos volt, jó drágán.

Akár hogy is, persze nem a csóró Mo. a piac, de azért 6-800 dollár másutt is annyi, és ha ugyan ezt a tudsát megkapod 100 dollárért olcsóbban... sehol sem hülyék az emberek (legalábbis ennyire).

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#35) Gomba válasza gabancs (#32) üzenetére


Gomba
senior tag

Volt a kezedben Z10 vagy Q10? Mi benne a műanyag. A Q10 konkrétan fém körbe iszonyat igényes kialakitasa van. Ne általánosíts, ha nem vagy képben.
Már csak azt nem értem hogy az iphone-nal miért elfogadott az ára a BlackBerry-nél meg nem. Vagy a HTC one miért annyi amennyi.

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

(#36) vicze válasza Воланд (#24) üzenetére


vicze
félisten

Mennyi? :Y Addigra azt is elfelejtjük, hogy mi a franc az a Blackberry...
Rendbetétel alatt mit ért? Kirúgni a maradék alkalmazottak 90%-át, befejezni a telógyártást, szétdarabolni a céget, értékesíteni a szabadalmakat és a szolgáltatásokat valakinek.
Hát hajrá...

Azért megnézem az IT-sok fejét sok cégnél, hogy most akkor mi a szarra váltsanak... ;]

(#37) gabancs válasza cairojack (#34) üzenetére


gabancs
addikt

Tudom, ismerem a storit. Pont azért írtam, hogy azóta a többi rendszer is elhozta a titkosítást, és ingyért.
Ezért írtam, hogy a BB-nek az ég világon semmilye nem maradt.
Az új rendszer ficsőrjeit pedig bármelyik gyártó pillanatok alatt beintegrálhatja a saját rendszerébe, ha ehhez van kedve. Egy kicsit magára szabja, és még csak nem is sírhat a BB, hogy ezt ő találta fel.
Az érintőképernyős korszakban már nem a BB diktál. Akár az IOS akár az Android pillanatok alatt megeheti őket reggelire.

(#38) Воланд válasza vicze (#36) üzenetére


Воланд
titán

"I'm doing this for the long term. I'm going to rebuild this company," said Chen, who said it would take six quarters to turn BlackBerry around. "I know we have enough ingredients to build a long-term sustainable business. I've done this before and seen the same movie before." [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#39) Ihsahn válasza vicze (#21) üzenetére


Ihsahn
tag

Aztán mi a kínod a BES-sel?
Hasznos az, hidd el, nem véletlenül futott fel annyira, és nem is tűnik el egyhamar.

"Ah, bollocks, there's no school like the old school and I'm the fuckin' headmaster" (BlackBerry Z10)

(#40) gabancs válasza Ihsahn (#39) üzenetére


gabancs
addikt

Hasznos? Ugyan már! Te nem olvasol? Bárkit lehallgatnak. Tehát ebben a formában felesleges.
Mi pedig itt a fórumon, nem vagyunk vezető politikusok, hogy annyira aggódnunk kellene.
Tőlem aztán lehallgathatnak, hamarabb fogják megunni, mint bárki gondolja.

(#41) icezozo válasza gabancs (#40) üzenetére


icezozo
addikt

inkább szerkesztettem....

[ Szerkesztve ]

http://qwankido.hu/

(#42) eventus


eventus
veterán

Na csak nem bírom ki, hogy ne írjak én is :)
Köszönjük a látogatást, vészmadaraknak hess!

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#43) jacis


jacis
nagyúr

Ennek fényében akkor kérnénk már a nagyon régóta indokolatlanul elhallgatott Z30 tesztet!!!

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#44) WinPho


WinPho
senior tag

Ez kezd izgalmasabb lenni, mint a tegnapi Samsung topic! :DD
Viccet félretéve, SZERINTEM a BB10 talán az egyik legjobb oprendszer. Amit ki lehetett volna belőle hozni az nem sikerült, bízok benne, hogy az új góré tesz annak érdekében, hogy egy ember is meg tudja venni a telefonjait.. A BES pedig szerintem is felesleges, nem tudom mennyi pontosan az ára, de amíg van ingyenes működő, jó kis vacapp, meg vájber, meg miegymás és nem zavar a lehallgatás (már ha azokat is lehallgatják) akkor minek? Még az a nemrég kijött BB7-es készülék is jó lett volna, ha olyan minőségű, mint a Bold 9900, és az ára 30 körül lett volna. Sok kihagyott ziccer... :( Akármi is lesz, drukkolok nekik!

[ Szerkesztve ]

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#45) azopi74 válasza Воланд (#24) üzenetére


azopi74
addikt

Ha rendbetétel alatt alatt azt értjük, hogy megágyaz az SAP által történő akvizíciónak, miközben megszabadul a készülék- és egyéb veszteséges üzletágtól, akkor reális az a 6 év, az alatt le lehet zavarni a dolgot.

BES pedig nem tűnik el sehova, beépül az SAP/Sybase szolgáltatásaiba/termékeibe.

BBM-mel nem tudom, mi lesz, talán akad még olyan szereplő a piacon, akinek nincs IM szolgáltatása, vagy erősítene ...

Patenteket talán megtartják, mint Nokia,biztos jövedelemforrás a patent trollkodás, ha nincs készülékgyártás és az azzal járó keresztlicensz-megállapodások. :D

(#46) eventus válasza WinPho (#44) üzenetére


eventus
veterán

Akkor nem ismered igazán a BES lehetőségeit :((( Ha mégis, elnézést kérek.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#47) azopi74 válasza WinPho (#44) üzenetére


azopi74
addikt

Az új góré személye nem arra utal, hogy készülék fronton akarna erősíteni a BB...

(#48) azopi74 válasza WinPho (#44) üzenetére


azopi74
addikt

BES-nek nincs sok köze a vaccapphoz meg viberhez. Nem a BBM-re gondoltál?

(#49) Воланд válasza azopi74 (#45) üzenetére


Воланд
titán

6 negyedev, nem 6 ev (azert utobbi kicsit sok lenne). meg tegnap, vagy mar ma nyilatkozta, hogy a keszulekgyartast nem akarja hanyagolni. meglatjuk.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#50) Crafter32 válasza dreamdancer (#31) üzenetére


Crafter32
őstag

Pont erről írtam az imént. Aaaa reménytelen :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.