Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Daffchy


Daffchy
őstag

Az, hogy néhány mikron vastagságban arannyal van futtatva, attól még nem lesz aranyóra.
Ezért nincs elszállva az ára.

[ Szerkesztve ]

(#2) atike


atike
nagyúr

....és de jó lenne ha az alapváltozatoknak is jóára lenne... Mondjuk fele annyi mint most. És itthon is megvehetően annyiért... :) :DDD

Tudom, esélytelen. Még egy év múlva is az.... :(((

(#3) mazsi1911


mazsi1911
aktív tag

Pontosan.
Míg pl az apple watch konkretan aranybol keszul.

(#4) s3nsitivity válasza mazsi1911 (#3) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Hát, arany csavarok vannak benne. :DDD
Sőt a nyák is egy arany lápra lett nyomva. :DD

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#5) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Jól néz ki.

(#6) daniel909


daniel909
addikt

copycat

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#7) atike válasza daniel909 (#6) üzenetére


atike
nagyúr

:F

(#8) Sebestyen01


Sebestyen01
őstag

Nem kopik ez idővel? Csak mert akkor egy fillért se ér

(#9) Pttypang válasza Sebestyen01 (#8) üzenetére


Pttypang
veterán

Majd raktok erre is szep szilikon tokot, vagy valami hasonlo marhasagot.

Everybody lies.

(#10) Luck Dragon

Szerintem szép lett.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Okosóra max. 40-50-et ér, bármelyik gyártót vesszük. Vicc, hogy egy komoly telefon árát elkérik egy sokkal kevesebbet tudó eszközért, ami ráadásul max- 2-3évet fog húzni.
200ezer Ft-ért ezerszer előbb vennék valami komolyab karórát, ami ráadásul értékálló, mint okosórát.

(#12) icp1970


icp1970
senior tag

Jól néz ki ez a letyegó.Elegáns. :K

(#13) kengyel


kengyel
nagyúr

Ez a kivitel már tetszik, az ára nem nekem való.

kengyel

(#14) Sebestyen01 válasza Pttypang (#9) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Na az akkor jo lesz :DDD foleg ha a szilikontok dorzsoli le ;]

(#15) Colonel993 válasza Luck Dragon (#10) üzenetére


Colonel993
senior tag

Nem az a baj, hogy szép... nem szép...
Hanem, hogy mi lesz belőle 1-2 év alatt

Pár mikron anodizált fosomkarátos réteg arany, pár sika-mika után úgy néz ki mint egy piacos gagyi szar... ami a 200e HUF feletti árcédula mellett not big deal.
Lévén ha van egy órám, azt nem vitrinben tartom, hanem hordom...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#16) icp1970 válasza Colonel993 (#15) üzenetére


icp1970
senior tag

Igen sajnos ez valószínű.Vastagabb bevonatot érdemelni ennyiért. :K

(#17) Colonel993 válasza icp1970 (#16) üzenetére


Colonel993
senior tag

Vagy valami értelmesebb alternatívát...

Nekem ez nyugati fizetéssel, innen a tengeren túlról SEM mondani frankó.
Nem baxta ki a biztit annyira... de ez akkor is egy rossz vicc így.
Irracionális kompromisszum!

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#18) Sebestyen01 válasza Colonel993 (#17) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Vagy csinalhattak volna titán olyan, vagy más nemesebb fémből... Azért esetlegesen fizet az ember de korbefuttatott aluert ugyan már!

(#19) icp1970 válasza Colonel993 (#17) üzenetére


icp1970
senior tag

Jogos. :K

(#22) atike válasza Colonel993 (#15) üzenetére


atike
nagyúr

Neked már van és már sika-mika is volt...? Vagy csak épp így gondolod....

(#23) Colonel993 válasza atike (#22) üzenetére


Colonel993
senior tag

Ezek után szerinted megvenném?
- *öncenzor :) -

Tisztában vagyok az eloxálási és anodizálás kémiai eljárásokkal, használtuk korábban ezer meg egy mozgó/teherviselő alkatrészek gyártásánál...

Mindemellett az arany sem a keménységéről híres, bármilyen ötvözőt használsz mellette!

Nice try ! ;)

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#24) atike válasza Colonel993 (#23) üzenetére


atike
nagyúr

Én viszont nem vagyok tisztában vele és a cikkben sem láttam arra utalást, hogy ez milyen technológiával történik... Vagy a bevonás automatikusan csakis egyféle eljárást jelenthet?

Ha igazad van akkor az elég hihetetlen, hogy ki mernének adni egy alapból napi használatú de jelen esetben mondjuk tizenötször felvehető órát...

Peace.

(#25) Sebestyen01 válasza atike (#24) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Kepzelj el egy aranyozott gyurut... na kb ugyan az a szisztema! :K

(#26) Colonel993 válasza atike (#24) üzenetére


Colonel993
senior tag

Más eljárással nem lehet felvinni (hacsak rá nem kalapálják finom díszművesként hetek alatt, PER DARAB, mégrosszabb kopásellenállósággal... mert ekkor ajánlott lenne finom és tiszta 24k aranyat használni)

De igen, ezt így adják ki, és adnak is ki ezer meg egy másik órát így gyártók... de pl kifejezetten kemény, ellenálló ötvözeteket felhasználva [... mert ők használhatóak nyaktól fölfelé is]
Ha abban a minimális arányú ötvöző egységben is (mert 22k volt megadva előzetesben) valami keményebbet használnak, mint pl cink... ez akkor se lesz facca...

Ezen nincs mit nagyon vitatkozni, itt tart a technógiánk és amúgy is tök8, mert a hangsúly nem az eljáráson van, hanem magán az anyagon... az arany... nem... NEM kemény fém.
Bevonatként nem életképes... Ehhez nem kell magfizikusnak kenni !

Talán annyit trükközhetnek hogy még ezen felül rátolnak dupla annyi réteg valamilyen "modern műanyag" származékot... nah az milyen szép lesz mikor kopik :))

Ez lesz a poor réteg legújabb blink-blink cucca! (A szokásos következményekkel)

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#27) TTTotya


TTTotya
senior tag

Nekem nem tetszik, olyan òreges az egész.... Bár nekem nincs stílusom. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.