Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Goblin12


Goblin12
őstag

Remek, tegyük kötelezővé, hogy mindenkinek kelljen egy nyavajás telefon, és akinek nincs? Mert van olyan ember a földön akinek nincs. :U

Más különben ez mire lesz jó, a törni továbbra is fogják a rendszert ha ez kellene, hogy megállítsa, nem fogja. . . De legalább lehet azokat a felhasználókat ezzel is piszkálni aki legálisan vette meg a rendszert.

Másrészt meg még 1 app a telefonra, és biztos kell majd neki GPS meg minden franc. :W

Természetesen a Windows 10-ben most is létrehozhatunk jelszó nélkül fiókot, de ez csak helyi lehet, az így kapott biztonsági szintről pedig inkább ne is beszéljünk.
- A jelszós dolgot eddig is meglehetett kerülni. :U

Vagy rosszul értem a dolgot, és ez lesz az új aktiválási megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#2) devast válasza Goblin12 (#1) üzenetére


devast
addikt

Szerintem rosszul érted. Ez a windows-ba való bejelentkezéshez használt fiók azonosításáról beszél.

(#3) Male válasza Goblin12 (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Dehogy, a lényeg, hogy a telefonszámodat is garantáltan hozzá kötik a fiókodhoz, ez az adat még kellett nekik ellenőrizve :U
Szuper, most is élvezem, amikor az ujjlenyomatot épp nem ismeri fel, aztán kidobja, hogy adjam meg a PIN kódom... sokkal egyszerűbb megjegyezni ám a számtengert, mint a jelszót :U
(Amúgy ez valami technikai akadály, hogy a jelszó nem jó, hanem csak a PIN kód? Telefonon is utálom, hogy nem lehet jelszót használni helyette.)

(#4) vlevi válasza Goblin12 (#1) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem félreérted. Most is használhatsz jelszót, PIN kódot, windows hello-t a bejelentkezéshez. Nem ástam még bele magam a dologba, de ezek továbbra is megmaradnak (legalábbis én így értelmezem), de ha egy olyan accountod van, amihez nem tartozik jelszó, akkor küld a telefonra egy megerősítő kódot, és azzal léphetsz be arra a gépre.
Ha jelszót, PIN-t használsz, szerintem akkor továbbra sem lesz szükség telefonra.

(#5) Rage47 válasza vlevi (#4) üzenetére


Rage47
veterán

ezt így leírhatták volna a cikkben is :)

(#6) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

a következő Windows 10 verzióban már végleg búcsút mondhatunk a jelszavaknakhelyette az első bejelentkezéskor a fiókunkkal összekötött mobiltelefonra érkező kóddal tudjuk majd azonosítani magunkat.

azaz nem lesz jelszavas opció , le lesz cserélve.
az új eljárás a jelenleg is működő, PIN kódos bejelentkezést viszi tovább, azzal a csavarral, hogy :U

(#7) Gausz válasza Goblin12 (#1) üzenetére


Gausz
aktív tag

Inkább annak örülj, hogy nem WP alapú telefont követelnek meg :D

(#8) Male válasza Rage47 (#5) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, a cikk jelenlegi formájában inkább azt sugallja, hogy a jelszó, mint opció kiesik... ha nem, akkor viszont semmi gond, használja így aki akarja :)

(#9) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megmarad az MS fiók nélküli használati lehetőség?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Mar attol falra masztam, mikor a multkor nem tudtam ugy online MS fiokkal win 10-et telepiteni, hogy nem adok meg PINt, hanem sima jelszavas bejelentkezest akartam. Nem engedett tovabb a telepito egyszeruen. Az egyetlen workaround az volt, hogy helyi fiokkal telepitem (ahol meg kotelezo a 3!!!! biztonsagi kerdes), aztan migralom online fiokra. Nonszensz, hogy mindent jobban akar tudni nalam az MS, plane, hogy nekem mi a jo.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#11) joghurt válasza _DiEGO_ (#6) üzenetére


joghurt
addikt

Egy szóval összefoglalva: az anyjukat. Valamivel hosszabban: a jelzős anyjukat.

A tej élet, erő, egészség.

(#12) Gdi válasza Cathulhu (#10) üzenetére


Gdi
senior tag

Ha nem adsz jelszót a helyi fióknak a telepítéskori létrehozásnál, akkor nem kell biztonsági kérdés.
Bejelentkezve a fiókkezelésnél (Vezérlőpult vagy Gépház, mindegy) már tudsz újra jelszavazni kérdések nélkül.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#13) t72killer válasza Male (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

igen, ennek így semmi értelme. Vállalati ügyfelek is majd a telefonjaikat fogják nézegetni??

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) vlevi válasza _DiEGO_ (#6) üzenetére


vlevi
nagyúr

"végleg búcsút mondhatunk a jelszavaknak "
Szerintem ez csak klikkvadász cím.
Tudom, hogy viszonylag kevesen vannak, akiknek nincs mobiljuk, de pl. van sok olyan munkahely, ahova mobilt nem lehet bevinni.

(#15) bambano válasza t72killer (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nagyobb kérdés, hogy akkor most egy csomó cég át fogja írni a belső információbiztonsági szabályzatait, csak azért, mert egy töketlen idióta microsoft alkalmazott böffentett valami veretes baromságot rendmondban?

mikor jön már el az, hogy ezekért a járulékos költségekért rommá perlik az ms-t?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) somogyib válasza vlevi (#14) üzenetére


somogyib
őstag

Az SMS-es dolog csak az első bejelentkezésről szól, a későbbiekben nem kell hozzá telefon.

(#15) bambano azért egy tartományba való bejelentkezésnél kíváncsi lennék, hogy ezt hogy viszik át. Gyanítom, hogy Enterprise verzióban nem is lesz ilyen.

(#17) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem, köszi, megvagyok anélkül, hogy tudnák a telefonszámomat.

#16: alighanem ideje lesz ltsb-re váltani.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#18) Zalanius


Zalanius
tag

Valószínűleg ez a hír forrása. Vagy az is lehet, hogy csak közvetett forrása. Mint új lehetőséget említik benne a jelszómentes telefonos bejelentkezéses clickbait ficsört, kiemelve, hogy Home változaton kívül a többire is vonatkozik innentől. Szó nincs arról, hogy ezzel egyből megszűnne a normál jelszavas bejelentkezési lehetőség.

--= Zalán =--

(#19) Youri


Youri
veterán

Pár év és elég lesz hozzá a személyid is

RTX ON

(#20) anulu válasza bambano (#15) üzenetére


anulu
félisten

meglepődnék, ha bármi, ami eddig működött hitelesítésre, egy mozdulattal kivezetésre kerülne. pusztán adnak még egy lehetőséget.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21) Armahun válasza Youri (#19) üzenetére


Armahun
addikt

Nem kell, a webkamera felismer a nyilvántartás alapján.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#22) #54072192 válasza Zalanius (#18) üzenetére


#54072192
törölt tag

Majdnem, a cikkben a 18305-ös build blogposztjára mutat a link, de ott van.

Szóval nem lesz kötelező ez a bejelentkezési mód. Miért lenne az? A PIN-kód és a Hello is a jelszó leváltására jött létre, annak, aki akarja. Az offline fiók is marad jelszóval, vagy anélkül.

Mondjuk tényleg lehetett volna egyértelműbben fogalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#23) TomMusic válasza bambano (#15) üzenetére


TomMusic
őstag

Én egészen kitartó vagyok (voltam) a MS mellett, de az utóbbi néhány húzását már gazdasági/szakmai szemmel is nehéz értelmezni.
Lehet gyermeteg problémának hangzik, de pl. engem a Skype tönkretétele annyira megbántott, hogy fontolóra vettem a windows-ról való váltást. Aztán persze megnyugodtam, meg rájöttem hogy nem ér annyit, de eléggé felcseszett.
Meg a Win10-es vergődés is.. Én tudom hogy sokkal több fejlesztés van a motorháztető alatt, mint ami látszik, de hát ezaz.. hogy nem látszik.
De mivel pont az aranyközépúton van (egyik véglet a MacOS, másik a Linux), ezért a legjobban használható, a legszélesebb körben (a vitát elkezdtem, de be is fejeztem :DDD ), ezért tűröm a blődségeket. :))

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#24) vlevi válasza Zalanius (#18) üzenetére


vlevi
nagyúr

Valószínű. Vagy lila. Nem tudom.
De ebben a cikkben arról van szó, hogy, ha az accountod össze van kötve egy telefonnal, akkor SMS-ben kapott kóddal beléphetsz arra a gépre, és ott beállíthatod a windows hello, vagy pin kódos bejelentkezést. Most úgy látszik, erre vannak ráizgulva, hogy a jelszó helyett valami mást találjanak ki.

"If you have a Microsoft account with your phone number, you can use an SMS code to sign in, and set up your account on Windows 10. Once you’ve setup your account, you can use Windows Hello Face, Fingerprint, or a PIN (depending on your device capabilities) to sign in to Windows 10. No password needed anywhere!"

Aztán majd lehet, hogy később ez is úgy jár, mint sok más, insiderként bemutatott, de be nem vezetett, vagy gyorsan megszűnő szolgáltatás. Pl. a sets is a 1809 egyik nagy beharangozott újdonsága lett volna (címsorban füleken elhelyezett alkalmazások), de az insider verzióban való próbálkozás után nem vezették be, sőt, az insiderből is kivették. Vagy taskbaron a névjegyek eszköztár. Arra se vár nagy jövő. [link] , [link]

(#25) joghurt válasza TomMusic (#23) üzenetére


joghurt
addikt

Nem hagynak túl sok lehetőséget.

A Skype-ot eddig sem azért használtam, mert nincsen jobb IM program. Az ügyfeleket/partnereket meg nehéz átkényszeríteni valami másra.
Windows 10 is kizárólag a hardvertámogatás miatt van fent. Egy napom ment rá, hogy minimálisan használhatóra konfiguráljam. :(

A tej élet, erő, egészség.

(#26) Rimuru válasza TomMusic (#23) üzenetére


Rimuru
veterán

Annyira nem rossz a macOS hogy beferjen ele a win. :DDD ;]

Vigyázat, csalok!

(#27) Guseppe válasza Cathulhu (#10) üzenetére


Guseppe
tag

Tovább enged a Windows. Jelszó nélkül kell telepíteni, akkor nincs 3kérdés, meg egyéb macera és ha telepítetted utána adsz jelszót. Ennyi a csavar. De ahogy most vissza olvasom látom már más is írja.

[ Szerkesztve ]

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#28) nak0n


nak0n
aktív tag

Annyira nem vagyok pro ilyen dolgokban, de ha már van egy MS Authenticator, azt nem lehetne ilyen célra használni SMS helyett?

(#29) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Kizártnak tartom ennek bevezetését!
Talán, talán, otthoni környezetben. De hogy domain környezetben ilyen lenne, kizárt!!! Pl az AD-t csomó szolgáltatással össze lehet már kötni, O365 stb.. Ott is azok a jelszavak érvényesek..

Már most megbukott ez az elképzelés szerintem..

(#30) Kaiku válasza vlevi (#14) üzenetére


Kaiku
senior tag

Az Enterprise verzió mindig kivétel, ott a cég dönti el ezeket.

(#31) Archttila válasza TomMusic (#23) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

engem a Skype tönkretétele annyira megbántott, hogy fontolóra vettem a windows-ról való váltást.

Belűled jó linukszosvón ;]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#32) otapi


otapi
tag

Hát, nagy szívbajt nem fogok kapni ettől, céges erőforrásokhoz nálunk most is kell második autentikációnak a telefonos MS Authenticator app ujjlenyomattal.

(#33) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Nem igazán értem miért van itt mindenki kiakadva. Ez itt csak az új eszköz hozzáadásáról szól, amikor egy gépbe először lépsz be a MS fiókoddal. Gyakorlatilag egy alternatíva a kétfaktoros beléptetésre, aminek így 2019-ben már rég alapnak kéne lennie. Arra meg eddig is opció volt az email/sms/applikáció.
A normál számítógép feloldásra meg marad a jelszó/pin/hello.
Vállalatoknál meg úgysem MS fiókot használnak, hanem AD-s belépést. Sok helyen már most is kötelező a jelszó mellet még token/smartcard használata.
A telefonszámot meg azért hasznos megadni, mert ha a user elfelejti az MS jelszavát, akkor legalább nem a fejvakarás megy.

Laci

(#34) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Tudom, hogy ez csak számomra nem világos, de a jelszó és a PIN kód között mi a különbség? Utóbbinál is lehet betűket és speciális karaktereket használni, ráadásul alapból lazább követelmények vonatkoznak rá Windows 10 alatt, mint a klasszikus jelszavakra. Négy számból álló PIN kódot például simán be lehet állítani, de a jelszónak minimum nyolc karakter hosszúnak kell lennie és tartalmaznia kell kisbetűt, nagybetűt és számot is, bár lehet, ezek csak Windows 10 Professionalnél vannak és csak Active Directory-s accounttal.

(#35) somogyib válasza Alvin_ti4200 (#34) üzenetére


somogyib
őstag

Az MS outlook.com fiók létrehozásánál is megkövetel bizonyos jelszó-bonyolultságot: "A jelszavaknak legalább 8 karakter hosszúságúnak kell lenniük, és tartalmazniuk kell legalább kettőt a következők közül: kisbetűk, nagybetűk, számok és szimbólumok."

Az AD-ban meg olyan bonyolultságú, amilyet az AD admin jelszó-házirendként beállít.

[ Szerkesztve ]

(#36) Komplikato


Komplikato
veterán

Gondolom nem csak SMS-el működik, hanem ha van telepített MS Authenticator egy bármyilen weben lógó eszközön, akkor az is választható opció lesz, pont mint eddig is?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#37) bacus


bacus
őstag

Engem maga a ms fiók bosszant. Ez megint a követés egy módszere, mert bárhova belépek, onnan már tudni fogják, hogy én még milyen gépeket használok, hol, stb.

Pont ezért nem akarok fb -t sem, mert az is követ. Bőven elég a google követése, még sok is, de ott legalább nincs kényszer, hogy egy idegen gépbe be kelljen lépjek. A fb sem kényszer, de ha mégis be kell lépj a google levelezésedbe, már tudja a fb is.

Kíváncsi vagyok mi lesz pár év múlva, mert még mindig nem használok w10-t saját gépen, skizofrén egy rendszer a gépház-vezérlőpult kettőssel.. , de előbb utóbb rá leszek kényszerítve.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#38) Apollyon válasza bacus (#37) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem olyan borzasztó a win10 mint sokan gondolják. Vagyis igen, de meg lehet oldani, hogy ne legyen az, csak be kell állítgatni, konfigurálni. Illetve ott van az o&o shutup10 amivel a kémkedő funkciókat totál le lehet tiltani.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#39) #54072192 válasza bacus (#37) üzenetére


#54072192
törölt tag

Valójában ez nem a követés egy módszere, de arra is alkalmas, mint minden hasonló szolgáltatás. Egyébként miért lépnél be online fiókkal olyan gépekre, amiken nem akarod az MS szolgáltatásait használni?

Amikor belépsz egy online fiókkal (amihez jó bármilyen e-mail fiók), akkor elküldi a géped alapvető adatait és a bejelentkezési infóidat. A földrajzi helyzet kikapcsolásával (a rendszerben) a Microsoft nem fogja tudni, hogy hol léptél be, így a géped követése, távoli letiltása sem lesz lehetséges (ugye mint telefonon arra az esetre, ha eltűnne). Az IP címed eddig is tudták. A Bitlocker miatt elküldi a partícióid címkéit és a szabad helyet, mert írja, hogy melyiken nincs bekapcsolva a titkosítás (ezt a fiókodban látod). Ha offline fiókra váltasz újra, akkor a fentiek megszűnnek.

Cserébe a saját fiókod jelszavát nem lehetséges más rendszergazdai fiókkal megváltoztatni és így belépni (erre elég egyszerű módszerek vannak amúgy), kérésre beállításokat, naptárakat, az Edge dolgait, fájlelőzményeket vagy akár vágólapot szinkronizál gépek között, a címedhez (vagyis hozzád) rendeli a géped licencét, így alaplapcsere esetén is aktiválni tudod. Plusz beléptet minden szolgáltatásba, amik a gépen elérhetőek (Store, Xbox app, Onedrive, Skype, stb), nem kell egyenként. Ez is opcionális, én például ezeket kikapcsolom.

Nem kötelező használni, és nem is lesz az. Az összes app működik online fiók nélkül is, a Store-hoz be sem kell jelentkezni. Ez mind külön van attól, amit a gépeden csinálsz. Nem kerül bele semmibe a Chrome-os előzményed, sem pedig az, hogy Steamen mit indítasz el, vagy hogy melyik fájlt szerkeszted.

A Shutup10 meg nem írja, hogy pontosan miket művel a rendszerben, mit és hol tilt le, helyette csak egy homályos magyarázat van. Még egy link sincs ott, hogy az ember tudja, hogy mit csinál, így legalább lehet azzal riogatni, hogy például a Microsoft kedvére változtatgatja a gép beállításait bármikor azért, hogy teszteljen, meg hogy BT-n keresztül reklámok fognak megjelenni.

* A fentieknél feltételezem, hogy a rendszer telepítésekor, vagy utólag a gépházban a megfelelő beállításokat megnézed, és például a telemetriát alapszintűre állítod, nem pedig teljesre.

[ Szerkesztve ]

(#40) Apollyon válasza #54072192 (#39) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A shutup10 a programon belül sem részletezi, hogy konkrétan hol tiltja le az adott funkciót, de működik. Múltkor elnéztem valamit, és letiltottam dolgokat, amiket nem kellett volna. Emiatt nem működött pl. a mikrofonom. Vagyis igen, és a helyi programok is "látták" hogy a mikrofon működik, és magamat is visszahallottam, azonban a jelet a netre már nem engedte ki.
De a felvetésedre azt tudom mondani, hogy próbáld ki te is.

Windowson belül igen, én is mindent kikapcsoltam, de frissítésekkor visszaállított dolgokat, így már inkább ezen a programon keresztül intézem, ahelyett, hogy a windowst túrnám folyton. Pláne, hogy nem is vagyok biztos benne, hogy amit offolok dózban (pl. telemetria) valóban offolja-e, vagy csak fantom kapcsolókat állítgatok.

Mindenesetre egy esélyt ad ez a shutup10, a fontosabb dolgokat amúgy sem windowson intézem.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#41) bacus válasza #54072192 (#39) üzenetére


bacus
őstag

Félre értesz, egyáltalán nem akarom használni a ms szolgáltatásait, ha nem muszáj, ha nem kényszeríti rám, csak az az érzésem, hogy rám fogja.

Edge nem érdekel, skypet leépítettem, nem használom, storeba még nem léptem be sosem. A onedrive-t sem használom, de oda már kellett regisztrálnom, mert csak akkor tudtam letölteni nekem megosztott fájlokat.., de se a telefonomra nem került fel, se nem használom még havi szinten sem, nem is fogom, még ingyen sem kell !!

Én azt szeretném, ha a gépeimre (meg ahol még van fiókom, sima vagy rendszergazdai, stb) oda akkor is be tudjak lépni, ha a ms úgy dönt, hogy én már nem léphetek be oda !

A win10 külön erőszakoskodik az online fiók miatt már a telepítésnél és szarakodni kell, hogy helyi fiókok legyenek csak. Pont olyan mint a frissítéskor, külön kellett szarakodni, hogy megakadályozzam a frissülést. Nem ingyen adták, hanem munka volt megakadályozni, hogy ne kapjam meg. Évekkel az ingyenes frissítés lejárta után is letölti a win7 a w10 telepítő dolgokat a jól működő asztali gépekre is, ahova egyébként pl driver hiány miatt fel se menne a win10.

Én időnként nekifutok, hogy valamilyen linux legyen a desktopnak használt notebookomon, de mindig van olyan ami miatt nem megy véglegesen.. (most is arról írok) Egyébként az otthoni felhasználók többségét aki nem használ különleges alkalmazásokat, mint photoshop amihez ragaszkodik, simán át lehetne állítani, sőt, egy csomó ember észre se venné, hogy nem is windowst használ..

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#42) #54072192 válasza Apollyon (#40) üzenetére


#54072192
törölt tag

Kipróbáltam már, mert több kattintás lenne magam csinálni, mint egy ilyen programban átkapcsolni. De nagyon zavart, hogy semmit sem ír, vagy félreérthető. Ezért utánanéztem azoknak a dolgoknak, amiket mindenképpen kinyomtam volna, így megoldom én. Biztos vagyok benne, hogy amit kikapcsolok, az tényleg ki van kapcsolva, a letiltott feladatokat (pl. alkalmazástelemetria) nem kapcsolja vissza, a Feladatkezelőben sem jelennek meg többet. Build upgrade idején tényleg visszakapcsol pár dolgot, erre figyelni kell. Van mellette tűzfal is, ha pl. a Onedrive ki van lőve, akkor nem dobja fel a telepítőjét meg azt az 1-2 folyamatát, ami a szinkronizáláshoz kéne.

bacus: Szerintem nem értettelek félre, pont ezért részleteztem, hogy az MS fiók mi, és hogy milyen könnyű kikerülni ezt az egészet :). Ha mindent letiltasz, letörölsz, elrejtesz, akkor tényleg nincs miért használnod az aktiválás megkönnyítésén kívül, de nem is fogja sehol sem kérni (kivéve a Bitlocker, ahhoz azt hiszem kötelező).

A gépedről sosem leszel kizárva az online fiók miatt, mert netkapcsolat sem kell hozzá. Viszont a jelszó frissítését csak online lehet intézni. Ez lehet macera, de lehet plusz biztonság is, ahogy látod.

Az offline fiókhoz nem kell a netkábelt sem kihúzni, ott a lehetőség a legelején. Talán feldob egy üzenetet, hogy milyen előnyökkel járna, de akkor is ott a gomb, plusz egy kattintás. Új fiók felvételekor szintén, először online fiókot szeretne, de ott a gomb a helyihez. Nincs elrejtve, nem akadályozza semmi. Az offline fióknál nem nyaggat azzal, hogy válts online-ra.

A Store amúgy hasznos tud lenni, amit onnan telepítesz, azt könnyedén törölheted, és mellette frissül is magától. Töltenek fel oda hagyományos programokat is. Nagyon sokan örültek, mikor az iTunes is felkerült, mert nem kellett már neki külön az Apple Updater nevű csoda.

A Win7-re már biztosan nem tölti le a Win10-et, még a határidő lejárta után egy ideig jelezték neten, de azóta semmi. Most annyi az egész, hogy a telepítő és az aktiváló szerverek továbbra is elfogadják a 7 kódját, bár a határidő már lejárt, szóval nem tudni, hogy meddig.

A Linuxra átállás meg nem annyiból áll, hogy kinek elég a Firefox és a GIMP :). Erről sokat lehetne vitatkozni, de úgyis mindig az dönt, hogy az adott embernek milyen gépe van, miket használ és mennyire tetszik neki bármelyik disztró egy Windows-zal vagy MacOS-sel szemben.

Mindenesetre ha majd váltasz 10-re, akkor azt javaslom, hogy azokat kapcsold ki és töröld le, amiket enged is (egyre több appot lehet leszedni, lassan már mindet). Ezzel elkerülheted azokat a hibákat, amiket tudtodon kívül letiltással vagy törléssel okoznál. A feladatütemezőben ott van a telemetria (az Office-é is). Ha nem bízol benne, akkor használj plusz tűzfalat. Ha úgy sem, akkor alternatív rendszer kell.

(#43) vmarci21 válasza Cathulhu (#10) üzenetére


vmarci21
tag

Pont tegnap telepitettem windows 10-et pin kód megadása nélkül. Annyi a trükkje, hogy rá kell kattintani a pin beállítása gombra, majd mégse gomb, ezután meg fog jelenni linkként a később állítom be lehetőség, amire kattintva megmarad a jelszavas belépés.

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#44) haxiboy válasza Male (#3) üzenetére


haxiboy
veterán

Nekem a pin-kód áldás, olyan bonyolult jelszavakat használok főleg webes felületeken amiket kézzel egy örökkévalóság lenne beírni.
Szóval igen, egyszerűbb a számtenger minthogy bizonyos kritikus helyeken véletlenszerűen generált 32-64 hosszú tele speckó karakterekkel jelszavakat megjegyezzek.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#45) vlevi válasza haxiboy (#44) üzenetére


vlevi
nagyúr

"a pin-kód áldás, olyan bonyolult jelszavakat használok"
Igazából nem értem, miért jobb egy 4 számjegyű kód akkor, ha PIN-nek hívják, mintha jelszónak?
Ha pl. nekem az a jelszavam, hogy 1234, az miért kevésbé biztonságos, mint a 1234pinkód? Ráadásul a pinkódnál tudható, hogy csak számok lehetnek benne, tehát 1/10000 az esélye, hogy valaki kitalálja.

(#46) #54072192 válasza vlevi (#45) üzenetére


#54072192
törölt tag

A PIN-kód csak az adott eszközön létezik, így ha valaki megszerzi, akkor is csak arról a gépről tud belépni. Ezzel ellentétben a jelszóval bárhonnan be tud lépni a fiókodba. Ráadásul szigorúan a gépen történik az azonosítás, nem küldi sehova a hálózaton. TPM megléte esetén nem lehet brute force módszerrel sem feltörni. Bővebben.
Egyébként beállítástól függ, nem csak számból állhat, de alapesetben igen.

(#47) -=MrLF=- válasza sh4d0w (#17) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Már átnevezték LTSC keress... ;]

Cikkhez:
Mi a gond a helyi jelszóval védett fiókokkal?
Pin kód? azzal még nem találkoztam. Telepítésnél helyi fiókot hozol létre és kész.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#48) haxiboy válasza vlevi (#45) üzenetére


haxiboy
veterán

PIN csak az adott device-n működik, eszközönként változó lehet, illetve távolról le is tiltható ha esetleg elveszted/ellopják az eszközt.

De én pl ilyen típusú jelszavakat használok minden eszközön
:)$nzatZ[aCLHXjP<~B3mf`#[s6^-aG.
'gX4~Jzqw"tLM,},j`V#5:ca:[]U(fZT

Ahol engedi még erősebbet, ahol nem enged ennyi speckó karaktert ott még hosszabbakat.

Androidon még így is kevésbé secure jelszót használok. Néha sajnos be kell írni hiába a biometria.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#49) Apollyon válasza haxiboy (#48) üzenetére


Apollyon
Korrektor

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#50) haxiboy válasza Apollyon (#49) üzenetére


haxiboy
veterán

Az ilyenek egy rainbow táblával megtámogatva elég gyorsan hullanak.
Nemrég volt probléma a BTC és egyéb coinok által használt bip39 szabvány által generált walleteknél, 6-9 szavas walleteket (ezek elég régiek voltak) törtek. 12 népszerű szónál már a sorrendet is elég nehéz fejben tartani, és minden szolgáltatásnál törekedni kell az egyedi jelszó használatra. 10 oldalon ez már 120 szó megfelelő sorrendben történő megjegyzését jelenti. Rendszer nem lehet benne, mert nagyon hamar kitalálható.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.