Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FATtila78


FATtila78
tag

Nem is csodálom. Az Air2-vel elértek mindent, amit tabletből ki lehet hozni. A TÖKÉLETES termék tartalomfogyasztásra. Maximum az előlapi hangszórókat lehetne bevezetni, de arra megoldás egy premium BlueTooth hangfal, amit fillérekért ( értsd max 30-40ezerért) az ember után dobnak.

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

(#2) kbyte1024 válasza FATtila78 (#1) üzenetére


kbyte1024
addikt

Van az olcsobban is:)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#3) vicze


vicze
félisten

"amit fillérekért ( értsd max 30-40ezerért) az ember után dobnak."
Jaja, én is egy 10ezresbe szoktam az orrom fújni. ;] (Igen tudtam volna undorítóbb példát...)

(#4) roli543


roli543
őstag

Érdekes húzás lenne, az tény, de ez a Pro, már ezek szerint száz, hogy jön?

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#5) rudi válasza FATtila78 (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Illetve az utóbbi 10-12 hónapban légyegében érdemleges fejlődés nem történt a tableteket érintő technológiák terén. Nincs gyorsabb SoC, nagyobb felbontású értelmes kijelző, új akkutechnológia, semmi.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) dilajoska1 válasza FATtila78 (#1) üzenetére


dilajoska1
őstag

Egy igazi fant halhattunk!!! Köszönnyük!!! :C :C

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#7) joey04 válasza roli543 (#4) üzenetére


joey04
titán

majd ha megjelent ;)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) Oliverda


Oliverda
félisten

Kíváncsi vagyok a 12,9-es verzióra. A 9,7 számomre mindig is túl kicsinek tűnt...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9) tjb007 válasza rudi (#5) üzenetére


tjb007
nagyúr

Plusz -talán, fenéket talán, biztosan- ezen okoknak köszönhetően az eladások is elég szépen csökkenek (azt nem írom, hogy beleállt a földbe, mert kicsit túlzás lenne, de ha nem jön valami olyan dolog, ami váltásra készteti az embereket belátható időn belül bekövetkezhet).
Épp múlt héten beszélgettem az egyik érintett cég egyik vezetőjével, ő például egy új akkutechnológiában látná a "kiutat". Pont ez az a terület, ahonnan már évek óta jönnek a jó hírek ilyen meg olyan szuper fejlesztésekről, de a való életbe még egyik sem lett átültetve.

[ Szerkesztve ]

(#10) Oliverda válasza tjb007 (#9) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez elég kézenfekvő. Manapság a mobil eszközök messze a leggyengébb pontja az akku. Már azzal is sok vásárlót lehetne nyerni, ha valahogy duplázni tudnák a kapacitást azonos méret és súly mellett.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11) rudi válasza Oliverda (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Az oldalarány lesz a kulcs szerintem. Épp most volt nálam az Asus T300 Chi, ami 12,5 hüvelyken 16:9-es, hát rettenet volt. Fektetve - számomra - értelmetlenül lapos, állítva röhejes. Amúgy a gép 7,6 mm-es vékonysága és 700 gramm körüli súlya rendben volt. Szóval ha nem 3:2-es vagy 4:3-as lesz, akkor szerintem kevesen lelik majd örömüket benne.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) Oliverda válasza rudi (#11) üzenetére


Oliverda
félisten

Az eddigi össze iPad 4:3-as kijelzővel jelenet meg, és ezt már a Pro esetében is kvázi biztosra lehet venni:[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) rudi válasza tjb007 (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, ez egy ilyen biznisz. Ahogyan az átlagembernek vastagon elég az 5-6 éves PC (Nehalem és GTX 285/HD 4890 volt akkoriban asszem), úgy lesz elég 2-3 év múlva a mai iPad, hacsak nem történik valamim áttörés. Addig meg nem igen van miért újat venni, prémium modell, nem mállik szét magától.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) rudi válasza Oliverda (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Vagy az osztott képernyős multitask miatt nem...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) ImpersonatoR válasza FATtila78 (#1) üzenetére

Annyira tökéletes lett, hogy csak olyan hibai vannak mint, hogy nem színhelyes a kijelző elszíneződik ha éppen nem ott fogom ahol kell rezonál az egész a hangszórótól valamint csökkent az aksiideje is.
Ment is vissza és lett egy sima Air helyette.

[ Szerkesztve ]

(#16) f(x)=exp(x) válasza FATtila78 (#1) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Aha, főleg a multitaskingja tökéletes.....

(#17) Oliverda válasza rudi (#14) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor kapásból az összes app-ot újra kellene méretezni egy másik képarányra, ami már az iPhone 5 esetében is hónapokig tartott. Szerintem minimális az esélye arra, hogy a Pro kedvéért szakítanak a 4:3-mal.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18) mazsi1911 válasza Oliverda (#17) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Nem, nem kell.

Van autolayout. Az mar egy masik story h a devek basznak ezt használni. A pro appok hasznaljak, és nekem ez elég.

(#19) Jeanne d'Arc

Air 2 utan tenyleg nincs sok ertelme.
Foleg hogy van egy 6+ is a piacon ami ugye kicsit mar onnmagaban ipad.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#20) hemaka


hemaka
nagyúr

Öcsémnek van egy, elég királyul el lehet vele lenni, nincs akadás vagy bármi más idegesítő dolog. Egész jó, bár én nem használnám semmire sem.

(#21) kutti


kutti
tag

Nem is csodálom, illetve nem is várom el hogy jöjjön. Felesleges. A mostani Air 2-mbe minden megvan ami kell. Kiforrott hardver amit nem tudok megakasztani semmivel, Touch ID stb.. Sokáig sorolhatnám. És remélhetőleg az ára is lejjebb fog menni.

(#22) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A "pro"-sághoz nem elég a nagyobb méret, egy teljesen új OS kellene alá, ami jóval nyitottabb mint az iOS. Az MS mintájára az Apple is elgondolkozhatna azon, hogy az OS X legyen a jövőben a tabletein és telefonjain.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23) kutti válasza ImpersonatoR (#15) üzenetére


kutti
tag

Nekem egész jó az akkuidő.

(#24) univerzita válasza Tigerclaw (#22) üzenetére


univerzita
addikt

Úgy néz ki hogy OS X lesz rajta ( vagy hibrid )

(#25) Oliverda válasza univerzita (#24) üzenetére


Oliverda
félisten

:F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26) univerzita válasza Oliverda (#25) üzenetére


univerzita
addikt

Úgy olvastam Apple nemrég Európai uniótól regisztrációt kért a OSX X El Capitan rendszer re. Ebben még semmi különös nem volna. De a eszközök között szerepelt a tablet is.

(#27) Oliverda válasza univerzita (#26) üzenetére


Oliverda
félisten

Az az op. rendszer x86-os, ergo ebben az esetben kapásból ugrana a saját fejlesztésű processzor használata.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) univerzita válasza Oliverda (#27) üzenetére


univerzita
addikt

Nos az hogy a regisztráció a mostani iPad Pro- ra vonatkozik vagy csak a következő generációra a hírből nemderült ki.( iPad Pro- val a Surface - nek akarnak konkurálni)

[ Szerkesztve ]

(#29) vicze válasza univerzita (#28) üzenetére


vicze
félisten

Korábbi hírnél már felvetettem a problematikát ezekkel a spekulációkkal.

Ha lesz iPad Pro, szinte tök ugyanarra lesz megfelelő mint a MacBook, pesze +billt feltételezve. Na most vagy drága lesz 1000$+ ezért, a kutyának se fog kelleni, és lesz két egymás gyilkoló termékük. Vagy olcsó lesz ~700$ és teljesen kigyakja a MacBookot így. Ez hatványozottan igaz a OSX-es elméletekre, de még ha iOS-el jön akkor is részben megállja a helyét.

A iPad Pro senkinek nem akar konkurenciát. Lényegében egy nagyon drága tabletet akarnak, aminek jóval magasabb a profithányada mint a sima iPad-nek, aminek jelenleg elég alacsony és ezért is szabadulhatnak meg az iPad mini-től is, mert annak meg még rosszabb. Apple-nek olyan termék kell, ami nagyon magas profithányaddal rendelkezni mint a Watch vagy az iPhone 6/Plus.

(#30) Fejvadi válasza vicze (#3) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

:C

(#31) gerii


gerii
addikt

Azt kétlem, hogy a mini megszűnne, lényegében a piac dönt, és sokan vették eddig is.

(#32) buvartacsko válasza Oliverda (#27) üzenetére


buvartacsko
addikt

Mesélj még... kérlek. :)

(#33) Oliverda válasza buvartacsko (#32) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen. Például mi köze a PowerPC-nek az ARM-hoz? Illetve hogy fognak futni az x86-os op. rendszerre megírt alkalmazások (mondjuk) egy ARM-os rendszeren?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#34) Bandus555D


Bandus555D
csendes tag

Hát mondjuk a tavaly vett iPad minivel az a bajom, hogy laggol, a másik baja, hogy merül, a harmadik, hogy negyedjere cserélik. Ja de igen az Apple cuccokat venni kell, igazatok van... olyannyira kiforrott, hogy a dobosunk szavával élve azt mondhatom: " Szép-szép, csak a sz@rom se csúnya..." u.i. BlackBerry Z30-ról írva

(#35) GALARDO válasza Jeanne d'Arc (#19) üzenetére


GALARDO
addikt

Kicsit *sem. Tabletnek használhatatlanul kicsi. :(

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#36) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Teljesen érthető lenne szerintem, pláne hogy még a sima első gen. Air is a mai napig piszokjó tablet...

Szerintem elképzelhető hogy idén az iPad minibe dobják bele az Air erőművét, és kijönnek a PRO-val :K

Mellesleg nem véletlen csökkennek a tableteladások...Vannak akik azt hiszik hogy azért csökkennek mert "kihaló termékpaletta" , de közben meg egyre többeknek van, és főként azért csökken mert egyszerűen olyan jók hogy bőven elég 2-3 vagy akár annál több év után cserélni őket.

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#37) A 2. Vesztes válasza CoDWaW07 (#36) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Vagy mert az emberek áttérnek a phabletekre, és úgy gondolják, minek vegyenek 2 gépet, ha megoldják a telefonon is a dolgaikat.

Vuff?!

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#38) CoDWaW07 válasza A 2. Vesztes (#37) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Ez is igaz lehet, bár egyre több területen is használják a tableteket.

Amúgy szerintem egy iPhone 6 Plus is durván kicsinek látszik még egy iPad minihez állítva is, nemhogy egy Air mellé :))

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#39) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Megvárják amíg a Win10 kiforrja magát, aztán cserélik az iOS-t...

;]

Minden szavam magánvélemény!

(#40) #13110016 válasza tothmaxy182 (#39) üzenetére


#13110016
törölt tag

+1:))
Kinézem belőlük ;]

(#41) buvartacsko válasza Oliverda (#33) üzenetére


buvartacsko
addikt

Röviden elmondták a videóban, bármikor bármire át lehet fordítani az egész rendszert, csak ennyi. Kezdetektől az alapjai így vannak tervezve. Nem lepődne meg senki aki a témával foglalkozik, ha ugyanúgy lenne már egy ARM OSX pár éve. Csak ennyi köze van hozzá. Semmi több.

"Illetve hogy fognak futni az x86-os op. rendszerre megírt alkalmazások (mondjuk) egy ARM-os rendszeren?"

Szerinted mikor átváltottak Intelre hogyan futottak? Sehogy. Le kellett őket a fejlesztőknek fordítani.

Nem azt mondom, hogy az iPad Pro-n az OSX egy ARM változata fog futni, de pár éve azért felröppentek ezek a szóbeszédek. Amikor a PowerPC -> Intel váltás volt, szintúgy ugyanilyen szóbeszedék voltak, évek óta ment a flame, hogy biztosan nem fognak Intelre váltani, aztán jött ez a WWDC 2005-ben.

[ Szerkesztve ]

(#42) vicze válasza buvartacsko (#41) üzenetére


vicze
félisten

Mindent le lehet mindenre fordítani, ennyi erővel minden cross platform. A Windows is ott van ARM-en. OSX meg lassan 8éve van ARM-re úgy hívják iOS...Csak a GUI más felette.
Az Intel váltás, egy kis teljesítményűről egy sokkal nagyobb teljesítményű CPU-ra történt. ARM esetében egy nagy teljesítményűről váltanál egy kis teljesítményűre, elég nagy a különbség, még akkor is ha a A9 esetleg hozza a Core M nem túl acélos teljesítményét.
És az Intel váltásnál, hogyan is volt az SW-k helyzete? Rosetta mond valamit? Na ARM-en nem fogsz x64-et emulálni...

PowerPC -> Intel elkerülhetetlen volt PowerPC teljesen vállalhatatlanná vált, semmi meglepetés nem volt benne, max. a laikusoknak. Kb. 2-3éve mondogatjuk azt is, hogy valamikor ARM-re vált Apple PC szinten is szóval nem lesz semmi meglepetés abban se, nem véletlen terveznek saját SoC-ot.

[ Szerkesztve ]

(#43) buvartacsko válasza vicze (#42) üzenetére


buvartacsko
addikt

Rendben, egyetértek. Persze hogy mondd valamit a Rosetta. :)

(#44) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

idén legalább nem kell akkor ebből újat venni, elég lesz az iphone úgyis.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#45) PandaMonium válasza Bandus555D (#34) üzenetére


PandaMonium
őstag

Hát ha mondjuk nem első generációs iPad Mini-t vettél volna tavaly, hanem lett volna annyi eszed, hogy utánanézz a témának és Mini Retinát vagy Mini 3-at vettél volna akkor nem lennének ilyen gondjaid, hogy laggol vagy gyenge az akkuidő. Azt, hogy miért cserélik negyedjére nem tudom, de nekem másfél éves a Mini Retinám, még mindig ~8 órát bír az akksija erős használattal (értsd. játék, desktop weboldalak böngészése, nagy felbontású filmnézés stb.), a teljesítményre egy szavam nem lehet és hibás sem volt még. A topikba író többi iPad tulaj sem véletlenül dicséri az Air 1/2-t.

Az egyetlen dolog amire vágyom az a bővíthető tárhely és a jailbreak nélküli torrentezés, de ilyesmire ne számítsunk Apple termékeknél. :(

(#42) vicze1: "OSX meg lassan 8éve van ARM-re úgy hívják iOS...Csak a GUI más felette."
Ezt remélem te sem gondoltad komolyan. Azért mert mindkettő XNU kernelen fut közel sem ugyanaz a kettő.

What I cannot create, I do not understand

(#46) univerzita válasza PandaMonium (#45) üzenetére


univerzita
addikt

Tárhelyet lehet bővíteni külön iPad,iPhone - hoz fejlesztett pendrive -al( drága ) vagy külső wifis tárhely -ről( ez olcsóbb megoldás ). Torrentezni lehet JB nélkül, de csak onnan ahol magnet link van( piretebay ) NCore -ról nem.

(#47) alkatraz3000 válasza univerzita (#46) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

EZ ÉRDEKES, és hova tölti amit tölt? mivel férek hozzá?

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#48) univerzita válasza alkatraz3000 (#47) üzenetére


univerzita
addikt

Most torrentre gondolsz? Aszt hová teszi?

(#49) PandaMonium válasza univerzita (#46) üzenetére


PandaMonium
őstag

Mindent lehet bővíteni hálózati tárolóval, ez nem megoldás. Mobil(-abb) eszközöm pedig nem azért van, hogy egy pendrive lógjon ki az aljából.

A magnet linkes történet engem is érdekelne. Hova tölti, mivel lehet megnézni az így leszedett dolgokat, stb.

What I cannot create, I do not understand

(#50) Oliverda válasza vicze (#42) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszi, hogy ezt leírtad helyettem.:D

Ugye az ARM-os Windows is óriási karriert futott be.. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.