Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #45185024


#45185024
törölt tag

Ezzel kapcsolatban adja magát a kérdés.
Az 580X miért nem ezt a "továbbfejlesztett" polaris variánst kapta meg ?
Mert akkor máris teljesen érthető lenne az az X.

(#2) Z_A_P válasza #45185024 (#1) üzenetére


Z_A_P
addikt

"továbbfejlesztett" polaris variánst + HBM-et ;)

[ Szerkesztve ]

OK

(#3) Taranti válasza #45185024 (#1) üzenetére


Taranti
senior tag

Talán mert teljesítményben közelebb kerülne a Vegához, ez pedig nem érdeke az AMD-nek. Mivel alsóbb kategóriákba nem tudnak Vegát készíteni, így ott marad még jó ideig a Polaris.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#4) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Kit érdekel, hogy mi a neve? Jó cucc, ez a lényeg, csak k..va drága :(

(#5) Crytek


Crytek
veterán

Jöjjön már végre laptop ezzel a cumoval!!!! :DDD

Next PC Upgrade: 2022

(#6) zojev


zojev
csendes tag

Mindez engem nem érdekel, csak az, hogy hozza -e egy 1050-es teljesítményét, vagy nem.
Ha igen akkor kell, ha nem, akkor nem kell.

(#7) Fücsök007 válasza zojev (#6) üzenetére


Fücsök007
őstag

Asztali NUC gépekben hozza a GTX 1050Ti sebességét 4 magos procival!
Itt olvashatsz róla. Bár ezt a sebességet 100-105W-os TDP keret között éri el a proci+dGPU kombó.

(#8) Tigerclaw válasza Crytek (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én is ezt akartam kérdezni...mikor jön? Kíváncsi leszek, hogy miben debütál. Talán a WWDC-n egy Macbook Pro-ban?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) zojev válasza Fücsök007 (#7) üzenetére


zojev
csendes tag

Köszi. Ha ez gaming diagram igaz, akkor nyerő, néhol még az 1060-hoz is közel van.

(#10) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

szerintem mikor elkezdték fejleszteni nem egy "kész" alapot fogtak meg és dolgoztak át, hanem a fejlesztés alatt levő VEGA chip egy aktuális állapotát fogták meg és alakították át.. így gyakorlatilag a projekt "kettévált" ... én is szoktam ilyet csinálni a rendszeremmel amit fejlesztek, ha bejön valami külön meló, ami egyedi igényeket vet fel, akkor ... "jó az rá" alapon kimentek egy állapotot az aktuális stabilból és azt dolgozom át (és csak egy-két dolog kerül vissza a stabil ágba.. ha visszakerül egyáltalán valami).. illetve esetemben erőforrás hiány is közrejátszik... nincs időm mindenre, priorálnom kell.

Lehet így volt olcsóbb intelnek, is hogy nem várták meg a végleges vega designt, mert akkor később és lehet drágábban készült volna el a termék.. illetve lehet nem is hozott volna annyi pluszt mint amennyivel több az esetleges költség.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#11) b.


b.
félisten

Most szerintem valamit én nem értek, Ez a termék messze gyorsabb mint a Vega 11. vagy ez most egy dedikált GPU nak felel meg, nem IGP?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#12) Dr. X válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


Dr. X
aktív tag

A Dell XPS 15 2 in 1 már kapható vele és tesztelték is. Valamennyivel az 1050Ti fölött van.

(#13) Z_A_P válasza b. (#11) üzenetére


Z_A_P
addikt

Sajat HBM-je van, nem a lassu DDR4-bol csipegeti az adatokat.

OK

(#14) Crytek válasza Dr. X (#12) üzenetére


Crytek
veterán

Jézusom a sima XPS 15 is 500k... ez vajon mennyi lesz akkor itthon?
Kinti ára 700k ennek a Vega-snak...

Remélem lesz értelmes áru modell is mert a i7 + 1050Ti-k bőven 340k-ért már kaphatóak.

Next PC Upgrade: 2022

(#15) cskamacska válasza b. (#11) üzenetére


cskamacska
addikt

PSA: KabyLake-G Is NOT An APU (FAQ)

WikiChip - Kaby Lake G

Processzor mellé tokozott GPU 4GB HBM2 memóriával, ami 8 PCI-Express sávon keresztül kapcsolódik a procihoz.

más

Engem érdekelnének a multimédiás képességek. Van benne teljesen hardveres(GPU/CPU üresjáratban maradhat) VP9/HEVC lejátszás? :F

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#16) do3om


do3om
addikt

Annyit istenítettétek már ezt a cuccot de, de eddig és ez után sem tudom hogy mire?
Van olyan mérés ami kapható termékbe építve lett kiadva? Nem néztem utána de az eddigi bench eredmények kész megjelenő géppel vannak mérve?
Az is van emlegetve hogy az nv termékeknek mekkora konkurencia-de hisz nem is kapni! van fogalma arról valakinek mit jelent a konkurencia, mert ha AMD-vel kapcsolatos akkor papír alapú sajnos a verseny.
Aztán ahhoz hogy jó alternatíva legyen kellene egy ár amin ezt jobban megéri venni, de mint ahogy termék sem úgy ár sincs.

Csak azért írom ezeket mert hónapok óta futtatják itt egy el nem érhető, be nem árazott, nem kapható terméket úgy mintha már letarolta volna notipiacot, és egyenlőre nem értem mire fel. :U
Vagy lehet kevés az információ amit tudok róla :B

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#17) Anaren91 válasza do3om (#16) üzenetére


Anaren91
senior tag

Pont mint nemtom már hány éve istenítik itt emberek a Voltát, hogy az majd megváltást hoz a pc masterracenek 8k 144 fps ésatöbbi... Errefel meg kiadtak egy titán v t vagy mit ami játékokban semmi nagyot nem durrantott ( tudom nem is arra van szánva de akkor is...) És tudom az nvidia nincs még rászorulva stb stb...

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#18) LordX


LordX
veterán

Ez az egész azért lesz marha "jó", mert nem fog működni még hekkelt AMD driverrel se. Az lesz, amit az Intel ad (akkor is ha AMD-től kapják a binárist). Ó, az a legendásan hosszú Intel support...

Meg a fejlesztők gondolom külön örülnek, hogy gyakorlatilag lesz még egy architektúra, amire lehet optimalizálni - el lehet képzelni, hogy mennyire fog ez megtörténni.

(#19) arabus válasza cskamacska (#15) üzenetére


arabus
addikt

Ki is kapcsolhatod a gépet akkor is lejátszik mindent.
Amugy van de nem fog üresjáratra kapcsolni mert akkor melyik hardvered játszaná le?

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#20) Tigerclaw válasza LordX (#18) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azért szerintem ebben az esetben kénytelenek lesznek megemberelni magukat, mert elég drága célhardver lesz, ami ha nem működik, a nyakukon marad. Ilyen megoldással szerelt gépet az ára miatt nem az átlagember vesz majd, akit rábeszél erre az első eladó aki szembe jön a boltban...sőt jó esetben a nagyobb áruházak kivételével nem is fogják tartani a boltokban, csak rendelésre.

Szóval a vásárlók többsége "geek" lesz, hozzáértő, aki tájékozódik a vásárlás előtt hetekig, és egy rossz support megléte kihúzza ezt a listáról. A kivétel az Apple Mac széria, ahol bőven vannak nem hozzáértő vásárlók is. Ez főleg a helytakarékosságban lesz jó és ez az Apple szent grálja, amit imádanak...szóval várható ilyennel szerelt Macbook Pro és iMac. Talán épp azért nem jelent meg még termékben, mert az Apple-nek gyártják az indulókészletet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) Z10N válasza #45185024 (#1) üzenetére


Z10N
veterán

Ez egy nagyon jo kerdes (foleg a ps4pro es az xbx utan). A valaszt valoszinuleg a banyak melyen lehet megtudni...

36/40CU (gcn4.5) + HBM2 es mehetett volna az 590/590X is, ha mar a Vega28/32-t elkaszaltak.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.