Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

Bányászatra lehetne fogni egy ilyet?

(#2) MZperX75 válasza GIJoe (#1) üzenetére


MZperX75
addikt

Hát közbe az órodba turkálsz.... :DDD
viccet félretéve....miért akarsz bányászattal foglalatodkodni?

[ Szerkesztve ]

(#3) GIJoe válasza MZperX75 (#2) üzenetére


GIJoe
addikt

már csak a lepedő hiányzik rólad, olyan szellemes vagy :U

hátha csurranna cseppenne 1 kis kavics ebből is...

[ Szerkesztve ]

(#4) #24650752 válasza GIJoe (#1) üzenetére


#24650752
törölt tag

Na, ne már, hogy ezzel induljon ez a téma is. Most amiben van egy kis TFLOPS, azt át fogjuk ezentúl váltani GH/s-ra? ;]

(#5) alevan


alevan
őstag

Akkor ez magyarán egy nagyon sok magos CPU, mely inkább egy GPGPUra hasonlít mint egy mai CPU-ra?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#6) Fiery válasza alevan (#5) üzenetére


Fiery
veterán

Ez egy 72 magos CPU lesz. Kepzelj el egy olyan Atom (az uj, aktualis Atom, Bay Trail) processzort, aminek nem 4, hanem 72 db CPU-magja van, de hasonlo orajelen jar. Ja, es minden magja az Atom magokhoz kepest 4x szelesebb (azaz 512 bites) lebegopontos feldolgozokkal rendelkezik.

Ennek a cuccnak mar nem sok koze van a GPU-hoz vagy a GPGPU-hoz, ez egyszeruen egy sokmagos x86 processzor baziszeles lebegopontos feldolgozokkal es stacked RAM-mal. Egyebkent eleg vicces lesz, ha az AMD es az nVIDIA altal mar szamtalanszor belengetett, megigert stacked RAM-ot az Intel hamarabb valositja meg, mint a "GPU-piac nagy öregjei" :)

Most mar csak az a kerdes, hogy a oprendszer felé is latszik-e az osszes mag, mint egy homogen x86 CPU eseteben; vagy csak mondjuk 1 vagy 2 mag, ami az oprendszer felbootolasert es alapszintu mukodeseert felel.

[ Szerkesztve ]

(#7) bbrain válasza GIJoe (#3) üzenetére


bbrain
tag

Ez az ASICokat meg sem tudná közelíteni, talán FPGA hatékonyság ki tudna belőle jönni. Szal bányászatra nem lesz alkalmas szerintem.

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#8) Abu85 válasza GIJoe (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Be, de elég gyenge lesz a hatásfoka. Bányászni ASIC kell, vagy FPGA, vagy ha ezek nincsenek, akkor olyan GPU, ami sokezer szálat futtat és van egy rakás regisztere. A Knights Landing nem futtat sokezer szálat, és alig van regisztere.

(#6) Fiery: Az Intelnek a stacked memória nagyságrendekkel fontosabb, mint az AMD-nek és az NV-nek. A MIC érzékeny a késleltetésre, míg a hagyományos GPU architektúrák nem azok. Az Intel fordítva csinálja ezt, mint az AMD és az NV. Utóbbi két cég a skálázhatósához tervez utasításarchitektúrát, míg az Intel az utasításarchitektúrához tervez skálázódó memóriamodellt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) letepem


letepem
aktív tag

Most akkor ez az új MIC architektúra miben lesz erős? Miben tud majd a konkurensek fölé magasodni? (Amint láttam abban az egyetlen tesztben a xeon phi (corner) nem volt valami "acélos"...)

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#10) And01 válasza letepem (#9) üzenetére


And01
aktív tag

Hogy a konkurensek fölé magasodik-e majd az majd megjelenése után kiderül,
Bár szerintem az Intel sem számít mindent elseprő teljesitményre, ők is csak azzal főznek ami van!

[ Szerkesztve ]

(#11) arn


arn
félisten

ha ekkora tragya, akkor miert ez van a leggyorsabbnak kikialtott szuperszamitogepben?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) pakriksz válasza arn (#11) üzenetére


pakriksz
őstag

a leggyorsabb szuperszámítógépekben általában nem a legjobb hardver van, hanem a legtöbb mennyiségben ;)
Akár pentium 100-ból is lehetne szuperszámítógépet építeni, csak akarni kell.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#13) arn válasza pakriksz (#12) üzenetére


arn
félisten

azert vmi oka csak van, hogy miert valasztanak egy adott hwt :) skalazhatosag, mennyire egyszeru programozni az adott feladatra, etc. vagy komplett idiotak szivatjak magukat?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#14) ivana válasza arn (#13) üzenetére


ivana
Ármester

Lehet, hogy nagytételben olcsó volt :)

De valószínűleg olyan feladatra kell, ahol jó hasznosabb a kevesebb gyorsabb szál, mint több lassabb.

(#15) stargazerhu válasza arn (#13) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

műveletek/s/W, műveletek/s/$...szerintem ezek döntenek, ha korrupcióról, akarom mondani lobbizástól eltekintünk.

(#16) Fiery válasza Abu85 (#8) üzenetére


Fiery
veterán

Persze, meg lehet magyarazni, de akkor is mulatsagos lenne, ha megtortenne :) Legyen inkabb a Voltaval az nVIDIA az elso :K

(#17) dezz válasza Fiery (#6) üzenetére


dezz
nagyúr

Mely feladatokra alkalmas jobban egy viszonylag kevés szálas, de szálanként 512-bites (SP-ben 16-way) SIMD feldolgozás, mint a sok-sok szálas, szálanként (az adott szál szemszögéből) skalár jellegű feldolgozás (GPU-k)? (Már a benchmarkokon kívül. ;) )

Tudható volt, hogy az Intelnél jelenik meg először piaci szinten a stacked ram.

(#11) arn: Egy, akár sokmagos CPU-t alap szinten könnyebb programozni, mint egy GPU-t. Persze az 512-bites SIMD feldolgozást ritkán használják majd ki (így a hétköznapi sustained teljesítmény kissé elmarad majd a peaktől) - no problem, ellensúlyozható a procik nyers mennyiségével, ami pénzkérdés.

[ Szerkesztve ]

(#18) derive válasza stargazerhu (#15) üzenetére


derive
senior tag

Vilagrekorder szuperszamitogephez igencsak olcson adjak a hardvert (nagy tetel+presztizskerdes). Ha csak a 2. lenne mar ugrik a bonusz.

[ Szerkesztve ]

(#20) Fiery válasza dezz (#17) üzenetére


Fiery
veterán

Pl. ha jol sejtem, ray-tracingre jobb lenne a Knights Landing, mint egy izmos GCN2-es dGPU mondjuk. De tulajdonkeppen barmilyen jol parhuzamosithato feladatra jo lehet, amit x86-tal meg lehet hajtani. Most is vannak olyan teruletek, ahova inkabb brutal 4 utas Xeonokat vesznek, es nem Teslakat vagy FireProkat: az ilyen teruletekre me'g jobb lesz a Knights Landing.

A SIMD szelesseg megoldasara pedig nekem lenne egy otletem, de az annyira sci-fi, hogy inkabb nem is hozakodnek elo vele, ugyis csak legyintenetek ra :U A Skylake-nel majd kiderul, hogyan fogja az Intel megoldani a SIMD problemat.

(#21) Fiery válasza #32839680 (#19) üzenetére


Fiery
veterán

Az teljesen mas volt, bizonyos szempontbol egy sokkal izgalmasabb projekt. 24 darab egysegbe voltak szervezve a magok, amik 24 kulonbozo oprendszert tudtak futtatni, es egymassal egy chipen beluli halozaton keresztul kommunikaltak. A MIC nem erre van, annak eleg lesz 1 oprendszer is, a tobbi max. virtualizacioval lesz futtatva :)

[ Szerkesztve ]

(#22) Fiery


Fiery
veterán

Megjegyzem, nem epp a klasszikus ertelemben vett fuggetlen ujsagiras gyongyszeme ez a hir. Lassuk csak:

"Sokadik nekifutásra érik be a Larrabee/MIC vonal?"

A "sokadik" ugye konkretan a 3. nekifutas. Kinek mi a sok. En nem mondanam sokadiknak a harmadikat, ennyi erovel az olimpiai bronzermes sportolo a "sokadik" helyen vegzett... Nem akarok mas konkret peldaval elohozakodni, de mas cegek sem feltetlenul elsore hozzak ossze az utokepes termekuket. Van hogy 2006-ban kezdik a munkat, es 2014 vegere keszulnek el vele, elfogyasztva menet kozben 3-4 termek generaciot, mikozben folyamatosan finomitjak es kiegeszitik az implementaciot. Az a ceg is sokadik nekifutasra erte el a celt? Vagy csak vegigjarta az evolucios lepcsofokokat, ahogy illik?

"A koncepció sok áldozatot követelt, hiszen amellett, hogy rengeteg pénz áll benne"

Ez egyreszt nyilvanvalo, masreszrol pedig pontos szamokat a hir iroja sem tud. A "rengeteg pénz" borzaszto relativ. Mihez kepest rengeteg? A ceg eves arbevetelehez kepest aligha. Mas cegekhez kepest, a magyar GDP-hez kepest biztos rengeteg :) Es egyebkent is teljesen irrelevans a hir lenyegi resze szempontjabol. Vagy valakit az erdekel, hogy mondjuk a billentyuzet, amin potyog, annak a kifejlesztese a gyartonak mennyibe kerult? A fejlesztesi koltseg sosem volt arányban a vegtermek minosegevel.

"elfogyasztotta már a világ legjobb mérnökeit és szoftverfejlesztőit"

Hol van arrol ranglista, ami szerint pont a felsorolt szemelyek a vilag legjobbjai? Ha en azt mondom, John Carmack a vilag legjobb szoftverfejlesztoje, es ragaszkodok hozza, akkor ki fogja eldonteni, hogy kinek van igaza? Ha pedig csak egy bulvaros nagyotmondo mondat akart lenni, akkor az SZVSZ nem melto a Prohardver amugy remek szinvonalahoz. Ez nem egy bulvarujsag, nem a Bl**k, ez egy szakmai portal.

"A vezetőség bizalma azonban töretlen, holott más cég ennyi eredménytelen év után már rég kidobta volna az egész tervet."

Ennek mar megint mi koze a hir lenyegi reszehez? Honnan tudja a hir iroja, hogy mi motivalja a vezetoseget? Vagy arra probal celozni, hogy hulyek vezetik az Intelt? Ha igen, akkor azt le kene irni konkretan, nem kerulgetni a forro kasat. Ha nem erre gondolt, akkor pedig a vezetoseg nem hulye, ergo a MIC-ben kell lennie annyi racionak, hogy tovabb penzeljek a projektet.

[ Szerkesztve ]

(#23) Oliverda válasza Fiery (#22) üzenetére


Oliverda
félisten

"Ha nem erre gondolt, akkor pedig a vezetoseg nem hulye, ergo a MIC-ben kell lennie annyi racionak, hogy tovabb penzeljek a projektet."

Még nem ástam bele magamat a témába, de az Itanium személyében már volt (illetve még van) egy projekt, ami túlzással sem nevezhető sikeresnek, valamiért mégsem húzzák rá a rolót. Hogy ennek mi az oka, arról lehetne találgatni. Talán presztízs kérdést csinálnak belőle, vagy egyszerűen az egész Itanium már régóta nem más mint egy privát kis játszótér az Intel számára. Elvernek évente pár milliót, kipróbálnak ezt-azt, ha valami beválik ezekből, akkor majd esetleg továbbviszik az x86-os vonalra, ha lehet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24) VaniliásRönk válasza Fiery (#22) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ugye tudod, hogy azok után amit az AMD-ről fröcsögtél nem is olyan rég (újfent) ez egy kicsit (nagyon) komikus. Ha nem lesz elég részrehajlás a PH-szerkesztőségen belül majd szólnak. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#25) Valdez válasza Fiery (#22) üzenetére


Valdez
őstag

Egyet kell értsek :) Ennyi erővel a bulldozer is sokadikra érik be.. Vagy még sokadikra se.

Másrészt az intel megteheti, hogy évekig finanszíroz olyan projekteket, amelyek nem hoznak eredményt. Bőven futja a büdzséből egy kis hazardírozás, lásd Itanium.

(#26) Graphics válasza Valdez (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az a baj lassan ugy érzem az Intel két darab dobokockával hazárdirozik ezen a projecten, de mindkét kockát addig koptatja a markában, hogy csak 1-esek maradnak rajtuk. :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) polika válasza Oliverda (#23) üzenetére


polika
senior tag

Az itániumos sztorinál ha jól tudom a HP-nak volt olyan szerver vonala amire támogatást igért az intel anno és megigérte hogy folyamatosan fejleszti ezt a proci családot, és vmi vád is volt a HP részéről az intel felé hogy tudatosan sorvasztotta el a technológiát és azt a proci vonalat,aztán h ebből per is lett vagy sem azt nem tudom annyira nem érdekel a dolog...

(#28) polika


polika
senior tag

Arra lennék kíváncsi hogy a fejlett energia menedzsmenttel mikor fog az X86-ra beköltözni az ARM-os big/little koncepció...mert elég sok oldalról kezdik körbejárni a témát... van ugye a magas 1szálú teljesítmény hajsza, közben kezdik bevezetni az APUs többszálús dolgokat, meg a kikapcsol a dGPU és bekapcsol az iGPU ha olyan a feladat, intel süti a saját pecsenyéjét a Knights landingal, ill másik oldalról a Xeonokkal, de x86-on nincs meg az ARMnál kimondott koncepció hogy a kettőt hozzuk össze.

Pedig valahol az egész mály integráció, HSA is mind erről szól, és kézenfekvő lenne hogy egy rendszerben legyen 1-2 magas egyszálú teljesítményt adó cucc, mellé lassabb x86 magok amik jók az irodai/web böngészés, kis proci igényű sok kis processz futtatására háttérben, ill az iGPUs masszív párhuzamosított feladatokra jó cucc ami viszi a grafikát meg a magasabb latenciájú de jól párhuzamosítható "streamelősebb" feladatokat. Mindezt megfejelve egy jó energia menedzsmentel ami nemcsak az órajelet szedi le hanem feladattól függően hibernálja vagy éleszti fel a megfelelő kapacitást...pl a GCN egységeknél is értelmesebb lenne, hogy ha X futószalagra való adat van akkor a maradékot lekapcsolja a rendszer, és az adott TDP-be való órajelen tolja, és nem az van hogy ha kevesebb a feladat, akkor minden futószalag megy csak lassabb órajelen.

(#31) Kozmonauta válasza Fiery (#20) üzenetére


Kozmonauta
tag

"A SIMD szelesseg megoldasara pedig nekem lenne egy otletem, de az annyira sci-fi, hogy inkabb nem is hozakodnek elo vele, ugyis csak legyintenetek ra :U"

Volt egyszer amerikában 2 bicikli készítő akik azt mondták hogy repülni akarnak, természetesen senki sem hitt nekik hiszen csak bicikli szerelők és nem tudósok voltak.

A HÁBORÚ: BÉKE A SZABADSÁG: SZOLGASÁG A TUDATLANSÁG: ERŐ

(#32) dezz válasza Fiery (#20) üzenetére


dezz
nagyúr

Igen, elképzelhető, hogy a sugarak rengeteg és sugaranként eltérő 'mintázatú' feltételes ugrással járó lekövetéséhez jobban passzol a sokmagos CPU, mint a GPU. A 16-way SIMD-et pedig talán ki lehet használni a sugarankénti feltételvizsgálatok további párhuzamosítására. (BTW, a '80-as évek végefelé/'90-es éve elején magam is fejlesztettem ray-tracert 68030+FPU ASM-ben. :) Előbb tudott textúrákat, mint a kereskedelmi forgalomban lévő első ilyen szoftverek.)

Más esetben szerintem nem lesz könnyen kihasználható a 16-way SIMD.

Nyilván jó tud lenni a jól párhuzamosítható feladatokban, már csak a sokmagosságát tekintve is, a kérdés viszont az, hogy általában jobb lesz-e, hatékonyabb lesz-e, mint egy neki megfelelő, fejlett cGPU (vagy egy későbbi, maiaknál komolyabb APU)?

Azért kíváncsi lennék arra az ötletre, ha nem titok. :)

[ Szerkesztve ]

(#33) Prof válasza arn (#13) üzenetére


Prof
addikt

Igy kontrollalja az USA a kinai szuperszamitogep kapacitast. A raktaron maradt sok Phi-t gyorsan rajuksoztak, azt jovore kiadnak egy szuperszamitogep szempontbol sokkal gyorsabb megoldast. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.