Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) SylverR válasza mzso (#99) üzenetére


SylverR
senior tag

Te jó ég...
Figyelj, csak annyit mondanék, hogy ha annyira sz.r lenne, hogy nem lenne megbízható, akkor nem vennék. Független attól, hogy mennyire könnyű a beszerzése.
6 darab winyómmal mi van? Olvasás és szövegértelmezés. Épp téged oltottalak le a kommenttel, ugyanis az a része a kommentemnek pont arra utalt, hogy ha adnék erre a statisztikára, akkor elfogadnám hogy a WD a legmegbízhatóbb. Mert 1-ből 1 megbízható. Gondolkozz.
Jó, rendben, elnéztem a Hitacsi értékeit. Ettől még áll a véleményem.
Ráadásul marhára nem mindegy mely gyártó mely termékét nézed.
Fixen kijelenteni, hogy a Seagate sz.r, nem lehet.
Különben már régesrég lehúzhatták volna a rolót.

Te is nyugodtan erőlködhetsz, de ettől még nem lesz igazad. Ahogy fentebb már említettem, nincs olyan, hogy az áemdé sz.r, az intel jó, vagy az áemdé sz.r, az envidija jó. Így olyan sincs, hogy a hitacsi jó, a szígét sz.r.
Haverom vett egyet abból az istenített hitacsiból, és voltak vele gondok. Nem is kicsit. :)) Ezek után én nem bíznék meg benne. Hisz a statisztika mondja, hogy nem jó! ;] (Tessék érezni az iróniát.)

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#102) mzso válasza SylverR (#101) üzenetére


mzso
veterán

"hogy ha annyira sz.r lenne, hogy nem lenne megbízható, akkor nem vennék."

Ez nem érv, és nem is igaz. De, ez nem is bináris. (szar, nem-szar)

"Ettől még áll a véleményem."

Inkább romokban van.

"Te is nyugodtan erőlködhetsz, de ettől még nem lesz igazad. Ahogy fentebb már említettem, nincs olyan, hogy az áemdé sz.r, az intel jó, vagy az áemdé sz.r, az envidija jó. Így olyan sincs, hogy a hitacsi jó, a szígét sz.r."

Nem lesz, mert már van. Hiába torzítod le ilyen gyermeteg általánosításokra... (szar, nem-szar)
A Seagate megbízhatóságban jóval gyengébb mint a másik kettő, ennyi. (Több típus átlagában is)

Ha te vallási alapon vásárolsz vinyód az a te nagy bajod.

"Épp téged oltottalak le a kommenttel, ugyanis az a része a kommentemnek pont arra utalt, hogy ha adnék erre a statisztikára, akkor elfogadnám hogy a WD a legmegbízhatóbb. Mert 1-ből 1 megbízható. Gondolkozz."

Max próbáltál. A te 6 vinyódat felhozni egy több ezres statisztika "cáfolása" végett igen csak butaság. Nagyon ócsó álérv. A tiéd nem ér semmit, a blackblaze-é meg egy következtetések levonására alkalmas adat.

[ Szerkesztve ]

(#103) SylverR válasza mzso (#102) üzenetére


SylverR
senior tag

Rendben.

Nem!

(#104) waveson válasza mzso (#100) üzenetére


waveson
tag

Ááhh, dehogy is, nem vagyok én backblaze! :D
Összesen kb 100hdd-ről van szó ebből kb 50 Seagate. A többi HGST WD és egy két Samsung.
Tudom hogy ebből nem lehet messzemenő következtetéseket vonni, de amikor van egy szerverben 24 seagate vinyó és 3 éve egy sem murdelt meg, akkor azért olyan elképesztően baromi rossz nem lehet.
Nem jelent "sokat" ez igaz, de azért valamennyit mégis, mert csak egy darab Quantum LCT-m volt és az is meg is purcant, köztudott volt arról hogy egy rakat...:D

(#105) waveson


waveson
tag

Igen egyébként a BackBlaze az így nem rossz statisztikák céljából.
Bár az se normális hogy ilyen 45 vinyókat raknak bele egy rackbe és akkor azt egymásra tizesével kb.
De azért az ST3000DM001 egy problémás széria és arról nekem is van negatív tapasztalatom.
A sebességét meg a hangját leszámítva, ha nem hullana mint a légy, akár baromi jó is lehetne :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.