Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #65675776


#65675776
törölt tag

Talán ha nem lenne televerve minden alaplap "gamer"nek kikiáltott baromságokkal, és ezzel nem vernék fel az árakat az egekbe, akkor nem ez lenne a helyzet. Ha egy alapszintnél jobban felszerelt lapot akar venni az ember, akkor már legalább 40k-t ki kell adnia érte, miközben mindezt semmiféle külső vezérlővel oldják meg, mivel a chipsetekben kb minden ott van, csak basznak kivezetni, mert minek az. A felesleges hülyeségekért meg láthatóan a fejlettebb országokban sem hajlandóak fizetni.

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Hiába jönnek az új processzorok az Inteltől, sőt, most már az AMD-től is," - újrafogalmazva: hiába jönnek az előző 5év termésével megegyező teljesítményű "újdonságok"...

A piac nagyrészét adó intel semmi extrát nem tett az asztalra a Kabyval, csak megnövekedett fogyasztást, a Ryzen meg a fontosabb kevésmagos fronton még mindíg le van maradva a kékekhez képest, ergo max annak a kevés új lego-PC építőnek érdekes, akik 0.-ról kezdik ÉS sokszálú teljesítményre utaznak.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) MK VII


MK VII
veterán

Nem fogynak? Milyen meglepő. Minek vásárolnának új lapokat, ha a 5-6 éves lapba való processzor is elég még 5-6 évig. Hova fejlesszenek az emberek? Talán ritkábban kéne kiadni procikat meg lapokat, hogy tényleg legyen értelme a váltásnak. 5% plusszért csak a nagyon fanatic fog váltani évente.

[ Szerkesztve ]

(#4) Tikakukac


Tikakukac
titán

Mint mikor beugrik a barom a jeges vízbe és ordibál, hogy jéghideg.

Minden alaplap extrás, minden alaplap gémer és minden alaplap olyan áron jön ki, hogy az a RAM árak után is elképesztő. Használtan is b@zdmeg annyiért vettem lapot mint előtte soha az életben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5) 5150


5150
aktív tag

Talán ha nem lennének túlárazva, akkor jobban vinnék. Jópár éve még arról volt szó, hogy az északi hid, memória vezérlők stb processzorokba "költöztetésével" egyszerűsödnek majd az alaplapok és ez az árakban is meglátszik majd. Ehhez képest arányaiban, usd/euro/forint stb romlást, ingadozásokat is figyelembe véve inkább drágultak, nem is kicsit. Pedig nagy részét azoknak, ami alkatrészeket régen az alaplapra kellett pakolni és költség növekedéssel jártak, ma már szinte minden modern processzorba integrálják. Nekem úgy tűnik, hogy manapság a lapok többségénél van a low end, meg a high end amik megérik, a régebbi "nép" lapok új megfelelői a közép ársávban meg nemigazán érik meg az előbbi 2 kategóriához mérten. És akkor jönnek a parasztvakitások, hogy gamer, meg világit stb. "hasznos" funkciók, amiktől magasabb ársávba kerülnek.

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#6) edari


edari
őstag

Az intelesek vesznek olcsóbban z170-et (vagy nem váltanak arról), az amd-sek meg stabilabb biosokra és eredményekre várnak.

(#7) Angel1981


Angel1981
veterán

Igaz az, hogy az MSI alaplap részlege évek óta veszteséges?

(#8) Xaels


Xaels
félisten

A Ryzen miért is dobná meg, éppen csak piacra dobták a legdrágább szériával. Az "olcsó" lapok is 30-tól indulnak amik még Bios tekintetében sem kiforrottak. Biztos tonnaszámra akarnak az emberek bevásárolni belőle.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#9) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Csodalkoznak? LOL, lassan csillagaszati aron kinaljak a sima beleposzintu lapokat is, nem beszelve a high-end termekekrol. Csak azert, mert rakerult valami gusztustalan muanyag bevonat, amit Shield -nek csufolnak, es aggattak rajuk par ledet. Pluszban a Z170 to Z270 kapcsan majdhogynem csak parasztvakitas van, teljesen folosleges volt kihozni az uj szeriat, persze felhasznaloi szempontbol nezve.

Es ahogy mar irtak elottem is, a must have funkciok nagy resze mar a cpu -ban foglal helyet, integralt allapotban. Az integralt hang nem lehet kifogas az arak ilyen merteku emelkedesere. Egyeb szolgaltatas meg nincs, mai ugy igazan dragitana. Regen is voltak high-end lapok, majdnem fele aron, ugyan olyan minosegi komponensekkel, mint a friss peldanyok. A tapkorok felepitese nem sokat valtozott az evek alatt, es az alkotoelemek minosege sem.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10) #20691712


#20691712
törölt tag

A tavaj 23-ert vett ga b150 hd3p most majd 30.
Nem is ertem miert nem vesz mindenki rogton 2-ot..

(#11) t72killer válasza #20691712 (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

És még azt se mondhatni,hogy a dollár egy év alatt olyan sokat erősödött volna...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) MK VII válasza #20691712 (#10) üzenetére


MK VII
veterán

Szinte ugyan ez a processzoroknál.
4690k megjelenéskor 50 magasságában nyitott.. Most drágább mint az szinte azonos teljesítményű 6600k. Majdnem megduplázódott az ára pár év alatt.. Árfolyam változással nem lehet ekkora különbséget magyarázni sajnos... Elkurvult az Intel elég keményen.

[ Szerkesztve ]

(#13) M5Norbi válasza 5150 (#5) üzenetére


M5Norbi
őstag

Igen a középkategória hanyagolva van valamennyire.

Bár azt hiszem (nekem a fórumon ajánlották de én is ezeket nézegettem) az MSI Mortar/Bazooka egész jó lett.
Persze azért az M2-t lebutították.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#14) keIdor


keIdor
titán

Milyen újítást hozott a Z270, hogy indokolt legyen a váltás egy Z170-ről?

Ott az Intel Optane, átlagos, otthoni felhasználó szerintem azt se tudja mi az, nem hogy még szüksége is legyen rá. Persze hogy nem fogynak, teljesen indokolatlan a csere.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15) wildpig


wildpig
tag

Hát, talán ha lenne lényegesebb előrelépés a különböző foglalatú cpu-k teljesítményében.. :U

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#16) korion


korion
senior tag

lehet senki nem akar karácsonyfa feelinget :U
én tuti nem..

meg a sok felesleges chipsett..

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#17) tatararpad


tatararpad
őstag

Kevesebb PC-hez kevesebb alaplap kell. Én a helyükben azon gondolkoznék, hogy hogyan lehetne újra vonzóvá tenni a PC-t az átlagember számára. Persze lehet várni a sült galambot is, a túlélőknek bejön majd.

(#18) shteer válasza keIdor (#14) üzenetére


shteer
titán

Több PCI-e sáv

..szerintem jónak tűnik

(#19) DudeHUN


DudeHUN
senior tag

Talán, ha nem kartelleznének és emelnének árat már lassan az összes komponensen, akkor talán az emberek sűrűbben cserélnének konfigot. És így lapot is. Mert szinte mindegyik sír de közben minden egyre drágább. És nem a forint miatt.
Meg 5-10%-ért nem lesz 2 évente tömeges foglalat csere az otthoni gépekben az is biztos.

Gamer for Life

(#20) kenwood válasza #65675776 (#1) üzenetére


kenwood
veterán

en pont forditva latom a dolgot.
Az intel a h81-es lapokkal oriasit dobott,picit tomon is rugta magat, mert tizenegyketezer forintert megkaptad az usb 3at, es a sata 3at is.
a H110.nel hasonlo a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#21) #72042496 válasza shteer (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

És ezért indokolt a váltás egy Z170-ről? Szerintem ritka eset az, amikor igen.

(Nekem éppen Z270 van, de hogy minek, azt magam se tudom. ;] Mondjuk én B75-ről jöttem.)

[ Szerkesztve ]

(#22) errorcode06 válasza #72042496 (#21) üzenetére


errorcode06
őstag

Cuccaimban lévő lapot vettem 7 éve 43k-ért. Még ha az inflációt bele is számolom, akkor is több mint 2x annyiba kerül most egy ilyen lap (2 gigabit ethernet, 2xPCIE16, 1db 8X, 1db 1X, dualbios), ami a szánalmas kategóriát már bőven kimeríti.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#23) djculture


djculture
félisten

20 ezer-nél többet nem adok egy alaplapért így kivárom amig a budget áron kevesebb bizbasszal nem dobálják a nemrég még sztárolt felsőbb kategóriás chipsettel rendelkező lapokat.
A friss sztárolt agyonárazott lapokon rengeteg sok hülyeség van amit életben nem fog valaki használni de kifizeted az árát.

[ Szerkesztve ]

(#24) Televan74 válasza shteer (#18) üzenetére


Televan74
nagyúr

Aki eddig megvolt nélküle az ez után is meglesz. Kicsit értetlenül álltam a Z270 lapok megjelenésénél, hisz a processzorokat a Z170 is ugyan úgy támogatta.Néhány bővült funkción kívül sok újat nem hozott.

Lelassult a fejlődés,ezért belassult a fejlesztés! ;]

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#25) kenwood válasza errorcode06 (#22) üzenetére


kenwood
veterán

Az arfolyamokat es az inflaciot figyelembe veve sokkal jobb lapokat kapsz most annyiert.
Azert egy Sabertooth kicsit mas dimenzio,mint a tied.
[link]
Az Am4 lapok arat most meg nem lehet figyelembe venni,mert nincs kinalat.

A dupla gigabit valamiert kiment a divatbol. Crossfire van ugyan a 990-en,de az igeny kezd nullara csokkenni.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#26) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom az alaplapgyártók nem csodálkoznak a dolgon, mert épp az ellenkezője lenne a csoda.

Ad 1: Az AMD az elmúlt években nagyon nagy mértékben le volt maradva technológiában,
Ad 2: Emiatt az Intel behúzta a kéziféket és csak minor update-ek formájában fejlesztett
Ad 3: Illetve szintén emiatt az egekig emelték az áraikat, konkurencia híján

Az átlag user azt mondta: AMD-t azért nem veszek mert elavult és sokat fogyaszt, Intelt meg azért mert méregdrága és alig jobb mint amit pár éve vettem.

A Ryzen startjával se változott túl sokat az összkép, mert csak azok a CPU-k kerültek eddig piacra, amik a teljes piac kb. 1%-át se érintik és az Intel is csak azoknak az árain engedett egy kicsit, amikre jött konkurencia. Ha a teljes Ryzen paletta elérhető lesz, akkor az már jelentősebb lesz, de azért az sem ad még pezsgőbontásra okot az alaplapgyártóknak. Majd ha megjelenik a Raven Ridge is mind a desktop, mind a mobil szegmensben, akkor talán fellendül a piac.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27) tailor74


tailor74
őstag

Semmi meglepő nincs ebben a hírben.
A lapok méregdrágák, mert "gémer", meg "RGB", , és kis túlzással a 4-5 éves konfigokkal is el lehet lenni a mai napig. Az irodai gépekről meg ne is beszéljünk, halálukig szolgálnak.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#28) #72042496 válasza errorcode06 (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az enyém is valami 60-65 ezer volt, pedig mATX, csak abból olyat akartam, amin van azért egy ránézésre épkézláb VRM. M.2 slot is kellett, de az újakon az már elég alapvető.

Rohadt drágák ezek, normális ésszel én is beintettem volna nekik. De úgy 10 évente rámjön, hogy akarok egy fasza gépet. Most örülök, hogy nagyjából megvan. Szerintem majd jövőre lesz az, hogy a francnak költöttem ennyit, amikor csak netezek rajta. :D

[ Szerkesztve ]

(#29) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Azért mennek a gamer irányba, mert low end területre, irodai munkára, böngészésre már a legtöbb helyen notebookot vesznek. Nem sokkal drágább, mint egy komplett low end irodai gép, viszont kisebb, kevesebbet fogyaszt és még hordozható is. Ergo ezeknek az alaplapoknak a piaca egyre kisebb.

(#30) taaz válasza MK VII (#3) üzenetére


taaz
aktív tag

+1

(#31) --HARDCORE-- válasza #65675776 (#1) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Egyetértek!

Vicc hogy vannak olyan 50 ezres lapok amikre nem fért fel még 5db USB sem.. Vajon miért nem fogy? :D töprengjünk el még rajta!

- Vegyük ki a régebbi OS-ek támogatást,
- Vegyük ki a 8-10db USB-t a hátlapról és tegyünk bele minden szutykot amire a vevők 90%-ának semmi szüksége. 4 féle monitor kimenet.. maximum 1db lan, minek 2.. persze.. :) 2sb PS/2 port.. amikor már 10+
éve feltalálták az universal PS/2 portot.. Aztán ott van a BCLK zárolása, megoldjuk majd 130ezres procikkal ha tuningolni szeretnénk.. :)
És akkor még ott van, hogy egyre silányabbak a termékek minőségei, 3770-4770 IHS magasság növelés, 90°C 30ezres léghűtéssel.. 6700 7700K... vékonyítsuk el a nyákot! :DDD Hátha valami marha rárakja az 5 éves 30K-s hűtőjét és eltöri. :)

Ezért persze nem minden esetben csak az alaplapgyártó a hibás, de ez mind benne van a miért nem fogynak az alaplapok kérdésre feltett válaszban.

Rajzolnék nekik egy sablont hogy ha tehetném milyen alaplapot kellene életük végéig használniuk, és semmit mást nem engednék meg nekik a használatára.

Úgy nézne ki hogy kapnának Win10 támogatást... 1db usb 2.0 portot, 4db ps2 portot, 10db IGP kivezetést meg 2csatornás hangot. meg egy 10Mbites lan portot.
1db ram slot, 4db 16x hosszúságú pcie slotot, de ebből 1db lenne 4xes, a másik 3 csak 1x-es. Ja és teleraknám ledekkel, hogy ha be meri kapcsolni, egy reflektor feketének látszódna mellette!

Talán ekkor megértenék, hogy miért nem fogynak a lapok, röviden: mert nincs jó lap legyártva. Ami közelítene a jóhoz az kb 80-130ezer Ft. Na most netezni azért hogy ne kelljen állandóan kihúzni az USB hubot vagy a nyomtatót, meg a telefon USB kábelét nem valami költséghatékony ilyen drága lapot venni.
Miközben 5-10 évvel ezelőtti lapokon már bőven megvolt minden ami kellett ahhoz hogy lehessen játékon kívül másra is használni őket.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#32) #72042496 válasza --HARDCORE-- (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

Abba én is beleszaladtam, hogy kevés hátul az USB. Közben pár dolgot lehúztam róla (megoldottam vezeték nélkül, vagy feleslegessé vált az eszköz), illetve átraktam egy külön USB HUB-ba mert úgy jobb helyen van, most így szépen elférek.

De azért kabaré, amikor úgy jártam hogy minden oké, ez így működik, csak hová dugom a nyomtatót?

[ Szerkesztve ]

(#33) Fred23


Fred23
nagyúr

Vajon tényleg meglepte őket a kereslet jelenlegi szintje? Furcsa, ha tényleg mást vártak!

(#34) shteer válasza #72042496 (#21) üzenetére


shteer
titán

Rossz példa vagy :P

..szerintem jónak tűnik

(#35) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Az egyéni PC építők biztosan szívesen vennének új alaplapot, már csak az újdonság varázsa miatt is, akár 1-2 évente is. De nem ennyiért, amennyiért mostanában mérik őket. Nagyon elszálltak az árak. 50-70-100 ezerért senki nem fog évente lapot cserélni. A 20-30K-s budget lapokat meg szintén nem fogják sűrűn cserélni, és venni, mert az meg minek?

(#36) nemlehet válasza #72042496 (#32) üzenetére


nemlehet
őstag

És akkor az új macbookosok mit szóljanak? :D :D :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#37) Tian66


Tian66
senior tag

Az előttem szólók szépen összeszedték az okokat! Ez a helyzet. A gyártóknak ki kellene nyitniuk a szemüket és maguk is látnák mi miért van.
5 éve nem fejlesztettem a VGAn kívül semmit. A 2500k
szinte mindenre elég volt eddig. Hova költsek? Ha év végén vagy jövőre gépet cserélek akkor már 6-7 év telt el. Pedig volt idő hogy évente újítottam. Hát leszoktattak róla...

[ Szerkesztve ]

(#38) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Mit csodálkoznak amikor igazi fejlesztések nélkül is évente új platformmal állnak elő. :F Az emberek nem birkák, márpedig ez tisztán a lenyúlásról szól(na). Manapság egy 1-2 éves alaplap cseréje azt jelenti, hogy egy teljesen új gépet kell összerakni, mert már a memória se, a CPU se, de még a CPU hűtő se jó az újhoz stb-stb. Az ember inkább használja a régi lapját ameddig ki nem döglik... ;]

[ Szerkesztve ]

(#39) sTERNI


sTERNI
senior tag

Lassuló fejlődés -> kis teljesìtmény növekedés -> lanyhulò eladások -> emelkedő árakkal ellensùlyozzák
a kiesést -> "meglepődnek a statisztikákon"

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#40) kovaszoskeny


kovaszoskeny
aktív tag

hová fogyna ?775 ös deszkám simán 7 évig kitartott nulla kompromisszummal 15 be került..

a 1155 is lesz 5 év ....Ez se volt több 20nál...

És igen játszok és igen sokat.És igen jó minőségben :D

A túlárazás a másik .60-70 -100+ egy lapért? :D:D:D:D:D:D:D:D:D:

[ Szerkesztve ]

Abe due dembella

(#41) adise


adise
őstag

Igazából szerintem egy átlag usernek nem kell extra,pro, formula , maximus stb 50-100k körüli alaplap. 20-25k kategóriánál többre nincs kb a 90%-nak szüksége és igazából szerintem sincs értelme. Azt a plussz költséget inkább beletolni a cpuba vagy a vgaba

[ Szerkesztve ]

(#42) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Talán ha a Z170 és Z270 között nem csak 1 szám lenne az eltérés, hanem valamit tudna is, talán könnyebben kinyílna a pénztárca.

(#43) t72killer válasza shteer (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hm? Ez max kamu pcie-sáv, a kaby procik ugyanúgy 16db pcie 3.0 csatornát támogatnak mint Ivy óta az összes asztali intel.

#42: nem a ruha teszi az örömlányt:)), én olyat még nem láttam, hogy egy újabb chipsettől hirtelen szárnyakat kapott volna a rendszer, ahhoz komoly prociupgrade kell (hacsak nem valami tuningtiltott sz@rban tartott az ember egy i7-k-t)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Hozzák Magyarországra a gyártást!
Fizessenek annyit havonta (még a takarítónőnek is), hogy 10 db lapot/VGA-t meg tudjak venni a cuki 80-100k-s árkategóriából, és ünnepélyesen megígérem, hogy HAVONTA veszek egyet! :W

Idióták.. :N

Minden egyéb kritikával tökéletesen egyetértek.

A laptopgyártók se sokkal jobbak. Vagy celeronos szemetet vegyél (netezni jó lesz az, nem baj, ha kicsit lassú 1TB-s hdd-vel 2017-ben..remek..) vagy 600.000 Ft egy válllalható teljesítményű termék?! (és 600.000-ért is csak az 1TB-s HDD fér bele, röhej..)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#45) MongolZ válasza --HARDCORE-- (#31) üzenetére


MongolZ
addikt

Az a baj, hogy nagyon igazad van...

(#46) kenwood


kenwood
veterán

Nemreg olvastam valakitol a forumon egy jo dumat : "nincsen penzem az igenyeimre"

15k egy h110,20k tol indul a b150.
Ez par oranyi munkaber nyugat europaban,de mar itthon is 2-3 nap, ha nincs normalis melod (kulonben itthon is 1-1.5)

Persze nekem JÁR a z170 20k alatt,mert a non k i3-i5nek baromi fontos a 12 fazis meg a 4 ramslot, sli, es a tobbi extra :D

Persze a tobb usb ,vagy az elolapi 3.0 jol johet,de fillerekbol orvosolhato a hianyuk.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#47) kromatika


kromatika
veterán

Komolyan el kellene gondolkodni inteléknél hogy a felhasználok nem hülyék Érdemi fejlődés proci fronton évek óta nuku.A lapok meg méreg drágák.

(#48) --HARDCORE-- válasza MongolZ (#45) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

4usb 38ezerért.. :)) ezen már fetrengek a röhögéstől.. aki megveszi remélem nem használ billentyűzeten meg egeren kívül semmilyen usb eszközt sem! :DDD

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#49) MongolZ válasza kenwood (#46) üzenetére


MongolZ
addikt

Azért itthon nem gyakori a 400k nettó/hó.

(#50) Hieronymus válasza kromatika (#47) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A lapok meg méreg drágák."

Az eladások csökkenését, áremeléssel akarták kompenzálni. Telenyomták mindenféle szükségtelen extrával a lapokat. (RGB, második SATA vezérlő, ....) Ez persze tovább csökkenti a keresletet.
Memória, SSD árak is emelkedőben vannak.
Sokan akkor cserélnek gépet, amikor valóban szükségessé válik és nem csábulnak el néhány százalék többlettől teljesítménytől.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.