Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Be kellene tenni az ilyen technológia, szabadalom vásárlási szerződésekbe, hogy ha nem használják fel, akkor visszakerül az eredeti tulajdonoshoz, vagy szabadon elérhetővé kell tenni. Így is komolyan lelassult a technológai fejlődés a szabadalmi rendszer anomáliái miatt, nem kellene engedni, hogy felvásárolhassák a konkurens megoldásokat csak azért, hogy mások ne használhassák fel, illetve későbbi szabadalmi trollkodáshoz municiónak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) Busterftw válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Busterftw
veterán

Itt még van forgalmazott és támogatott termék.
Ha vissza szállna az eredeti tuajdonosra, akkor az Intel nem forgalmazhatna.
Amúgy meg az Intel megvette, innentől kezdve azt csinál vele amit akar.

(#3) jbush válasza Busterftw (#2) üzenetére


jbush
tag

Szerintem a Kolléga nem az OmniPath-ra gondolt (ami egyébként is saját fejlesztés, ha jól tudom), hanem erre a mondatrészre:
"az évtized elején megszerzett Fulcrum Microsystems Fulcrum technológiája is ott porosodik valahol a fiók mélyén".

(#4) Busterftw válasza jbush (#3) üzenetére


Busterftw
veterán

Akkor elnézést. :)

(#5) tibaimp válasza Busterftw (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ettől függetlenül igazad van, mivel megvette, azt csinál vele amit csak akar. Na ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez jó, mert nem az, mert Tigerclaw kollégának is igaza van, lelassult a fejlesztés, de ez a kapitalizmus.

Ha én ma megveszek 1 kg kenyeret, a kutya sem mondhatja, ha hagyom megromlani és kidobom (persze nem így járok el, csak példa).

Nekem az a fura, hogy az Intel mostanában lövi lefelé az összes fejlesztését, mintha másra kellene a pénz? :U

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6) Sinesol válasza tibaimp (#5) üzenetére


Sinesol
veterán

Fejlesztest azert lőnek le, mert nem jött be/van jobb belyette, ugyanigy a korabban jonak tuno megvett szabadalomrol is kiderulhet, hogy nemigen jo semmirema már, par ev alatt is sokat kepesek valtozni az iparagi iranyok. Jelen fejlesztest szerintem a multkor emlitett 3D tokozas + infinityfabricszeru cucc uthette ki, kb ugyanerre jo lehet plusz joval tobbet is tud...talan Foveros volt a neve vagy mi.

[ Szerkesztve ]

(#7) tibaimp válasza Sinesol (#6) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez is igaz, de nekem az tűnt fel, hogy mostanában az Intel sok egyéb területi kutatásait hagyta abba, mintha csökkenteni akarná a K&F költségeit, vagy inkább átcsoportosítani.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) Tigerclaw válasza Busterftw (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mindkét dologra gondoltam. Nem szabad elfelejteni, hogy egy technológia, vagy szabadalom felvásárlása nem csak azért történhet, mert a vásárló használni is szeretné. Ha úgy látja, hogy annak eltemetése, vagy több évig, évtizedekig való pihentetése több profitot hoz, akkor azt fogja választani. Ezzel viszont a profit nevében lenyesegeti a tudományos fejlődés fájának sok sok kis ágát, ágacskáját, rügyeit. Sok dolog fut zsákutcába, mert kevesebb pénzt hoz annak ellenére hogy nagy ugrást jelenthetne a tudomány terén.

Ez már konteó, de abszolút logikusnak tűnik, ha pl. egy olajból élő cég megvesz olyan szabadalmakat, amik az olajfelhasználást csökkentenék közvetve, vagy közvetlenűl. Még csak kockáztatniuk sem kell, mert teljesen legális üzletről van szó. Közben meg az mindenki más veszít a dolgon.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) Alchemist válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


Alchemist
addikt

Arról nem is beszélve, hogy az amerikai szabadalmi rendszerre ráférne egy szőnyegbombázás.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#10) L3zl13 válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mivel a szabadalmak nyilvánosan hozzáférhetőek, ilyen extrém esetekben, mint a példád elég nagy nyilvános felháborodás kerekedne. Még a végén akár egy törvény is születhetne az ügyben, ami aztán a szabadalom tulajdonosának akaratától függetlenül lehetővé tenné annak felhasználását. (Pl jelenleg is az Amerikai állam bármely bejegyzett szabadalmat felhasználhat függetlenül a tulajdonos engedélyétól, csak utána "kompenzálnia" kell anyagilag a tulajdonost.)
Kissebb jelentősségű ügyekben elképzelhető olyasmi amit mondtál.

[ Szerkesztve ]

Aki hülye, haljon meg!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.