Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

Logikus döntés :K

és pár száz dolgozótól meg is vállnak.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2) dokanin


dokanin
aktív tag

Eddig se nagyon volt érv emellett.

(#3) Cifu válasza dokanin (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hát especiel a Qualcomm a saját Krait és Kyro designjaival elég jól megvan, ahogy az Apple is a saját desingjaival (Vortex, Tempest, Monsoon, Mistral, stb.).

Szóval érv volt és van is mellette, kérdés, hogy megéri-e. A Samsung arra jutott, hogy nincs.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) norti


norti
addikt

Kérdés, hogy a grafikus mag is ugyanaz lesz-e az Exynosban, mint a másikban. Az a legnagyobb gyengesége a Exynosnak.

(#5) solasola válasza Cifu (#3) üzenetére


solasola
csendes tag

"Hát especiel a Qualcomm a saját Krait és Kyro designjaival elég jól megvan, ahogy az Apple is a saját desingjaival (Vortex, Tempest, Monsoon, Mistral, stb.). "

A Qualcomm Kryo tudtommal már egy ideje Cortex Axx alapú, csak minimális customizálást tesznek rá. Pontosan ugyanúgy adták fel a saját magokat, mint a Samsung, csak hamarabb.

Az Apple az egyetlen, aki még tartja magát és ténylegesen képes magasabb egyszálas teljesítményt leadni mint a gyári Cortex-A7x magok. Persze náluk is kérdés, hogy perf/W alapon is annyira jók-e, ezt nehezebb kimérni az ő hardvereiken.

(#6) Petykemano


Petykemano
veterán

Azt lehet tudni, hogy melyik cég szívja fel az elbocsátott tervezőket?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7) Kristof93 válasza norti (#4) üzenetére


Kristof93
senior tag

Van rá esély hogy Radeon lesz az exynosokban. Most kötöttek szerződést az AMD-vel.

(#8) Fred23


Fred23
nagyúr

Ez nekünk itt az EU-ban egy kifejezetten jó hír, végre Snapdragont kaphatunk majd mi is az S11-ekbe, Note 11-ekbe!

#9 Cifu:
Jól értettem, csak általában nem szeretem a saját megoldásaikat, mert túl sokat fogyasztanak. A teljesítménnyel nincs nagy baj, Geekbench-ben még jobbak is szoktak lenni csúcskategóriában, mint a versenytárs Snapdragon, de a fogyasztás az tragédia, olyan 10-15-20%-kal maradnak alul. Mondjuk -így jobban belegondolva- azzal nem lenne semmi bajom, ha alsó és közép kategóriában megtartanák a sajátot, ott versenyképes, amit tudnak, fogyasztásban is. (Vennék középkategóriás telót is, ha egyébként tudja, amit igénylek.) A játékok is a Snapdragont szeretik, gyakori kompatibilitási problémák vannak (vagy már csak voltak?) Exynos-os SoC mellett. De ha a fogyasztás szuper, ezt be tudnám áldozni; más viszont nem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#9) Cifu válasza Fred23 (#8) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szerintem félreérted. Itt nem arról van szó, hogy nem fejleszt saját SoC-ot, hanem arról, hogy a SoC-ban használt processzormagok nem saját tervezésűek lesznek (Exynos M3, M4, M5, stb.), hanem feltehetően ARM Cortex A76 illetve A57 (illetve ezeket követő design) lesz bennük.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) Danex


Danex
addikt

Hát nincs mese kezd minden szektorba eljutni a spórolás szele a "várható" recesszióra készülve...

(#11) b. válasza Kristof93 (#7) üzenetére


b.
félisten

felhasználnak egyes megoldásokat de nagyon ködös mire fogják konkrétan használni.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#12) jeni


jeni
félisten

Ezek szerint ez dolog nem volt sikeres a Samsung cégnek,másképpen ELJUTOTT ARRA A PONTRA MIKOR KIMONDTA,hogy TÖBBE KERÜL az EMBEREK ALKALMAZÁSA ÉS AZ ÉPÜLET bérlése,fenntartása és mind azok amik ezzel a kiadással járnak.

(#13) Fred23 válasza Cifu (#9) üzenetére


Fred23
nagyúr

Megnéztem pár régebbi, általam kedvelt Exynos SoC-et, és mindben licenszelt, nem-saját tervezésű magok voltak. Vélhetően ezért is kedveltem őket, de valamiért mostanáig azt hittem, ezekhez is adtak saját szellemi tulajdont is, holott úgy néz ki, hogy nem. A részben saját, Mongoose akárhányasaik viszont mindig problémásak voltak, legalábbis nem emlékszem most olyanra, amit tényleg jobban akartak volna a vásárlók, mint az alternatív Snapdragon A75-ét, A76-át, stb. Ha pedig nincs más nekik, mint a Mx, akkor sajnos tényleg jobb, ha felhagynak a sajáttal teljesen.

(#14) doooo válasza Fred23 (#13) üzenetére


doooo
veterán

Semmi gond nem volt a Mongoose-okkal, nagyon erős magok voltak. Csak nem éri meg a fejlesztés a jövőben. Ennyi, nem kell többet belelátni. Most viszont jobban tennék, ha saját GPU-t fejlesztenének. Ha jól emlékszem van is tervük erre az AMD-vel karöltve...

[ Szerkesztve ]

(#15) Depression válasza Cifu (#9) üzenetére


Depression
veterán

Note 5-tel fejeztem be a pályafutásom a samsungnál (akkor még 200k volt), akkoriban az exynosok jobbak voltak. Ennyit fordult azóta a világ? Részemről már mindegy, nem izgat, hogy 600k, vagy 4millió az antutu, maradok a középkategóriánál, nem keresek annyit, hogy a csúcsokat váltogassam.
De a sorrend nekem megmaradt az emlékemben: apple, samsung, qualcomm, huawei, mtk. Lehet, hogy a samsung, és a qualcomm azót helyet cserérltek, és így az exynos kiesik, az utolsó kettőből akkor sem kérnék, ha fizetnének érte. (Tapasztalat)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#16) leslien


leslien
nagyúr

mit kell variálni ...SD minden Samsungba azt jó napot... ;]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#17) Schuler888 válasza leslien (#16) üzenetére


Schuler888
senior tag

Sot. Az lenne a legjobb ha SD menne mindenbe. Marcsak optimalizalas ugyileg is

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#18) Ed_007


Ed_007
aktív tag

Egészen addig jó döntés feladni a saját fejlesztést, ameddig az USA nem akarja Dél-Koreát valahogyan szankcionálni, mert amint felmerül (bármikor a jövőben, bármi okból), hogy amerikai cégek nem adhatnak el csúcstechnológiát dél-koreai vállalatoknak, onnan kezdve a samu szopóágra kerül.
Nem tudom, lesz-e ilyen, de tíz éve még Kínáról sem hittük volna, hogy az US szívatni fogja.
Hja, tíz éve Szíriáról sem gondoltam volna, hogy mi lesz ott... meg sok mást sem, sok más helyen, iparágban.

(#19) doooo válasza Ed_007 (#18) üzenetére


doooo
veterán

Szoros szövetségesek számtalan dologban... Kínával sosem voltak azok, itt hasonlóktól nem kell tartani. Na meg ettől még nem adtak fel mindent, az ARM pedig angol (japán), szóval a licenc (a CPU magokhoz, Mali GPU-hoz) sem amerikai.

(#20) #04430080 válasza Schuler888 (#17) üzenetére


#04430080
törölt tag

Aztán meg megemelnék az árakat 500% -al ;]

(#21) Kaiku válasza Cifu (#3) üzenetére


Kaiku
senior tag

Ja, csak az Apple foglalkozik a termékkövetéssel. A Samsung meg max éppen aktuális Galaxyra figyel. Hátha így jobb lesz a helyzet.

(#22) Schuler888 válasza #04430080 (#20) üzenetére


Schuler888
senior tag

Mar miert tenne? Az SD-s galaxyk se dragabbak az exynososoknal, teljesen ertelmetlenseg amit irsz

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#23) aelod


aelod
veterán

Minden bizonnyal pont ugyanolyan eredményeket érnének el az Exynos rendszerchippel szerelt fejlesztések, ha azok gyári ARM magot használnának.

Lehet hülyeséget mondok de tudtommal az ARM nem gyártó, csak tervező nem?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#24) androgay válasza aelod (#23) üzenetére


androgay
kezdő

Egyáltalán nem írsz hülyeséget, a cikk elég félreérthető, ugyanis nem arról van szó, hogy nem lesz több exynos lapka (még ez a cikk alapján az sem egyértelmű, hogy processzormag sem), hanem arról, hogy saját, egyben az arm-től eltérő architektúrát, ha úgy tetszik "processzor design"-t nem fejlesztenek többet.
Mert amúgy a samsung a világ messze legnagyobb félvezető gyártója, a qualcomm-nak ha jól tudom bérgyártanak... Ja és mindezt több tízezer alkalmazottal sok országban, szóval ehhez egy 290 fős austini fejlesztői irodának semmi köze.

(#25) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Amíg nem lesz samsungban sd (nálunk is) addig biztos nem veszek, aztán ha véletlen lesz akkor kitalálok valami másik indokot, miért ne vegyek. :D :D :D :D

(#26) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Ez jó hír, mert így talán könnyebb lesz optimalizálni, ami a már említett fogyasztásra is jó hatással lehet.

(#27) prolad válasza Schuler888 (#17) üzenetére


prolad
őstag

Ja. Aztán kihoznak egy SD810/808 szintű mellényúlást és fogja a fejét mindenki, mint 2015-ben. Jó cuccokat gyárt a Qualcomm, de azért valami verseny lehetne.

(#28) battag válasza INGJOKE (#25) üzenetére


battag
aktív tag

Lehet, hogy már volt de miért is jó, hogy a Galaxy Sx vagy Note x mobilok egyik félében SD van, a másikban meg Exynos?

(#29) prolad válasza battag (#28) üzenetére


prolad
őstag

Én úgy emlékszem a CDMA hálózatokhoz kapcsolódik a dolog, amit az USA-ban használ valamelyik szolgáltató. És erre a Qualcommnak van volt/van valami szabadalma. Ezért oda megy az SD, a GSM piacokra meg az Exynos. De ezt már régen olvastam, lehet teljesen más oka van.

(#30) #04430080 válasza Schuler888 (#22) üzenetére


#04430080
törölt tag

Ha monopólium lesz, annyiért adja, amennyiért akarja.

(#31) icp1970


icp1970
senior tag

KB várható is volt ez szerintem.

(#32) BaKi001


BaKi001
újonc

Több érdekes dolog is szóba kerülhet ezzel a döntéssel kapcsolatban:
- A Samsung egyedi processzormagjai a mérések alapján talán nagyobb teljesítményűek, mint a licencelhető ARM magok.
- Ezek a magok valamiféle egyediséget adnak a Samsung saját tervezésű lapkáinak.
- A Qualcomm Kryo magjai "semi-custom" magok, ezért valószínű olcsóbb a tervezés és gyártás, de a teljesítménytesztek alapján talán kicsit kisebb teljesítményűek, mint a Samsung "M" szériás magok
- Ha a Samsung nem tervez több egyedi processzormagot, mert drága a folyamat ahhoz képest, hogy mennyi piacon vetik be, akkor a gyakran emlegetett saját tervezésű GPU-val kapcsolatban nem kerülnek elő ugyanezek a dolgok?!

[ Szerkesztve ]

(#33) Mercel válasza Kaiku (#21) üzenetére


Mercel
senior tag

Note9 em van , 2 foverziot kap plusz egy évig mindenképp kapja a biztonsági frissítéseket, plusz egy év után is fejlesztik a tudását.
Régebben igaz volt amit írsz, de már évek óta nem.
Jóreggelt.

Marcel

(#34) Fall-N válasza Schuler888 (#17) üzenetére


Fall-N
veterán

A legtöbb ismert gyártó azt is használ, kivéve eddig a Samsungot és a Huaweit a Kirinnel. A nagyon budget kategória, ami használ MediaTeket, meg elvétve egy-két Xiaomi használ még.

(#35) Fall-N válasza prolad (#29) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem csak ez az oka, nem akar olyan fiaskót a Samsung, mint ami a Huawei-jel szemben megy most. Az Exynos miatt mehetnének tiltólistára a Samsung cuccai a saját SoC és egy esetleges kémkedés gyanúja miatt. Mivel a QC SoC amerikai cég, így nem jelent elméletben nemzetbiztonsági gondot.

Voltak olyan hírek, hogy a Samsungot is meg akarta regulázni a Trampli.

(#36) Schuler888 válasza Fall-N (#34) üzenetére


Schuler888
senior tag

Tisztaban vagyok vele :)

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#37) Schuler888 válasza Fall-N (#35) üzenetére


Schuler888
senior tag

Dehogyis. Del-Korea hatalmas szovetsegese, katonai szinten is, amit megbolygatni eleg necces lenne.
Egyszeruen azert ment oda snapi, mert az amcsik buszke nep, es szeretik a sajat megoldasaikat, ezenkivul sokaig nem volt eleg kihozatal exynosbol ezert nem is tudta tovabb ertekesiteni csak pl meizunak, most mar a motokba is kerul

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.