Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Az elmúlt 10 év benchmarkjai...mind hazugság :D

Life, Uh, Finds A Way

(#52) #95904256 válasza hegedis (#41) üzenetére


#95904256
törölt tag

"Az nem, de az tuti rá volt irva, hogy hyperthreading."

Szerintem azt továbbra is tudja, csak nem biztonságos.
A biztonsággal kapcsolatosan mi volt ráírva?

(#53) TomMusic válasza ceripapa (#47) üzenetére


TomMusic
őstag

Fejtsd ki a hibát légyszíves.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#54) #25954560 válasza #95904256 (#52) üzenetére


#25954560
törölt tag

szerintem ez kicsit santit. alapbol nem feltetelezte senki h serulekenyseget okoz a ht. nem voltak biztonsagosabb es kevesbe biztonsagos ht megoldasok (eddig) h eszerint is kelljen kategorizalni.

(#55) Balazs_ válasza TomMusic (#53) üzenetére


Balazs_
aktív tag

Tessék

De mert akkor szerinted az a megoldás hogy ne keressünk hibákat? :D

[ Szerkesztve ]

(#56) #95904256 válasza #25954560 (#54) üzenetére


#95904256
törölt tag

Egyetértek veled. De miben sántít?

(#57) ceripapa válasza TomMusic (#53) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Melyikre gondolsz ?
A mostani hiba nem hardver eredetű?
Alapból ha tegyük fel hardveres, akkor lehetne egyszerúen javítani és nem kellett volna úgy terverzni az arhitekturát köré igaz ? -> intel újabb processzorai valamilyen szinten védettek. Illetve elég lenne mindig csak egy szoftveres update, de ugye ez nem mindig állja meg a helyét.

Ha már rétegekről beszélünk

A hardveres réteg hibája az hogy bárkinek bármilyen adathoz ad hozzáférést ?
Vagy a felette lévő OS hibája hogy ad hozzáférést ?
Vagy a programé amin keresztül kap valaki hozzáférést?

Mert ha én a programom futásakor elrejtem az adatot , hogy ne lássa más, az os is csak ezt küldi tovább a procinak, ő pedig azt mondja oké elteszed ide és csak "Te férhetsz hozzá", majd jön a spekulativ feldolgozó hibája és azt mondja Dezsőnek: Nézz meg bármit jogod van hozzá. Akkor minek kéne védenie ?

Én úgy gondolom és látom hogy aki a HW tervezését végzi és hozzá megírja a kis dolgait ő HW fejlesztő és ilyenre is gondolnia kell.

[ Szerkesztve ]

(#58) ceripapa válasza ceripapa (#57) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Alapból tegyük fel nem hardveres,....

[ Szerkesztve ]

(#59) satz18


satz18
őstag

Amikor az intel HT használhatatlanságáról hallok PH-n akkor mindig megilyedek, és körbenézek a nemzetközi lapokon. Ahol érdekes módon soha semmit nem írnak ezekről a dolgokról. Lehet hogy ez a HT hiszti is csak az Abu féle alternatív univerzumban létezik, mint eddig oly sokminden, vagy ez most tényleg komoly?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#60) hegedis válasza #95904256 (#52) üzenetére


hegedis
tag

Érdekes lenne, ha az autó iparban jönne egy tervezési hiba, ami miatt a légzsákok mondjuk random kinyílnának és a megoldás az lenne, hogy akkor szoftveresen legyen kikapcsolva a légzsák vezérlő. Vagy nem.

Mondjuk a garancia időn túli CPU-kkal, talán elfogadható lenne, ha azt mondanák, hogy sorry. Ez is benne volt. Talán.

[ Szerkesztve ]

(#61) wwenigma válasza satz18 (#59) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Maga az Intel mondja de ne zavarjon. Amúgy meg [link]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#62) Kendek válasza satz18 (#59) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Amúgy múltkor már megmondta Abu, hogy ő csak a tényeket írja le (más kérdés a cikk hangneme, megfogalmazása vagy a tények szelektálása), szóval bizonyosan létező dolog a HT sérülékenysége.

<-ƘƘ->

(#63) satz18 válasza wwenigma (#61) üzenetére


satz18
őstag

Az igazat megvallva nagyon is zavar, mert 4 mag+HT-m, van és ha letiltom a HT-t akkor össze vissza fognak szaggatni a játékok. Akinek nincs legalább 6 magja, az nem nagyon teheti meg hogy kikapcsolja a HT-t.
62: A sérülékenységet elhiszem. De ő azt is szokta hangoztatni, hogy a HT az konkrétan lassít a procin.A Hardver Unboxed csinált CPU tesztet miután kijött a win frissítés a Spectre és Melt down után, és simán ment nekik a 8700K, semmiféle lassulást nem tapasztaltak.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#64) jokeph válasza satz18 (#63) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem kell ezt túlmisztifikálni, az i3-ason is kikapcsoltam. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#65) Hellwhatever válasza satz18 (#63) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

A Hardver Unboxed nyilván nem ugyanazokkal a paraméterekkel tesztelt mint a PH.

Azt kellene megérteni hogy mivel minden oldal más tesztcsokorral tesztel, ezért az eredmény is el fog térni, ebből kifolyólag egy teszt eredménye nem reprezentatív.

Ha A oldal 10 tesztje szerint lassít az adott patch akkor nem írhatja le hogy nem lassít és ha B oldal 10 teszt után arra jut hogy lassít akkor nem írhatja konklúzióba hogy nem lassít.

(#66) bambano válasza Hellwhatever (#65) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a linuxos teszteken jól látszott, hogy azok a programok, amik nem igényeltek sok user-mode-->kernel-mode váltást, teljesen jól elgurultak mindenféle védelemmel. és azok, amelyek igen, azok betérdeltek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#67) zooliii


zooliii
tag

Pár hónapja én jártam úgy, hogy Facebook fiókomba valaki amerikai szerverről reklámszemetet töltött fel. Alaplapomon még gyári BIOS van fent, a Win 10 viszont folyamatosan frissül. Ez lehetett a sebezhetőség miatt?

(#68) arn válasza tatu9 (#43) üzenetére


arn
félisten

ne aggodj a ryzen is bukik vmelyik fixel :) nem valoszinu, hogy minden szirszarra ketfele verziot csinalnak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69) wwenigma válasza Hellwhatever (#65) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Kivéve a Principled Technologies.

arn: jahh, mar az agyverzes kerulgetett hogy miert fagyogat a gépem tavaly, amikor kijott a csodalatos spectre/meltdown intel patch és mielott kiderult hogy ez enyhe mellékhatás az abban nem erintett AMD szamara......

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#70) opr válasza zooliii (#67) üzenetére


opr
veterán

En inkabb arra tippelnek igy latatlanban, hogy nem tul eros a jelszavad, es/vagy mindenhol/sok helyen ugyan azt a jelszot hasznalod.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#71) #95904256 válasza hegedis (#60) üzenetére


#95904256
törölt tag

A Takata le is húzta a rolót. De azért van különbség az adatbiztonság és életvédelem közt. Olyat még nem hallottam, hogy az Intel procik tervezési hibái miatt halt meg valaki.

[ Szerkesztve ]

(#72) #16939776


#16939776
törölt tag

10 éve, az első Core i7-eknél a HT-t On/Off szintén téma volt, akkor a munka-játék közti választással okozott frusztrációt, idén a teljesítmény-biztonság kerülhet ellentmondásba a technológia miatt.

[ Szerkesztve ]

(#73) janeszgol


janeszgol
félisten

"2005 májusában Colin Percival bemutatta, hogy Pentium 4 processzoron egy rosszindulatú szál időzítéses támadást hajthat végre és ezáltal egy másik szál memóriahozzáférés-mintáit analizálhatja, amennyiben ugyanazt a gyorsítótárat használják. Ez például kriptográfiai információkhoz biztosíthat illetéktelen hozzáférést.[2] A lehetséges megoldás erre az, ha a processzor változtat a gyorsítótár kiürítésének stratégiáján, illetve ha az operációs rendszer nem enged ugyanazon a fizikai processzormagon különböző privilégiumú szálakat végrehajtani.[" wiki

(#74) jokeph válasza janeszgol (#73) üzenetére


jokeph
nagyúr

2005... pedig az még akkor s478-as CPU-volt... ;]

És ugye a core/core2 széria nélkülözte a HT-t... majd csak a Nehalemben került vissza... :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#75) janeszgol válasza jokeph (#74) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez teszi érdekessé az egész sztorit.

(#76) zooliii válasza opr (#70) üzenetére


zooliii
tag

Köszi a választ. Hát nem tudom, annyira könnyű azért nem volt, mindenesetre az eset óta "bekeményítettem" e téren. Remélem, többet nem fordul elő.

[ Szerkesztve ]

(#77) keembo válasza janeszgol (#73) üzenetére


keembo
tag

Hmm, ezt nem is tudtam. Volt egy 2.6-os Northwoodom, de fene se követte még akkoriban az ilyen híreket. A fő rákfene a kazaa meg a limewire volt, ennyit tudtam.

(#78) jokeph válasza keembo (#77) üzenetére


jokeph
nagyúr

Northwood-ból csak az FSB 800-as Penyákban volt HT. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#79) strogov válasza TomMusic (#46) üzenetére


strogov
senior tag

Ha nem érted mi a különbség egy szoftver és egy hardver hibája között, akkor elég nagy baj van. Persze ha pék vagy akkor ez nem gond ... de akkor meg légyszives áruld el mi a franc van a kék tigrisben :(

(#80) hokuszpk válasza janeszgol (#73) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

anno voltak pletykak arrol, hogy az Athlon/Phenom II -re az Amd is kidolgozta HT-t, aztan valamiert megsem elesitettek a fejlesztest.
tovabbmegyek ; talan ezert nem annyira serulekeny most a Ryzen, mert komolyabban vettek a kerdest.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#81) keembo válasza jokeph (#78) üzenetére


keembo
tag

HT-s volt, 800-as fsb-vel. Gyárin 2.6 alap órajellel ment a ddr400-as ramokkal. Aztán beszereztem egy pár kingmax hc-t (2x512 ddr500), ott már játszani kellett a szorzóval. Végül 540-et sikerült kipréselni a ramokból alapfeszen, stabilan (fene se tudja már milyen órajelen ment a cpu, de alap felett).

(#82) Egzee


Egzee
őstag

Életem 1. és utolsó Intel konfigja a mostani... Elegem van ebből...

(#83) nexplo válasza Egzee (#82) üzenetére


nexplo
őstag

Azért szerintem nem akkora a baj. Ebben a cipőben vagyok én is hidd el én is ezt érzem. Egy szót sem szólnék ha nem arany áron venném meg az intel procit és a hozzá való lapot. De azon adják. Ilyenkor pedig kussol a cég. Egy ekkora tech óriásnak illene korrektül lépnie de nem teszi.... :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#84) bambano válasza nexplo (#83) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Egy ekkora tech óriásnak illene korrektül lépnie de nem teszi...": egy korrekt lépést tehetne az intel, de az egyenértékű az azonnali bezárással. ezt akarod?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#85) Foglalt név válasza Egzee (#82) üzenetére


Foglalt név
addikt

Egész mókás is sokadszorra végignézni, ahogy a tömeg torkán leöntik a csokimázas trágyát, amit az elején nyelnek, mint a kacsa, aztán hirtelen elkezd kikivánkozni a matéria.
Mert ezt nem csak a "virtuális processzormaggal", de a dízellel(majd most a turbós benzines/li ion), a fidget spinner-el, az axe-al ugyanúgy megeszi mindenki. Megmondják, hogy neked ez kell és megveszed.
A legviccessebb az a rész, mikor még védi mindenki a saját hülyeségét pl. nekem nincs is turbóm a dízelen, ebbe biztos nem kell kettőstömegű lendkerék, stb.
A legidegesítőbb meg az eleje, mikor mindenki elhiszi, hogy ő az okosabb, mikor a marketinges sz*rját szajkózza.

(#86) Egzee válasza Foglalt név (#85) üzenetére


Egzee
őstag

Autóbalesetem volt, majdnem levágták a jobb lábam, egyszer le is fogják... Dízelhez ragaszkodtam, turbóhoz ragaszkodtam, de ahhoz is, hogy minél újabb és minél biztonságosabb is legyen. Most egy 5*-os EURONCAP-os utolsó Citroen C5-öm van, 150.000-el vettem. Kuplung+kettőssel kezdtem, de soha többet nekem nem kell bele venni... Ellenben már az új benzinesekben is van, na ott magyarázza meg nekem valaki, hogy minek, ha csak nem 2 hengeres a motor. (mint az új ford focus st 3 henger 1500ccm, de lekapcsolja a 3. hengert ha nem nyomod)

(#87) Alchemist válasza strogov (#14) üzenetére


Alchemist
addikt

A hardveres (nem hiba, hanem) extrém körülmények között kihasználható sebezhetőség tényleges kihasználásához azért szükséges a rosszul megírt szoftver, pl. jelszó és más érzékeny adatok memóriában tárolása, különösen kódolatlan formában, de leginkább az ellenőrizetlen kódok futtathatósága. Ez utóbbi esetén előbb kerül a gépedre mezei keylogger vagy ransomware, mint a hw sebezhetőségét kihasználó spec. kód.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#88) nexplo válasza bambano (#84) üzenetére


nexplo
őstag

Azért szerintem nem az az egyetlen lépés hogy bezárnak. Szerintem ezt iróniának szánod :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#89) kchris78


kchris78
veterán

A kérdésem az hogy oké kliens oldalon böngészőben hogy megy a kihasználás de szerveren hogy használják ki ezt a hibát? Illetve mekkora a kihasználásnak a GYAKORLATI esélye?

(#90) bambano válasza nexplo (#88) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem irónia.
a tisztességes eljárás az lenne, ha mindenkit kártalanítanának egyrészt a proci értékcsökkenése miatt, másrészt az elszenvedett plusz kiadások miatt. ez azonnal csődbe vinné az intelt. ha a cégek tömegesen kiszámláznák mondjuk 15 ezer forint+fa/óra vagy 50usd/óra szinten a plusz ráfordításaikat, az azonnal csődbe vinné az intelt.

így tehát ebből csak maszatolás lesz, meg olyan politikailag korrekt pr nyilatkozatok, amitől minden normálisabb ember zsebében kinyílik a bicska.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#91) kchris78 válasza bambano (#90) üzenetére


kchris78
veterán

egyetértek. BTW ki tudja milyen lyukak lehetnek még ilyenek amik nem derültek még ki... Amik jól jönnek a hárombetűs cégeknek..

(#92) janeszgol válasza bambano (#90) üzenetére


janeszgol
félisten

Az otthoni felhasználóknál nem gáz. Persze újra kell specifikálni a termékeket, a teszteket talán nem kell újra lefuttatni, mert HT-val és anélkül is le szokták tesztelni.
Viszont cégeknél, szervereknél gáz, ahol teljesítményt veszel.*

* nem-nem, magánszemély nem teljesítményt vesz, hanem konkrét terméket. Persze annak is van teljesítménye, de nem úgy adják el, hogy XY megaflops, hanem pl i5 8400.

(#93) kchris78 válasza janeszgol (#92) üzenetére


kchris78
veterán

és ahol csak a HT a difi a termék között?

(#94) bambano válasza janeszgol (#92) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Az otthoni felhasználóknál nem gáz.": miért ne lenne gáz, hogy egy lényeges tulajdonságában másképp viselkedik a termék? teljesen jogos az autós hasonlat, a fóccvágent rommá büntették azért, mert az autója gyengébb lett, mint a specifikáció. akkor az intelt miért nem? mert az intel amcsi?

"Viszont cégeknél, szervereknél gáz, ahol teljesítményt veszel": az olyan cégekből, mint pl. gugli, facebook, amazon, ms, ahol tonnaszám veszik a procit, és a felhőjükben komoly problémát is okoz, ha csak egy is komolyan gondolná, hogy behajtja a veszteségeit az intelen, akkor az intel betérdelne.

"magánszemély nem teljesítményt vesz, hanem konkrét terméket. ": szerintem magánszemély is megnézi, hogy milyen a teljesítmény és az alapján választ konkrét terméket, vagy választ számára a boltos.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#95) Egon válasza bambano (#94) üzenetére


Egon
nagyúr

Bár ez itt nagyon off, de:

szerintem magánszemély is megnézi, hogy milyen a teljesítmény és az alapján választ konkrét terméket, vagy választ számára a boltos.

Szerintem a magánszemély megnézi, hogy mennyi pénze van a projektre, esetleg azon belül a processzorra, és aszerint választ (vagy kér ajánlatot a boltostól). Ha mondjuk X Ft-ért éppen i5 8400-nak hívják a procit, akkor azt vesz, ha i11 1111-nek, akkor azt, konkrét teljesítménytől függetlenül...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#96) plömplöm válasza jokeph (#78) üzenetére


plömplöm
őstag

nem és nem

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#97) jokeph válasza plömplöm (#96) üzenetére


jokeph
nagyúr

Megtaláltad a kivételt. ;] :C

:R

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#98) cpt_sanya válasza Egon (#95) üzenetére


cpt_sanya
tag

Szerintem az átlag ember, ahogy mondod árban gondolkozik, de ez nem fix termék. Egy konkrét összegnél is 3-4 proci közül lehet választani , és a teljesítmény/ár illetve felhasználási igény alapján dönt.
A boltosok töbsége pedig tisztelet a kivételnek meg a legdrágábbat akarja úgy is rád tukmálni még a fix ársávban is .

[ Szerkesztve ]

(#99) kchris78 válasza Egon (#95) üzenetére


kchris78
veterán

szerintem nem igy van. az ar az egyik tenyezo a tobb kozul.

(#100) #25954560 válasza #95904256 (#56) üzenetére


#25954560
törölt tag

hat h nem volt rairva h 'ht, 100% biztonsaggal'. gondolom fel sem merult h nem biztonsagos a ht, ezert sincs rairva a dobozra semmi a biztonsaggal kapcsolatban. de lehet h csak en nem ertettem jol, amit irtal :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.