Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Cathulhu


Cathulhu
addikt

impact linuxon

Az a 3% atlagban kb realis, a context switching viszont behasal, kb a duplajara nott az ideje

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#102) ribizly válasza Cathulhu (#101) üzenetére


ribizly
veterán

Az elég rosszul fest.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#103) nexplo válasza bambano (#90) üzenetére


nexplo
őstag

Igen igazad van ez nem fog sosem megtörténni. Én pl az "álom" autómmal jártam így. Megvettem az általam csodaszépnek látott Opel Insigniámat full-full extrákkal. Pár év után beindult az idő vas foga és a kilóméterek és nem részletezem de motorgenerál lett. 2.0 CDTI motorok 2008-2013ig mindegyik gyári hibás ebben a modellben. Konkrétan a főtengely megsüllyed benne. Egy szolidabb használt autó ára volt a javíttatás. H valaki akkor én tudom hogy mekkora szemétség ha egy cég nem ismeri el a gyári hibát. Az opel a mai napig tagadja pedig MINDEGYIK fent nevezett típus-évjárat-motor érintett. MIND. Nem ugyanaz a két eset de a vége hogy a cég tojik a felhasználóra az ugyanaz :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#104) Male válasza bambano (#94) üzenetére


Male
nagyúr

Nem akarok belefolyni ebbe, de szerintem az a nagy különbség, hogy az autónál a gyártó az adatlapon megadja, hogy konkrétan X lóerős, aztán ha nem annyi akkor van mi alapján perelni. Az Intel viszont desktop procik esetén az adatlapon nem ad meg teljesítményt, csak órajelet, cache méretet, stb. Ha mondjuk a HT-t ők kapcsolnák ki... na akkor már lenne miért perelni, mert az viszont szerepelt a specifikációban.

(#105) haxiboy válasza Male (#104) üzenetére


haxiboy
veterán

Nincs per alapod...VW-nél a dízelbotrányos autókat szoftverfrissítették és már teljesítményben is vannak eltérések...

VW válasza : ¯\_(ツ)_/¯

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#106) andy19770128 válasza bambano (#84) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Nem bezárni kell. Hanem vissza a kályhához és 2-3 év valódi mérnöki munkávl ujjat tervezni ne pefig az eve bridget reszelgetni még mindig

(#107) andy19770128 válasza Egzee (#86) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Mer vel a benzinesek nem vibrálak nem is mennek tönkre olyan könnyen a kettös tömegűek. Bar a 4 hegeres 1.4 tsi es 2.0 si mentes ettől. 1.2 illetve a 0.9 hez van.kicsi a motor tömege és fizijai elenállása ezértbteszik bele

(#108) kchris78 válasza andy19770128 (#107) üzenetére


kchris78
veterán

az hogy ezek mikor mennek tonkre szerintem mar a vezetesi stilustol is fugg.

(#109) Kaiku


Kaiku
senior tag

Azért elég szégyen, hogy annó méregdrágán megvett i7 es CPUm ban most már a HT is kapcsoltam ki plusz még viseljem el a 20% os teljesítmény visszaesést.

(#110) Kékes525


Kékes525
félisten

Sokkal hatékonyabb védelmet tudok: power off. Legközelebb már ezt fogják javasolni. :(((

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#113) Kékes525 válasza #03412736 (#112) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezekért a hibákért egy csoportos pert kellene indítani az Intel ellen. Szerintem meglehetne nyerni a pert.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#115) Kékes525 válasza #03412736 (#114) üzenetére


Kékes525
félisten

"Nincs olyan sztárügyvéd aki ezt megvédi, anyagi kárpótlással tartozik nekem a komplett gépért és követelem hogy záros határidőn belül rendezze ezt a helyzetet mert különben DÁDÁ ennyi."

Akkor miért nem teszi meg valaki vagy valakik? Még ingyen is megérné az ügyvédeknek egy ilyen pert indítani az Intel ellen, mert hatalmas reklám értéke, nagyon nagy média érdeklődése lenne. Mért nem teszik? Ez itt a kérdés!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#116) Albigator válasza #03412736 (#111) üzenetére


Albigator
őstag

Ha annak a laptopnak a BIOS-ában nincs ilyen lehetőség az tényleg durva. Megnézted alaposan, tuti?

Van a családban egy régebbi üzleti Lenovo (T530) ami szintén 2 mag 4 szálas (i5 3360M) és a BIOS-ban itt található a HT amit ki is lehet kapcsolni:
kép1
kép2

[ Szerkesztve ]

(#119) Albigator válasza #03412736 (#117) üzenetére


Albigator
őstag

Szerintem ezt egy kicsit azért túltolod, mondom ezt Ryzen "fanként". :D :D

Én most kikapcsoltam a HT-t az előbb említett vason és a tulajdonosának nem is mondtam, hogy mit csináltam. Ha nem veszi észre, hogy lassabb lett akkor úgy marad. ;]
Ha mégis akkor megkérdezem majd tőle h a 99%-os biztonságot választja vagy a 90%-osat + egy kicsit jobb teljesítményt. :DDD

(#118) LakiPali

Értem. Elhiszem. Néztem videot az imént B50-80-as laptop BIOS-áról (ami gondolom hasonló mint a tied) és valóban úgy tűnik, hogy tényleg nincs HT állítási lehetőség. :O

[ Szerkesztve ]

(#120) kchris78 válasza #03412736 (#117) üzenetére


kchris78
veterán

igen, azert tul sem kell tolni. egy neves ujsag cikkjeben olvashato hogy azert nem annyira egyszeru ezeket az attackokat veghez vinni, illetve az attack nem publikus. Illetve, geptoreshez vannak egyeb egyszerubb megoldasok is! Ki tudja milyen hibak vannak az amdben is amirol nem is tud az ember.

Valoszinu azert nem inditanak pereket mert az intel elvileg csinalt patchet a microcodeban es megallna az hogy az is megvedi a gepet. ill nem lehetne bizonyitani az ellenkezojet.

(#121) Kendek válasza #03412736 (#117) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Oké, de ha ennyire tuti biztos a dolog, és ennyire ki vagytok akadva az Intelre, akkor simán megoldható. Kell venni pár friss vasat, aztán indulhat a per, ahol - a fórumos elmélet szerint - egészen biztosan elmeszelik az Intelt és kénytelenek lesznek megtéríteni a károkat. Amíg csak a fórumban megy a zavargás, addig semmi sem fog történni. A bíróság fogja tudni csak meg-DÁDÁ-zni az Intelt, szóval el kell indítani. „Ez ilyen egyszerű”! :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#122) kchris78 válasza #03412736 (#118) üzenetére


kchris78
veterán

egy uzleti kategoria felé tendalo gepnel azert ki lehet kapcsolni...

(#124) ribizly válasza Albigator (#119) üzenetére


ribizly
veterán

Azt azért ne feledjed el, hogy vannak azok az i5-i7 mobil CPU-k (pl i7-4600m), ami csupán 2 magos és 4 csak HT-vel jön ki. Na ha ott lecsapod a HT-t, akkor igen komoly degradációban lesz a user-nek része, mert azért 4 magot már lassan a Windows is "ki-/fel-/elhasznál" . Én nem csodálkoznék, ha a laptop alaplap gyártója inkább elrejtené ezeket a funkciókat (nyílván nem számítottak ilyen hibára), nehogy a user lekapcsolja.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#125) tntmax válasza TomMusic (#10) üzenetére


tntmax
aktív tag

(#126) Albigator válasza ribizly (#124) üzenetére


Albigator
őstag

Én is ilyen felépítésű prociról beszéltem az imént: i5 3360M 2 mag és 4 szál. Tudtommal a HT kb 20% (10-30%) teljesítménynövekedést eredményez. Szóval nem igazán 4 magról beszélünk, még ha el is terjedt ez a kifejezés, hogy "virtuális 4 magos" meg "2+2mag" stb. Sőt vannak/voltak olyan programok amiknél még hátrány is (volt) a HT és érdemes (volt) kikapcsolni. Én egy példát tudok erre most hirtelen: IBT (Intel Burn Test) , ahol a Gflops értékek szarabbak HT-vel, pontosabban én SMT-vel és nélküle próbáltam mivel Rizsám van.
Ezért egyáltalán nem értem miért vannak ilyen gagyi BIOS-ok amiben nem lehet ezt kapcsolgatni.

Na és ha észre veszi ezt a 20%-os lassulást a tulaj, akkor majd szól. ;] Sima netezős laptopról van szó egyébként, se munka se játék.

[ Szerkesztve ]

(#127) ribizly válasza Albigator (#126) üzenetére


ribizly
veterán

Azért az normál használat mellett sem 20% lesz. Minden általános, széles körben használt alkalmazás többszálú (pl. böngészők) és ott igen megérezhető, hogy a szálak fele eltűnt.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#128) Albigator válasza ribizly (#127) üzenetére


Albigator
őstag

Hanem mennyi? Ha (tudomásom szerint) 10-30 % a különbség alkalmazástól függően akkor a 20%-os köztes értékkel nem lőttem annyira mellé. De biztos van valami teszt erről majd utánanézek vagy lehet mindjárt linkeli valaki. :D
Azt persze elismerem hogy kevés a 2 mag/2szál nagyon a mai világban. De a 2 mag/4szál akkor is messze van a rendes 4 magtól. Manapság már szinte alap a 4 mag is (i3 / Ryzen 3).

(#129) kchris78 válasza #03412736 (#123) üzenetére


kchris78
veterán

A kepzeles az keves. A lenyeg hogy ahhoz lehet hozzaferni ami epp a processzor memoriajaban van adat ami azert nem tul sok adat.. nem gondolom hogy a cpu folyamatosan porgeti a kodolatlan jelszavakat az L1-L3 cache-ben. Ez az elso feltetel hogy valami jot lehessen lopni. btw szerintem van mas exploit is amirol nem tudunk.

En kerettol fuggoen ezen kategorias gepek helyett inkabb 1-3 eves uzleti notebookokat veszek. Persze nezni kell, nem feltetlenul vannak azonnal a hardverapron, olyan aron de meglehetosen jo veteleket lehet kifogni mar aki nem irtozik attol hogy valaki hasznalta elotte azt a gepet..

(#130) jokeph válasza Albigator (#126) üzenetére


jokeph
nagyúr

Mobil prociknak gatya..... :(

Az IBT-t megerősítem, lényegesen kevesebb Gflops-ot dob HT ON-al... a LinX is. :U

Az i3-7350k-n is ki van kapcsolva a HT nálam (meg az összes XEON-on is), mert számomra eddig is hátrány volt bekapcsolva játék miatt (régi motort használ a játék, utálja a bekapcsolt HT-t), 4,8-on jár, így még elfogadható a teljesítmény, nem fekszik ki a CPU 100 %-on. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#132) Alchemist válasza #03412736 (#131) üzenetére


Alchemist
addikt

Ehhez két sokkal nagyobb biztonsági rés szükséges, az egyik a kódolatlan jelszavak és egyéb érzákeny adatok folyamatos memóriában tartása (programozói hiba), a másik pedig JS védelem hiányosságai, ha nem lehet vele korlátozni felhatalmazás nélkül bináris kód futtatását.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#133) Albigator válasza jokeph (#130) üzenetére


Albigator
őstag

Konkrétan milyen játékokra gondolsz?
CPU limitnél akkor jobb ha még jobban "lebutítod a procit" ? :F HT nélkül már nem akad a game vagy hogy képzeljem el?

[ Szerkesztve ]

(#134) jokeph válasza Albigator (#133) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem jobb, de nem is rosszabb, konkrétan az SC2 (meg az összes hasonlóan régi motorral rendelkező game) a játék. Ritkán, de előfordul hogy pár pilanatra megüti a 100%-os kihasználtságot, többnyire indításkor és pályabeeetöltéskor (ez pont nem számít túl sokat), játék közben 50-85 % között mozog a kihasználtság.

Azt hozzá kell tennem, hogy RX480 VGA van mellette, az előd RX460 VGA-val nem produkált ekkor kihasználtságokat a játék (a grafika ugyanúgy maradt, high beállításokon, a CPU-t érintő beállítások meg minimum-mediumon).

Ez így még nem problémás. :U

Delidelne kellene a CPU-m, mert iszonyat tud melegedni, megközeliti néha a 70 fokot is.

Legalább a "K"-s CPU-kat megcsinálhatták volna normálisan. :( :(((

Amit nyertem a HT OFF-al:

-200 MHZ plussz OC-ban, kisebb Vcore-al.
-kisebb fogyasztás
-kihasználtságtól függően 10-20 fokkal kisebb melegedés
-egymagos teljesítmény növekedése (1.87.0-ás CPU-Z-ben mérve 550 pont helyett 575 pont).

Ez érzékelhető a játékban is, FPS-ben kifejezve (kiváltképpen min. FPS-ben).

Szóval, a témától függetlenül is nálam minden HT-s CPU-n HT OFF van alkalmazva, a fentiek miatt, illetve meg mert semmi olyat nem használok, ahol előnyömre válna.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#135) -Skylake- válasza #03412736 (#123) üzenetére


-Skylake-
addikt

"képzelem mennyire nehéz kihasználni egy ilyen mértékű "hibát" ... akár még kettőt is kell kattintani az IP cím beírása után az admin módú csatlakozáshoz ! :C"

Igy mar ertheto a kiborulasod. Csak azt nem ertem, hogy ha ennyire nem erted, hogy mirol van szo, akkor miert nem errol kerdezel inkabb? Mert nyilvanvalo, hogy egyaltalan nem erted ezt a sebezhetoseget (amivel persze nem azt mondom, hogy ez nem kockazat, csupan csak azt, hogy te nem erted miert kockazat).

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#137) Kendek válasza #03412736 (#136) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Pontosan, és senki sem tehet ez ellen semmit, csak bosszankodni lehet rajta. :U
Az Intel meg vígan forgalmazza tovább a hibás procijait, és halálra keresik magukat mert a népek meg veszik mint a cukrot.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#138) ribizly válasza Kendek (#137) üzenetére


ribizly
veterán

Mi van a virtuális gépekkel? Mondjuk felhúzunk egy ESXi, KVM, VirtualBox alapot bekapcsolt HT mellett és arra teszünk OS-t és azt "állítjuk", hogy az elérhető Thread-ek valós magok meg az OS-ben beállítjuk, hogy ez nem virtualizált host, hanem bare metal. Ezzel védettség érhető e el vajon?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#139) Kékes525 válasza ribizly (#138) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem hiszem, de a géped lelassul így is mint állat. Akkor már a javítást is alkalmazhatod.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#140) Kendek válasza ribizly (#138) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem valószínű, hogy ez segítene a szóban forgó biztonsági rések ellen. De nem is gondolom, hogy teljesítményben ez bármiben jobb megoldás lenne mint a különböző hivatalos mitigation eljárások alkalmazása. Amik közül nem is mindegyik kapcsolható ki teljesen.

<-ƘƘ->

(#141) kchris78 válasza #03412736 (#136) üzenetére


kchris78
veterán

szoval. extrem pelda: lehet hogy kinyithato egy szef ha eppen telihold van, es meg egy csomo csillag epp egyuttall, es eszkoz kell a kinyitashoz. de attol meg eleg maceras kinyitni mert egy szefet nem az utcara raknak ki, orzik, oda kell vinni az eszkozt amivel nyitod pont abban az idoben, es utana el kell vinni ami benne van es lebukhatsz ha ertekesited ami benne van. minden vedekezes a kockazat nagysagatol fugg.
nem megy az ember folyamatosan valami speci cuccal a feje folott csak azert mert hatha raesik egy cserep.. van ra esely csak nem nagy...

(#144) Kékes525 válasza #03412736 (#143) üzenetére


Kékes525
félisten

AMD is sérülékeny.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#145) wwenigma válasza Kékes525 (#144) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Komolyan egy szinten emlited az AMD-t az intellel sérülékenység téren? :D

Igen, nem győzte hangsúlyozni az Intel hogy az amd is, csak kifelejtette hogy csupán elméleti síkon érvényes rá az egyik a másik pedig úgy sem és amit demonstráltak ahhoz alapból magasszintu hozzáférés kellett hogy működjön.... [link]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#146) Kékes525 válasza wwenigma (#145) üzenetére


Kékes525
félisten

"Komolyan egy szinten emlited az AMD-t az intellel sérülékenység téren? "

Ezt miből gondolod? :U Amit írtam tény, az AMD is sérülékeny.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#147) wwenigma válasza Kékes525 (#146) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nyilván így altalanositva sokkal durvábban hangzik mint ami a valóság. Megértem.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#148) Kékes525 válasza wwenigma (#147) üzenetére


Kékes525
félisten

Természetesen az Intelé sokkal súlyosabb probléma. Egyrészt azért is mert sok van és könnyebben kihasználható, másrészt sokkal több Intel processzor van, így a támadások lehetséges célpontja is sokkal nagyobb. Ezért sem értem, hogy miért nem indulnak csoportos perek az Intel ellen? Simán nyerhető lehetne a per, az ügyvédek utólagos fizetésével, a per kimenetelétől függően, a megnyert összeg százalékában.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#149) Alchemist válasza #03412736 (#143) üzenetére


Alchemist
addikt

"fertőzés..??"

A cikk szerint a legjobb elméleti esetben a kiolvasási sebesség kb. 60 bit óránként(!).
Ha egyáltalán ki tud olvasni valami használhatót... ha azzal egyáltalán elháríthatatlan betörést tud végrehajtani.
Mekkora hype ez az egész... miközben ennél egyszerűbb fertőzések, kártevők milliói lépnek működésbe.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#150) ribizly válasza Alchemist (#149) üzenetére


ribizly
veterán

Amennyiben ez igaz, akkor nem valós a veszély. Viszont már tényleg annyi performance impact-ot okozó sérülékenység meg probléma merült fel az utóbbi időben, hogy sok év (K5, Durion, Barton, A64, C2Q, i5-3570k, i7-3770k, i7-6800k) után ismét AMD-re fogok váltani. Pedig nem hittem volna.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.