Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FragMaster


FragMaster
addikt

Ez majd a használtpiacon lesz finom, ki tudja hányszor húzták szét a gyári adaptert.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#2) fatpingvin


fatpingvin
őstag

nagy tételben mernék fogadni hogy házilag sokkal korrektebb adaptert rakok össze mint bármelyik gyári :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#3) snecy20 válasza FragMaster (#1) üzenetére


snecy20
veterán

Meg az is szép lesz majd, amikor többedik tulajként az eladó sem fogja tudni biztosan, hogy mennyi az annyi. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4) #82860288


#82860288
törölt tag

Nem igazán értem ezt a felfújt lufit. Nvidia nagyon arra megy, hogy mindenképpen benne maradjon a hírekben, nevetséges.
Ahogy a cikkben is benne van, ha van egy alkalmas táp a megfelelő csatlakozókkal, akkor nem kell ilyennel bajlódni.

[ Szerkesztve ]

(#6) koxx


koxx
MODERÁTOR

Lényegében azért csinálják ilyen qla minőségűre, hogy mindenképp új tápot kelljen vennie csóri usernek, éértem. :o

(#7) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Erős a gyanúm, hogy ez ugyanaz a marketing bullshit, mint az apple gyári vs utángyártott töltőkkel kapcsolatban.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#8) #72042496


#72042496
törölt tag

Ilyenekre találták ki a szabványokat és a minősítéseket. De két hónap múlva a kutyát nem fogja érdekelni szerintem az egész, max. fórumos anekdotákban felbukkan majd néha.

[ Szerkesztve ]

(#9) Pug válasza #72042496 (#8) üzenetére


Pug
veterán

max. fórumos anekdotákban felbukkan majd néha.

Vagy elolvadt tápcsatik képében ;]

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#10) opr


opr
veterán

Na jo, ezen a ponton kezd ez az egesz nevetsegesse valni. Jobb lett volna, ha siman azt mondjak, hogy csak az ujfajta tapokkal megy es kesz. Ez a bohockodas mar szanalmas.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11) #82860288 válasza koxx (#6) üzenetére


#82860288
törölt tag

Meg házat is ha nem fér bele, meg rájön, hogy kell új lapos is PCIe verzió miatt vagy esetleg még proci is. :DDD
Ja meg kell RGB is, mert attól nő a teljesítmény. :DDD

(#12) Reggie0 válasza fatpingvin (#2) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezt nehez elkepzelni, mar csak azert is, mert a csatlakozot te is boltban veszed, a problema pedig ott fog jelentkezni, nem a vezetekeken vagy az erintkezok es a vezetek kotesenel.

[ Szerkesztve ]

(#13) Egon válasza #72042496 (#8) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem is.
Annyira új még ez a történet, hogy nyilván nem nagyon készült rá az ipar, de egészen biztos vagyok benne, hogy lesznek bevált, megbízható típusok a piacon, és sajna az új generációs vga-k árát elnézve, még csak nem is lesz nagy érvágás (arányaiban) ezek beszerzése...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#14) Steve_Brown válasza Reggie0 (#12) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

3D nyomtatás in nutshell

(#15) Reggie0 válasza Steve_Brown (#14) üzenetére


Reggie0
félisten

Es hogy nyomtatsz 3d-ben tizedmilimeter vastag femet, amit szogletesre kell hajtogatni, aminek ra kell szorulnia a tuskere?

Amugy meg a csatlakozo muanyag hazat sem fogod tudni kinyomtatni fele olyan minosegben sem, mint ahogy azt frocsontik.

[ Szerkesztve ]

(#16) Alaaf Pi válasza fatpingvin (#2) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Ha egy-egy darabról lenne szó, szerintem a gyári megoldások is jobbak lennének.

Egyébként egy rugós-szorító mechanizmussal ellátott csatlakozó lehetne örök élet+ három nap.

(#17) joey04 válasza pipeline (#5) üzenetére


joey04
titán

:DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) ZnVjaw0K


ZnVjaw0K
tag

Az lesz a vége hogy majd csak a táppal egybeforrasztva árulják :D
Azt is vedd tőlük...

(#19) hegegabi80


hegegabi80
addikt

"a gyártók ezt nem igazán ajánlják, ugyanis a csomagolt megoldással ellentétben nem biztos, hogy elég jó lesz a minősége."

Na igen a hozzá csomagolt az minőségi, mert kb 30 csatlakoztatást bír ki. Hmmm valóban nagyon minőségi lehet.

De amúgy őszintén normál esetben simán elég is a 30. Pl. megveszem a vga-t, beépítem a gépbe, aztán jó pár évig elvileg hozzá se kell nyúlni. Majd eladom a használt piacon, ahol megint egyszer csatlakoztatják és megint megy jó pár évig.
Nyilván ez nem igaz a folyton építgető és cserélgető egyénekre (néha én is ilyen vagyok).

(#20) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Szerintem ezzel semmi gond, legalább megmondták előre. Aki 30x szét fogja szedni a gépét, az meg is érdemli. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21) torma1981 válasza FragMaster (#1) üzenetére


torma1981
veterán

És ha garancia akkor megnézik vajon hányszor húztad, ki be, :D Érdekes helyzetek leszek így.

(#22) ollie válasza hegegabi80 (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na igen a hozzá csomagolt az minőségi, mert kb 30 csatlakoztatást bír ki. Hmmm valóban nagyon minőségi lehet.

Nem tudom hallottál e már arról, hogy kopnak a csatlakoztatási pontok. Nem azért bírnak 30-at, mert rossz a minőségük. Ajánlom Jayz2cents videóját erről a témáról.

***

(#23) ricsi99


ricsi99
addikt

Lelki szemeim előtt látom a kérdéseket:
Bányászott e a kari?
1*2 szedte szét?
Rátehetnének a karikra 2 akku csatlakozót... aztán a tápon majd cserélgetjük a sarut :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#24) C64


C64
őstag

Aha, és ha atx 3.0 tápot veszek azon már minőségi lesz a csatlakozás és kibír sok-sok fel-le huzogatást? :DDD
Mekkora bullshit... :C

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#25) fatpingvin válasza C64 (#24) üzenetére


fatpingvin
őstag

sok-sok fel-le húzogatás... erről szerintem egészséges elméjű ember nem az ATX tápcsatlakozóra asszociál elsőre :DDD

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#26) C64


C64
őstag

Bocsánat, ki-be dugogatást akartam írni :DDD

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#27) Reggie0 válasza C64 (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

Jol erzed a problemat. A csatlakozo ugyan az a kabel vegen, igy a tap csatija is annyit bir, mint az atalakito.

(#28) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Azért megjegyezném, hogy still nem az átalakító videókártyába menő fele a bajos hanem amit a tápra dugsz.

(#29) Semplar válasza fatpingvin (#2) üzenetére


Semplar
őstag

👍
Néha többet érne, ha forrfüleket tennének a csatlakozók helyett...

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#30) Ribi válasza Steve_Brown (#28) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szóval a 4x8 pin molex a baj? De azt meg 1x rádugod azt annyi.
Mondanak mindent is, egyszer ez a baj, egyszer az a baj, mindennel is baj van, de konkrétan senki sem mondja mi a baj. De hírt azt lehet csinálni belőle többet is. :O

(#31) Steve_Brown válasza Ribi (#30) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Igen. Ezért sem értem egy ponton túl a háborgást, mert a mai moduláris tápok világában 4x8 pin amúgy se régi fajta fix tyúkbélen fog lógni, hanem kihúzható lesz.

Kell venni a tápodhoz tartalék kábelt ha annyira pakolgatni akarod a videókártyát és probléma megoldva. Az átalakítót fixre rá kell tenni a kábelre (vagy ne adj isten a moduláris tápodhoz ilyen kábelt venni és kész)

(#32) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

Eddig is ment át a molexen kakaó eddig kibírta? Soha nem is gondoltam arra hogy ez gond lehet. Tehát nem az a hír hogy az új kártyák csatija nem bír 30 alkalomnál többet, hanem hogy eddig is szar volt a molex, és bármikor gondot okozhat?

(#33) ElEvEn11 válasza Ribi (#30) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Szerintem ezt Jayz2Cents és GamerNexus videói elég szépen bemutatták, elmondták és képekben prezentálták. A kábel erősebb megtörése is okozhatja a problémát és valóban hiába ajánlgatja mindenki, hogy akkor ATX 3.0 táppal kell próbálkozni, ott sem garantált, hogy nem jön elő. Ott max annyival jobb a helyzet, hogy egy kábel dolgozik és nem három, mint a molexes átalakító esetében. A csatlakozó megfeszülése (ha a kábelt erősen és viszonylag rövid távon visszahajtod az alaplap mögé mondjuk, mert kábelmenedzsmet stb.) és az abból fakadó egyenetlen felfekvése a csatlakozónak okozhat olyan egyenetlen feszültségeloszlást, ami miatt szintén megolvadhat a csati. Bár az ténylegesen jóval erősebb, mint a kábel. Akár átalakító, akár 3.0 szabványú tápkábel.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#34) Ribi válasza ElEvEn11 (#33) üzenetére


Ribi
nagyúr

De itt mindenki az átalakítóról papol, nem a sima kábelről. Ez a bajom. Pontosan itt a gond, hogy senki sem mondja, hogy az alap kábellel is pont ugyan úgy lehet gond. Csak hamukáznak.
Másik eset, hogy nem is az átalakítóval van a gond, hanem hogy nem 3.0 szabvány a táp. De a cikk megint nem ezt mondja... BS BS hátán.

[ Szerkesztve ]

(#35) ricsi99 válasza DiamondBack (#32) üzenetére


ricsi99
addikt

egy molex -6 pin átalakító is lehet gáz... nekem is volt olyan ,hogy megfogtam egy kiadós game után és forró volt :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#36) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Konteóm itt is az mint az új belsőégésű járműveknél: direkt szarabbra csinálják őket hogy inkább a villanyba menekülj, ebben az esetben új tápba, hiába vetted tavaly akcióban 10 év garival az 1000-est, és örültél, hogy milyen jó üzletet csináltál.
Valami egészen elképesztő pofátlanság kell ahhoz hogy egy 1 milliós kártyát ennyire gagyi módon toldozva csatlakoztass, pláne ennyire silány minőségű csatlakozóval, mert eldöntötték hogy a régi módszer mostantól már nem lesz jó. hányni tudnék

(#37) kalmani


kalmani
tag

Az ATX 3 tápra váltás nem gyógyír a problémára, hisz azon is az a csatlakozó van, amely az adapteren. Így már az egész tápot kell cserélni, ha fix kábelezésű.
Félve gondolok arra, hogy az új VGA-n levő csatlakozó nem fog-e elkopni.

[ Szerkesztve ]

(#38) Alaaf Pi válasza fatpingvin (#25) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Pendrivera? Ha már kockák között vagyunk.

(#39) Alaaf Pi válasza DeathAdder (#36) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Nem csinálják direkt szarabbra a belsőégésű motoros autókat.

(#40) Ribi válasza Alaaf Pi (#39) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem szarabbra, csak egyre durvább az elavultatás, egyre több alkatrészt csinálnak műanyagból ami 10 évesen garantáltan szétmegy, csere alkatrész alig lesz/ordas drágán. Szóval elvileg nem szarabb, gyakorlatilag igen.

(#41) Reggie0 válasza Steve_Brown (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, erre en nem vennek merget: Amphenol Minitek® Pwr CEM-5 PCIe adatlapjabol ( [link] ):

Durability: 30 mating cycles

Szoval a tapbol jovo csatival is ugyanez a gond lesz.

[ Szerkesztve ]

(#42) fatpingvin


fatpingvin
őstag

azt a részletet amúgy valahogy mindenki elfelejti hogy ezek alapvetően egyáltalán nem arra lettek kitalálva hogy ötmilliószor ki-be húzkodja a júzer. egyszer összerakod, megy, jó. ennyit kell bírnia kb, ezen felül minden kör extra.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#43) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

inkább törlöm, nem idegesítem maga rajta :D

[ Szerkesztve ]

(#44) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

A 30 akkor is bicskanyitogató, ha a legtöbben egyszer sem húzzák szét összerakás után. Komolyan itt tartunk, hogy egy, a Holdról is látható összegért árult zsír új vga-hoz terveztek egy ilyen csatlakozót? Az ilyeneknek esernyőt dugnék a seggébe.

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#45) Pug válasza fatpingvin (#42) üzenetére


Pug
veterán

lol, sot oruljon a user, hogy egy inditasnal tobbet is kibir... :U
azert ugy latszik a kognitiv kepessegeket kisse erodalja a fogyasztoi tarsadalom... ;]

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#46) tlac


tlac
nagyúr

én úgy fogok tiltakozni ellene, hogy nem veszem meg, javaslom a többieknek is :D

[ Szerkesztve ]

(#47) Moki2


Moki2
aktív tag

Ugyan az nem jelent 30 csatlakoztatást , de az ember csak kikergeti gépéböl 1-2 évente porcicákat . A VGA pormentesítéséhez meg azt csak ki kell venni , ergo lehúzod róla a tápcsatit...

(#48) laceszgamer


laceszgamer
addikt

A legelegánsabb valódi megoldás meg az lenne, ha végre a fejlesztés nem abban merülne ki, hogy rakjunk bele mindenből többet, kit érdekel, hogy mennyit fogyaszt.

Régebben legalább igyekeztek 250W környékéig menni, esetleg a több GPU-s vagy pár gyártó extrém tuningos modelljei kértek többet. Ha meg így folytatódik a dolog lehet már a kövi generációban eljutunk oda, hogy ebből az újból is kell rögtön kettő, aztán tessék, ugyanott tartunk, bár való igaz, még mindig elegánsabb mint 8 darab 8 pines. :C ;]

Igaz más kérdés, hogy lesznek ott más gondok is, mondjuk valahogy lehűteni, a 4090 is már komikus méretekkel rendelkezik, úgy néz ki valahogy már ez sem számít.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#49) Semplar válasza Moki2 (#47) üzenetére


Semplar
őstag

Az 30 - 60 év. Elég az a 30 csatlakoztatás, már ha tényleg kibír annyit.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#50) Moki2 válasza Semplar (#49) üzenetére


Moki2
aktív tag

Ok , csak én arra reagáltam , hogy sokak szerint egyszer csatlakoztatod aztán többet nem piszkálod..Pedig elég sokan de.. Mondjuk az is valami , hogy bevalják , bár szerintem csak a garit akarják ezzel megúszni 😂

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.