Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) hedgehog válasza whited (#7000) üzenetére


hedgehog
senior tag

Szia! Mi volt a gond a 7-essel? Bár nem tervezem arra cserélni a 6-osomat, de szerintem legkésőbb jövőre azért váltok, és maradok márkán belül, azért kérdés hogy mi a gond a későbbi generációkkal.

-- aka p3d3str1an

(#7002) whited válasza hedgehog (#7001) üzenetére


whited
addikt

Nekem első oneplus volt az.
Sokkal többet vártam tőle, plusz a nagy képfrissítéstől se dobtam egy hátraszaltót :U
Ez viszont (6/64 , 50k-ért) egy iszonyat BB mobil szerintem

Időközben megnéztem és 87%os az akkum is, ahhoz képest hogy hány mAh, nagyon bírja :C

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#7003) shifty! válasza whited (#7002) üzenetére


shifty!
senior tag

Szvsz jelenleg a használt teló piac egyik legjobb fogása az OP6, én is egy fél éve használom, egy aksicserét végrehajtottam rajta 2 hete mert a gyári, ami benne volt már csak 76%-ot tudott, most viszont 6 órás kijelzőidőket produkál OOS-en. :K

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#7004) oba válasza shifty! (#7003) üzenetére


oba
addikt

Én megjelenéskor vettem meg az enyémet, a 2 éves garancia vége előtt egy hónappal ingyen kaptam bele új akkut, kijelzőt, töltő csatlakozót. Nem látom értelmét, hogy bármire is váltsak. Egyedül a 120hz-es kijelző ami izgatja a fantáziám, de valljuk be, az nem egy létkérdés.

(#7005) shifty! válasza oba (#7004) üzenetére


shifty!
senior tag

Én használtan vettem itt az aprón az enyémet, így a garanciás csere nem volt opció, de mindíg is szerettem DIY módon megcsinálni, amit megjelent, egy yt instrukciós videó után nem volt nagy magic kicserélni magamnak, egyedül a rendelésnél volt egy kis félsz bennem, hogy tuti gyári, jó minőségűt kapjak ali-ról, szerencsére siker volt a rendelés is.

A 90/120/144 Hz-et sógorom OP7T-jén kipróbáltam, de kívül azon hogy szmúútul gördült a fész/insta/etc., nagyon engem sem hatott meg, itthoni PC-hez van egy 144Hz-es monitor, azon kiélem az ilyen ingereimet, ezt leszámítva meg nem tudok panaszt tenni a készülék ellen.

ROM-olni lehet (ez nekem megváltás a Huawei P20 után :DDD), fejlesztik ha éppen legfrissebb / custom Androidra vágyom, ha olyanom van vissza a stock rom, szóval elmókolgatok vele, ez engem boldoggá tesz, értelmes minőségben lehet vele fotózni, amit külön szeretek benne. :R :K

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#7006) oba válasza shifty! (#7005) üzenetére


oba
addikt

Majd kijavítanak, ha tévedek, de én úgy tudom, hogy a Oneplus nem ad ki külsős viszonteladóknak/szervizeknek semmilyen gyári alkatrészt, szóval valószínűleg a tiéd sem gyári ha az Aliról van. De ha jól bírja a kiképzést akkor végülis tökmindegy, hogy milyen :)

(#7007) shifty! válasza oba (#7006) üzenetére


shifty!
senior tag

Erről nincs infóm nekem sem, de összehasonlítottam az IC-t és lényegében semmi eltérés nem volt a kiszerelt és az új között, az új gyártási ideje 2020.03. hó volt, szóval nagyon sokat nem öregedett elvileg, és egyelőre nagyon jól bírja a kiképzést. Ha 1-2 évente ki kell majd cserélni, és hasonlóan jó akkut találok bele, akkor jók vagyunk :DD

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#7008) #90305280


#90305280
törölt tag

OFF.

Gondoltam, én is előveszem eme remek szerkezetet, és rárakom az elérhető gyári frissítéseket, amik elérhetőek - no, ő nem így gondolta, és ronda nagy szürke füsttel (nem olyan naggyal), és jó büdösen annyit mondott: csá!

Kérdés: tud valaki, értelmes áron, EU 6003 újat?

Köszi!

(#7009) tibcsi0407 válasza #90305280 (#7008) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez frissítés közben?

https://utdetailing.hu/

(#7010) #90305280 válasza tibcsi0407 (#7009) üzenetére


#90305280
törölt tag

Áh, csak rádugtam a töltőt. Sajátot.

[ Szerkesztve ]

(#7011) tibcsi0407 válasza #90305280 (#7010) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Na ilyet sem hallottam még. Sajnálom, hogy így alakult, de szerintem már 6-ost nem fogsz kapni újat.
7T-t még behúzhatsz innen-onnan szerintem.

https://utdetailing.hu/

(#7012) shifty! válasza #90305280 (#7008) üzenetére


shifty!
senior tag

Meddig pihent polcon/fiókban?

Lehet csak az aksi adta meg magát, esetleg már púposodott csöppet, most meg töltés hatására csütörtököt mondott...

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#7013) #90305280 válasza tibcsi0407 (#7011) üzenetére


#90305280
törölt tag

No problem, de ezek után az OP5-öst nem fogom áram alá helyezni; nem merem... ;]

OP 7T Pro-m van, meg OP 8 Pro - meg OP 3, csak szép volt a 'sorminta'... :U

#7012 Vagy 2 évig; szerintem van annyi... Mondjuk a büdössége szinte azonnal elmúlt; a hátlap teljesen sík, nincs 'aksi szaga'.

[ Szerkesztve ]

(#7014) shifty! válasza #90305280 (#7013) üzenetére


shifty!
senior tag

Ha már így alakult, egy alacsony áramerősségű töltővel megkínálhatod, lehet, hogy a töltőportban lévő por nyomott egy égést?

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#7015) #90305280 válasza shifty! (#7014) üzenetére


#90305280
törölt tag

3 'nem-noname' töltő, ebben a sorrendben:
- OP saját;
- Huawei ami a P30 Pro-hoz van;
- Samsung, ami asszem' a 10.1 tablethez adtak - ő talán 2A-es, lassú.
Semmi, de nem döglött meg egyik töltő sem, másikkal kipróbáltam.
(Jaja, bátor vagyok :) )

(#7016) pcnet


pcnet
addikt

Szerintetek mikor kapjuk meg az Android 11-et? 7es szériára is még csak béta van. *#801#-re nem jön be az engineering mód, így nem tudom a VoLTE profilt beállítani. Lusta vagyok FR-t nyomni, VoLTE hiányán kívűl más bajom nincs a telefonnal. Érdemes lehet megvárni Android 11-et és majd utána nyomni FR-t? Júliusban cseréltettem akksit, mikor visszakaptam, akkor laktam be újra.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#7017) shifty! válasza pcnet (#7016) üzenetére


shifty!
senior tag

Nyárnál előbb nem várnám a stabil OOS11-et, ha tavasszal lesz béta, az már jónak számít.
Ha tudsz addig VoLTE nélkül élni, akkor ne zargasd, ha szeretnéd a funkciót, akkor próbáld meg, de a custom rom-ok is elég jók már, stabilak és VoLTE tekintetében is jók.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#7018) pcnet válasza shifty! (#7017) üzenetére


pcnet
addikt

Köszi! :R Reménykedtem a tavaszban. Custom rom sajnos nem játszik banki app miatt. K&H app már azért letiltott, mert másik SIM kártyát tettem a telefonba.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#7019) shifty! válasza pcnet (#7018) üzenetére


shifty!
senior tag

Elég érdekes, én most OOS-t használok, Magisk root-tal, és OTP és K&H app is megy, Magisk Hide-al simán működik.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#7020) hedgehog válasza pcnet (#7016) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ez kell az engineermódhoz: apkmirror

-- aka p3d3str1an

(#7021) pcnet válasza hedgehog (#7020) üzenetére


pcnet
addikt

Igen, ezt feltettem, köszönöm, de hiába írom be a kódot a tárcsázóba, vissza ugrik a tárcsázó főoldalára. :(

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#7022) tibcsi0407 válasza pcnet (#7018) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Simán tudod hide-olni a root-ot bármilyen rendszeren, ahol nincs ctsProfile probléma.

https://utdetailing.hu/

(#7023) hedgehog válasza pcnet (#7021) üzenetére


hedgehog
senior tag

lehet hogy kell neki a logkit is: apkmirror

-- aka p3d3str1an

(#7024) pcnet válasza hedgehog (#7023) üzenetére


pcnet
addikt

Köszi, de így semegy. Egyébként ez is fent volt. Írtam Tomp kollégának, az Ő zip-jét is leszedtem a drive linkjéről, de semmi. FR lesz a vége. De tudok élni VoLTE nélkül végülos, csak a tudat bosszant, hogy egyszercsak nem megy.

Jött OOS 10.3.8. [kép]

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#7025) palesz53 válasza pcnet (#7016) üzenetére


palesz53
senior tag

21q2-re ígérték. De utána rettenetesen nagy támogatást már nem fog kapni, azt megmondták.
(11-en meg a gcam sem igazán fog már működni, hacsak valamelyik dev nem tesz bele plusz energiát - celso blogját tessék megnézni, vmelyik nap írta, en bloc a OnePlusra.)

VoLTE (kell a logkit is, az engineer mode is):
1, Tárcsázóba írjuk be a következő kódot: *#800#
OnePlus Logkit->Function Switch->VoLTE és VoWiFi switch opciót kapcsoljuk be majd indítsuk újra a telefont. Ha megvan akkor kapcsoljuk be a VoLTE kapcsolót.
2, A mellékelt zip fájlt csomagoljuk ki majd telepítsük a QPST programot és a QUD-t(Qualcomm Driver)
3, Tárcsázóba írjuk be a *#801# kódot majd a Serial és a Full-port switch opciót kapcsoljuk be. Ez után csatlakoztassuk a telefont a pc-hez.
4, Keressük meg a pc-n a QPST mappában a PDC programot majd indítsuk el. A legördülő menüben válasszuk ki a telefont ami „Qualcomm HS-USB WWAN Adapter 9091” néven szerepel.
5, A megjelenő listában deaktiváljuk és töröljük az aktív profilt ami az „Overseas-commercial_DS” profil. Jobb egérgomb a profilon majd Deactivate->Sub0 és Sub1. Ez után a profilt kiválasztva menjünk a Remove gombra.
6 a, (5, 5T, 6, 6T): Keressük meg a „ROW” profilt majd aktiváljuk mindkét SIM kártyára. Jobb egérgomb a profilra majd SetSelectedConfig->Sub0 és Sub1. Ez után a profilt kiválasztva menjünk az Activate gombra. Ha most megnézzük a telefont, meg kell jelennie a VoLTE ikonnak. Diginél a VoWiFi ikonnak is. Ha megjelenik, működik!

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#7026) pcnet válasza palesz53 (#7025) üzenetére


pcnet
addikt

Így csinálom, de a *#801# után vissza ugrik a tárcsázóba. Készítettem róla videót is Tompnak.

[link]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.