Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XtremLor


XtremLor
őstag

Vigyazni kell, ilyen vilagot elunk, bizalmatlannak kell lenni mindenkivel.
Szerintem a legtobb embert megprobaltak mar legalabb egyszer atverni, van akit sikerul van akit nem, te a szerencsesebbek koze tartozol. Megfizetjuk a tanulopenzt, es folytatjuk amit abba hagytunk legtobbszor.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#2) B1T3


B1T3
addikt

Szép kis sztori. :D Szerencsére (illetve bizonyos szempontból sajnos, ugyanis kár, hogy ilyen világban élünk) én is eleve bizalmatlanul állok hozzá a dolgokhoz, valamint átgondolom, amit teszek.

(#4) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nekem még senki nem tudott eladni senki semmit, amire nem volt szükségem. Se tárgyi dolgot, se biztosítást, se ragyogó lehetőséget. A meggyőzhetetlen kategóriába tartozom. Feketén pénzt váltóval pedig végképp nem állnék szóba.
Tény, hogy észnél kell lenni. Inkább gondolja át az ember kétszer, mielőtt beugrana egy csábító ajánlatnak. A szerződéseknél pedig az apró betűs részt nem hogy ajánlott, de kötelező gondosan elolvasni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) domerator


domerator
veterán

Az a reklámszatyros beszólás tőled a végén hazavágta az egészet... nem kicsit volt ... hogy úgymondjam nem oda illő...

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#6) Vakegérke válasza domerator (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az is a lehúzás egyik formája.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) walkmanboy


walkmanboy
tag

Érdekes cikk, szerintem tök tanulságos. Thx :R :R

A nők szerint a szülni a legnehezebb.. Vajon BF-eztek e már 220-as pingel?

(#8) Bodz válasza Kalandor (#3) üzenetére


Bodz
nagyúr

A szenes meg gyurus tema tobb valtozata most is megy rendesen.

(#9) XtremLor válasza Kalandor (#3) üzenetére


XtremLor
őstag

Az szep :DDD
Valoban a rezes gyuru/ekszeres tema meg most is megy, a szenrol en lemardtam 25 eves vagyok meg csak, amire felnottem mar nem ugy volt mint a szoci korszakban.... hoztak vagon szamra az olcso szenet, apam sofor volt igy azzal minket nem huztak le :D
A penz a mozgatorugoja mindennek!
A lokupecek zsivanyok voltak mindig, ismerek parat az o korszakuk lealdozott mar.

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#10) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Bosnyákon mindig csak ezt hallom: cigicigicigi

(#11) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

"a hat számjegyből álló nyereménycédulások közül kerül ki,"

"Megnyerte a félmillát, így csak 398 ezerbe kerül ez a sok cuccos,"

nem értem...

most valamit venni kellett hogy megkapja az 500 ezeret?
vagy ha jól értem akkor 898 e Ft-ba került valami?

mert ha nyer valaki akkor nem ő fog előleget fizetni.

(#12) angyalpc2 válasza XtremLor (#9) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

...vagy csak fehér galléros bűnözők lettek.

(#13) XtremLor válasza angyalpc2 (#11) üzenetére


XtremLor
őstag

500 ezer forintos volt a nyeremeny(nem kp. csak feljogositott a kedvezmenyes megvetelre). Igy csak neked, csak most 398 ezrert kell leraknod az amugy 898 ezret ero pack-ert, a tobbit a haz alja :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#14) arty válasza Vakegérke (#6) üzenetére


arty
veterán

igazad van, az emberiség lehuzza a természetet a klotyón, ennyiben valóban lehúzás.

a végére nekem is kissé antipatikus lett a kedves cikkíró, elképesztően okosnak képzeli magát, hogy átlát a csalásokon, de képtelen belátni, hogy a műanyagszatyor az ő érdekében kerül pénzbe, ha papír lenne az pedig "erdőből" készül(ne) és semmivel nem lenne az sem jobb?

megjegyzem, én 500forintot fizettetnék a szatyrokért és brutális adót vetnék ki a pet palackokra is: a végén nem érné meg abban forgalmazni semmit. gondolom sokan ezen is kiakadnának, rövidlátókból teljes a létszám :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#15) gabe_


gabe_
őstag

Tanulságos

Sovány szakácsban sose bízz!

(#16) PB válasza domerator (#5) üzenetére


PB
tag

:R én sem értem miért kell szegény alkalmazottat csesztetni, az írás témájához semmilyen módon nem kötődő 'csinovnyik bosszúja' az egész napi stressztől.

(#17) nagysandor88


nagysandor88
tag

A szatyros tényleg nem illett ide...
A többi megállja a helyét, de ez az én olyan rafkós vagyok, hogy senki nem ver át stíus kicsit zavaró végig.

Nekem egy ismerősöm járta meg Tatabányán. Kb 1000 jurót váltott volna a főtéren. Ekkor egy hapsi odalépett mellé. És 280 HUF helyett 300 HUF-ért vette volna meg az Eurót. Azt javasolta, hogy ne a főtér kellős közepén rendezzék le a tranzakciót. Kicsit félreálltak, a fószer leszámolta a pénzt, és nyújtotta ismerősöm felé. Ekkor megjelent egy másik ember, aki elment mellettük, és jó erősen meglökte az ismerősöm. Erre akivel a pénzt váltatta kikapta mind a két pakk pénzt a kezéből, majd elrohantak. Elmondása szerint minden annyira hirtelen történt, hogy mire észbe kapott már hiába indult utánuk, teljesen felszívódtak, valamint a lökés miatt a válla is kificamodott... :(

Általában telóról írok, így gyakran elgépelek dolgokat, találd ki mit akarok! #### Kedvenc hirdetéstípusom: Eladó laptop, Ár megegyezés szerint Aztán álmodd meg mit adna el és mennyiért!?

(#18) gekkoXT válasza nagysandor88 (#17) üzenetére


gekkoXT
senior tag

A termék ára egy dolog, bekerülési költség, nagyker árrés, kisker haszon, rezsi, munkabér, áfa...

A szatyor meg környezetvédelmi termékdíj alapon megy, mert a megsemmisítést is előre bekalkulálják. És ez joo. De van aki nem érti és felháborodik.

(#19) alibaba78 válasza Kalandor (#3) üzenetére


alibaba78
őstag

"gagyizás (leejtett a gyalogos egy rézgyűrűt, majd úgy tett, mintha aranygyűrűt találna a járdán, majd annak próbálta olcsón eladni, akiről biztosan gondolta, hogy látta"

Ezt meg a mai napig is hasznaljak. 2 eve parizsban egy roma ficko az utcan, tavaly pedig londonban egy szerb, vagy tudomisen milyen szarmazasu probalkozott a buszon. Nevetseges. :(

(#20) nagysandor88 válasza gekkoXT (#18) üzenetére


nagysandor88
tag

Szerintem itt te engem félreértettél. Ezzel én is így vagyok. Sőt kerülhetne még többe is, csak hogy mindenkinek eszébe jusson vinni zacsit, ha vásárolni megy. Én a cikk íróját minősítettem a Zacsis dolog nem idevaló mondatommal. Ez már a kötekedés mesterfokon részéről... :(

Általában telóról írok, így gyakran elgépelek dolgokat, találd ki mit akarok! #### Kedvenc hirdetéstípusom: Eladó laptop, Ár megegyezés szerint Aztán álmodd meg mit adna el és mennyiért!?

(#21) pereces


pereces
tag

Mostanában hallottam, hogy megálnak autóval a ház előtt és becsengetnek sok csomaggal. Az öregek felvidulnak a sok csomagot látva és simán beengednek akár 2-3 idegent is a saját házukba. :(

(#22) Vakegérke válasza arty (#14) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor elmondanám, hogy a P*ofiban 15 Forint volt egy reklámzacskó, ma már 100. Ja, persze, majd nem veszünk annyit, és nem szennyezzük a környezetet.
Az senkinek nem jut eszébe, hogy újrahasznosított papírzacskót adjon a megvásárolt áruhoz? Ha nem, akkor miért a vevő a bűnös, ha mégis vesz egy műanyag zacskót, mert haza akarja vinni a megvásárolt cuccot valahogy.
Aztán ugye a reklám pénzbe kerül. Ahogy kiteszem a lábam a boltból a reklámszatyorral, máris szendvicsemberként hirdetem a céget. Fizetnek érte? Nem. Akkor legalább adják ingyen a reklámszatyrot.

Legyen papírból, és kész. Valaki(k)nek bizonyára nem érdeke, hogy így legyen.

Akkor lehúzás, vagy nem?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) arty válasza Vakegérke (#22) üzenetére


arty
veterán

Profi :R De mondom, 500ft lenne igazán célravezető.

Az újrahasznosított papírzacskót az átlagmagyar utána szelektíven gyűjti? Nem. Ezért NE adjunk a kezébe semmit, amivel csak szennyez.

A vevő azért bűnös, mert elfelejtett a vásárláshoz szatyrot magával vinni. Fizessen a hülyeségéért. Anyáink idejében fel se merült volna senkiben, hogy szimatszatyor nélkül induljon boltba, piacra. Szoktatás kérdése.

Fizetsz arányosan az ezer év alatt se lebomló müanyagcuccokért, amiket nem szelektiven (mert pl nem is lehet) gyűjtessz? Nem fizetsz, csak szennyezel. Az a 15-50-500 forint sem fedezi azt a kárt, amit a természetnek okozol.

Ne legyen papírból, mert az erdők fogyása már így is aggasztó mértékű.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#24) deter válasza Vakegérke (#6) üzenetére


deter
aktív tag

Gondolom nem vagy tisztában vele, hogy drámaian megemelkedett a csomagoló anyagok után fizetendő "környezetvédelmi díj". A legolcsóbb nejlontáska nagykeráron 30 forintnál kezdődik...

Na kicsit elkalandoztam, szóval a sportbolt, pénztár, fizetünk. Pénztáros fiatal kis hölgy kérdezi, hogy kérünk-e reklámszatyrot, mert 30 Ft-ért tud adni.
Mire én megkérdeztem:
- Miért? ha nem, akkor hozzánk vágja?

Ez tipikusan az olyan kispolgári/munkásosztálybeli magatartási megnyilvánulás, mely során az adott egyén az élet más területén ért sérelmeit, frusztrációját ilyesformán próbálja kompenzálni.

PS: A cikk többi részét nem olvastam el.

[ Szerkesztve ]

(#25) deter válasza arty (#23) üzenetére


deter
aktív tag

Ma már a legtöbb táska biológiai úton lebomló. Egyébként meglepődnél, hogy ahol van rá mód, ott milyen sokan élnek a szelektív hulladékgyűjtéssel. Ebben a városrészben 4 éve vezették be ezt a lehetőséget. Kezdetben jómagam is kétkedéssel fogadtam az esetleges sikererességét. De mára bizonyított, olyannyira, hogy meg kellett duplázni a tárolók számát. Sőt a múlt év folyamán tovább fejlesztették a rendszert és már nem csak központi helyre van lehetőség a hulladék elhelyezésére, hanem házhoz is mennek.

(#26) gekkoXT válasza nagysandor88 (#20) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Én is inkább az írónak szóltam ezzel. :)

[ Szerkesztve ]

(#27) nagysandor88 válasza gekkoXT (#26) üzenetére


nagysandor88
tag

Csak nekem címezted :R

Általában telóról írok, így gyakran elgépelek dolgokat, találd ki mit akarok! #### Kedvenc hirdetéstípusom: Eladó laptop, Ár megegyezés szerint Aztán álmodd meg mit adna el és mennyiért!?

(#29) rolii21


rolii21
aktív tag

Az eleje eleg erdekes h szegeny oregeket akarjak eladositani de hat mind egy csak penz legyen... A kis csalo valutavaltoshoz meg annyit szolnek hozza h gratulalok h tenyleg igy magadnal voltal igy a mai vilagban nehez keresetet megtudtad tartani es a ferjed lehet h egy hetig nem csak azt mondja h csak a penzt tudod szorni:DD

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#30) balcsida válasza Vakegérke (#6) üzenetére


balcsida
senior tag

Marketing szakirodalomban upsell-nek mondják. Tipikus upsell a mekdönciben a mondat, ami évi 30 millió dollár profitot hoz: Kérsz hozzá krumplit?

(#31) tildy


tildy
nagyúr

Meg van olyan ember, aki mer nem penzvaltoban valtani?Raadasul ennyi penzt? :(

Amugy mi ez a tefal termek, es mi koze van a tortenet 2. felehez?

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) bkercso


bkercso
nagyúr

Az ilyen élmények után arra kell odafigyelni, hogy ne veszítse el az ember a jóhiszeműségét. Persze a bizalomnak ki kell alakulnia, nem magától értetődő dolog; de egy idegenről jót feltételezek addig, amíg meg nem próbál átverni, és mellette figyelek. Eleve bizalmatlan emberekkel nagyon nehéz és hasonlóan kellemetlen élmény, mint az itt leírt sztorikban. :K

arty #14: A műanyag csomagolással szerintem nem lenne semmi gond, ha pénzt adnának érte visszaváltáskor, és rendesen kiépítenék az újrahasznosítását, ami egyébként nem olcsó dolog. Vagy csak egyszerűen kialakulna a szelektív gyűjtés kultúrája széles körben. Kezdhetnék az oktatásnál. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#33) bkercso válasza deter (#25) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az a rossz vicc, hogy sok lebomlónak hirdetett szatyor csak szétesik láthatatlan pici részekre, de a polimermolekulák nem esnek szét, szóval nem lesz belőle újra talaj vagy valami természetes anyag. Ami lebomlik, azt burgonyakeményítőből készítik, ami megint csak kérdéseket vet fel.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#34) arty válasza deter (#25) üzenetére


arty
veterán

Szép lenne, ha igaz lenne. Így vagy úgy rengeteg műanyagszatyor van itthon, semelyik sem kezdett még lebomlani. Persze láttam már, hogy ismerős fiókjában egy lebomlóst felejtett pár hónapra :D De ez utóbbi a ritkább, sajnos.

Attól még, hogy sok helyen sokan gyűjtik szelektíven a hulladékot, nem következik, hogy az "átlag teszkóvásárló" is ilyen. Nálunk is volt házi szelektív gyűjtés, sajnos a kormányváltással ennek annyi lett (haverék még nincsenek kész a saját renszerükkel...). Az emberek nagyrészét nem érdekli az egész, amíg közvetlen anyagi előnye nem származik belőle.

Ez utóbbira is lenne megoldás: a nem-szelektív kuka havidíját felvinném a mostani ár ötszörösére, mellette párhuzamosan lehetne a mostani áron szelektíven gyűjteni, 2-3-4 kukába.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#35) arty válasza bkercso (#32) üzenetére


arty
veterán

akkor se vinnék vissza nagyon sokan, mert 5-10-20-30 forint nem pénz. gondolom láttál már elég pet palackot az út szélén, pedig azt is visszaváltják :)

túl idős vagyok már ahoz, hogy az oktatásban bízzak. kényszeríteni kell az átlagpolgárt a szelektívre, hogy a zsebén érezze a szennyezést! (ld előző kommentem vége)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#36) tildy válasza arty (#34) üzenetére


tildy
nagyúr

Meg betiltani a nem visszavaltos flakonokat.
Az ut szeli perpalackok tobbnyire nem visszavaltosak.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) bkercso válasza arty (#35) üzenetére


bkercso
nagyúr

A kukázók visszavinnék, ahogy az üveget is. Értéknek látnák, de most csak szemétnek tűnik, mindenki így néz a műanyagra.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#38) akoska23


akoska23
aktív tag

Nekem az anyósom egy "Biomágneses) matraccal járt így.
"Nyert" a termékbemutatón 400 000 forint kedvezményt már csak 700 000 ret kell kifizetnie azonos részletekben. Mire rájött hogy becsapták és a matracot is megvehette volna a kőbányai piacon 7000 forintért már késő. Fogyasztóvédelem semmit sem csinál hiába akarta visszaküldeni a terméket se a telefont nem vették fel a levelet pedig nem vették át........
A havi részletet meg fizetni kell mert nem akar bajba kerülni.

:DDD :DDD Mondjuk én mondtam neki ne fizesse majd ha jönnek foglalni adja oda :DDD :DDD

Nekem volt ilyen termékbenutatós ismerősöm ő mesélte milyen csalások mennek ott. Fillérekért megveszik a bóvlit és 100-200 szoros áron eladják. Ha már csak egy ember vásárol nyertek...................

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#39) akoska23 válasza arty (#34) üzenetére


akoska23
aktív tag

Ez már Németországban , Svájcban stb működik tizen huszon éve. Ha nem szelektíven gyűjtöd sokkal többet fizetsz ha egyáltalán elviszik.
Kis magánsztori: Pár éve németbe dolgoztam egy kicsi brigáddal a ház amit béreltünk több hulladékgyűjtővel is rendelkezett. A tulaj elmondott felcímkézett mindent de milyen a magyar ember? .... a kollegáim nagy része úgy gondolta ez csak betartható opció dobáltak mindent a kukába válogatás nélkül.
Hónap végén pedig csak lestek mikor több 100 euróval emelkedett a bérleti díjunk.............onnantól kezdve még a konzervesdobozt is kimosták.
Szerintem itthon is szankciók kellenének pár év alatt menne minden mert sajnos a magyar ember csak a saját kárán tanul.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#40) ijjájom válasza akoska23 (#39) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Igen! nagyon is igazad van! Ha nálunk is komolyan vennék ezeket a dolgokat, nem lenne probléma! A Párom munkahelye Hamburgi központú cég, Mindent úgy csinálnak, ahogy az meg van írva! Hát mi miért nem tudjuk?
Azért, mert úgy csinálnak mindent, mint pl. a buszmegállóban tilos a dohányzás! változott a helyzet? Nem! Büntetnek? Nem! Akkor mit várunk?
Csaló, mocskos világban élünk, jó résen lenni!

domerator: Bocsi! Tévedni emberi dolog!

nagysandor88: Nem rafkósnak tartom magam, mert inkább az átverősök a rafkósok. Azt hiszem inkább elővigyázatos vagy bizalmatlan szót használnék!
PB: Sem Neked, sem domeratornak nem jött le, akkor valószínűleg én hibáztam az írás során.
A zacsis témát viccesen adtam elő, csak a pénztáros csaj nem vette rögtön a lapot.
Lehet, hogy nem éppen ideillő volt, de aznap történt velem, és egy laza levezetésnek
szántam! Nem jött be! :O
arty: Mindig viszek szatyrot, mint fent írtam, vicces volt, lett volna, mindegy. Általában környezetkímélő, ruha anyagú szatyrokat használok, sőt picire hajtogatós Rossmann-os is van nálam mindig! A szemetet szelektíven gyűjtöm, szerencsére egyre többen! Ja és a konyhai hulladékot komposztálom! :K
deter: Bocs, mint feljebb írtam, nem jött le a vicces volta!
Enszuke: Rá volt írva, hogy természetes anyag, és biológiai úton lebomlik? Mert akkor nem reklamálhatsz! :DD - Ja ez is viccesnek lett szánva! :Y
Roli21: Köszi! Nem kell félnie, nem én vagyok a költekezős a családban! :( :N
Tildy: Indukciós főzőlap! illusztráció, mert ez volt az egyik termék!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#41) arty válasza ijjájom (#40) üzenetére


arty
veterán

a komposztálás miatt jobb vagy nálam :R arra egyelőre semmi esélyt nem látok...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#42) Torry


Torry
addikt

De most tényleg nem értek valamit.
Kinek éri meg bárhol a világon 20HUF különbséggel 1000EUR-t vásárolni? Nah mindegy, csak tényleg nem értem az ilyesmit.
Meg a másiknál is. 3900 haszonért ilyesmibe belemenni, amikor manapság ott basznak át ahol tudnak, szerintem ostobaság.

(#43) Ptech válasza akoska23 (#39) üzenetére


Ptech
őstag

Csak nálunk ez úgy működne, hogy nem akkor kapsz kedvezményt a mostani szemétdíjadból, ha szelektíven gyűjtesz (elvégzed más munkáját a szétválogatással) hanem megbüntetnek, ha nem.

(#44) ijjájom válasza arty (#41) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Mire nem látsz esélyt??

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#45) Huma válasza arty (#23) üzenetére


Huma
addikt

Az erdőket nem kell félteni. Megújuló erőforrás.
A papír sokkal környezetkímélőbb min a műanyag.

Amúgy én pl mindig viszek magammal szatyrot ha vásárolni megyek.
A kedvenc szatyrom az IKEA-s kék szatyor. Olcsó és strapabíró. Ráadásul vállra lehet venni. Nagyon praktikus.

A cikkhez hozzászólva pedig. Én az utcán nem veszek senkitől semmit. Mivel nagyrészt mind átverés (ill lopott), ezért nem kockáztatok.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#46) akoska23 válasza Ptech (#43) üzenetére


akoska23
aktív tag

Hát büntessék is meg azt akinek nincs napi pár perce odafigyelni a hulladékgyüjtésre.
De a mostani helyzet sem megoldás. Én pl kisvárosban lakom a legközelebbi "zöld sziget" több kilóméterre van tőlem és nagyon macerás oda cipelni a dolgokat. Viszont már azt bevezették hogy a szemétszálításkor adnak egy nagy nejlonzsákot a műanyag flakonoknak és a papírnak és azt külön elviszik. Egy lépés a jövő felé. Mondjuk azt azért nem mondanám hogy a végén nem egy helyre kerül minden ebbe a korrupt országban

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#47) Ptech válasza akoska23 (#46) üzenetére


Ptech
őstag

Valszeg nem egy helyre kerül, hanem megveszik, és újrahasznosítják amit a sok kis hangya összeszedett nekik. Az a gond, hogy a környezetvédelem kamu dumája alatt ők ebből profitot termelnek úgy, hogy másokkal végeztetik el a munka felét.

(#48) arty válasza Ptech (#47) üzenetére


arty
veterán

neked a tudat, nekik a profit, miközben az egész világ jóljár - mi ezzel a gond? ugye nem csak irigykedsz? ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#49) arty válasza ijjájom (#44) üzenetére


arty
veterán

hogy én valaha komposztáljak. anyámék próbálták, de annyi készül, hogy ahoz nagy(obb) veteményes kellene, ahova el is tudom használni...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#50) Ptech válasza arty (#48) üzenetére


Ptech
őstag

Csak nem szeretek más helyett melózni.
Én pl itthon külön gyűjtöm a különféle műanyagokat is (főleg ABS és PLA) és magamnak hasznosítom újra őket. Ha megnézed csak a nyers árukat, elég szép pénzt elkérnek értük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.