Hirdetés

2022. augusztus 9., kedd

Gyorskeresés

(#1) Atocha

Atocha
senior tag

"Az európai ár 500 eurónál állt meg"

Ez a gond ezekkel az eszközökkel. A terjedését az ára gátolja. Masszívan túlárazott.
Igazából nem vagyok tisztában az e-ink kijelző gyártási/technológiai nehézségeivel, mennyire drága vagy nehéz...
De valahogy nehezen hiszem, hogy ennyire drága lenne a gyártás, ami magyarázhatná ezeket az árakat a e-ink-es cuccoknál.
Mindegy is... az árak minden szinten kezdenek elszállni...

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#2) adamklark válasza Atocha (#1) üzenetére

adamklark
aktív tag

ha mindenki árat emel mindenféle mondvacsinált okokból akkor te is beállsz a sorba, ilyen dolog ez. bár gondolom az a fő irányvonal hogy ez egy rétegtermék és biztosra mennek, beszednek jó kis pénzt azoktól akik eleve ilyet keresnek

(#3) erahurka

erahurka
nagyúr

Na hátha ezek a cuccok lenyomják kicsit az eink árat, aztán jönnek a dzsunkább márkák is és olcsóbb lesz a Kindle is.

Küldj el a francba nyugodtan, úgyis én leszek kitiltva ha esetleg vissza merek szólni.

(#4) kakuk.tamas válasza Atocha (#1) üzenetére

kakuk.tamas
addikt

Szerintem ez teljesen korrekt cucc ennyiért. :R

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Ha tőlem vásárolnál, olvasd el: https://tinyurl.hu/PKrH/ ~ Zalaegerszeg ~  Apple iPhone 13 Pro 256GB  ~  Apple Watch 7 45mm  ~  Apple iPad Air 5 M1  ~ ASUS TUF F15 (2021) ~ Xiaomi Mi Electric Scooter Essential (hacked) ~ Telekom 2000/1000 ~

(#5) Ezekiell válasza Atocha (#1) üzenetére

Ezekiell
veterán

early adopter tax, ennyi

majd ha mindenki ilyen einkes tabletet gyárt, olcsóbb lesz

"Ha a covidtól sem féltél, ettől (3. VH) miért félnél? szarabb megfulladni, mint felrobbanni" - Parci, Ukrajnai háború topic

(#6) zsolt501 válasza Atocha (#1) üzenetére

zsolt501
nagyúr

Az árat én is barokkos túlzásnak érzem, de ahogy nézem sokakat ez nem zavar.
Ami még zavar, hogy a színes e-ink kijelzők alig alig akarnak terjedni, pedig jót tenne a piacnak és volna benne fantázia több piaci szegmens is volna ahol ez jó alternatíva lenne ezzel az e-inkkel de nem így, és nem ilyen áron.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#7) atis123

atis123
tag

Világelső? Remarkable 2?

"Nincs az elbaszva, csak másra lesz jó!"

(#8) Polarstar válasza atis123 (#7) üzenetére

Polarstar
nagyúr

Nebassz... Megelőztél! Akartam venni egy Remarkable gépet. Illetve asszem a Sonynak is van valami izgalmas technikai finomsága.

Karóra és formatervező projekt + egy asztali AMD szörnyeteg és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9) padzso

padzso
tag

Világelső? Miben? Onyx Boox megvan? Színes e-ink vagy akár monitor is elérhető.
Huawei reklámunkat hallották! :C

(#10) Skynet258

Skynet258
veterán

Nem értem, már a múltkori hírnél is írtuk többen, hogy ez nem világelső, volt már pár ilyen cucc a piacon, többek között amit én is nyúzok minden nap, Onyx Boox Nova Air. Vagy ez most miben lenne "több" vagy "világelső"?

(#11) Polarstar válasza Skynet258 (#10) üzenetére

Polarstar
nagyúr

Kapható ez nálunk, vagy rendelhető kintről? :U

Karóra és formatervező projekt + egy asztali AMD szörnyeteg és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#12) Kevin8997

Kevin8997
junior tag

Ez miben más mint a már létező e-ink jegyzetelő táblagépek ? Teljes értékű tabletnént 500 eur vagy csak az e-ink kijelozőért kérnek ennyit ? Ha utóbbi akkor van már hasonló a piacon olcsóbban.
Csodálom, hogy a huawei mobilos ütletágát életbentudják tartani bármi áron már vásárlók nélkül is.

(#13) Skynet258 válasza Polarstar (#11) üzenetére

Skynet258
veterán

Melyik, a cikkben írt Huawei? EU-s ára van így Németország és társaiból biztos beszerezhető lesz.

(#14) moleculez

moleculez
veterán

@Alice tukrozodes nem zavaró?

"hagyjuk csak vonatozni... annó azt a lelkes festőt nem hagyták festegetni, milyen cirkuszt lerendezett..."

(#15) Polarstar válasza Skynet258 (#13) üzenetére

Polarstar
nagyúr

Franc vesz hüvelyi! :D
Az Onix Boox-ot kérdeztem. Ellenben az is gyorsan meglett. :R

[ Szerkesztve ]

(#16) AliceWake válasza Skynet258 (#10) üzenetére

AliceWake
HÁZIGAZDA

Köszi, ennek megfelelően módosítottam az anyagot :R

Non omnis moriar.

(#18) erahurka válasza WillButch (#17) üzenetére

erahurka
nagyúr

Csak ez nem gyilkolja a szemed.

Küldj el a francba nyugodtan, úgyis én leszek kitiltva ha esetleg vissza merek szólni.

(#19) janeszgol válasza erahurka (#18) üzenetére

janeszgol
nagyúr

Hát igen. A Tab S7+ az NC szerint 20% alatt 250 Hz-en villog, felette pedig 120 Hz-en. Ami egyfelől érthetetlen, másfelől pedig kevés. Oké van benne DC Dimming. (Hogy ez mennyit segít passz.)
Tab S8+ detto ilyen (ott 25%-nál vált. Felette 20 Hz, alatta 239 Hz.)

(#20) erahurka válasza janeszgol (#19) üzenetére

erahurka
nagyúr

Ez meg semennyire nem villog, hacsak nem épp frissít.

(#22) adamklark válasza WillButch (#21) üzenetére

adamklark
aktív tag

olvasásra tökéletes, de más use case-t még nem láttam

(#24) janeszgol válasza janeszgol (#19) üzenetére

janeszgol
nagyúr

*Felette 120 Hz, alatta 239 Hz

(#25) Polarstar

Polarstar
nagyúr

Szerintem egy valamit kifelejtett mindenki. Ezek az eszközök nem a klasszikus 3 évre veszi az ember. A 10 Éves elmúlt olvasó eszközök vidáman futnak és használatban vannak. Lapozni jó lesz az. Nem látom az okát annak sem, hogy ez alapból 5 évre tervezett. A kijelző frissítés nem lesz soha egy kapkodó idegbolond sebesség rekorder. Nem ezen fognak a 8k videók futni.
A lebutított droid oprendszer lehet a bibi a gép valóban hosszú távú használatában.

(#26) morgyi válasza Atocha (#1) üzenetére

morgyi
nagyúr

Eléggé szűk a piac is. Bőven nem adnak el annyit mint okostelefont. Tudtommal magát az eink kijelzőt is csak egy cég gyárt és fejleszt.

A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait

(#27) helixP válasza erahurka (#20) üzenetére

helixP
veterán

Van aki meg csak leírásokból ismeri ezt az AMOLED fárasztja a szemet jelenséget (pl. én).

(#28) erahurka válasza helixP (#27) üzenetére

erahurka
nagyúr

Nyilván függ attól mennyit és hogy bámulja az ember.

(#29) bwoay

bwoay
nagyúr

"A háttérvilágítással is felszerelt Huawei MatePad Paper megjelenítője kifejezetten kíméletes a szemhez"

e-ink kijelzők esetén nincs háttérvilágítás - mivel a panel nem ereszti át a fényt, elölről kell bevilágítani.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#30) zsolt501 válasza bwoay (#29) üzenetére

zsolt501
nagyúr

Amazon Kindle Paperwhite is használ háttérvilágítást, ahhoz hogy pl sötétben vagy rossz fényviszonyok közt is lehessen olvasni, mondjuk nem tudom mennyire beszélhetünk itt háttérvilágításról.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#31) bwoay válasza zsolt501 (#30) üzenetére

bwoay
nagyúr

semennyire, mert a fény nem a kijelző mögül jön. csak sokan reflexből háttérvilágításnak (backlight) hívják, mert ez a megszokott, pedig itt lényegében a kijelzőről visszaverődő fényt látjuk (frontlight). A megvalósításához szükség van egy plusz rétegre az e-ink display elé, ami viszont rontja a kontrasztot. A Remarkable 2 meg pl azért sem rendelkezik megvilágítással, mert arra törekedtek, hogy minél inkább olyan legyen a jegyzetelés élménye, mintha valóban az adott felületre írnánk, és ezen csak ront egy további réteg, ami növeli a toll hegye és az e-ink közti távolságot.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#32) helixP válasza erahurka (#28) üzenetére

helixP
veterán

Inkább, hogy mennyire érzékeny a szeme. Van, aki egyből kiszúrja, van aki meg soha.

(#33) Donki Hóte válasza Polarstar (#25) üzenetére

Donki Hóte
veterán

A 10 Éves elmúlt olvasó eszközök vidáman futnak és használatban vannak.

És azoknak 50 euró volt az áruk, nem pedig 500 :C

18 éve a PH!-n :-) vagy :-( ?

(#34) totron válasza helixP (#27) üzenetére

totron
őstag

Nem a kijelző technológiájától függ, hogy hány Hz-es PWM-et pakoltak mögé háttérvilágításként. DC dimming megoldja.

(#35) helixP válasza totron (#34) üzenetére

helixP
veterán

Abszolút, de valahogy ez csak az AMOLED elleni érvként hangzik el rendszeresen.

(#36) erahurka válasza helixP (#35) üzenetére

erahurka
nagyúr

LOL, az összes folyamatosan vibráló kijelző fáraszthatja a szemet. PWM meg LCD-nél is van, sajnos nagyon kell figyelni a teszteket ha valaki érzékeny, mert a gyártók nem adják meg.

(#37) Donki Hóte válasza erahurka (#36) üzenetére

Donki Hóte
veterán

Szerencsés ember vagyok, eddigi életemben összesen kb. öt alkalommal láttam, hogy egy kijelző vibrál. Ebben az öt esetben is félrefordított fejjel, a szemem sarkából hátrafelé kukkolva tudtam csak észrevenni a vibrálást :K

(#38) morgyi válasza Polarstar (#25) üzenetére

morgyi
nagyúr

Mondjuk ezekre pont nem kell Android. A Huawei saját rendszere nem GPlay kompatibilis, így legalább nem tudsz rá 3rd party olvasóprogramot letölteni... mint az Onyx-okra.

Amúgy az öreg ebook olvasók alól az akksi szokott kidögleni.

(#39) morgyi válasza helixP (#27) üzenetére

morgyi
nagyúr

Pont AMOLED? A legtöbb amoled annyira vibrál, hogy kamerákon látszik a vibrálás a kijelzőn.
LCD-n nem látszik annyira mint OLED-en...

(#40) morgyi válasza Donki Hóte (#37) üzenetére

morgyi
nagyúr

Olvastál könyvet lcd kijelzőn? netezgetni, dolgozni meg videózni nagyon nem ugyan az, mint egybefüggő szöveget olvasni órákon keresztül.

Csóró egyetemistaként olvastam laptopon sokat. Az hogy 3 óra után minden pislogásnál majd kiégett a szemem a helyéről, meg homloknál úgy sajgott a fejem mint állat, az mindig garantált volt.
Ezen az inverz szöveg kicsit segít (fekete háttér fehér betűk) de az se sokat...

Nem a vibrálást látod. Hanem azt érzed órák múlva, hogy itt valami nem kerek... E-inknél meg nem érzed.

(#41) Donki Hóte válasza morgyi (#40) üzenetére

Donki Hóte
veterán

Olvastál könyvet lcd kijelzőn?

Nem, eszembe se jutna ilyesmi, potom pénzért lehet venni ebook olvasókat, azt érdemes ilyen célra használni.

(#42) morgyi válasza Donki Hóte (#41) üzenetére

morgyi
nagyúr

Oké... azt hittem te is azoknak a táborát erősíted, hogy minek e-ink, úgyse látom az lcd-n hogy vibrál :DDD

(#43) helixP válasza morgyi (#39) üzenetére

helixP
veterán

Sosem éreztem ezeket a tüneteket.
Erre írtam, hogy mindenki más. Van aki érzékeny rá, van aki nem.

[ Szerkesztve ]

(#45) janeszgol válasza morgyi (#40) üzenetére

janeszgol
nagyúr

Én olvastam. Rahedli újságot kiolvastam az iPod Touch 4G-n például. Erre ma már nem vállalkoznék, de a tendencia a következő nálam (LCD vagy Oled, mindegy, de inkább LCD-n szeretek olvasni):
ebook (nem pdf): 4, 4.5, 4.7, 5 colos telefonokon.*
újság (pdf): minimum 5 coloson (16:9 képarány), de inkább felette: 16:9-ból jó az 5.5 col és a 7 colos tabok (ilyenből van pár nekem), 19/20: 9 képarányhoz kell a 6+ col.

*van einkes ebook olvasóm is, de sok régi telefonom van, szóval azokat szoktam befogni.

(#46) erahurka válasza janeszgol (#45) üzenetére

erahurka
nagyúr

Én képregényt szoktam tableten, olyan 100 oldal után kezdek fáradni a szemem és az angolom miatt is.

(#47) moma

moma
őstag

Ha tesztelitek figylejetek oda a szöveg kiemelési, és lapszéli jegyzet képességekre és hogy hogy lehet ezeket szinkronban tartani laptoppal, kivinni külön fájlba.

we all deserve a bit of luck.

(#48) totron válasza WillButch (#44) üzenetére

totron
őstag

A CRT klasszikus 50Hz-e még mindig egészségesebben, létezéssel kompatibilisebben szaggatta a szemet és tudatot, mint a mindenféle PWM. Egyik lecsengett, a másik nagyon nem akar...

(#45) janeszgol, mások vagyunk, itt pl. csak 4:3 jöhet szóba. Miért lett jobb számodra az LCD az OLED-del szemben?

(#49) Donki Hóte válasza totron (#48) üzenetére

Donki Hóte
veterán

A klasszikus CRT a foszfor utánvilágítási ideje miatt nagyon szemkímélő volt.

(#50) atis123 válasza Polarstar (#8) üzenetére

atis123
tag

Nem ez volt a cél :U. Miért nem lett vásárlás végül? Nekem nagyon jónak tűnik a cucc, csak sajna nem használnám ki.

"Nincs az elbaszva, csak másra lesz jó!"

Copyright © 2000-2022 PROHARDVER Informatikai Kft.