Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Romvr


Romvr
őstag

Amit én hiányolok még:

- Telepítést követően kérdezze meg hogy az összes amúgy ON-on lévő beállítást

a.) Rakja Off-ra
b.) Egyénileg állítom be
c.) Maradjon On

Értem ez alatt az adatmegosztást, a Store-os alkalmazások Start Menübe tételét, automatikus frissítést..stb.

- Amitől már a Win7 óta falra mászom: Adminisztrátori Account-al is "Futtatás Adminként" kell nyomnom bizonyos jogosultságok eléréséhez... Admin account-al ne kelljen már ilyet csinálnom, elég a felugró ablak hogy "tuti adminként futtatod? - Igen -- Nem -"

- Lock Screen tetszőleges ki és bekapcsolását, menüből
- Login Screen hátterének tetszőleges állítását, menüből
- Energiatakarékos Mód továbbfejlesztését és szélesebb beállítási kört

Hirtelen ennyi jutott eszembe... de tuti van még mit fejleszteni rajta.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#2) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

Ez a Wifi Sense amúgy ellátja ugyanazt a funkciót is, mint hogy a saját WP-s telefonomon feljelentkeztem egy wifire akkor a Windows-os tabletem is gond nélkül csatlakozik rá? Mert ez elég hasznos feature, hogy nem kell mindig wifi jelszavakkal szórakoznom, ahol már 1x csatlakoztam.

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#3) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Ami azt illeti, szerintem egy kifejezetten káros és veszélyes funkció volt egyébként is. Közösségi adatbázis alapján a gépem ne csatlakozzon olyan SSID-hez, amit a tömegek "jó"-nak ítélnek. Az <insert tetszőleges népszerű kávézó here> SSID-je biztos belekerül majd, de ha rosszindulatú hacker lennék, első dolgom lenne leülni az Örs metrómegállóban egy kártékony hotspottal, ami épp ezt az SSID-t sugározza. Amint meglátják a telefonok, rögtön felcsatlakoznak, és rögtön frissíteni próbálják majd az összes létező közösségi xart, bejelentkeznek e-mail kiszolgálókra... nagyjából 10-20 jelszót küldenek el egy pillanat alatt.

Lehet én értelmezem rosszul az egészet, de az ilyen jellegű szolgáltatások inkább károsak, mintsem hasznosak.

(#4) Воланд válasza Meteorhead (#3) üzenetére


Воланд
titán

Egyrészt nem a tömegek ítélik meg jónak, másrészt meg a titkosítatlan Wi-Fi így is úgy is veszélyes, függetlenül attól, hogy most éppen egy kávézó hálózatárol van szó, vagy másról. A jelszót meg nyilván nem titkosítatlanul küldik el ezek az alkalmazások, jobb esetben.

Amúgy most hogy kiveszik ezt a funkciot mégis hogyan fogja az MS ellopni a userek Wi-Fi jelszavát? Hiszen köztudott, hogy eddig ez csak erre volt jó. ;]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5) t72killer válasza Воланд (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Hiszen köztudott, hogy eddig ez csak erre volt jó. ;]"

Ja, ha lelövi őket a netről a szolgáltatójuk, mert nem fizették a számlát, akkor tudják, melyik kert végébe kell a szervereket egy IFÁ-val betolni, h onnan terjesszék a win10-et. :P

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) tatararpad válasza Romvr (#1) üzenetére


tatararpad
őstag

Nekem az érintő billentyűzet gombjainak növelése se ártana.

(#7) nubreed


nubreed
veterán

Miért akarnám bárkivel is megosztani a vezeték nélküli kapcsolódásom adatait?? Ezt nem is értem...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#8) Воланд válasza nubreed (#7) üzenetére


Воланд
titán

Hogy ne kelljen neki megadni a jelszót.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9) Zen7


Zen7
tag

De ha megadom neki a jelszót, utána úgyis mindig felkapcsolódik a készüléke, nem?

[ Szerkesztve ]

To Bullitz: "úgy hallom te se vagy a scoreboard magaslatán. A fenti kolléga írta hogy te se fényes stattal ücsörögsz a toplistán pedig aztán a leg op-b kasztot játszod a játékban." GOLD

(#10) Воланд válasza Zen7 (#9) üzenetére


Воланд
titán

Igen. És desktop os alatt fél perc, meg három kattintás és meg tudja nézni a jelszót és tovább tudja adni. Wi-Fi sense-el meg nem tudja megnézni és nem is tudja tovább adni.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11) Zen7 válasza Воланд (#10) üzenetére


Zen7
tag

Excuse me, nem vagyok szakértő, de így világos, tenk jú :)

To Bullitz: "úgy hallom te se vagy a scoreboard magaslatán. A fenti kolléga írta hogy te se fényes stattal ücsörögsz a toplistán pedig aztán a leg op-b kasztot játszod a játékban." GOLD

(#12) Goblin12


Goblin12
őstag

Ki használ ma még egyáltalán bármi féle vírusírtót? : "Norton Antivirus, Norton Internet Security" vagy bármi mást? :F

(#13) Reinkz


Reinkz
senior tag

Vezérlő pult és a gépház egyben lesz már?

Vagy win8 óta erre nem volt idő?

(#14) tlac


tlac
nagyúr

egy része az Edge böngésző kiterjesztéseivel kapcsolatosa ...
ujjak húzogatásával történő navigálás támogatása

na végre eljutunk ugyanoda, mint amit a win8-ban tudott a metrós IE

(#15) gyugyo79 válasza Romvr (#1) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én már annak is örülnék ha pár funkciót nem raktak volna még egy kattintással távolabb mint volt.
PLd.: Energia gazdálkodási séma: Régen jobb klikk akkumulátor ikon és váltottam most ugye jobb klikk akkumulátor ikon -> energiagazdálkodás lehetőségek és ott kell átállítanom. Meg pld.: a VPN csatlakozáskor régen rá kattintottam csatlakozott meg le is tudtam csatlakozni rögtön a hálózat ikonra feljövő hálózat választóból most meg...

(#14) tlac
Attól még messze vannak. Pld.: tableten azzal, hogy böngésző sáv alul volt messze használhatóbb volt. Legalább állítható lenne ...

[ Szerkesztve ]

(#16) Bird válasza Goblin12 (#12) üzenetére


Bird
addikt

Majd ha elkaptál egy faja zsaroló vírust Te is átéled az újratervezést. ;]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#17) t72killer válasza Goblin12 (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az, akinek nincs pénze a ransomware-ek garázdálkodásáért perkálni, mert már lenyúlta egy bankos trójai a pénzét :C

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) W.Wilson válasza Goblin12 (#12) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

Van olyan, aki még nem használ valamilyen vírusirtó/tűzfal kombót? :F

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#19) nubreed válasza W.Wilson (#18) üzenetére


nubreed
veterán

Ők az igazán kemény férfiak (és nők). :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#20) Bird válasza nubreed (#19) üzenetére


Bird
addikt

Annyi még, hogy azok a ffiak Old Spice-t használnak kivétel nélkül. :DDD

A nők pedig FA*-t, ha jól emlékszem. :D

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#21) #65675776


#65675776
törölt tag

A Symantec hülyeségeinek a kompatibilitását oldja meg a Symantec, ne a MS fordítson rá erőforrásokat. Ha más fejlesztők tudnak rendesen kódolni, akkor tanuljon meg a Symantec is.

(#22) Goblin12


Goblin12
őstag

Szerintem meg egy vírusíró előbb hozzáfér minden adatomhoz mint egy hacker.

(#23) t72killer válasza #65675776 (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez attól függ. Ha valamilyen dokumentált windows funkciót akarnak kihasználni Symantec-ék, ami mégsem működik a dokumentációk szerint, akkor az a M$ sara.

Civil életből: mi is használtuk az Edge-et, mint "dokumentált funkciót", össze is omlott eleinte elég gyakran.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) King Unique válasza Goblin12 (#22) üzenetére


King Unique
titán

Ennek kapcsán W10 alatt pont a vírusírtó miatt aggódsz....? :DD

Amúgy meg erősen ajánlott (külső) AV-t használni, mert ennek hiányában előfordulhat, hogy tényleg max. csak a hacker fog tudni hozzáférni az adataidhoz... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25) jorgoszka válasza tatararpad (#6) üzenetére


jorgoszka
tag

Ahogy mondja. Roppant idegesítő, hogy olyan pici "X"-et kell eltalálni az ablakváltó felületen, ha be akarom zárni valamelyik alkalmazást.

Ha már vírusírtó: ClamWin, azzal sosincs gond. :))

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#26) Magnat


Magnat
veterán

Vajon a Windows Phone megéri a belefektetett energiát? ;]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#27) hx4u


hx4u
csendes tag

Azt maguk se tudják, viszont ha Steven Elop-ot sikerülne bejuttatni a Samsung-hoz, vagy a Lenovo-hoz akkor meg tudnák fektetni azokat is.

(#28) nyunyu


nyunyu
félisten

Metrot nem akarjak kidobni?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29) troviko


troviko
senior tag

Én még egy kis aero-t is hiányolok. A szögletes megjelenítés nem zavar, de az átlátszóság hiánya az igen.
Szerintem nem szép. Számomra nem letisztult. :(

https://www.oldtech.hu/

(#30) troviko válasza Magnat (#26) üzenetére


troviko
senior tag

Egyértelműen nem. Dollármilliárdos bukta folyamatosan. Ellenben presztízs kérdés, és igazából nem engedheti meg magának az MS, hogy kiszálljon. A mobilitás a jövő, az MS pedig a(z) (U)WP nélkül egy kihaló félben lévő dinoszaurusz.
Megpróbálták, rövid távon nagyon elbaxták, egyik hibás lépést húzták be a másik után, bebukták.
Ezt azonban egyfelől nem ismerhetik be, másfelől hosszú távon nincs túlélés a mobilitás és smart kütyük nélkül.
A jövő nem úgy fog kinézni, hogy a "zember" leül egy ház nagyságú kazán mellé, és a fél napját ott tölti, hanem hogy az ingujjába épített mandzsettagomb lesz a fő számítástechnikai eszköz, ami mellesleg még a zokni által mért fitnesz adatokat is feldolgozza, és a gallérban lévő holoprojector meg majd kivetíti.

Ez a jövő (sarkítva persze), tehát ha az MS kiszáll az UWP-ből, akkor kihal, mint az írógépek vagy a lámpagyújtogató emberek.
Annyi történt, hogy rövid távon elbaxták, nem hozza, viszi a pénzt, így most hosszú távú stratégiával kell felfuttatni a Windows-t Mobile(on) :)

Szerk: közben persze életben tudják tartani mesterségesen, a többi részleg betermeli az itteni bukták fedezetét, és még egy "kevéske" milliárd dodó haszon marad is.
Szerintem most feladták a tömeges platformmá válást, és megcsinálják azt, amit a tablet piacon. Abszolút minőségi telefonokat fognak gyártani, éves szinten pár modell lesz, azt viszont elképesztőn horror áron adják, (negyed milla, fél milla), 2-300%-os haszonkulccsal. Így nem számít, ha éves szinten csak 1-2 millió Windows telót adnak el, de azon keresni fognak, profitábilis lesz az egész, akár mi van.
És akkor mindenki boldog.

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#31) #20655360


#20655360
törölt tag

Kérnék egy olyan funkciót h összes gyári app és program letakarítása a picsába. Nem kell paint, nem kell 3d tervező (wtf), hírek, twitter, levelezőprogram meg f*szom. (má' elnézést) Ja és nem töltöm le azt a k office-t!
Feltelepítem én ami kell, az os kussoljon, futtassa a programjaimat, kezelje a hardvereimet és annyi, mindezt a lehető legbarátibb gépigénnyel. Ezért tartanám elvileg.

(#32) FF23 válasza #20655360 (#31) üzenetére


FF23
senior tag

Win7-tel mi a baj? Mert kb. azt írtad körül.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#33) #20655360 válasza FF23 (#32) üzenetére


#20655360
törölt tag

Igazából ez 95-től kezdve mindegyikre igaz, de a 10 már tényleg nagyon nem hagy élni. :)

Egy win netinstall verzió mekkora lenne már. :K Soha nem kapjuk meg.

(#34) orbano válasza Воланд (#4) üzenetére


orbano
félisten

pont ez a baj vele és ezért is nem mertem soha bekapcsolni: nem akarom hogy magától felmásszon titkosítatlan wifire...

A vér nem válik VAZZE!™

(#35) Reinkz válasza #20655360 (#31) üzenetére


Reinkz
senior tag

ja és az legszebb hogy ott van hogy get office miközben fent van a gépemen az EREDETI office365 akkor meg minek van ott !?
ugyanez a get skype-al és hab a tortán hogy amikor a windows store frissít akkor vissza frissíti őket és megint egyesével szedhetem le a 3d buildert stb stb ..

(#36) FF23 válasza #20655360 (#33) üzenetére


FF23
senior tag

Na ja. Win 11-en betöltésnél nem "Üdvözöljük" lesz, hanem Üdvözölj!

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#37) DS39 válasza troviko (#29) üzenetére


DS39
nagyúr

Jaja ez adná neki. 😀

(#38) VIC20


VIC20
őstag

Adathörcsögösdit mikor lehet kikapcsolni? Vagy hazudtak akkor (is), amikor azt állították, hogy a vállalati változatban tiltható lesz?

Ezt az ocsmány felület mikor lesz lecserélhető végre?

[ Szerkesztve ]

(#39) nyunyu válasza VIC20 (#38) üzenetére


nyunyu
félisten

Teljesen a Windows Server 2016-okban sem lehet majd kikapcsolni.
Itt egy reszletesebb leiras rola.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40) VIC20 válasza nyunyu (#39) üzenetére


VIC20
őstag

Tehát ebben is hazudtak. Akkor részemről a Win7 volt az utolsó Windows (pedig a 3.0-ás változat óta használom).

(#41) King Unique válasza nyunyu (#28) üzenetére


King Unique
titán

Minek dobnák? Nekem bejön a hibrid felület és örülök, hogy nem csináltak belőle 7.1-et...

(#29) troviko: pedig van benne átlátszóság, ha nem tűnt volna fel. Ja, hogy nem pont olyan, mint a 7-esben...hát ez van. :D

(#31) ayy_lmao: ja, majd minden átlag user maga feltelepíti, ami kell pluszba + netintall és egyebek... ez nem Linux. Akinek ilyen igényei vannak, használja utóbbit. :))

(#42) Glenda válasza VIC20 (#40) üzenetére


Glenda
addikt

Akkor részemről a Win7 volt az utolsó Windows

:( :O

Satya most tweetelte ki, hogy nem tudja abbahagyni a sírást ő sem :(

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#43) zoo8800 válasza Glenda (#42) üzenetére


zoo8800
veterán

:( szegény mi :(

rip and tear, until it is done

(#44) VIC20 válasza Glenda (#42) üzenetére


VIC20
őstag

Én mindenesetre sírnék a helyében, ha hozzád hasonló fogadatlan prókátorok trollkodnának a fórumokon a nevében...

Így van, szegény mi: szegény fogyasztók, akikkel végterméket etetnek és elvárják, hogy még dicsérjük is, milyen finom... :(

[ Szerkesztve ]

(#45) Glenda válasza VIC20 (#44) üzenetére


Glenda
addikt

Így van, szegény mi: szegény fogyasztók, akikkel végterméket etetnek és elvárják, hogy még dicsérjük is, milyen finom...

És erre tényleg az a legjobb módszer, hogy mint egy 12 éves gyerek bedurcizunk és a világnak megígérjük, hogy örihari van anyuval?

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#46) fordfairlane válasza nyunyu (#39) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nevetséges, hogy a szerverben sem lehet kinullázni a hazatelefonálást.

x gon' give it to ya

(#47) Dr.FantastiK válasza VIC20 (#44) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

:C :R ekko.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#48) Romvr válasza fordfairlane (#46) üzenetére


Romvr
őstag

És még fizetsz is érte... ;]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#49) fordfairlane válasza Romvr (#48) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerver esetén nem is keveset...

x gon' give it to ya

(#50) fuze


fuze
őstag

Kár a wifi feature-ért. Ez egyedi funkció volt a windows részéről amit én szerettem is... Bár nem mindig működött tökéletesen. Inkább a funkció hasznosságának kommunikációján kellett volna fejleszteni... ez hogy kiveszik agyrém. Így a saját eszközeim között sem tudom majd megosztani a bejelentkezett hotspotokat?

adms.hu | UI Designer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.