Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) mjani1172 válasza Ck. (#99) üzenetére


mjani1172
addikt

Ha haszndlom, akkor kézben tartom a telefont.
Már semmi extra mozdulat nem kell.
Frissítés előtt kellett egyszerre dobbantani mindket lábbal, majd karkörzés közben a füllel jelzést adni,miközben valaki elfordított egy kart ami a biztonsági szelepet nyitotta, mindezt a hátul tükörből, de most már jó.
Csak egyszerűen megfogom.
Ez annyira nehéz?
Szerintem nem tudod mi az hogy baromira kényelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#102) gulb


gulb
senior tag

https://www.theverge.com/2019/10/20/20924143/google-pixel-4-face-unlock-eyes-security-update-coming-months

Nah akkor ez done.

(#103) gulb válasza Somatom (#100) üzenetére


gulb
senior tag

Vezetes kozbe semmihez nem nyulunk....legjobb lenne ha kikalcsolna minden keszulek a picsaba...( Ha valami felhuz akkor vezetes kozbe telefon tapizas..)
Igen hasznalok en is de andorid auto es a kocsi kozponti vezerlojen keresztul vagy hanggal vagy kurzorral ..

(#104) Somatom válasza gulb (#103) üzenetére


Somatom
veterán

Amikor csak elgurulgat az ember melóba, boltba, haza, addig talán reális a "nem nyúlunk semmihez". Meg, persze saját autóval. De, ha a telephelyen közölnek egy rendszámot, amivel napi 500Km -en kell többcímes, változó fuvarokat teljesítened, akkor már nem kivitelezhető a "nem nyúlunk semmihez". Egyedül a 2019 -es Volvo vontató fejegységében láttam vmi Androidos csökevényt. Megnéztem, 2.3 -as Android (alias Gingerbread, 2010) az alapja. Még GMaps sem fut rajta.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#105) mjani1172 válasza gulb (#103) üzenetére


mjani1172
addikt

És a központi kijelzőt nem kell nézni?
Nekem is van, elég drága és modern autóm van, de tökmindegy hogy a kijelzőt bámulod vagy a telefont.
Ez központi kijelző egy igazi álszent dolog. Sőt szvsz még rosszabb mint a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#106) gulb válasza mjani1172 (#105) üzenetére


gulb
senior tag

Total off de nezni vagy a boszme ujjaddal navigalni a kepernyon nem ugyan az am.. csak probald meg eltatalalni a gombokat kezzel vagy az erre fejlesztett UI es hozza a joy amivel vezerled. Nem a nezest tiltanam.. a tapicskolasat mert menetkozbe nyomkodni azokat a menupontokat amit kezbe fogba siman tudsz nah az szinte lehetetlen... foleg ha muszerfalon van..

Somatom: mindenre van pro kontra erv - de szerintem te is jobban orulnel ha lenne egy nagy kijelzod es azt joy al konnyen tudnand kezelni mint tapicskolni a 5"os telefon kijelozd..

(#107) Somatom válasza gulb (#106) üzenetére


Somatom
veterán

Jelenleg úgy van az elrendezés, hogy a szélvédő bal sarkában van a PNA, amin a navi fut. A kormánytól kicsit jobbra a szélvédőn a saját telóm a hívásokhoz és a kamerát igénylő segédprogramokhoz (a céges teló a fejegységen szól). Jobbra előtte, a műszerfalon a 10" -os, céges tablet. Ezen fut az a program (Vehco), amire a munkákat küldik. Jobbra előtte, a kihúzható asztalon a saját 10" -os tabom. Ezen fut a Google Térkép (forgalomfigyelés), a kamerafigyelő (CamSam plus) és a média (aux kábellel a fejegységre). Kétlem, hogy ezeket egyetlen kijelzőre lehetne integrálni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#108) gulb válasza Somatom (#107) üzenetére


gulb
senior tag

NEm tisztem megitelni es eldontani hogy ez helyes e vagy sem... az en velemenyem szerint ez total elfogadhatatlan. Neked hivatasos vezetokent az utra kell figyelned nem masik 4 eszkozre..
Viszont ha engem kerdezel akkor legalabb 3 cuccot ki lehetne valtani... PNA / TAB1 / TAB2 = ezeket egybe lehetne hozni es minden funkciojat feltenni egy kozponti fejegysegbe.
De ez mar tenyleg total off topic. Csak szurkolni tudok, hogy soha ne tortenjen semmi baj emiatt a sok cucc miatt..

(#109) johnny500


johnny500
tag

2019 és még mindig csúsztatással (meg előtte dupla koppal) oldom fel a telót? Akkor én veszélyesen élek? :)

(#110) moleculez


moleculez
veterán

iPhone nem old fel csukott szemmel. Mostmár nyugodtan alszom.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#111) nyisziati válasza gulb (#108) üzenetére


nyisziati
veterán

A baleseteket nem az előtted lévő képernyők száma dönti el, hanem az óvatosságod mértéke. Meg persze a gyakorlat.
Én is dolgoztam céges teherkocsin két telefonnal + tablettel, de pontosan tudtam a prioritást. Nem is volt soha balesetem. Más meg egy kis telefonálással is súlyos balesetet tud okozni. Ez a különbség sofőr és sofőr közt, mégha ezt nem is tudják törvénybefoglalni, és ezért tiltják mindenkinek a telefonálást.

[ Szerkesztve ]

(#112) 7Heads Drago válasza gulb (#103) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mert a cigi vagy az evés ivás sokkal jobb ám. Nekem a cigi miatt volt majdnem balesetem. Le is szoktam róla. De van aki meg úgy beszél menet közben hogy az utat alig nézi. Szóval mindent be lehetne így tiltani, nem csak a telót.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#113) moleculez


moleculez
veterán

nem ide, sorry

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#114) Somatom válasza 7Heads Drago (#112) üzenetére


Somatom
veterán

Integrálni kéne ezt az arcfeloldós technológiát az autókba. A szenzor figyelné, hogy hova néz a vezető és ha nem az útra, akkor úgy működne, mint az Éretlenek c. filmben a tanítógép. A fejtámlából előugrana két kar és adna a sofőrnek egy bazi nagy sallert. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#115) gulb válasza Somatom (#114) üzenetére


gulb
senior tag

Szivesen resztvennek ebben a fejlesztesben :))
Amugy vannak mar ilyen belso kameras cuccok amik tudnak figyelni ( faradtsag erzekelok is kb hasonlo elven mukodnek csak meg a kormany mozdulatot is figyelik.)
De a kinyul egy kar es leken egy budos nagy pofont nah az lenne az en teruletem :))

(#116) gulb válasza Somatom (#114) üzenetére


gulb
senior tag

Nah kiprobaltam..kocsi muszerfalan kozepen van egy kis magneses tartom. Abba a telefon kopp a kepernyore es pocit balra hajtom a fejem es azonnal belep nem kell oda hajolni semmi.

(#117) Somatom válasza gulb (#116) üzenetére


Somatom
veterán

Az a gond, hogy én max a saját autómba rakhatnék külön mágneses tartót a műszerfalra. Univerzális megoldásként csak a szélvédőre tapasztós tartó játszik. Az meg a kamionban nincs közel. A hosszú karos meg nagyon remeg.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#118) gulb válasza Somatom (#117) üzenetére


gulb
senior tag

;( ciki...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.