Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) mjani1172


mjani1172
addikt

Nem a világ dől össze, csak valahogy sok kicsi sokra megy.
Hiszen a vetélytársak erre is gondoltak, nem is új a dolog, de itt még erre sem figyeltek.
Tulajdonképpen két jó tulajdonsága van, a kamera meg friss szoftver.A kamerát a többiek megközelítik, a szoftverben meg évek óta (a biztonsági frissítéseken kívül) nincs semmi valóban fontos.Látok embereket sok éves telefont használni, megnézik a leveleket, a netet, a facet, egy két fotó és kb ennyi. A felhaszndlók 95 %a így használja.
Borzasztóan elkötelezettnek kell lennie, aki ezt választja.
Én sosem adnék ezért ennyit. Fél vagy harmad áron vannak használható androidos telefonok, vagy ennyiért inkább iphone.
Mondom ezt úgy, hogy még nem volt iphone-om, és a legelejétől androidos voltam, de ebben a telefonban megtestesül az android- google minden negatívuma.

[ Szerkesztve ]

(#52) Somatom válasza nyisziati (#31) üzenetére


Somatom
veterán

Ez jutott nekem is eszembe. Nem kell vállalják azt a rizikót, hogy esetleg morcos ébredésemben azonnal elharapom az illető torkát. Mivel a karomon az okoskütyü, ezért csak felkapja a telót, elhúzza a zárképernyőt és már bent is van. Kicsit fura a csukott szemes feloldás biztonsági kockázatán aggódni, miközben ennek a ficsőrnek a neve a menüben az, hogy "biztonságos eszköz". :D

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#53) gulb válasza janeszgol (#43) üzenetére


gulb
senior tag

Spot on😃 miss typed sorry😃

[ Szerkesztve ]

(#54) Drakmusz válasza mjani1172 (#51) üzenetére


Drakmusz
őstag

Ez nem elkötelezettség, pusztán egyéni ízlés kérdése.
Neked ha jól tudom Huawei készüléked van.Én hidegrázást kapok az EMUI-tól, nem az én világom.
Ettől még a gyártó termékeit elismerem.Nem kell ebbe többet belelátni.
Van olyan aki milliókért vásárol magának órát, pedig vehetne jóval olcsóbban is.Kamera kérdése.
Bármilyen jelenlegi csúcsmodellel lehet igen jó képeket készíteni, a különbségek minimálisak.
Ráadásul te állsz az eszköz mögött, a lényeget te adod a fotókhoz.
Sok összetevős egyenlet ez.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#55) Noukoum válasza fairi (#50) üzenetére


Noukoum
veterán

Samsungokba tragikusan rossz szenzort raknak. Mindbe..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#56) Ronyn válasza Depression (#30) üzenetére


Ronyn
senior tag

A Huaweiben(EMUI) van ilyen elvileg 😃
Meg ahogy olvastam alább, a MIUI-ban is 😃

[ Szerkesztve ]

Ego sum... Ronyn 🧔

(#57) Juhaszatti válasza Noukoum (#55) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Hála Istennek sokat javult azzal a nagy frissítéssel, amivel bejöttek a Note-os feature-ök is. Valószínűleg szoftveresen volt problémás, mert most jóval gyorsabb, pontosabb, és olyan erőkifejtés sem szükséges mint eleinte. Persze most sem tökéletes.

Meg persze hallottam a legutóbbi problémáról is ezzel kapcsolatban, de engem nem érint mert még mindig a gyári fóliát használom, és nem is tervezek rá gagyit venni.

(#58) endruboy1


endruboy1
senior tag

Az ujjlenyomat olvasó is pont működik ha valaki alszik vagy épp halott...

(#59) Ronyn válasza #24536576 (#37) üzenetére


Ronyn
senior tag

Vihar a biliben :))
De legalább dr Csernus megmondta a tutit :DD

Ego sum... Ronyn 🧔

(#60) Noukoum válasza Juhaszatti (#57) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem csak a kijelzőbe épített szenzorokról beszélek hanem a fizikairól is.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#61) DS39


DS39
nagyúr

nyitott szem ellenőrzés + pislogásos kóddal kombinálva, az már elég biztonságos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#62) mjani1172 válasza Drakmusz (#54) üzenetére


mjani1172
addikt

Említetted a Huawei-t. Engem nem érdekel, hogy emui, miui, vagy stock, számomra a fontos hogy stabil és gyors legyen. A Huawei stabil és gyors amennyire nekem kell.
Nem érdekelnek az ikonok színe meg ilyen dolgok. Viszont:
-jó az ára,
-jó a garanciája,
-mehet bele az sd kártya
-van infra
-van led
-nagy akksi, jó üzemidő
- a mérete sokkal kedvezőbb a brutális kávák nélkül
-van ujjlenyomat olvasó
- széles látószög
- megy rajta a hívásrögzítés!
-jó fotókat készít.
-a 3 éves Mate 9 még most is kap frissítést.
Ezzel szemben ennek az előnye hogy valószínűleg jobbak lesznek a fotók és videók.
Szerinted ezek ellensúlyozzák a fentieket?
Ha tényleg csak a fotók számítanak, és a többi telefonos dolog nem, akkor viszont ennyiért már sokkal jobb képeket készít egy fényképező.
Egyszerűen ez túl sok pénz egy ilyen, szegényes, keveset tudó, sok kompromisszumot követelő dologtól.

(#63) bigrock válasza erer1000 (#46) üzenetére


bigrock
addikt

Én Palvin Barbara mellbimbóját venném fel lenyomatnak... :DDD

(#64) erer1000 válasza bigrock (#63) üzenetére


erer1000
őstag

Jujjj felütötte a fejét a sexizmus :(((

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#65) bigrock válasza erer1000 (#64) üzenetére


bigrock
addikt

Már szóltam 10 egymástól független modinak, sőt egyenesen a Google-nak, meg Cukkenbergnek is, hogy intézkedjenek azonnal. :DDD

(#66) joey04 válasza mjani1172 (#51) üzenetére


joey04
titán

Nem a világ dől össze, csak valahogy sok kicsi sokra megy.
Hiszen a vetélytársak erre is gondoltak, nem is új a dolog, de itt még erre sem figyeltek.


Erről van szó. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#67) Depression válasza bigrock (#63) üzenetére


Depression
veterán

Nagy baj, ha gugli nélkül fogalmam sem volt, hogy ki az, és fél óra múlva visszatérek abba az állapotba térek vissza?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#68) csorbajeno válasza Noukoum (#55) üzenetére


csorbajeno
veterán

Hát nem tudom. Nekem az S9 megjelenésének napja óta megvan, azóta használom is az ujjlenyomatos feloldást és eddig talán 1-2 alkalom volt, amikor nem ismert fel.

(#69) EnterR


EnterR
veterán

Egyébként az S10 is szól, hogy a gyors felismerés azzal jár, hogy csukott szemmel is felold. Ezt kikapcsolva nem.

PSN ID: marquuard

(#70) dawid92


dawid92
tag

A telefon hátsó oldalán elhelyezett ujjlenyomat-olvasónál nem kell kényelmesebb és biztonságosabb. Kár erőltetni az egyéb megoldásokat.

(#71) Somatom válasza dawid92 (#70) üzenetére


Somatom
veterán

Ezzel nem értek egyet. Nekem kényelmetlen a hátlapi. A Motomon elöl, a home gombon volt. Az nagyon kényelmes, viszont növeli a kávát. Ezért inkább az oldalsó ujjnyomatolvasót preferálom.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#72) mjani1172 válasza dawid92 (#70) üzenetére


mjani1172
addikt

A legjobb a hátlapi.
Az ember úgyis kézben tartja, az újjával csak odanyúl, és ennyi.
És helyet sem foglal.

[ Szerkesztve ]

(#73) fairi válasza endruboy1 (#58) üzenetére


fairi
addikt

Ha nincs bedrogozva akkor fel fog kelni ha matatsz a kezéve és teszteled melyik ujja a jó.
Magyarul picit ínvázív.
ha rosszul működő arc meg nem, csak elé kell tenned és fel is oldva. Fizikai kontaktus nem kell, amire felébredhet. Senkihez hozzáérni, nem kell karját fogdosni stb.

(#74) janeszgol válasza EnterR (#69) üzenetére


janeszgol
félisten

Itt a lenyeg. Vegre valaki leirta. Persze ettol megy gaz, hogy csak itt tartanak, de a lenyeget te irtad le.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#75) 7Heads Drago válasza Aryon87 (#3) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Te kacsingatsz a telodra? :DDD

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#76) szsolt76


szsolt76
csendes tag

Meizu Pro 7: csukott szemmel nem old fel. Ezért érdemes csúcs telefont venni.

(#77) 7Heads Drago válasza szsolt76 (#76) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Na mert a Pixelek szerinted régi gagyik? :D

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#78) Predatorr


Predatorr
őstag

Melyik google termék biztonságos? :Y

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#79) Somatom válasza Predatorr (#78) üzenetére


Somatom
veterán

Attól függ, hogy mit értesz biztonság alatt, illetve mi, vagy ki elől szeretnél biztonságban lenni. Jött az NSA és megcsapolta a Google fő adatkábelét. Ez ellen nehéz egy magáncégnek védekezni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#80) Predatorr válasza Somatom (#79) üzenetére


Predatorr
őstag

Nincs függés. Valami vagy biztonságos, vagy nem az. A googlenak meg nem kell más szervezet, eleve az adatgyűjtésből él. Már az android eleve nem biztonságos. :(((

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#81) Somatom válasza Predatorr (#80) üzenetére


Somatom
veterán

Hogyne lenne függés! Minden rendszer feltörhető. Tőlem nem kell tartanod, nem tudnám feltörni a Google rendszerét. Mellesleg, fölösleges is lenne, hiszen ha akarnám, bármilyen telódba bejuthatnék a rendszer feltörése nélkül is, legyen az Android, vagy IOS. A hatósággal szemben viszont nincs biztonságos rendszer.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82) mjani1172 válasza Somatom (#81) üzenetére


mjani1172
addikt

bármilyen telódba bejuthatnék a rendszer feltörése nélkül is, legyen az Android, vagy IOS

Hm? Az Ios-t biztonságosnak mondják.

Az Hm, hogy kicsit nagyívű kijelentésnek tűnik.
Bár ki tudja.

[ Szerkesztve ]

(#83) Somatom válasza mjani1172 (#82) üzenetére


Somatom
veterán

Mindíg a user a leggyengébb láncszem. Pl. ott van Zana Zoli 1996 -ban publikált módszere. Boom a fejbe, aztán ujj a telóra és ennyi. :) Ugyan, mi kell ehhez? Egy analfabéta is meg tudja tenni cirka 30mp alatt. Ennyit a biztonságról.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#84) Predatorr válasza Somatom (#81) üzenetére


Predatorr
őstag

Logikailag valami vagy biztonságos, vagy nem, ezen mi nehéz? Amit akár csak 1 ember bárnikor feltörhet, nem biztonságos, főleg, hogy alapból az összes OS direkt biztonsági réseket tartalmaz.

Mjani1172: Vagy ott a zintel saját kis ellenőrizhetetlen OS-e minden processzorában.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#85) Somatom válasza Predatorr (#84) üzenetére


Somatom
veterán

A szövegedből kihámozni a tulajdonképpeni mondanivalódat, az a nehéz. Úgy kezdted, hogy egyetlen Google termék sem biztonságos, majd eljutottunk oda, hogy amit egy ember fel tud törni, az nem biztonságos. Ez viszont az összes rendszerre vonatkozik. Akkor viszont nem értem, hogy miért emelted ki a Google termékeket, vagy az Androidot.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#86) BabMester


BabMester
senior tag

Tehát ez a hatalmas biztonsági rés annyi, hogy csukott szemmel is felold. Biztos nagyon bonyolult lesz egy szoftveres update-tel kijavítani... ezt azert úgy tálalni, mintha kb semmire sem lenne jó :))

[ Szerkesztve ]

(#87) Depression válasza Predatorr (#84) üzenetére


Depression
veterán

Logikailag: ha 160-nal nekimész a szembeforgalomban lévővel, meghalsz, azaz semmi értelme a biztonsági övnek... Valaki simán betörheti az ablakot, és úgy megy be a 6.-on is, azaz nincs értelme a biztonsági ajtónak... A profik seperc alatt elviszik a kocsidat, azaz akár nyitva is hagyhatod...
Nem a te logikád szerint viszont nincs 100%-os biztonság, csak törekedni kell arra, hogy minél nehezebb legyen bejutni.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#88) Somatom válasza Depression (#87) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem az is szempont, hogy az érték legyen arányban a védelmével és a kockázattal.. Teljesen fölöslegesen szivatnád magad naponta öt ajtózár nyitásával és zárásával, ha nincs a lakásban olyan érték, amiért megérné akár egyetlen ajtózárat is feltörni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#89) gulb válasza Somatom (#88) üzenetére


gulb
senior tag

Legalabb tennetek off topic nak....pls

(#90) Somatom válasza gulb (#89) üzenetére


Somatom
veterán

Miért is? Az arcfelismerő biztonsági kockázata ugyanez a szitu. Az a probléma vele, hogy amikor be van csukva a szemünk és öntudatlan állapotban vagyunk, akkor valaki kihasználhatja ezt a biztonsági rést? Belegondoltál ennek az életszerűségébe? Vagy abba, hogy ki és milyen célból akarna ilyen módszerrel bejutni a telónkba? Kik találhatnak minket ilyen szituban? A párunk? A barátaink? Sztem egyik esetben sem az esetleges sikeresség a fő probléma.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#91) A.K. válasza Somatom (#83) üzenetére


A.K.
tag

"Pl. ott van Zana Zoli 1996 -ban publikált módszere. Boom a fejbe, aztán ujj a telóra és ennyi. :) Ugyan, mi kell ehhez?"

Mondjuk a tulajdonos jelenléte?

Az efféle zárolások javarészt pont ezért hasznosak, hogy megakadályozzák az elhagyott, ellopott telefonokon tárolt adatokhoz történő hozzáférést. Ha már ott tartunk, hogy a "boom a fejbe", azaz a tulajdonost fizikailag kényszeríthetik akkor ott semmilyen zárolás nem segít.

(#92) Depression válasza A.K. (#91) üzenetére


Depression
veterán

Nem vagyok ügynök, nekem egy irgum-burgum is elég, és kiadok bármilyen infót. Persze vannak céges titkok, de azokért senki sem fenyegetne. Bezzeg a párom! Pont miatta nincs már védelem a telefonomon. Úgyis átkutat mindent, és nagyon profi ebben. :DDD

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#93) gulb válasza Somatom (#90) üzenetére


gulb
senior tag

Ne hasznald😃 problem solved. Hibanak akkor hivnam, ha felismerne valaki mast helyetted...vagy fotorol..vagy videorol kinyilna.. De a lenyeg, hogy ha elhagyod a telefonod akkor ne ferjen hozza senki...Reboot eseten kode amugy is kell.

(#94) Somatom válasza A.K. (#91) üzenetére


Somatom
veterán

Öööö.... A lecsukott szemmel történő feloldáshoz is szükséges a tulaj jelenléte. Bár, attól függ, hogy mit nevezünk jelenlétnek. Az viszont biztos, hogy a hardverkulcs eltávolítása, hordozása sokkal komplikáltabb, mint az ujjnyomatos feloldás hardverkulcsáé.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#95) Somatom válasza gulb (#93) üzenetére


Somatom
veterán

Nem is használom. Írtam, hogy okoskütyü van a csuklómon és amíg a teló érzi a közelségét, addig nem kér azonosítást a feloldáshoz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#96) gulb válasza Somatom (#95) üzenetére


gulb
senior tag

Tehat ha alszol mindenki nezegetheti csak uljon az agy szelen😃 Meg nexus 5 nel allitottam be,hogy otthon es cegnel location alapon ne legyen kepernyokod...Kocsiba a bt re csatlakozas kapcsolja ki ...szoval hogy arcomat alva is beazonositja nah kb pont l..kategoria

[ Szerkesztve ]

(#97) Somatom válasza gulb (#96) üzenetére


Somatom
veterán

Nem szoktam tömegszálláson aludni. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#98) 7Heads Drago válasza Predatorr (#80) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Igazából az Ios se az. Persze előrébb van mint a droid, de ha biztonságot akarsz menj fel a hold árnyékos oldalára. A földön már nincs sok olyan hely. Abba a pár bunkerba mi úgyse férünk be.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#99) Ck. válasza mjani1172 (#72) üzenetére


Ck.
addikt

A legjobb, ha nincs. A hatlapi nekem baromi kényelmetlen amúgy is, de különbözőek vagyunk.
A Face ID-nak nincs ellenfele, baromi gyors, pontos és emellett biztonságos is, ráadásul nem kell semmilyen extra mozdulatot tenned ahhoz, h működésre bírd.

(#100) Somatom válasza Ck. (#99) üzenetére


Somatom
veterán

Nem próbáltam, de sztem a kamion szélvédőjére tapasztott teló elég messze van ahhoz, hogy ne legyen kényelmes és biztonságos vezetés közben, bekötött övvel odahajolgatni az arcfeloldáshoz.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#101) mjani1172 válasza Ck. (#99) üzenetére


mjani1172
addikt

Ha haszndlom, akkor kézben tartom a telefont.
Már semmi extra mozdulat nem kell.
Frissítés előtt kellett egyszerre dobbantani mindket lábbal, majd karkörzés közben a füllel jelzést adni,miközben valaki elfordított egy kart ami a biztonsági szelepet nyitotta, mindezt a hátul tükörből, de most már jó.
Csak egyszerűen megfogom.
Ez annyira nehéz?
Szerintem nem tudod mi az hogy baromira kényelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#102) gulb


gulb
senior tag

https://www.theverge.com/2019/10/20/20924143/google-pixel-4-face-unlock-eyes-security-update-coming-months

Nah akkor ez done.

(#103) gulb válasza Somatom (#100) üzenetére


gulb
senior tag

Vezetes kozbe semmihez nem nyulunk....legjobb lenne ha kikalcsolna minden keszulek a picsaba...( Ha valami felhuz akkor vezetes kozbe telefon tapizas..)
Igen hasznalok en is de andorid auto es a kocsi kozponti vezerlojen keresztul vagy hanggal vagy kurzorral ..

(#104) Somatom válasza gulb (#103) üzenetére


Somatom
veterán

Amikor csak elgurulgat az ember melóba, boltba, haza, addig talán reális a "nem nyúlunk semmihez". Meg, persze saját autóval. De, ha a telephelyen közölnek egy rendszámot, amivel napi 500Km -en kell többcímes, változó fuvarokat teljesítened, akkor már nem kivitelezhető a "nem nyúlunk semmihez". Egyedül a 2019 -es Volvo vontató fejegységében láttam vmi Androidos csökevényt. Megnéztem, 2.3 -as Android (alias Gingerbread, 2010) az alapja. Még GMaps sem fut rajta.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#105) mjani1172 válasza gulb (#103) üzenetére


mjani1172
addikt

És a központi kijelzőt nem kell nézni?
Nekem is van, elég drága és modern autóm van, de tökmindegy hogy a kijelzőt bámulod vagy a telefont.
Ez központi kijelző egy igazi álszent dolog. Sőt szvsz még rosszabb mint a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#106) gulb válasza mjani1172 (#105) üzenetére


gulb
senior tag

Total off de nezni vagy a boszme ujjaddal navigalni a kepernyon nem ugyan az am.. csak probald meg eltatalalni a gombokat kezzel vagy az erre fejlesztett UI es hozza a joy amivel vezerled. Nem a nezest tiltanam.. a tapicskolasat mert menetkozbe nyomkodni azokat a menupontokat amit kezbe fogba siman tudsz nah az szinte lehetetlen... foleg ha muszerfalon van..

Somatom: mindenre van pro kontra erv - de szerintem te is jobban orulnel ha lenne egy nagy kijelzod es azt joy al konnyen tudnand kezelni mint tapicskolni a 5"os telefon kijelozd..

(#107) Somatom válasza gulb (#106) üzenetére


Somatom
veterán

Jelenleg úgy van az elrendezés, hogy a szélvédő bal sarkában van a PNA, amin a navi fut. A kormánytól kicsit jobbra a szélvédőn a saját telóm a hívásokhoz és a kamerát igénylő segédprogramokhoz (a céges teló a fejegységen szól). Jobbra előtte, a műszerfalon a 10" -os, céges tablet. Ezen fut az a program (Vehco), amire a munkákat küldik. Jobbra előtte, a kihúzható asztalon a saját 10" -os tabom. Ezen fut a Google Térkép (forgalomfigyelés), a kamerafigyelő (CamSam plus) és a média (aux kábellel a fejegységre). Kétlem, hogy ezeket egyetlen kijelzőre lehetne integrálni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#108) gulb válasza Somatom (#107) üzenetére


gulb
senior tag

NEm tisztem megitelni es eldontani hogy ez helyes e vagy sem... az en velemenyem szerint ez total elfogadhatatlan. Neked hivatasos vezetokent az utra kell figyelned nem masik 4 eszkozre..
Viszont ha engem kerdezel akkor legalabb 3 cuccot ki lehetne valtani... PNA / TAB1 / TAB2 = ezeket egybe lehetne hozni es minden funkciojat feltenni egy kozponti fejegysegbe.
De ez mar tenyleg total off topic. Csak szurkolni tudok, hogy soha ne tortenjen semmi baj emiatt a sok cucc miatt..

(#109) johnny500


johnny500
tag

2019 és még mindig csúsztatással (meg előtte dupla koppal) oldom fel a telót? Akkor én veszélyesen élek? :)

(#110) moleculez


moleculez
veterán

iPhone nem old fel csukott szemmel. Mostmár nyugodtan alszom.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#111) nyisziati válasza gulb (#108) üzenetére


nyisziati
veterán

A baleseteket nem az előtted lévő képernyők száma dönti el, hanem az óvatosságod mértéke. Meg persze a gyakorlat.
Én is dolgoztam céges teherkocsin két telefonnal + tablettel, de pontosan tudtam a prioritást. Nem is volt soha balesetem. Más meg egy kis telefonálással is súlyos balesetet tud okozni. Ez a különbség sofőr és sofőr közt, mégha ezt nem is tudják törvénybefoglalni, és ezért tiltják mindenkinek a telefonálást.

[ Szerkesztve ]

(#112) 7Heads Drago válasza gulb (#103) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mert a cigi vagy az evés ivás sokkal jobb ám. Nekem a cigi miatt volt majdnem balesetem. Le is szoktam róla. De van aki meg úgy beszél menet közben hogy az utat alig nézi. Szóval mindent be lehetne így tiltani, nem csak a telót.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#113) moleculez


moleculez
veterán

nem ide, sorry

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#114) Somatom válasza 7Heads Drago (#112) üzenetére


Somatom
veterán

Integrálni kéne ezt az arcfeloldós technológiát az autókba. A szenzor figyelné, hogy hova néz a vezető és ha nem az útra, akkor úgy működne, mint az Éretlenek c. filmben a tanítógép. A fejtámlából előugrana két kar és adna a sofőrnek egy bazi nagy sallert. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#115) gulb válasza Somatom (#114) üzenetére


gulb
senior tag

Szivesen resztvennek ebben a fejlesztesben :))
Amugy vannak mar ilyen belso kameras cuccok amik tudnak figyelni ( faradtsag erzekelok is kb hasonlo elven mukodnek csak meg a kormany mozdulatot is figyelik.)
De a kinyul egy kar es leken egy budos nagy pofont nah az lenne az en teruletem :))

(#116) gulb válasza Somatom (#114) üzenetére


gulb
senior tag

Nah kiprobaltam..kocsi muszerfalan kozepen van egy kis magneses tartom. Abba a telefon kopp a kepernyore es pocit balra hajtom a fejem es azonnal belep nem kell oda hajolni semmi.

(#117) Somatom válasza gulb (#116) üzenetére


Somatom
veterán

Az a gond, hogy én max a saját autómba rakhatnék külön mágneses tartót a műszerfalra. Univerzális megoldásként csak a szélvédőre tapasztós tartó játszik. Az meg a kamionban nincs közel. A hosszú karos meg nagyon remeg.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#118) gulb válasza Somatom (#117) üzenetére


gulb
senior tag

;( ciki...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.