Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37) NorbixD válasza KTTech (#34) üzenetére


NorbixD
tag

Ez azért messze nem ide tartozik. Hatalmas különbség hogy a panel tápfeszültsége mi módon van előállálítva vagy hogy a háttérvilágítás van PWM módban szabályozva.
Egy DC-DC konverter kimenete simított változtatható egyenfeszültség -> tehát ettől nem fog villódzani a monitor és ez a lényeg!

schawo: Ugyan nincs tapasztalatom abban, hogy gyakorlatilag hogy oldják meg ezt a gyártók, de egy LED feszültség - áram jelleggörbéje rendkívül meredek. Ez azt jelenti hogy aprócska feszültségváltozáshoz hatalmas áramváltozás (fényerő) változás tartozik. Ebből kifolyólag könnyebb áramgenerátoros módban üzemeltetni a LEDeket, ami azt jelenti, hogy az áramot figyelik (szabályozzák) nem a feszültséget.

A Xiomi Mi8 és Mi8 SE tavaly májusban jelent meg. Én februárban szereztem be az utóbbit. Eredetileg PWM fényerőszabályzást használt, de idén tavasszal bejelentették hogy dolgoznak egy olyan szoftveren ami DC szabályzást fog lehetővé tenni. Júniusban ez meg is jelent a telefonjaikra. Engem eddig se zavart, de bekapcsolva ezt a funkciót észrevehetően simább a kijelző talán a színek is élénkebbek (főleg alacsony fényerőn). Mutasson valaki még egy gyártót ahol egy évvel a megjelenés után kap a telefon egy ilyen komoly funkciót!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.