Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gerii


gerii
addikt

Microsoftnál mikor volt olyan, hogy valami időben, rendben, készen, jól, és jó fogadtatásban készült el?

(#2) sagem válasza gerii (#1) üzenetére


sagem
addikt

Ilyen egyik cég életében sem volt, valami mindig hibádzott még a sikeres termékeknél is:)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#3) Fiery válasza gerii (#1) üzenetére


Fiery
veterán

Utoljara talan a Windows 7 volt ilyen. De szamtalan mas, anno patinas ceg is kuzd manapsag ill. mar jo par eve.

(#4) Robert07


Robert07
aktív tag

Aztan majd Decemberre megerkezik a FW update, amivel mukodik is rendesen. :DDD

Amugy mire kijon, mar Skylake vagy edram-os Broadwel kellene bele, mert a HD4600-hoz szerintem mar nem is csinalnak drivert, mar csak legacy tamogatas van hozza. :F Vagy majd az MS kicsit megpenzeli az Intel-t hogy na lecci csinaljatok mar hozza egy drivert, mert azert meg nem reg adtuk ki, es nem kene ilyen hamar laggolnia rajta mindennek. :C

[ Szerkesztve ]

(#5) MittuDomain_ válasza gerii (#1) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Szerintem az Office-t ritkán szokta bárki is ekézni, verziótól függetlenül.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#6) hülyegyerek válasza Fiery (#3) üzenetére


hülyegyerek
addikt

A Win 7 is csak a Vista működő változata...

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#7) #06658560 válasza MittuDomain_ (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mióta ribbonos, azóta én nonstop.

(#8) #72042496 válasza MittuDomain_ (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

A nyelvi beállításai és a Word formázási módszerei az őrületbe kergetnek. Otthonra szeretem, de melóban gyakran anyázok miatta. Az irodában "Outlook" és az "I***n bassza meg" kifejezés is gyakran szerepel egy mondatban, bár ez speciel nem az én számat szokta elhagyni. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) ΞΔGLΞ válasza sagem (#2) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De mostanában már ez az alap. :)

(#10) fattyu válasza MittuDomain_ (#5) üzenetére


fattyu
veterán

pici cégnél vagyok. úgy sírják vissza a 2007-et hogy ihaj. nem két ember. százasával.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11) parandroid válasza #06658560 (#7) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, az egy emberiség elleni bűntett, megérne még egy nürnbergi pert, az biztos. Képzeljétek ide az ördögös mémet, amikor könnyekig meghatódva bökik oldalba egymást, miközben lenyűgözve állnak, hogy 'that's the evilest thing i've ever heard'.

Ja, annál már csak az csúnyább, hogy lokalizált office-ban a helyi nyelv függvényében változnak a gyorsbillentyűk (mindig angolt használtam, otthon is, a magyart is ismertem, most a némettel küzdök), illetve a függvények nevei (erre viszont nincs mentség, el nem tudok képzelni olyan hatékony kínzási módszert, ami ezért megfelelő büntetés lenne).

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#12) #72042496 válasza parandroid (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én arra lennék kíváncsi, hogy 10 év múlva vajon megoldják-e, ezt a roppant bonyolult problémát.

Miért nem állítod át angolra az Office-t a nyelvi beállításokban? Az segítene ezeken a gondokon.

(#13) zdanee


zdanee
őstag

Surface HUB - The useless expensive stuff we only showed you as a joke, but you wanted to buy it so badly, that we stuck a price on it, but halfway through we realized we really don't want to bother making and supporting this, but it was too late, and it's kinda awkward how we try to gently push you to not to buy this without actually saying it out loud and how you don't seem to catch on that it was a joke all along and keep throwing money at us...

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#14) #06658560 válasza parandroid (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ugyan ez a bajom. Angol rendszert akarok használni, német klavival, magyar karakterekkel együtt. Na ezt nem tudom munkahelyen összehozni. A kolléga a német, neki sikerült egy német klavira brit kiosztással francia officet varázsolni.

(#15) parandroid válasza #72042496 (#12) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Otthoni gépen nincs is gond. Céges gépeken ritkán állítgatod, amit akarsz. Nyilván bármit meg lehet tanulni amúgy, csak nem segíti a produktivitást az átállás.

Otthoni gépem amúgy Win10, német lokációval, us angol nyelvvel, és magyar billentyűzetkiosztással (német, de szerencsére enter fölött hosszú backslash gombos fizikai billentyűzettel), illetve magyar dátummegjelenítési beállítással. Időnként olyan öszvér mondatokat, és menüket kapok, hogy csak na. Az otthoni Office 365 meg szintén németre van állítva, hogy segítse a megszokást...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#16) MaCS_70 válasza parandroid (#11) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha csak a gyorsbillentyűkkel játszotta volna ezt el a MS... De a régebbi Office-okban a makrók függvényei is lokalizálva voltak, a SUM pl. magyarul SZUM volt... :W :W :W

Én egyébként a mai napig Office 2000-et használok, de a W10-re frissítéssel sajnos használhatatlanná válik. Alternatív ötletem sajnos csak mérsékelten van, SoftMakert használok még, de az a táljáról sajnos nem mutat jump listeket.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17) proci985 válasza parandroid (#11) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

na igen, neztem itthon (osregi 2003mam van), hogy a ceges angol 2007 fvjei miert nem mukodnek. egyebkent a dokumentumokat lehet migralni, de barmit allit az ember a cellan elszall az egesz keplet a fenebe.

mondjuk en is a harom nyelvu csoportba tartozok.

---

egyebkent surfacenel meg mindig nem latom a celcsoportot, hogy miben tobb egy whiteboard + projector kombonal, ami targyalotermekben kb alapfelszereles.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Azt azért tegyük hozzá, hogy a csúszás a nagyközönség számára való elérhetőségre vonatkozik. Azért a 2016-os F1 Ferrari bemutatójára csak jutott egy, amin a kocsi új részeit mutogatták (meg rajzolgattak a kijelzőre), egy Seattle-i tv csatorna most átadott stúdiójába is napi szinten használják.

Laci

(#19) chipesz válasza fattyu (#10) üzenetére


chipesz
őstag

2007-ben jelent meg a szalageszköztár. Már majd 10 éve. Ennyi időnek elégnek kellett lennie a megtanulásához. Olyan lényegi kezelési különbségek nincsenek a jelenlegi 2016-os verzióban sem. Nem is értem miért hiányolják a 2007-et. Még ha a 2003-at mondod.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#20) fattyu válasza chipesz (#19) üzenetére


fattyu
veterán

Nem a használata a gond. hanem a stabilitás.

office napi 4-5 spontán fagyás, dokkolóról levétel összeomlás, upgradekor kérdés nélkül törölte a 2013 a default helyre létrehozott pst-ket, meg ami még eszembe se jut most hirtelen. Nyilván nem mindenkinél jön elő mindegyik. De 1600 userből elég ahhoz hogy feltűnjön hogy azért izé vannak gondok.

Ebből a napi 2-3 spontán crasht nekem is csinálja. 300 megás mailbox mellett. Semmi hálózatról pst vagy ilyesmi.

Dokkolón ül a gép, lanon dolgozok ADben másik monitoron eccer csak outlook leállt ujraindítod?

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#21) parandroid válasza chipesz (#19) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

2012-ben álltam föl egy nemzetközi multinál az asztaltól, akkor még a régi office-szal dolgoztunk. Senkinek nem volt kedve a megszokott, vakon elvégezhető dolgok mellett újraírni az összes adatbázishivatkozásos, agyonfügvényezett és -makrózott, sap-riportokhoz igazított termelési és sales-jelentést. És itt nem csak a magyar szervezetet értem, hanem konkrétan egy, a világ szinte összes országában jelen lévő céget... Ahogy hallom a volt kollégáktól, 2014-15 fordulója körül álltak át, azóta sem megy minden még, ami régen működött.

Ezzel együtt a MS-é a legjobb irodai szoftvercsomag, ez vitathatatlan, de az a reform a 2003-as verzió után akkor is elhamarkodott, átvondolatlan, és máig (ill. még sokáig) tartó negatív következményeket hozó szemét húzás volt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#22) Polllen


Polllen
nagyúr

Érdekesen indította útjára ms az új megváltóját. Vagy nem működik vagy nem lehet kapni. Tuti az marad meg a nagyközönségnek, hogy milyen tuti cucc, mindenki ilyet akar venni. ;] Évekig tart majd, mire kiheverik ezt a startot.

peterkeT

Nálunk az átállás annyi volt, hogy a régi agyonfüggvényezett file megnyit, mentés másként ééés kész. VBA meg nem nagyon változott.

A honosított verzióktól mondjuk én is hülyét kapok.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.