Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Youri


Youri
veterán

gonosz hacker bácsik – vagy nénik.

Lementem a pincébe, de nem találtam a színvonalat

RTX ON

(#2) lezso6 válasza Youri (#1) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jaaaajjjj, süllyed a színvonall, jjajajjajjajjj, régen minden jobb volt. BULVÁR! :O

Látom követed a trendet: 2017-ben már mindenért be kell szólni, akár egy 5 szavas mondatrész alapján megállapítani, hogy a színvonal a béka segge alatt van.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) muszurkefal válasza Youri (#1) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Ömmm, attól, hogy valaki picit humorosabban, vagy játékosabban fogalmaz, az még nem jelenti azt, hogy romlik a színvonal.
Szerintem nagyon is elférnek az ilyenek PH!-n, mert a nagyon geek szövegekbe is belefárad ám az ember egy idő után.

Szerk.: megelőztek. :))

[ Szerkesztve ]

(#4) bil


bil
tag

De ha megnyitnak, akkor sebezhetobb is lenne, nem?

This is extremely dangerous to our democracy!

(#5) Envo_ válasza Youri (#1) üzenetére


Envo_
aktív tag

Lementem a pincébe, de nem találtam se stílust se humorérzéket ezen a kommenten.

(#6) rii válasza Youri (#1) üzenetére


rii
nagyúr

nézz meg rengeteg topik összefoglalóját .-)
(no'ez nem volt magyar ... de lehet én'se vagyok az)

pld. a milyen ..... -t vegyek topikokban .... linux topik ... stb.

irdalamtlan tudástárat lehet köszönni a PH!-nak .... és midennek ára van ... ha bulvárkodik a ph akárholbárholmáshol, akkor az az ára.

cserébe csak benézel egy adott topik összefoglalójába, és máris nem veszel kakás cuccot ... vagy pld. nekem nagyon jót tett h rámerőszakoltak egy olyan alaplapot, amit nem akartam ... mert tudták -velem ellentétben - h az a legjobb nekem az adott körülmények közt, mert Ők értenek hozzá.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7) joghurt válasza bil (#4) üzenetére


joghurt
addikt

Igen. Ahol az Intel az MS-sel karöltve egy pár éves procit/oprendszert már nem hajlandó támogatni, ott mókásak lehetnek a nyílt forrás miatt kiderülő sebezhetőségek, amiket viszont már senki sem fog tudni befoltozni a támogatás hiányában.

A tej élet, erő, egészség.

(#8) buvartacsko válasza Youri (#1) üzenetére


buvartacsko
addikt

+1 egyetértek

(#9) muszurkefal válasza bil (#4) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

A nyílt forráskód biztonságosságáról rengeteget lehet vitatkozni.
Megvan az az előnye, hogy ha kellően nagy az érdeklődés és foglalkoznak vele etikus emberkék, akkor tudnak jelezni még ténylegesen fel nem fedezett sérülékenységet.
Ugyanakkor egy processzorhoz kapcsolódó forráskódot nem hiszem, hogy érdemes kitenni annak a kockázatnak, hogy az egész világ belelásson.
Ilyen deep területen nagyon bele lehet ám piszkálni a működésbe, amiből esetleg komoly anyagi kár is keletkezhet.

[ Szerkesztve ]

(#10) edari válasza lezso6 (#2) üzenetére


edari
őstag

Hű példája vagy te is ennek, amilyen hsz-ek születnek tőled....

(#11) lezso6 válasza edari (#10) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Aki mondja másra, az mondja magára. :P

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12) edari válasza lezso6 (#11) üzenetére


edari
őstag

Jólvan, mehetsz vissza az oviba varázsolni. Jézusom....

(#13) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Az AMD csak azért számít ebből a szempontból fő célpontnak, mert az Intel egyszerűen nem meggyőzhető a nyílt forráskód előnyeiről, viszont a fő konkurensüktől egy váratlan lépés hatással lehetne rájuk is. Ez már csak azért is fontos, mert az Intel megoldásában pusztán a nagyobb piaci részesedés miatt sokkal vehemensebben keresik a biztonsági réseket a gonosz hacker bácsik – vagy nénik.

Ja, kb. mint amennyire az NV-re hatással voltak az AMD nyílt forráskódú cuccai.

(#14) Kansas válasza muszurkefal (#9) üzenetére


Kansas
addikt

+1
Mióta a Linuxokban is egy csomó évtizedek óta benne levő sérülékenységet találtak(pl. ezt), alaposan megrendült a hitem a nyílt forráskód biztonságosságában...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#15) lezso6 válasza edari (#12) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Személyeskedést hanyagold légyszi. Arra próbáltam utalni, hogy a hozzászólásod kb ezt az óvodai színvonalt képviseli, nulla alappal, hisz én nem szoktam beszólni ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) edari válasza lezso6 (#15) üzenetére


edari
őstag

Akkor nem vetted a lapot az első hsz alapján.

(#17) tom_tol válasza lezso6 (#2) üzenetére


tom_tol
addikt

Rendben lenne ez, ha udvariasan előbb a nénit írtátok volna

(#18) jerry311 válasza Kansas (#14) üzenetére


jerry311
nagyúr

A nyílt forráskód nem garancia a biztonságra, csak akkor ha a megfelelő emberek keresik és javítják benne a hibát. Ha valami nem népszerű, akkor akár évekig, évtizedekig is szarul működik, sebezhető, stb.
Viszont ha valamit zárt dolgot egyszer csak megnyitnak, arra nagyon sok ember ráugrik, ez legalább abból a szempontból jó, hogy a nagyobb svindlik kiderülnek, ha nem javították őket a megnyitás előtt. (Lásd BKK online jegy, ahol még csak forráskód sem kellett annyira gáz a rendszer.)

(#19) Ursache válasza tom_tol (#17) üzenetére


Ursache
senior tag

gonosz hackerek,
csak így simán...

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#20) kretenallat


kretenallat
senior tag

Nem hiszem, hogy az AMD meg tudná változtatni az intel hozzáállását, azt meg nem tudom, kinek higgyek, biztonságosabb lenne-e a nyílt forráskód, vagy sem. meddig lehetne elvárható a frissítés az egyes gyártóktól a felmerült hibák kapcsán? 5év? vagy még ennyi se? esetleg több? :S Sokba kerülne 2 évente cserélni a gépparkokat, nem?

OFFtopik:
nem kettő van, aztán mindenki úgy hivatkozik magára, ahogy akar, szíve joga. (a londoni metrós cikk kapcsán)

mint ahogy az is mindenkinek szíve joga, hogy tájékozódni jár ide, vagy fikázni, de néhányan azért már bántóan visszaélnek ezzel a szabadsággal.

belefutottam a bácsik-nénikbe, lehet, hogy nem a legprofesszionálisabb megfogalmazás, de sikerült túlélnem, ráadásul még csak a napomat sem tette tönkre (ahogy látom, szerencsés vagyok, többeknek fog álmatlan éjszakákat okozni...

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#21) Giii válasza edari (#12) üzenetére


Giii
senior tag

Nem hiszem,hogy így kellene megnyílvánulni.Most ettől jobb lesz neked vagy másnak? De most komolyan.?!Ovi?Itt tartunk?Legyen véleményed.De ne ilyen formában.Kulturáltabban ha lehet.!

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#22) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Ha nem, hát nem.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#23) Youri válasza lezso6 (#2) üzenetére


Youri
veterán

Biztos velem van a baj de nekem ez az öt szó pont úgy jött át, mintha az előtte tárgyalt dolog komolyságát akarta volna kiparodizálni az író... Nekem nem jött át, de ahogy látom ezzel egyedül vagyok, úgyhogy ennyi

RTX ON

(#24) Dilikutya válasza Envo_ (#5) üzenetére


Dilikutya
félisten

Keresd a pottyantós WC-ben! ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#25) Bird


Bird
addikt

Az AMD a saját megoldását biztonságosnak tartja...

Ennyi!

Akkor így is van..... ;]

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#26) hardzsi2 válasza muszurkefal (#9) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Szerintem itt a fő kérdés, hogy ragaszkodunk-e a Security through obscurity-hoz hardveres biztonsági eszközöknél, vagy feladjuk azt?

Elsőre átgondolva három csoportra osztanám a titkosító eszközök forráskódja megnyitásának kockázatát:

1) szoftveres megoldás, amely már aktívan nem fejlesztett/támogatott: bár szerintem ilyet használni sem szabad(na) - ha menet közben megszűnt a támogatása, másik, aktívan támogatottat célszerű választani. Ebben az esetben a nyílttá tétel inkább hátrányos, mivel nagy eséllyel nem kerül peccselésre, ellenben a felfedezett sebezhetőségek kihasználhatók.

2) Szoftveres, aktívan támogatott megoldás: ezek megnyitását támogatom, hiszen jóval nagyobb esély van a tervezési/implementálási hibák felfedezésére és ezek záros időn belüli peccselése is megoldható. A problémát itt az okozza, hogy a bűnözői körök (és rendvédelmi szervek...) számára is könnyebb sebeshetőségek után kutatni és ha előbb találnak ilyet, akkor erre készített céleszközzel mindaddig (napok-évek) ki is tudják használni, amíg a open-source közösség fel nem fedezi és nem peccseli ugyanezt a hibát. A másik probléma, hogy a szoftver hiába kerül peccselésre, a javított verziók feltelepítése is idő és akarat kérdése (amelyből nem mindig akad...), úgyhogy a javított verzió publikálását követően is sok sebezhető rendszer marad (és hogy ez mit okozhat, ahhoz elég a WannaCry-ra utalnom, amely egy hónapokkal korábban kijavított sebezhetőség ellenére sikeresen söpört végig gyakorlatilag az egész világon).

3) Alapvetően hardveres implementáció, mint a cikkbeli PSP: ugyan ezekben is található egy -feltételezem, hogy többnyire frissíthető- szoftver réteg, amelyen keresztül a felfedezett biztonsági rések peccselhetők, azonban el tudom azt képzelni, hogy egyes felfedezett hibák esetében a szoftveres javítás, vagy annak az eszközre történő eljuttatása nem -vagy csak költségesen- oldható meg, emiatt egyes publikált rések javítatlanul -és kihasználható formában- maradhatnak. Emiatt a hardveres implementációk esetében nem feltétlen támogatnám azok megnyitását. Ráadásul a hardverek esetében a sérülékenységek felfedezését "csak addig" kell megakadályozni, amíg az adott hardvert a világon aktívan, nagy mennyiségben használják, ez pedig hardvertől függően mondjuk max. egy 20 éves időkeret. Ezt követően már hiába kerülnek nyilvánosságra a sebezhetőségek, annak nincs nagy jelentősége. Forrásuk megnyitása azonban növeli annak kockázatát, hogy az aktív használatuk alatt több kiaknázható sérülékenységet fedeznek fel.

Sajnos az IoT eszközök és koncepció felemelkedésével az utóbbi probléma hatványozottan előtérbe kerül, hiszen ha pl. egy háztartásban mondjuk csak 10+ eszközben (mosógép, hűtő, klíma, kazán, médiacenter, okosotthon rendszer stb.) fut netre kötött beágyazott hardver egy olyan biztonsági megoldással, amelyen sebezhetőséget fedeztek fel, akkor nehéz elképzelni, hogy mindezen eszközök peccselését minden háztartásban akkurátusan elvégzik (kezdve azzal, hogy a legtöbb felhasználó ezekről eleve semmit nem is tud és nem is elvárható, hogy Mari néni képben legyen és az összes, 10+ háztartási eszközét szoftveresen rendszeresen karbantartsa, biztonsági javítgatásokat telepítsen ezekre stb... . Itt egy újfajta fizetős szolgáltatást (megrendelésre egy család/háztartás összes netre kötött rendszerének tesztelését és peccselését, biztonságossá tételét hozzáértők egy menetben elvégzik) látom egy lehetséges jövőbeli megoldásnak.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#27) kovászos válasza Youri (#1) üzenetére


kovászos
tag

Nekem pont kellemes emlékeket juttatott az eszembe: a Brian életéből egy jelenetet , mikor az egyik mindig hozzáteszi a fogalmazáshoz, hogy "vagy nőket,... és nőket...stb..."
Úgy is lett volna szép a cikkben, ha a szerkesztő egészíti ki így pl.: "... - vagy nénik (a szerk.) -
:)))

[ Szerkesztve ]

(#28) Kansas válasza hardzsi2 (#26) üzenetére


Kansas
addikt

A biztonsági szempontokat szépen összefoglaltad. :R

Szerintem emellett ott van az a nem mellékes kérdés is, hogy elvárható-e valakitől, hogy a nem kevés pénzért kifejlesztett megoldását nyílttá tegye, azért, mert csak...?

Ennek nincs szüksége terjesztésre az életképességhez mint anno a Mantle-nak, nincs érdemi előnye annak sem, ha nyílt standard lenne, szóval nem látom, mi motiválná őket a megnyitásra... nem jótékonysági egylet, hanem egy for-profit vállalkozás.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.