Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

"Mindkét gamepad 3 méteres USB kábellel köthető be, ami igazából jelen esetben nem gond, mert ezek a termékek profiknak készült megoldások, és a Sony pont nekik hozza a vezetékes csatlakozás lehetőségét, hogy kisebb legyen a beviteli eszköz késleltetése."

Tapasztalatok alapján (meg néhány pro játékos korábbi elmondása után) szerintem nincs észrevehető különbség aközött, hogy kábellal vagy vezeték nélkül csatlakoztatjuk a géphez a kontrollert. Én inkább arra tudok gondolni, (mivel csak és kizárólag vezetékkel használhatóak a cuccok, nincs wireless lehetőség) hogy valamilyen plusz licence díj terhelné a gyártókat akkor ha wifis/Blutooth-os vevőegység is lenne a termékben. Nem véletlen, hogy nem igazán lehet találni a piacon 3rd party kontrollereket egyik jelenlegi konzolhoz sem. (néhány kivétel van, de azok is only vezetékesek)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2) Zigur válasza oriic (#1) üzenetére


Zigur
senior tag

Én úgy tudom van némi különbség a vezeték és vezeték nélküli lag között, de olyan 1-2 frame-nyi, de van aki érzékeli.
Elképzelhető, hogy kellene licencet venni a BT-hez, nem tudom. A fighting game bajnokságokon viszont csak vezetékes kontroller/stick használható, lehet hogy más játékstílusoknál is van ilyen szabály.
A kevés 3rd party kontroller szerintem azért lehet, mert még a ps3-nál egy idő után bevezette a sony hogy csak hivatalason támogatott kontroller működik a géppel, gondolom ps4-mél is hasonló megkötés lehet.

(#3) oriic válasza oriic (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pl a Hori kontrollerei is (XO-s és a PS4-es is) mind kábelesek:

[link]

__

Illetve ugye itt van ez is, amelyet állítólag november 10-től már szállítanak, de én ezt még mindig nem akarom elhinni hogy valóban létezik. :DDD

[link]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#4) Sinesol válasza Zigur (#2) üzenetére


Sinesol
veterán

Valahogy nehéz elhinni, hogy egy átlag 30fps game+ alapból magas tv latencyk mellett érzékelhető lenne a lag rádió vs vezetékes témában.

[ Szerkesztve ]

(#5) LLKobe válasza Sinesol (#4) üzenetére


LLKobe
veterán

Kábellel gyorsabban reagál az aim assist.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Úgy tűnik mind két variáns vett át a XBOX kontrollerektől valamit, a Razer design-jában ONE-os, a másik pedig szimplán XBOX analóg kar elrendezés. A kettőt kellet volna ötvözni, főleg, hogy a Razer-en vannak plusz gombok és jobban is néz ki. De az XBOX analóg pad elrendezéssel így sem versenyezhet :D , főleg, hogy szerintem jóval olcsóbb lesz, mint a Razer....

(#7) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Árak vannak-e?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#8) SunMount3r válasza oriic (#3) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

de én ezt még mindig nem akarom elhinni hogy valóban létezik. :DDD

Én se, kb. 90' évek design... Bár ha akkor gyártották, akkor akár létezhet is... :D

(#9) TESCO-Zsömle válasza oriic (#1) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Érdekes, hogy egereknél meg valóságos szentségtörésnek minősül játékos körökben wireless-t emlegetni. Még profinak se kell lenni, egy sima koca CS-s is majdhogynem leköp, ha szóba hozol egy Razer Mambát... Akkor most hol az igazság?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10) rdt89


rdt89
addikt

Volt PS3-am a Dual Shock kontrollerek ropiként törtek a kezembe ketté, aztán megfogdostam a PS4-es kontrollert is és rájöttem nekem az Xbox puritán és vad kontrollere való, persze a X360 volt az etalon, szinte megsemmisíthetetlen, de a One se olyan gyenge, de érződik rajta, hogy fogyóeszköz.

(#11) okibots válasza ledgeri (#7) üzenetére


okibots
aktív tag

Még nincsenek hivatalosan bejelentve, és az sem, hogy merre hol mikor lehet majd kapni őket.

[ Szerkesztve ]

Gamertag/PSN ID: DarkNightMareII "Chelsea FC Pride of London"

(#12) kretenallat válasza TESCO-Zsömle (#9) üzenetére


kretenallat
senior tag

Részemről én nem használtam wireless egeret, így ez egy tipp, de a wireless késleltetése többet számít 144Hzes monitor 3 ms inputlag mellett, mint 30fps mellett egy TV (relatíve magas) inputlagja mellett.

Plusz a berögzült "a wirelessnek hatalmas a késése" tíz évvel ezelőttről a PC fronton.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#13) steelsec


steelsec
aktív tag

Meg azt se felejtsuk el hogy ha vezetekes akkor nem kell bele akku, tehat konyebb es nem merul le jatek kozben.

(#14) SunMount3r válasza kretenallat (#12) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát ez az, hogy a TV input lag-jára még rájön a wireless cuccok késleltetése.

Amúgy én is egy PC-s wireless XOBOX360-al nyomom a TV élőtt, de speciel eddig nem láttam túl sok hátrányát, mivel főleg single game-eket tolok (és a fotelről, meg a 40"-ról nem mondok le. :D ). De tény, ha visszaül az ember a monitor elé, egy vezetékes bill.-el és egérrel, akkor észrevehető a különbség. De CS-ezni , meg társait meg nem szoktam, így nekem nem zavaró.

(#15) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Razer Raiju

Megjelenés: December 9.
Ár: 149,99 Font (kb. 53 900 Ft)

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.