Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) creation


creation
senior tag

Ajánlom az AC F12 TC-t.

Alapon tudja a 800-at (5V-on még kevesebbet is). És a hődióda miatt szabályozza magát ha melegszik a VGA. Nézz utána :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#2) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Sflex 1900rpm 5Vn 650rpmen megy, minosegi 2BB/FDB ventik tudjak ezt altalaban (Gentle Typhoonbol volt meg ennyire eros, talan meg a Yate Loonok kozott neznek korbe).

de amit akarsz az igy ebben a formaban szerintem nem jo megoldas. 2000rpm tul sok, hangos lesz terhelve. ha ilyen hutes kell a videokartyanak, akkor a haz hutese tippre elegtelen.

inkabb keress valami ventit, ami fixre beallitva vagy alaplaprol leszabalyozva eleg lesz.

plusz toltsd ki az adatlapod, mert igy garantaltan nem fog senki ertelmesen segiteni.

btw logoutos topiknyitas helyett meg ott a dedikalt leghuteses topik

creation: az AC F12 szvsz 1000 forint alatti kategoriaban elmegy, egyebkent nem egy tul jo szeria

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#3) creation válasza proci985 (#2) üzenetére


creation
senior tag

proci985:

Nem írt árkategóriát, bár tudtam volna következtetni az általa felsorolt venti típusokból.

Nekem soha nem volt bajom ezzel a márkával. És a 6 év garancia sem egy másodlagos szempont. De mondhattam volna a Swif2-őt is, csak ebben az esetben a VGA nem tudja szabályozni a ventilátor fordulatot, valamint az alaplap is csak következtetve tudja. (Mondjuk ha a proci hő megy fel akkor forogjon jobban a sys venti is.) Ellenben a TC végű AC ventik közvetlen képesek a fordulatukat állítani a hőtermeléssel "arányosan". Ezért is használtam sokszor őket passzív hűtésű VGA mellé. (pl.: AC S1 + 2*AC F12 TC, az egyik dióda közel a GPU maghoz a másik a FET-re ragasztva) :R

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#4) proci985 válasza creation (#3) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

swif2 is max hazventinek jo, szinten inkabb arkategoriaban jo mint abszolute:).

eleg sok tapasztalatom van ventikkel, volt vagy majdnem 15felem az utobbi 6 evben, az AC motorzaj/csapagyzaj miatt nem kifejezetten jo szvsz (garancia egy dolog, papiron FDB, de a gyakorlatban egy dragabb megoldashoz kepest sokkal de sokkal rosszabb). a TC varians nem tudom mennyit valtoztat, de igazabol ezt szerintem jobb megoldani kulso szabalyozassal vagy alaplaprol vezerelve.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5) creation válasza proci985 (#4) üzenetére


creation
senior tag

Valójában én is most építem első csendes pc-m és még keresgélem az igazit. De majd meglátom mire jutok, most jómagam AC ventiket rendeltem. AC F14 PWM, AC F12 TC, AC F8 PRO PWM, amíg kész nincs a hőpáncél. Nekem beálvtak, de lehet nem hallgattam őket elég ideig :R

A TC annyit változtat, hogy nem kell külső vezérlés.

Annó amikor a 8800GTX-en lecseréltem a gyári hűtőt egy BattleAxe-re, akkor annak a két 9cm-es ventijét egy manuális szabályzóra tettem rá és bizony megesett, hogy játék közben ötlött eszembe, hogy nem tekertem fel őket. Ha jól tudom már elég régen lehet kapni hőszenzoros venti szabályzókat 5,25-ös helyre. Az mondjuk áthidalhatja ezt a kéréskört egy drágább és minőségibb megoldással. De ha nem akar 6eHUF-ért ventit venni és mellé még ~10k-ért szabályzót, avagy nincs barkácsolós hajlama, akkor a TC szerintem nem rossz választás.

Minden más esetben igazad van :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#6) proci985 válasza creation (#5) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

o, en ugy a hatodik fobb iteracional vagyok:)

egyebkent igen, en is elfelejtettem egy ido utan tekergetni... aztan beallitottam a rendszert ugy, hogy terhelve is halk legyen

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#7) creation válasza proci985 (#6) üzenetére


creation
senior tag

Én a kis TC-k előtt úgy oldottam meg a kérdést, hogy egy hőszenzort meg egy kis áramkört egy mini OMRON-nal betettem a szabályzó elé. Amikor a VGA elérte a játék alatti minimum hőmérsékletet, akkor az OMRON behúzott és kapcsolta a ventit. Addig passzívban ment a VGA. Hátránya, hogy ha visszahűlt, akkor kikapcsolt s így kissé rapszódikus volt a járása. Lehetett volna ezt szebben is meg jobban is, mondjuk több lépcsőben (5V, 7V, 9V, 12V), de ahhoz már nem volt anyagi kedv :DDD :R

Aztán lett a TC és megoldotta a kérdést, meg a vagon madzag is eltűnt a gépből. Nem is beszélve arról, hogy csendesebb volt. (Valami világítós revoltec-ek voltak bent előtte... Egy hasonló VGA-t bacsis kollegának adtam el... Azon 2db xigmatek volt felragasztva, vezérlés nélkül nekem 5V-ról ment és a szerencsétlen 9800GTX-et az AC S1-el röhögve tartotta 60C alatt, kb 800rpm-el [link])

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.