Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eladogeppc


eladogeppc
veterán

És a VideoTON TV Computer már meg sem mutatja magát ? Pedig az nagyon jó masina volt !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#2) #77646080


#77646080
törölt tag

Nagyon ötletes a kiállítás címe. :) Jó emlékezni gyermekkorom eme részére. :D

(#3) g@bo


g@bo
nagyúr

ó, a régi Csoki művelődési ház szpmbatonként, és a Zx Spectrumom...

1988 ban hoztam osztrák földről. :U /sajnálom, hogy egy spectrum 128 at nem tettem el dobozban /

(#4) Kékes525


Kékes525
félisten

Nekem 64kb-os Atari volt az első otthoni komputerem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5) pomorski


pomorski
őstag

Köszi a hírt! De kár, hogy ez is BP-n van...

(#1) eladogeppc: Nekem is volt kiskoromban TVC-m. Életem első gépe volt. Sajnos csak két játékom volt hozzá, az egyik a Turbó Rudi volt, a másik pedig valami Space invaders szerűség, de annak a nevét már nem tudom. Mivel ezen két játéknak hamar kiismertem a stratégiáját, így elővettem a géphez kapott BASIC című könyvet és elkezdtem képezni magamat.

(#6) wizzgeri


wizzgeri
tag

Én tuti elmegyek :) jó lesz látni hogy is indult el széles körben.. Annak idején sírtam, de csak nem tudtam kikönyörögni magamnak egy c64est.. Kazettás volt 😂😂 tisztán emlékszem egy 2x86 ra váltott a tulaj..mekkora volt anno :DDD

(#7) pomorski válasza wizzgeri (#6) üzenetére


pomorski
őstag

Mi az 2x86? Én olyanra nem emlékszem.

(#8) Sanchez638 válasza pomorski (#5) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ha bacsis kiállítása Fülén van az a baj, ha Miskolcon az a baj, ha Budapesten az a baj...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#9) wolruf


wolruf
őstag

Nekem inkább az a baj, hogy hétköznap 9-18 óráig :( Így nem tudok sajnos megfelelő időtartalékokkal eljutni. Ráadásul Budapesten van, ahogy én is... Na jó, ez utóbbi kevésbé gond :D

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#10) pomorski válasza Sanchez638 (#8) üzenetére


pomorski
őstag

Igen, így van, minden baj!

(#11) wizzgeri válasza pomorski (#7) üzenetére


wizzgeri
tag

"Kettőnyolcvanhatos" ha így jobban tetszik :)

"https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Intel_80286"

(#12) pomorski válasza wizzgeri (#11) üzenetére


pomorski
őstag

Látod ez! Kettőnyolcvanhatos! Én NEM kettőxnyolcvanhatos...

A linkelt wiki oldal sem tartalmazza az általad írt "2x86" karaktersorozatot.

(#13) snake1977 válasza Sanchez638 (#8) üzenetére


snake1977
őstag

Ez már csak így van... :D de aki akar az szakít időt rá, tavaly jöttek az alföldről is, idén meg ha jól emlékszem Miskolciak is voltak. :))

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#14) Drachoo válasza pomorski (#12) üzenetére


Drachoo
senior tag

Ez tényleg szörnyű... Szurkolunk azért, hogy felépülj a sokkból. :DDD

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#15) ceia


ceia
őstag

Nekem C64 volt, és máig rajongója vagyok. Még mindig tetszik a grafikája, hangja, azok a színek! Elsőre elég rossz palettának tűnik, de mennyi mindent ki lehetett hozni belőle! A korlátai ellenére, ugyanakkor pont azok miatt is lett ennyire sikeres. Egy jó C64 demó érdekesebb számomra, mint bármilyen PC-re írt.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#16) snake1977


snake1977
őstag

Én egy sinclair zx128-al kezdtem, utána jött a C128D az aktatáska kivitelben, ez ment c64 módban is, nekem meghatározó része volt a gyerekkoromnak, sőt...van néhány játék amit pc-s emulátoron néha előveszek (mivel sajnos csak magnós c64-et tudtam egyelőre beszerezni), pl. a street rod, turrican...a két örök kedvenc, és nem beszélve a C64 hangjáról, mekkora feeling volt egy egy játék zenéje, a Myth-é a mai napig lenyűgöz. :))

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#17) pomorski válasza ceia (#15) üzenetére


pomorski
őstag

Akkor itt az alkalom belépni egy retró klubba, ha esetleg még nem lennél tagja valamelyiknek!

(#18) zsolti1debre válasza Drachoo (#14) üzenetére


zsolti1debre
tag

Jaj ne m'an!wizzgeri hulyes'eget irt,azt'an meg m'eg linkelgette is,hogy o az okos.Pedig csak egy l'amer lehet.A biztons'ag kedv'e'ert:"lámer - Közösségünk kedves tagja, aki hozzá nem értésével mindent megtesz annak érdekében, hogy felhúzza társait. Legtöbbször nem tudatosan teszi. Ő eredendően ilyen. Leginkább az interneten és az informatikai közösségekben használatos. Az angol "lamer" szóból származik, ami leginkább kezdőt jelent.Szinonimái: lamer, lémer, noob, alma, n00b, láma, lárva)

(#19) kymera válasza Kékes525 (#4) üzenetére


kymera
senior tag

Nekem is volt egy. Egyszerűen nem tudtam megunni .
Régi szép idő ....

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#20) Kékes525 válasza kymera (#19) üzenetére


Kékes525
félisten

Írtam rá egy angol nyelvoktató programot -nyelvtanulás helyett :D -turbo basicban. Szuper volt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#21) Drachoo válasza zsolti1debre (#18) üzenetére


Drachoo
senior tag

Értem én, de úgy gondolom hogy ahol 8bites gépekről beszélgetünk, olyan korosztály vesz részt a beszélgetésben ahol talán egy téves hozzászólás még bele kéne hogy férjen anélkül, hogy leharapnánk egymás fejét. :) Részemről ennyi...

ON:
A fórumhoz visszakanyarodva Nekem is a legszebb éveimet jelentette a 8 bites korszak. C16, ZX-Spectrum, Enterprise 128, számítógép klub-ba járás Miskolcon a technika házába, programcsere, komputer karácsony... :D

Ma is van egy működő ZX Spetcrum 128 +3-as gépem működő állapotban.

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#22) #93794560


#93794560
törölt tag

Nekem 48K-s ZX Spectrumom volt. Egy polc tele volt játékkazettákkal. Szabadidőmben állandóan programokat írtam. Az öcsémmel egyszer ketten csináltunk egy screen capture programot. A Spectrum játékokhoz járó screen fájlokat lehetett betölteni, majd egy szerkesztőfelületen a rajta lévő grafikai elemeket le lehetett menteni külön fájlba, és más programokban felhasználni. Csináltunk egy csomó fontkészletet is, magyar ékezetes karakterekkel.
Szép idők voltak!

PC-t először az első munkahelyemen használtam, egy 386-os gépet.

[ Szerkesztve ]

(#23) pomorski válasza #93794560 (#22) üzenetére


pomorski
őstag

A spectrummal nekem speciel az volt a bajom mindig, hogy azok a gumíroztott-kaucsok gombokon nekem nehezemre esett az írás.

(#24) g@bo válasza #93794560 (#22) üzenetére


g@bo
nagyúr

screen loader ( nem soronként, hanem kockákban pakolta ki a kép elemeket )? voltak már a végén neccesen másolható játékok.

[link]

mennyi jó kis játék volt..

(#25) #93794560 válasza g@bo (#24) üzenetére


#93794560
törölt tag

A Spectrumon a grafika attribútum módban működött. Ez azt jelenti, hogy egy alapvető képi elem 8x8 pixelből állt, és ehhez társult egy háttér és egy írásszín. Ez 32x24 karakteres képernyőt, és 256x192 képpontos grafikát jelentett.

Akėpernyőmemória elég bonyolult felépītésű volt, ugyanis négy egységre oszlott. Három egység a képernyő első, második és harmadik harmadának pixelinformációit, a negyedik pedig a színinformációkat tárolta. A kép úgy töltődött be, hogy a képernyő első harmadában lévő karakterek első sorait, majd második, harmadik, stb. sorait töltötte be a nyolcadikig. Ugyanezt megcsinálta mind a három képernyőharmaddal, aztán a végén kiszínezte.

Még mind a mai napig fejemben van a teljes ZX-Spectrum hardveres, és szoftveres téren, Az operációs rendszer, a rendszerváltozók, minden. Még ma is simán meg tudnék rajta csinálni sokmindent, csak már kinek, és minek? :(

De szuper időszak volt.

(#26) #93794560 válasza pomorski (#23) üzenetére


#93794560
törölt tag

A Spectrumnak valóban a billentyűzete volt a gyengéje, de nem a gumik miatt, hanem az alatta lévő fólia tasztatúra gyengesége miatt. Egyrészt, ha valakinek nem volt egy jó joystick a birtokában, egy intenzívebb játékkal szét lehetett préselni az érintkező réteget. De a legtöbb gond a billentyűzet szalagkábelével volt, ugyanis a rossz tervezés miatt a billentyűzet aljzata majdnem az alaplap közepére került, és emiatt összeszereléskor egészen hátra kellett hajtani a szalagkábelt, hogy elérjen az aljzatig. Ezzel az volt a baj, hogy ha összecsavaroztad a gépet, a fedél egy kicsit megtörte a kábelt, és az egy idő után elpattant egy helyen. Szétszedés után ha a törés helyén levágtad a kábelt, vissza lehetett dugni, csak így egyre rövidebb lett, és egy idő után már nem ért el az aljzatig.

(#27) wizzgeri válasza zsolti1debre (#18) üzenetére


wizzgeri
tag

Rosszul írtam le valóban, de attól valóban felhúztam volna akárkit is? Nem tudom miért kell flamelni, javítottam. Nem azért mert okos vagyok, hanem azért mert erre gondoltam. Szerintem engedd el, nagyon ügyes volt a Te hozzászólásod is , a probléma csak az hogy ezzel is csak eggyel több lett. :) Én itt zárom is a témát. ;) :N

(#28) wizzgeri válasza Drachoo (#14) üzenetére


wizzgeri
tag

:DDD :DDD

(#29) pomorski válasza #93794560 (#26) üzenetére


pomorski
őstag

Én is tapasztaltam meghibásodásokat a spectrummal annak idején. De hálistennek sikerült váltani C64-re, miután kikönyörögtem a szüleimtől... És csodák-csodájára, a C64-el nem sok bajom volt. Most, hogy visszagondolok, egyszer a tápegység romlott el, egyszer pedig a magnó, de a géppel nem volt baj soha. (A joy-ok gyakran tönkrementek persze.)

(#27) wizzgeri: Én elengedtem a témát. (Nem is fogtam.)

(#30) wizzgeri válasza pomorski (#29) üzenetére


wizzgeri
tag

Nem is neked szólt, Te kultúrált maradtál-voltál. :R

(#31) ceia


ceia
őstag

Én a Speccy és Plusi tulajokat sosem értettem, miért nem váltanak, ha már valahogy ilyenük is lett ;)
Nekem a C64/I és C64/II után Amiga 500 volt, a többiről csak olvastam a CoV-ban :R

(#17) pomorski Inkább csak online rajongok, nagyon itthonülős vagyok már.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.