Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bteebi


bteebi
veterán

Nem tűnik rossznak, bár nem is olcsó. Két dolog nem világos, a HD-DVD és az mp3 támogatása. Amúgy az OPPO is csinált már hasonlót, valamivel korábban. Mondjuk az jelentősen drágább is ennél, de van egy egyszerűbb változata is, ami olcsóbb a CA-nál. Ez utóbbinál vicces az árazás (már ha nem elírás volt): "Oppo UDP-203 is expected to launch later this year for $499 in the US and £599 in the UK." Szóval Amerikában kb. 130k, UK-ben meg 200k HUF, ráadásul még a Brexit előtt ;].

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#2) pomorski


pomorski
őstag

"Nehézsúlyú szereplő az UHD Blu-ray fronton" - Ráadásul a fotókon látható készülék is igen robusztus, illik rá a "nehézsúlyú szereplő".

(#3) IamMenyus


IamMenyus
tag

Az nem baj hogy az oppo 203-mal mutat "némi" rokonságot a belseje, de remélem a szoftverben távolabbi a rokonság :)

(#4) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Inkább akkor már egy XBOX konzol... azis tudja ezeket, azt a minimális képminőségromlást (már ha van egyáltalán), el lehet viselni. És még néha akár játszani is lehet rajta. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#5) jedimesterek válasza bteebi (#1) üzenetére


jedimesterek
csendes tag

Még ha 200K lenne az ára az Oppo UDP-203-nak,de itthon kb.270K mindenhol és a megjelenés óta ennyi.Egy fillért nem ment lejjebb az ára.Én Sonyt (UBP-X800) vettem, az ugyan nem támogatja a Dolby Visont,de hát a tévém sem,viszont a kép és hang szerintem így is pazar. (UHD BD)

[ Szerkesztve ]

(#6) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Furcsa, vagy inkább érdekes, hogy a technikai fejlődés, és persze az életkor is, mennyire megváltoztatja az embert. A 80-as években mit meg nem adtam volna, hogy nekünk is lehessen egy akár felültöltős VHS-ünk, amin nézhetjük a "hangyás" képet és a megnyúlt szalagról hallhatjuk a lassított narrátort.

Ma meg itt van a csúcstechnika, minden bizonnyal gyönyörű képpel, és tiszta hanggal, és kicsit sem hoz lázba.
Valószínű az utóbbi tizenpárévben teljesen átrendeződhetett az asztali lejátszók piaca és a felhasználók szokása is.

(#7) tibaimp válasza FollowTheORI (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Így van! Vagy egy kisebb PC, ennyiből már egy szép házra is futja, és nem csak az összes most ismert formátumot le fogja tudni játszani gond nélkül, de még a jövőben megjelenőket is....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Miben "nehézsúlyú" ez a többihez képest?! :F Mit tud amit a többi nem? Már volt DV támogatású lejátszó eddig is. Ennyi lenne az extra?! 4K-s BD lejátszótól pedig manapság már minden további felsorolt tulajdonság alap.Persze a képminőség jó kérdés lehet, de az csak ezekből az adatokból meg nem derül ki.

(#9) FollowTheORI válasza tibaimp (#7) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem nagyon van PC-hez sem UHD drive, és az sem olcsó megintcsak... :)

Persze, ha csak töltögetsz, akkor meg egyik sem releváns, mert streamelni meg fájlokat lejátszani már sokminden tud (TV is önmagában akár)...

Itt most kimondottan a lemez médiumról van szó... és hogy azért érdemes e 200-250 ezert kicsengetni pl. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#10) antikomcsi válasza FollowTheORI (#9) üzenetére


antikomcsi
veterán

Tényleg nincs sok, és nem is gondoltam volna, hogy ami van az is 60K környékén kapható. :U

(#11) tibaimp válasza FollowTheORI (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jogos...

szerk.: most nézem épp, a Pioneer-nak van uhd drive ami PC-be való, mondjuk az ára az más kérdés...

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) #52588800 válasza antikomcsi (#6) üzenetére


#52588800
törölt tag

Ennyiért nem is csoda, hogy nem hoz lázba.

(#13) kromatika


kromatika
veterán

Tetszik.Jól is néz ki.

(#14) Krill77 válasza antikomcsi (#6) üzenetére


Krill77
őstag

Elég ha páran rakattannak szépen. Jo bevetel a gyarnak. A vevonek meg jön a sikerelmeny.

(#15) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Azért felhívnám a figyelmét a kétkedők számára, hogy ezt a készüléket sajnos nem a "kommersz" belépő TV-k és kivetítők mellé tervezték. Tehát ne a 100-300 ezres TV-k és 300 ezres belépő kivetítők mellé képzeljük el őket. Az, hogy itthon kevés rá a pénz az egy dolog!

Valószínűleg igen jó minőségű hanggal és képpel megáldott jószág normálisan tervezett és árnyékolt, szűrő táppal.

Mennyibe is kerül egy UHD gyári film lemez: alaphangon 10-11 ezer Ft :)

"in medias res"

(#16) dabadab válasza Csabroncka (#15) üzenetére


dabadab
titán

"Valószínűleg igen jó minőségű hanggal és képpel megáldott jószág"

Ja, nagyon jó minőségű a képe, pont olyan, mint bármelyik másik UHD lejátszónak.

DRM is theft

(#17) Nemir Ombe válasza Csabroncka (#15) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... szerintem, rosszul gondolod .... abban a világban, ahol a zemberek túlnyomó többsége teljesen elégedett a "kölcsönzős" 4K-val és a YT tartalmakkal, ott ki fog kiadni egy "lemezért" 10-11e-Ft-ot .... ennyi pénzért már "mindentvivő" lejátszót lehet rendelni az "alibaba-ról", ráadásul "free shipping-gel" .... ;] :D

Hmm ....

(#18) Csabroncka válasza dabadab (#16) üzenetére


Csabroncka
addikt

Valószínűleg egy SIM2 NERO kivetítővel a szobádban mondod ezt :) mondjuk ahhoz még lehet ez is kaki ;]

Nemir azért tőlünk nyugatabbra kicsit más a helyzet, sok szempontból (de ezt te is tudod)! Valószínűleg online stream tartalmat is többet fogyasztanak, de az illegális letöltés nem mindenhol virágzik annyira mint itthon. Nem azt mondom, hogy nincsen, de nehezebb hozzájutni!

"in medias res"

(#19) dabadab válasza Csabroncka (#18) üzenetére


dabadab
titán

A SIM2 Nerohoz jár agybeültetés is?... Mert amúgy fogalmam sincs, hogy mi köze lenne egy kivetítő birtoklásának ahhoz, hogy az ember érti-e, hogy hogyan működik a videódekódolás meg a HDMI adatátvitel.

DRM is theft

(#20) Nemir Ombe válasza Csabroncka (#18) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Elfelejtettem benyomni az "irónia on-t" .... :D ;)

.... de mint olvashatod, 1-el előttem is írják, hogy a HDMI-n mindig, mindenről és mindenre "ugyanaz" megy .... (azt viszont sosem szokták kifejteni, hogy a "miről" és a "mire" esetleg fontos-e .... :D ) .... ugyhogy értelmetlen bármit is venni, ami nem jön ki kp-ben 1 (max. 2) karton sör árából (ja és olyat is amire nincs "ingyenhitel", mer' akkor marad kp. a sörre .... :D ) .... minden másra ott az "alibaba" .... ;] :D

Hmm ....

(#21) Csabroncka válasza Nemir Ombe (#20) üzenetére


Csabroncka
addikt

:R ;)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#22) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Rakás szar - lenne - ha nem lenne hálózati médialejátszó képessége wifi-n etherneten, de ehhez meg drága.

(#23) dabadab válasza Nemir Ombe (#20) üzenetére


dabadab
titán

Te egyébként már ilyen korán részeg vagy?

DRM is theft

(#24) Nemir Ombe válasza dabadab (#23) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Már"....? Még....! Ki akar egy ilyen világban kijózanodni.... ;] :D

Hmm ....

(#25) Joshi


Joshi
titán

Ez egy az egyben Oppo 203, csak ehhez nem lesz cfw.

(#26) bteebi válasza Joshi (#25) üzenetére


bteebi
veterán

De cserébe drágább ;).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#27) Joshi válasza bteebi (#26) üzenetére


Joshi
titán

Mi drágább minél? Az Oppo 203 az amcsiknál 550$ ehhez képest nálunk 270.000Ft. :Y De az Oppo nagyjából ennyibe kerül EU-n belül. Mivel a Cambridge Audio eleve euróban van megadva(800€) nagy valószínűséggel nem lesz drasztikusan drágább, de ki tudja. :D

[ Szerkesztve ]

(#28) embe


embe
nagyúr

Tetszik a dizájn. Szép.
Attól hogy valaki nem engedheti meg magának azt hogy ilyen eszközt vegyen ( én sem ) nem kell lefikázni az eszközt.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#29) Piftuka


Piftuka
veterán

Szerintem a Cambridge Audio termékei dizájnban a legkifinomultabb, legesztétikusabb elektronikai berendezések közé tartoznak.

Kellően masszív, mégis "kecsesnek, törékenynek" tűnik... Nekem nagyon tetszik. :K

"Aquila non captat muscas."

(#30) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Azt nem tudom, hogy tudja a Dolby Vision HDR-t ha HDMI 2.0 van rajta, ez a szabvány nem a 2.0a-hoz van kötve?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.