Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Csak lesújtó hírek az amd-ről,már elszálltal az intel árak,és ez csak rosszabb lesz.i3 már 50 ezerről indul..... :( :(( :W

Wasabi...

(#2) Duree


Duree
veterán

Jövőre kiszervezik a grafikus részleget,lassan lassan csödszaga van a dolognak.

duree54

(#3) myckie2 válasza Kronos3000 (#1) üzenetére


myckie2
őstag

Az nem az intel hibája, hogy elszállt a dollár árfolyama és nálunk rámegy még a vám és áfa is. Főleg az i3-6300 az i3 csúcsát jelképezi (ami eddig is hasonló árakon mozgott). Ott az i3-6100 117$-os árfolyammal. Az i3-2100-as processzorom mennyibe került anno 2011-ben? 120$. Legközelebb nézz utána a dolgoknak... :U

[ Szerkesztve ]

(#4) pakriksz válasza Kronos3000 (#1) üzenetére


pakriksz
őstag

sajnos az amd prociknak is felment az ára, mert "magyarország jobban teljesít" a forint meg zuhan...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#5) Kékes525


Kékes525
félisten

Jövőre tervezek egy TV vásárlást. A Sonny-KDL40w4000 TV-met szeretném valamilyenre lecserélni. Persze biztos hogy nem a BOE 10K-s tévéje lesz a nyerő.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6) csongi


csongi
veterán

Nem ertem az AMD koncepciojat. Most is ablaptop gpu kat mutogatjak, egy olyan agazatba fejlesztenek ami osszefele megy. Ebbe mi a racio nem ertem. A tablet es telefon szegmensbe meg semmit nem eroltet be.10 eve csak AMD cuccom van, es ha bezarjak a kaput, akkor pc-ket felszamolom. Igaz ebben az estben az intel x86 is feldarabolasra kerul.

(#7) zimi1991 válasza myckie2 (#3) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Az intel ,amd és a dollár együttes hatása, hogy 2 magos szutyoknak ilyen ára van...
Az intel tudja jól, hogy felnyomhatja az árait én meg csak azért sem veszek intelt...
Pár éve talán 2 éve vettem az i5 3570k t 55 ért amikor az a csúcs i5 volt, most a csúcs i5 veri a 100 ezret...oké, hogy jobb mint egy ajemdé de közel sem duplája...
Össze sszeszedhetné magát az amd, mert oda jutunk mint 20 éve, hogy csak a kő gazdagok kiváltsága lesz a pc...

A privátokra illik válaszolni!

(#8) tegbashar


tegbashar
tag

AMDnek tuti nem tesz jót ez a negatív hírverés. Gondolok itt arra, hogy tuti nem veszek olyan terméket, ami mögül tönkremehet a gyártó. Ez a win10-re vártunk szöveg meg nem tudom kinek hihető.

(#9) zimi1991 válasza csongi (#6) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Kb én is így érzem, pont gép építés előtt állok, de nagyon úgy érzem, hogy ez lesz az utolsó gépem!

A privátokra illik válaszolni!

(#10) myckie2 válasza zimi1991 (#7) üzenetére


myckie2
őstag

Az előző kommentemet nem sikerül értelmezni mi? :W A 3570k nyitóára 230$ volt 2012-ben. Most mennyi az i5-6600k az-az a jelenlegi csúcsprocesszor ára i5-n belül? 240$. Tényleg az a 10$ különbség olyan brutális változást okoz, hogy én is ráhagyok a gépfejlesztéssel... :U Az, hogy erre az árra Magyarországon mi rakódik rá és a fizetésekhez képest milyen drágák ezek az alkatrészek, az már csak a saját hulladék országunk hibája.

[ Szerkesztve ]

(#11) ripla válasza Kronos3000 (#1) üzenetére


ripla
őstag

ez megint csak itthon probléma, ebben a mélyszegénységbe süppedt országban.
az 50.000 huf az durván 190 dollár. egy átlag amerikait, aki keres havonta legalább 5000 dollárt, azt ez nemigen hatja meg, kifizeti, hazaviszi, ennyi.
az csak nekünk számít, hogy 40.000 vagy 60.000 forint az ár. de mivel magyarország nem nagy felvevő piac, soha nem is volt az, így aztán konkrétan ha egyetlen darab processzor sem fogyna az országban, az se nagyon számítana globálisan, úgyhogy.... úgyhogy ennyi.

(#12) Z_A_P válasza ripla (#11) üzenetére


Z_A_P
addikt

egy átlag amerikait, aki keres havonta legalább 5000 dollárt,

Helyesen, egy átlag amerikait, aki keres havonta legalább brutto 3000 dollárt,

OK

(#13) Kronos3000 válasza myckie2 (#3) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Nem érdekelnek az amerikai árak.Az viszont érdekel hogy 50e körül egy haswell i5 is kapható,vagy a haswell i3-ak 31-33e-ft között.Tehát nem mérvadók az amcsi árak....a legerősebb i3 is 43-44-e között.Na mindegy is. :(

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#14) MongolZ válasza Kronos3000 (#13) üzenetére


MongolZ
addikt

Ha nem érdekelnek az amerikai árak, akkor ne az intelt szidd. (legalábbis egyelőre)
Az intel ára ugyanaz. Az, hogy felment az ára a termékének, nem az intel, hanem az árfolyamok következménye.

Ezt ennyire nehéz megérteni?

(#15) rumkola válasza ripla (#11) üzenetére


rumkola
veterán

átlag 5K? úristen :))))))

(#16) cami][us válasza csongi (#6) üzenetére


cami][us
senior tag

intel x86 is feldarabolasra kerul.

Minek? Beáll vegetálni az amd a via mellé. Az arm meg tőr fel, mint a talaj víz.

(#17) myckie2 válasza Kronos3000 (#13) üzenetére


myckie2
őstag

Majd felnősz. :K

(#18) Baltazár123 válasza myckie2 (#10) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Arról nem is beszélve, hogy van akár itt a PH-n olyan komoly hirdető, akinél pl 32k az i5-2400. Nekem ez van most már 3 éve. Én semmi olyant nem tudok a pc-vel csinálni, ami akár csak kicsit is megizzasztaná ezt a procit. Van a családban játékos gyerek, talán őróla mondható el, hogy kihasználja, de mindent vitt simán, amivel eddig játszott. Ha volt is proci limit, abból semmi nem látszott.

Ha valaki mégis nagyon remeg a teljesítményért, 55-70k között van a 3570k, attól függően, hogy mennyi garanciával adja és azzal már tényleg minden elmegy.

Azt felejtjük el mindig, hogy ugyan az Intel szórja az új procikat kifele folyamatosan, de a szoftverek meg leragadtak egy korábbi szinten. Aki nem azon reszket, hogy megy-e 100 FPS-el mindig a legújabb cím, annak simán jó egy korábbi processzor, lényegesen jobb áron.

(#19) Kronos3000 válasza myckie2 (#17) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Én tényeket írok,te személyeskedsz és minősítesz.Kinek kell felnőni?

Wasabi...

(#20) Kronos3000 válasza MongolZ (#14) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Az árfolyam egy dolog,a nagy és kisker-ek árazása egy másik.Az intel lista ára,és hogy egy importőr nagy mennyiségben mennyiért hozza be,és adja tovább szintén egy külön téma.Az AMD agóniájával csökken a verseny árleszorító hatása.Ha egy terméket csak egy gyártó gyárt és értékesít igazi versenytárs nélkül az bármilyen pofátlan árat szabhat,az egyébként jó cuccnak.(PL;Apple)
"Az elszálltak az intel árak" című kiragadott mondatrész konkrétan nem szidta az intelt.A szöveg értelmezési gondokkal a volt magyar tanárhoz kell fordulni,nála reklamálni.Ha azt írtam volna hogy "elszállt az intel az árakkal" akkor jogos lenne hogy megértési nehézségekre mutatsz rá.

Wasabi...

(#21) myckie2 válasza Kronos3000 (#19) üzenetére


myckie2
őstag

Te nem írsz tényeket, hanem ignorálod azokat... Hihetetlen, hogy te még mindig az Intel árszabásáról beszélsz, amikor már többször leírtam, hogy az ugyan az. Applenek nincs vetélytársa és pofátlan árszabás? Nézz már körül a piacon légyszíves...

(#22) Kronos3000 válasza myckie2 (#21) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Miért van még egy gyártó ami ios-t,osx-et telepít a gépeire? :))

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#23) ripla válasza Z_A_P (#12) üzenetére


ripla
őstag

"Helyesen, egy átlag amerikait, aki keres havonta legalább brutto 3000 dollárt"

tényleg? dolgoztál kint évekig, onnan az infó?
na, akkor magyarázd már el nekem, hogy ez az ismerősöm, akinek még mindig csak folyamatban van a zöldkártyája, hogy a fenébe visz haza havonta nettó 1.5 millió forintot?
mert az, akárhogy is számolom, bőven 5000 dollár felett van nettóban.
én tényekről beszélek, na és te?
(mielőtt nagyon belelovagolnál, azt azért jobb ha tudod, hogy a kicsivel az átlag feletti amcsi nettó fizetések, bőven 7-8000 dollár körül mozognak).

[ Szerkesztve ]

(#24) azbest válasza ripla (#23) üzenetére


azbest
félisten

Ha gyakori, hogy az asszony otthon van és háztartást vezet, akkor igazad van, mert a háztartások jövedelmének medianja tényleg annyi [link]. Lehet, hogy sima átlagban fele ennyi lenne, ha az asszonyt is külön számoljuk. De ott az adózás is családi, ha jól emlékszem.

(#25) Kronos3000 válasza ripla (#23) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Ez és ez nem pont az állításod támasztja alá,elég nagy a szórás.Ezen cikk szerint mondjuk 1500usd körüli lehet a minimálbér , itt az usa egyik legnagyobb áruházláncán lehet szemezgetni az árakból.Lehet hogy átlagolva 5000usd-re jön ki az átlagbér lehet ennyit is keresni,de a társadalom nagy többsége jóval kevesebbet keres,és az árakat elnézve plussz hogy az egészségbiztosítás elég drága,az orvos még drágább,valamint a lakhatás is horror áras ott se mindenki repes az örömtől.

Wasabi...

(#26) buvartacsko válasza Kronos3000 (#20) üzenetére


buvartacsko
addikt

Te nem érted azt, hogy az intel a mostani csúcs CPUkat ugyanannyiért adja mint 5-6 évvel ezelőtt. Ha ő ugyanannyiért adja akkor szerinted miért lehet itthon drágább? Amiatt hogy gyengül a forint, illetve magas az áfa, alacsonyak a fizetések stb. Nem az Intel szállt az árakkal, hanem az országnak vannak gondjai a pénzel. :) Illetve a világgal is gondok vannak nem kicsit, de ebbe felesleges belemenni.

(#27) ziegler


ziegler
csendes tag

Hát nem tudom... az amd tényleg halódik... Valószínű nagyon meg fog drágulni az intel, mert nem lesz nagyon vetélytárs. Mondjuk nekem nem tetszik az AMD, de nem akarom, hogy az amúgy is drága dolgok még drágábbak legyenek... :W

A kedvenc ph felhasználód

(#28) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

43-ert vettem ujonan 2 eve i5-3550-ot. Nem hiszem, hogy valaha szukseges lesz lecserelnem. Boven kihajtja a mostani kartyakat is.

(#29) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Bocsásson meg mindenki,tényleg egy retardált értetlen kókler vagyok,szánom-bánom. :R

Wasabi...

(#30) ripla válasza azbest (#24) üzenetére


ripla
őstag

rákérdeztem, hogy elejét vegyem a találgatásoknak, havi nettó 5300 dollár a keresete.
mindezt úgy, hogy egyedül él, heti 2-3 alkalommal főz magának, amúgy kajáldában eszik, albérletben lakik és tömegközlekedéssel jár. ennyit tudok hozzáfűzni ehhez a témához.

[ Szerkesztve ]

(#31) Reggie0 válasza azbest (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

Brutto 100k usd/ev egy atlagos mernoki fizu usaban. Annak a nettoja havi 6000 felett van.

[ Szerkesztve ]

(#32) MongolZ válasza Kronos3000 (#29) üzenetére


MongolZ
addikt

Nem, csak azt nem tudod megérteni, hogy totál fölösleges összehasonlítani X évvel ezelőtti i3-mat és a mostani új szériát, amiből jelenleg egyetlen egy darab típus van az ip*non. Ráadásul 3.8 GHz-el, ami az előző szériához képest ~10%-kal drágább, amit teljesen elfogadható. Radásul a megjelenése óta (3 hét) esett az ára 3%-ot.

(#33) #72042496 válasza MongolZ (#32) üzenetére


#72042496
törölt tag

Amúgy is OEM processzor, ezek jelentősen drágábbak a dobozosnál. Az i5-6600K-nál is ugyanez a lemez ment amikor a 93 ezres OEM árral jöttek páran.

(#34) goodboy007


goodboy007
senior tag

AMD ilyen kevés licenszdíjat kapna a Sony-tól és a Microsoft-tól a Jaguar licencelése után, ami a konzolokba kerül? Vagy egyszer fizettek nekik tervezési díjat, amit azóta már feléltek?
Mert nehezen tudom elképzelni, ha rendszeresen jön a zsozsó a konzolokból, akkor az nem generál nekik plusszt -persze ettől még más ágazatok lehetnek veszteségesek-.

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#35) MongolZ válasza goodboy007 (#34) üzenetére


MongolZ
addikt

Igen, ez nekem is érdekes...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.