Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) modflow válasza Kaba (#100) üzenetére


modflow
veterán

Szuper.

(#102) #72688384 válasza #86564352 (#99) üzenetére


#72688384
törölt tag

pontosan. ezért mondom h nem éri meg. akkor inkább egy 65-ös tévé és nézed 2 méterről. ugyanott vagy.

(#103) kukulec


kukulec
őstag

Ha előfizetek rá, de külföldön élek, akkor kinn is működni fog vagy letiltják?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#104) Magnat válasza #86564352 (#99) üzenetére


Magnat
veterán

Netflixnél ha angolra állítod a nyelvet, mindjárt sokkal több tartalom lesz elérhető, mondjuk abban nem vagyok biztos, h az összes, de ha nem akkor vpn-nel már tuti .

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#105) Magnat válasza #72688384 (#102) üzenetére


Magnat
veterán

Sztem azért nem ugyanaz a feeling (ezt úgy mondom, h pont 65-ös tévém van és pont 2 méterről nézem és nem is igen járok moziba, de azért van különbség).

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#106) zseko válasza #86564352 (#99) üzenetére


zseko
veterán

Igazad van abban amit írsz. Amúgy nem én fizetem mindet, ezért nem zavar annyira :) És így nem is lehet megoldás a havi cserélgetés. De számolgattam kicsit, ha én fizetem mindet hogy alakulna majd: Prime 899, HBOMax 1590, Disney+ 3090 (2582 ha éves fizetés) összesen 5579(5071) forint. Jelenleg csak a Digiért fizetek 5100-at havonta (én egy másodpercet sem, de anyumék és tesómék nézik), igaz ebben benne van a digi mobil is (kellett net, amivel elérhetőek a másik háznál kihelyezett kamerák, és ennél jobb nincsen). Szerintem abszolút alternatívája, és ez még egy olyan összeg, amit még én is teljesen elfogadhatónak tartok. Az edzőterem többe van havonta, mint a három szolgáltató, + Spotify... :) Nem beszélve azokról, akik három naponta/hétvégente 'elfüstölik', elisszák az árát.

HR24.hu

(#107) Magnat válasza zseko (#106) üzenetére


Magnat
veterán

Én is ezen a véleményen vagyok ... akár egy mozijegy árához nézem, akár egy blueray lemezhez vagy 2 doboz cigihez (nem dohányzom 1ébként) én egyáltalán nem találom soknak. Kivétel a torrent, de ahhoz azért ne hasonlítsuk már :) Bár van olyan ismerősöm, aki azt mondja, neki még az is megéri a torrenttel szemben, h ott van az orra előtt, tallózható a teljes kínálat, az a 2-3-4 ezer forint meg elenyésző a havi rezsihez képest.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#108) #72688384 válasza Magnat (#105) üzenetére


#72688384
törölt tag

persze h nem ugyanaz, sokkal jobb.
jobb a kep, jobb a hang, nem pofaznak bele masok, nincs csibzes zacsko csorges, csamcsogas, akkor allitod meg amikor akarod, nem kell a fos magyar szinkront kerulgetned es nem kerul 4-5 rongyba.

(#109) matteo90


matteo90
csendes tag

Sziasztok!

Írtam az ügyfélszolgálatnak a kompatibilitással kapcsolatban, és azt a választ kaptam, hogy a januári frissítés már a Maxra készítette fel az appot, úgyhogy amivel jelenleg működik a Go, az vinni fogja a Maxot is. :K

(#110) .LnB válasza matteo90 (#109) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Király.

Mondjuk eskü nem értem, hogy tudtad elérni őket. Én akartam írni tegnap előtt, a magyar oldalon keresztül. De sem emailben, sem chaten nem tudtam tenni semmit. A mail a küldésnél hibát dobott. A chat meg be sem töltött. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#111) matteo90 válasza .LnB (#110) üzenetére


matteo90
csendes tag

Naponta küldik a gmailemre a HBO Max promókat, az egyikben rányomtam az ügyfélszolgálat címére, aztán 10 perc után válaszoltak is. :DD

(#112) .LnB válasza matteo90 (#111) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ja te az HBO-val beszéltél tényleg. Én az LG-nél próbálkoztam. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#113) zseko válasza matteo90 (#109) üzenetére


zseko
veterán

Érdekes, haverom tévéje azt írja szoftververzióra, hogy 04.06.00, aztán mégsem megy az app, azt írja, ezen az eszközön az HBO GO már nem támogatott. Az email szerint meg csak a 3.5 előttiek lesznek kukázva.

HR24.hu

(#114) Kaba válasza zseko (#113) üzenetére


Kaba
veterán

Nem a szoftververzió számít,hanem a webos verzió.

(#115) zseko válasza Kaba (#114) üzenetére


zseko
veterán

Jah, valóban :DDD :B. Azt hol lehet megnézni?

HR24.hu

(#116) Kaba válasza zseko (#115) üzenetére


Kaba
veterán

Megnézheted a Displayspecifications.com oldalon,vagy megadod a készülék típusát és megmondom.

(#117) zseko válasza Kaba (#116) üzenetére


zseko
veterán

Közben kiderítettük. Webos 3.0 van rajta. Nem örül :D
De márciusban egyébként is tévét cserélt volna ettől függetlenül, úgyhogy ebből a szempontból mindegy.

HR24.hu

(#118) freeknight válasza zseko (#117) üzenetére


freeknight
őstag

Emiatt nem fog kelleni tévét cserélni feltétlenül, elég egy androidos tv box, pl chromecast 4, amazon firestick, vagy akár xiaomi mi box s. Minden streaming szolgáltató megy rajta, típustól függően 20-30ezerért beszerezhető, és az android tv amúgy is sokkal jobb rendszer, mint bármelyik webos.

(#119) zseko válasza freeknight (#118) üzenetére


zseko
veterán

Nem emiatt cserél tévét, hanem mert oled tévét akar. Tehát ha semmi sem változott volna, akkor is tévét cserélne. Hogy most a jelenlegin megszűnt az nem befolyásol semmit, csupán a bosszúság, hogy ennyire pofátlanul szüntették meg.

HR24.hu

(#120) freeknight válasza zseko (#119) üzenetére


freeknight
őstag

Jaja írtad, hogy mindenképp cserélni fog, de ezt csak általánosságban mondom, mert sokan panaszkodnak, hogy 2-3 éves teljesen jól működő LG tévéken nem fog menni, és ezért kell tévét váltani. Pedig nem kell, olcsóbb egy 20-asért egy ilyen eszközt beszerezni és tökéletesen menni fog az HBO Max, illetve van még ezen kívül is számos előnyük, pl jobban működő, reklámmentes youtube klienst is lehet rakni az androidos boxokra, hogy mást ne említsünk.

[ Szerkesztve ]

(#121) #72042496 válasza zseko (#119) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha későbbre is kell, akkor LG-n az All Settings > General > About This TV > TV Information menüt megnyitva találod a webOS verzióját, ott, ahol a sorozatszám, MAC cím és hasonlók is vannak. Hacsak az újakban nem rakták át máshova. :)

Angolul írom mert én így használom és nem tudom, hogyan lokalizálták a menüt.

[ Szerkesztve ]

(#122) DjFlanker válasza freeknight (#120) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

" hogy 2-3 éves teljesen jól működő LG tévéken nem fog menni,"

Ezen erősen meglepődnék. Nekem egy 2018 szeptemberi gyártású alsópolcos LG tévém van, és azon 4.0-s a webOS. A fentiek alapján több mint furcsa lenne ha nem menne.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#123) spect80 válasza #86564352 (#99) üzenetére


spect80
senior tag

A csomagoknál van ez az egész elcseszve. Nem formátum (hány eszköz, milyen felbontás), hanem tartalom alapján kellene csomagokat csinálni. Én ha Telekom vagy egyéb tv net stb Szolgáltató lennék flotta jelleggel begyűjteném az összes streamingszolgáltatást majd kedvezményesen millió féle előre összeállított, vagy akár összekattintható csomagot adnék. Ezzel a streaming szolgáltató is jól járna sokkal több helyre jut el az előfizu, a reklámozás és az értékesítési kölségeket is megspórolnák, a tv szolgáltató is mert nem megy csődbe, meg én is mert olcsóbban kapom, mintha közvetlenül venném

(#124) Kaba válasza DjFlanker (#122) üzenetére


Kaba
veterán

Menni fog.

(#125) #72688384 válasza DjFlanker (#122) üzenetére


#72688384
törölt tag

előzőleg a hivatalos támogatottsági listában webOs 4.0 volt a minimum megadva, aztán befostak és 3.5-től elérhető lesz mégis.

(#126) Jungle Man válasza SidCorky (#22) üzenetére


Jungle Man
junior tag

A virágboltnak akkor is lenne értelme, ha fizetős lenne.

(#127) Jimbo75


Jimbo75
tag

Már csak egy régebbi okostévéken működő app kellene, ahogy az HBO Go-nál is volt...

(#128) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Na tegnap beadta az egyik LG TV-m, hogy a tovabbiakban nem tamogatott az HBO Go 3.x WebOS eseten. Ez elegge ontokonrugasnak tunik, barmi is lesz a vege. A legjobb esetben, ha az HBO Max app megjelenik ra, a Go eltunesevel instant rengeteg elofizetot vesztenek, akiknek jo resze nem ter vissza. Ha pedig nem lesz a tovabbiakban se Go, se Max, akkor plane. Nem ertem a logikat, hogy ha mar le van fejlesztve az App, maga hardver es az OS sem valtozik mar, szoval nincs nagyon miert hozzanyulni. Szoval mi az oka hogy eltunik az App a teverol? Esetleg ha meg kulso okbol megis fejleszteni kell, meg mindig jobb kifizetni egy kis penzt, mint elveszteni instant x millio ugyfelet, akik emiatt nem rohannak majd uj TV-t venni.

Mondjuk szemelyesen jelenleg nem zavar a hianya, de kesobb az biztos hogy dealbreaker ez a dolog az HBO Max eseten. Kenjek a hajukra.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#129) #72688384 válasza Tigerclaw (#128) üzenetére


#72688384
törölt tag

milyen régi az a tévé? webos 3.5-től menni fog, nézd meg h van-e arra frissités.

(#130) Kaba válasza Tigerclaw (#128) üzenetére


Kaba
veterán

Az árat csökkentették,és a kínálat is bővítve lesz,(több tartalom.4K,Dolby,új mozifilmek),így sok új ügyfélre tesznek majd szert.A tévé meg alkalmassá tehető tv okosítóval,ami a későbbiekben bármilyen tévével használható lesz.

[ Szerkesztve ]

(#131) asdf_ válasza Tigerclaw (#128) üzenetére


asdf_
veterán

Nem ertem a logikat, hogy ha mar le van fejlesztve az App, maga hardver es az OS sem valtozik mar, szoval nincs nagyon miert hozzanyulni.

Épp ezaz, nincs lefejlesztve. Ide, hozzánk most jön, tehát most fogják megtákolni. Ez persze lehet csak egy sima magyarítás, de lehet, hogy több. A lényeg, hogy ezt most csinálják. mostani sw-ekkel. Persze vélhetően le lehet forgatni régi cuccra is, de az is lehet, hogy a tv gyártója stoppolta le a dolgot (nekik ugye az az érdekük, hogy menj és vegyél új tv-t).

Szoval mi az oka hogy eltunik az App a teverol?

PR katasztrófa megelőzése. Hogy most anyázz és most legyen tele vele a net, nem pedig akkor, amikor indul az új szolgáltatás.

(#132) Tigerclaw válasza asdf_ (#131) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha az HBO Go ment eddig, akkor ezutan is mehetett volna, vagy az utodja a Max, aminel valoszinleg csak a kinalat valtozik, vagyis maga a keretprogram tovabb mukodhetett volna minimalis merteku modositassal. Par ezer dollarbol meg lehetett volna oldani az egeszet, cserebe meg eldobtak tobbmillio ugyfelet csak az EU-ban. Ez ertelmetlen.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#133) Tigerclaw válasza #72688384 (#129) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

3.4.0

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#134) PuMbA válasza Tigerclaw (#132) üzenetére


PuMbA
titán

Az ilyen eltűnik az app a TV-ről változtatások mögött nem ez áll, hanem TV-ben lévő hardver kodek támogatási problémája. Samsungnál például 2017-es TV-kben jelent meg a VP9 kodek támogatás és pont ezektől a TV-ktől felfele marad a HBO Go/Max alkalmazás. Az LG-nél is hasonló dolog lehet. Ha a streaming szolgáltató millió dollárt spórol, mert x helyett x/2 tárhelyet és sávszélességet is elegendő neki bérelni, akkor az megéri neki. Olcsóbban jön ki, mint az a pár tízezer régi TV-vel rendelkező felhasználó havidíja.

[ Szerkesztve ]

(#135) asdf_ válasza PuMbA (#134) üzenetére


asdf_
veterán

No igen, ezt ki is felejtettem. Ha a 4K content (vagy akár minden más) h265-ben (vagy valami másban) jön, akkor egy olyan tv, amiben nincs rá hw, nem tud mit kezdeni vele.

(#136) zseko válasza Tigerclaw (#132) üzenetére


zseko
veterán

Nem mehetett volna, mert a Go megszűnik. És nagy valószínűséggel vele együtt a honlap is. És nem csak a kínálat változik, ha elolvasnád mit ír, az a 'minimális' módosítás valószínűleg kicsit több lesz, mint minimális.
Abban egyetértünk, hogy elég pofátlan módon vezették ki, lehet megoldható lett volna az új app működése is, de ahogy leírták az előbb neked, ha az induláskor lépték volna meg, az jóval nagyobb balhé lenne.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#137) Dragon3000 válasza asdf_ (#135) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ilyen esetekben lehet megfelelő egy box beszerzése, ha amúgy a tv-vel megvan elégedve a felhasználó. Sokkal kisebb összeg, mint egy tv csere és jobb hardver van bennük, mint a méregdrága tv-kben.

(#138) Cs1csó válasza Tigerclaw (#128) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 a tévéokosítóra persze így lesz egy plusz doboz a tévé mellett de ha már nincs támogatás még mindig jobb mint a tévét kidobni, sőt ezek az okosítók jellemzően erősebbek hardverben mint a tévék beépítettje, fürgébb stb. és elvileg a rendszer ami rajta van könnyebben testre szabható talán még a reklám is kiirtható.

(#139) Tigerclaw válasza Cs1csó (#138) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Tudom, en ezert nem is bannam ha a TV gyartok visszaternenek a "buta" TV-k gyartasahoz, mert lathatoan - kivetel nelkul - szamukra a "smart" funkcio csak egy kipipalando tenyezo, amit a legolcsobb hulladek SoC + minimalis RAM es tarhely teljesit, szerintuk. Olyan nulla vasat raknak ala, amit mar az 5, sot talan 10 evvel ezelotti belepo telefonokba se mertek belerakni.

Viszont csak ezert nem fogok venni egy extra eszkozt +10-20k huf-ert, mert az HBO Go/Max mar nincs a TV-n. Ezeken a TV-ken, amit most ok kukaztak, ott van rajta a Prime, a Netflix, a Apple TV+, mas kisebb streamer platform applikaciojaval egyutt. Van egyebkent ket extra TV okositom is, egy Hulu-s es egy Roku-s es egy Amazonos, ami most egy nem smart TV-khez csatlakozik. Erdekes modon a legujabb Fire TV stick 4k max -on sincs HBO app, de valoszinuleg csak azert mert nem fizettek ki a sapot Bezosnak.

Egyebkent ez negativ elmeny a TV markaval kapcsolatban is, igy ha valaki belefut abba hogy eltunnek a fontos appok a TV-jerol, legkozelebb talan mas gyarto TV-jet veszi meg. Persze a TV gyartoknak csak a rovid tavu profit szamit, vagyis hogy 10 dollartol ne legyen dragabb az egesz smart funkcio.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#140) Cs1csó válasza Tigerclaw (#139) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K
Nem értem én sem, hogy pontosan mi a koncepció az okos tévével, amúgy nem is nagyon van már NEM okos tévé, ez is olyan mint a telefonoknál nincs más csak a tepsi 5" körüli szinte nincs is.

(#141) #72688384 válasza Tigerclaw (#139) üzenetére


#72688384
törölt tag

ha az a sorozat amit érdekel pont hbo maxon van akkor baszhatod. persze nyilván le lehet tölteni azokat torrentről de guess what, a többit is le lehet igy az egész streaming dolog hülyeség.

(#142) Tigerclaw válasza #72688384 (#141) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nincs olyan sorozat, film amiert torrenteznek, vagy vennek egy TV okosito sticket. Annyira nem vagyok TV-hez kotve. A Game of Thrones-t is akkor kezdtem el nezni, mikor az utolso elotti evadnal tartottak. A Disney-s filmeket, sorozatokat is ajanljak, de azokert se fogok ket darab fat keresztbe tenni. A Netflixen ment a hype arrol a koreai sorozatrol - most nem jut eszembe a neve - de meg akkor sem neztem mikor volt Netflixem. Moziban nem jartam 15 eve legalabb, de lehet hogy 20 is van mar.

Oszinten szolva nekem meg az ingyenes Youtube tokeletesen megfelelne.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#143) #72688384 válasza Tigerclaw (#142) üzenetére


#72688384
törölt tag

nincs ennek ahhoz köze h ki mennyire van tévéhez kötve. ha van egy jó produkció ami bejön, kikapcsol és érdekel a sztori akkor minnél előbb szeretném megnézni.
prime-t is azért mondtam le mert előző este fent volt minden rarbg-n. netflixet is csak a család miatt tartottuk meg, azt se nézzük már kb semennyire. ráadásul ott is már előző este fent volt a better call saul mint hogy felkerült volna a magyar netflixre.

amig nem szabályozzák meg ezeket a tartalomszolgáltatókat hogy mindenhol ugyanaz és ugyanakkor legyen a kinálat addig nincs sok értelme a streaming előfizetésekre költeni. szvsz

(#144) jattila48 válasza strogov (#54) üzenetére


jattila48
aktív tag

Ezt a szöveget ugye, google fordító írta szuahéliből? Esküszöm, egy hangot nem értek belőle.

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#145) pippo76 válasza Tigerclaw (#132) üzenetére


pippo76
tag

A két app teljesen más így nem maradhat. Nagy valószínűséggel csak átfordítják a hbo max-ot magyarra és kész. Így a már a tengerentúlon működő applikációbol kell kiindulni.

(#146) Magnat válasza jattila48 (#144) üzenetére


Magnat
veterán

Számomra teljesen érthető amit leírt.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#147) DjFlanker válasza Tigerclaw (#139) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

"Tudom, en ezert nem is bannam ha a TV gyartok visszaternenek a "buta" TV-k gyartasahoz"

Nem fognak, senki se lép vissza. 7 éve vettünk szüleinknek egy alsó polcos 50" Blaupunkt tévét. Smart funkciója nincs, de már volt benne (meglepően potens) USB-ről videókat lejátszó funkció.

"Egyebkent ez negativ elmeny a TV markaval kapcsolatban is, igy ha valaki belefut abba hogy eltunnek a fontos appok a TV-jerol, legkozelebb talan mas gyarto TV-jet veszi meg."

Más gyártó tévéjével is így fog járni.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#148) Hopkins95 válasza szabi__memo (#39) üzenetére


Hopkins95
addikt

Na szóval én is újra előfizetek rá, úgy döntöttem, ez a frissen érkezett hír nálam pedig még egy pontot ír a HBO Max táblájára: Bukta a Netflix a Sony filmeket, más platformra érkezik hazánkban az új Pókember és az Uncharted is

Remek hír! :C

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#149) Kaba válasza Hopkins95 (#148) üzenetére


Kaba
veterán

Nemcsak a Sony miatt lesz előnyösebb,hanem az olcsóbb ár,több tartalom,aktuális mozifilmek,4K,Dolby stb.miatt is.

(#150) Hopkins95 válasza Kaba (#149) üzenetére


Hopkins95
addikt

Igen, bár a jó mozifilmekre újra el akarok járni moziba, van annak egy hangulata. Diákként magam is dolgoztam moziban a pandémia kitőrése előtt és nem szeretném, ha a streaming miatt teljesen megszűnne a mozi.

Szerintem az Uncharted filmmel fogom kezdeni, mert Ow_Zoly jókat mondott róla meg tetszett a legutóbbi előzetes is.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.