Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kriza


Kriza
őstag

Na ja, nemrég volt hír róla, hogy a Hitachi veszteséges a HDD piacon, és kérdéses a jövője. Szóval akkor mi van most...?

Milyen lesz vajon egy ilyen HDD keresési ideje. Mert a fejpozícionálás ilyen méretekben még keményebb dió - szerintem.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2) yakuza.tora válasza Kriza (#1) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Na ez az! Szóval mégsem dobja be a törölközőt???!!! Hurrá! :K

Ezt a mondatot a múltkori cikk fényében meg nem is értem!

"A Hitachi Global Storage Technologies szerint a merevlemezes tárolóknak kapacitás, illetve fajlagos költség tekintetében még jó ideig nem lesznek igazán komoly ellenlábasaik."

Alléz Olympique de Marseille!

(#3) G.A. válasza Kriza (#1) üzenetére


G.A.
aktív tag

Kriza:
Milyen lesz vajon egy ilyen HDD keresési ideje. Mert a fejpozícionálás ilyen méretekben még keményebb dió - szerintem.

Az elsőknél biztos lassú lesz. Majd javítanak rajta. Am meg 2009-re főleg 2011-re, már elterjedt lesz szerintem az SSD, így 2 wincsi kerül 1 gépbe. 1 gyors (OS,Game, gyakori írás-olvasást igénylő fileok) és 1 tároló.
4TB/3,5"wincsi... jól jönne ma is, legalább lenne hely a HDfilmeknek :))

(#4) TheVeryGuest válasza yakuza.tora (#2) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Attól, hogy mondjuk bezárja a HDD gyárát, mert veszteséges, attól még technológiát fejleszthetne másoknak, licenszdíjjért.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#5) janpotocki válasza yakuza.tora (#2) üzenetére


janpotocki
senior tag

kérdés, hogy ez a fejlesztők kincstári optimizmusa, vagy közben valóban megtalálták az aranytojást tojó tyúkot. ha más nem, az eljárást levédetik, a konkurencia pedig vagy fejleszt jobbat, vagy licenceli szép summákért a hitachi technológiáit...

(#6) shteer válasza G.A. (#3) üzenetére


shteer
titán

HDfilmekhez valóban jól jöhet :) csak legyen sávszél is hozzá, meg megfelelő mennyiségű film

..szerintem jónak tűnik

(#7) venember83


venember83
nagyúr

Engem a gyengebb jel aggaszt, nehogy ez novelje az adatvesztest, de majd liksoft biztos kiokosit, hogy ez miert is nem fog fennallni :))

(#8) TeeJay válasza Kriza (#1) üzenetére


TeeJay
félisten

majd ha rákényszerülnek akkor bevetik a 10K RPM-es vinyókat 1-2-3TB-os méretben
ott majd gyors lesz az elérési idő meg minden :D
az lesz majd a szép ha asztali gépbe lehet majd kapni olcsón több TB-os 10ezres vinyót :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9) doc


doc
nagyúr

tök jó hogy mindent nyomunk össze, egyre kisebb helyen egyre több adat, de mennyire lesz ez megbízható?
jó, mondjuk 10 éve ugyanezt mondhattuk volna az 500GB-s vinyókra is, de azért ez már elég drasztikus ugrás, nem?

(#10) Gergő_


Gergő_
őstag

úgy látszik,hogy ez a technológia is lassan eléri határait(?)

(#11) Youri


Youri
veterán

inkább koncentrálnának az SSD-re, mint erre az atomkorszakbol visszamaradt technologiára

RTX ON

(#12) Kriza válasza Youri (#11) üzenetére


Kriza
őstag

Egy ilyen HDD a finommechanika csúcsa, nem nevezném elavultnak. SSD-ből meg mostanában nem fognak terrabájtos méreteket gyártani megfizethető áron - sajnos.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#13) Cathfaern válasza Kriza (#12) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Meg az a probléma, hogy (nagyon leegyszerüsítve persze), van két csapatuk, egyik foglalkozik mechanikával, másik elektronikával. Na most a mechanikával foglalkozókat nem tudja átteni elektronikára, mert nem értenek hozzá, így hiába akarna csak az ssd-vel foglalkozni, nincs hozzá embere (még egyszer: ez nagyon durva egyszerüsítés volt, főleg mert ahogy írják is a cikkben, egyszerűen képtelenség jelenleg a hdd-k ár / tárterület arányával versenyezni, így nagyon is megéri ezt fejleszteni)

(#14) yakuza.tora válasza TheVeryGuest (#4) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Ez is egy járható út, de gyártás nélkül fejleszteni kicsit olyan fejbedugásszerűnek hangzik... ;)
Minden esetre én jobban örülnék neki, ha versenyben maradnának!

Alléz Olympique de Marseille!

(#15) Youri válasza Kriza (#12) üzenetére


Youri
veterán

mert még most is a hdd-be ölnek nagy pénzt ahelyett hogy az ssd-t nyomnák hogy kifejlesszék a költséghatékony megoldásokat és a nagyobb termelési volument. sajnos ezen a téren kicsit röghöz kötöttek, nehezen szabadulnak a több évtizedes recepttöl

RTX ON

(#16) zombikiller


zombikiller
tag

Szerintem jó ideig elég lesz a jó öreg HDD az SSD meg mehet a milliomosoknak a gépibe

(#17) TeeJay válasza Youri (#15) üzenetére


TeeJay
félisten

hát nézd amíg egy Seagate kaliberű vinyógyártó cég évente elad mondjuk 100millió vinyót(ezt csak úgy találomra írtam) addig minek kéne neki áttérni SSD-re?

kitalálnak még 3-4új technikát itt is aztán megint kilehet majd tolni a max elérhető tárkapacitást mondjuk 100TB-ra
úgyis ez lesz a megfizethetőbb tárolóegység jóideig még
bár a sebességre nem lenne rosz rágyúrni :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18) orbano válasza Kriza (#1) üzenetére


orbano
félisten

Miért változna a keresési idő? a fejnek ugyanakkora utat kell bejárni, a lemeztányér is azonos sebességgel pörög. Viszont a lassú de biztos sebességnövekedés is biztosított.

A vér nem válik VAZZE!™

(#19) Youri


Youri
veterán

talán pont a veszteséges működés miatt? :)

RTX ON

(#20) Cathfaern válasza orbano (#18) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mert pontosabban kell pozícionálni a fejet, illetve a kisebb jel / zaj arány miatt nagyobb lehet a hibázás esélye, amit korrigálni kell (újrabeolvasni pl.). De szerintem csak akkor fogják piacra dobni ezeket, ha legalább akkora sebességet tudni fognak, mint a jelenlegi hdd-k.

(#21) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Ha valaki értene a témához: egy HDD-hez képest mennyire biztonságos egy SSD?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#22) Cefet válasza Cathfaern (#20) üzenetére


Cefet
aktív tag

Az adatátviteli sebesség biztosan nőni fog, mert nő az adatsűrűség. A lemez egy körülfordulásakor 3-4x több adatot olvas be.
A pozicionálás az már más tészta, de szerintem ott is meg fogják oldani a problémákat.
Jobb, erősebb mágnesekkel, gyorsabb, finomabb, precízebb szervó vezérléssel, pontosabb útmérő rendszerekkel, stb...
Teljesen egyetértek az előttem szólóval: a merevlemez egy finommechanikai műremek. Rengeteg technikai tudás van egy "vacak" vinyóban.

Cyberia: nem vagyok szakértő a témában, de fenntartásaim vannak az SSD-vel kapcsolatban. A penyámat időről időre le kell formázni, mert fogy a rendelkezésre álló tárhely. Pedig teljesen előírás szerint használom. Lehet, hogy az újabb flash memóriák megbízhatóbbak, nem tudom. Fontosabb adatokat én nem bíznék rá.

[ Szerkesztve ]

(#23) dezz válasza Cefet (#22) üzenetére


dezz
nagyúr

Én úgy vettem ki, hogy 2x annyi adat lesz egy körön (cylinderen). Plusz fele olyan szélesek ezek a körök, így jön ki a 4x-es kapacitás. (Na pesze nyilván nem egyszerre lépik ezt majd meg.)

Viszont ilyen kapacitásoknál a 2x-es adatátviteli sebesség is "semmi". Á, nagyon nincsenek ezek még presszionálva, még mindig csak kényelmesen, kicsinként adagolják a dolgokat. Különben már rég bevezették volna az összes fejjel egy időben való írást/olvasást... :(((

[ Szerkesztve ]

(#24) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Á, nincs kedvem véres vitába bocsájtkozni arról, hogy mi fog gyorsulni meg lassulni, azt az örömet meghagyom a "szakértőknek", inkább röhögök azon, hogy ugyanez a hír előbb volt a bulvár indexen 1 nappal mint itt.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#25) Kriza válasza Thulcandra (#24) üzenetére


Kriza
őstag

Azért azt nem hiszem, hogy a PH! az Index bulvároldalairól szerezné az információit. :U ;) Szerintem ez KICSIT megalapozottabb cikk.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#26) Thulcandra válasza Kriza (#25) üzenetére


Thulcandra
senior tag

ne érts félre, nem azt mondtam, hogy onnét szedték, ahogy aztse, hogy undex a hitachitól kapta volna közvetlen. Csak vicces, hogy egy bulvároldal előbb közölte, mint egy szakmai.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#27) dezz válasza Thulcandra (#26) üzenetére


dezz
nagyúr

A bulvároldalak pörgősebbek... A híreik gyorsan romlanak. :DDD

(#28) BCS pixel


BCS pixel
csendes tag

A Hitachi lehet bedobja a törölközőt gyártás terén. De a fejlesztési részlegük, sok szép dolgot össze tud hozni.

weblapkészítés http://www.megaoldal.hu/

(#29) kvp777


kvp777
tag

Az elsőknél biztos lassú lesz. Majd javítanak rajta. Am meg 2009-re főleg 2011-re, már elterjedt lesz szerintem az SSD, így 2 wincsi kerül 1 gépbe. 1 gyors (OS,Game, gyakori írás-olvasást igénylő fileok) és 1 tároló.

Ez eddig is jo otlet volt. Egy merevlemez az os-nek es a programoknak, egy masik, lehetoleg kulon vezerlon a swap teruletnek (lehetoleg elore lefoglalva egy egesz particiot) es megint egy masik (akar lassabb) az adatoknak. A nagyon extrem megoldast kedvelok tehetik a cache es temp teruletet megint egy masik lemezre (az os lemeze helyett), persze csak ha van annyi csatolojuk. A rendszer meglepo mondon kepes felgyorsulni egy ilyen megoldastol. (es fontos, hogy nem kulon particio hanem kulon lemez legyen)

Egyebkent en hasznalok ssd-s rendszert is (egy laptopot), bar inkabb csak kenyszerusegbol mert tul nagy folymatos g terheles erte a merevlemezeket es nem birtak. Az ssd viszont eddig jol vizsgazott, bar nem annyira gyors mint amilyen lehetne, sokszor a gyenge vezerloelektronika fogja vissza.

A cikkben leirt megoldas mukodokepes, csak az adatsuruseg novelesevel egyre erzekenyebb lesz minden diszk a sugarzasra. Iyen kis terulet eseten mar akar egy kosza reszecske is kepes egesz biteket vagy bitsorokat letorolni. A termeszetes hattersugarzast viszont nem lehet kikapcsolni, tehat arnyekolni kell majd. (ha nem akkor par ev alatt tonkremennek vagy lemagnesezodnek a lemezek)

(#30) csongi


csongi
veterán

De jó lesz :) Mennyi adat lesz tárolható :) De mennyi idő alatt :F Egy ("lassúnak") mondható kétmagos 3800+ procinál de még egy Egymagos 2500Mh-z ketyegő procis rendszerben is a merevlemez a szűk kereszt metszet. Raptorra nem mindenkinek van pénze, de még az is lassú a ahoz képest amit a rendszer tudna. Mi lenne ha rágyurnánaka sebessére?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.