Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ligend


Ligend
tag

Kíváncsi vagyok, milyen 4TB-os 2.5"-os HDD-t adnak a gyári kiépítésben. Kerestem, de nem találtam meg a gyártó oldalán. Valakinek van ötlete? Kezdem kinőni a házi NAS-ban az 1TB-os WD Red diszkeket (WD10JFCX), és egyelőre tanácstalan vagyok, mit vegyek helyettük.

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#2) Cs1csó válasza Ligend (#1) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tárhelyből sosem elég én ha tehetném 8TB-os lemezeket vennék, legalább négyet azzal egy ideig el lehet lenni.

(#3) zizidor válasza Ligend (#1) üzenetére


zizidor
senior tag

Ez leginkább pénztárca kérdése.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#4) Cs1csó válasza zizidor (#3) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

a "ha tehetném" azzal a pénztárcára utaltam, tehát minél nagyobbat kell venni.

(#5) Lacika112 válasza Cs1csó (#4) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Ez brutálisan drága.....
Akinek nem életbevágó a TB fele árba kap ugyan ilyen képességűt 4x3,5-2,5 öst usb 3.1 et.
Raid stb mindent ugyan ennyit tud :W

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#6) Cs1csó válasza Lacika112 (#5) üzenetére


Cs1csó
félisten

:O

Sajnos vállalati szinten olyan tárhely éhség van, hogy a konzumer piacra egyszerűen xarnak magasról a HDD gyártól, hiszen a cégek mindent - is - megvesznek, nagy tételben.

(#7) Lacika112 válasza Cs1csó (#6) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Vállalati szintet ne is említsük :C

Sok helyen olyan "szakemberek vannak" eldurran az agyad tőlük (akinek nem inge.....)
Tudnak nagyon vicces dolgokat csinálni az fix.....

Éve dumáltam dohányzóba a helyi rendszergizdával és borzalmas gondja volt, ott panaszkodott hogy vetetett a céggel usb 3.0 külső ssdt de nem érti miért olyan lassú minden amikor másol valamit :W ki vagyok én hogy felvilágosítsam a szakképzett úriembert hogy a gépek 99.% án ami a cégnél van nincs usb 3.0, csak usb 2.0 :C

Tényleg nem értem az ilyeneknek hogyan marad meg a munkahelye :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#8) Ligend válasza zizidor (#3) üzenetére


Ligend
tag

Tekintsünk el az ártól. Nekem úgy tűnik, 4TB-os 2.5" SATA HDD, ami 7/24 üzemre van tervezve, nincs nagyon a konzumer piacon. A Seagate is már a 3.84TB-os SSD-t kínálja NAD-hoz ebben a fizikai (2.5") méretben.

NL-SAS még lenne is, de amiről a cikk szól, az is SATA lemezeket fogad.

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#9) Borisz76


Borisz76
veterán

Hasonló de jóval régebbi modell a : [Sharkoon 5-Bay RAID-Station]

[Gyártó hivatalos oldala.]

Nekem van is egy használaton kívül.Pár hónapja meghirdettem, hogy eladom....50.000 Ft-ért figyelembe véve az új árát. Erre az első ember azt mondta, hogy ad érte 35.000 Ft-t. Ennyiért inkább félreteszem ...majd később még jól jöhet !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#10) Multibit válasza Borisz76 (#9) üzenetére


Multibit
veterán

A piac már csak ilyen. Egy dolog, hogy szerinted (szerintem) mennyit ér valami, más dolog, hogy mennyiért lehet eladni. Ezért nem adom el az ősrégi X200s Thinkpad-emet, pedig van benne minden földi jó...

(#11) Dißnäëß válasza Ligend (#1) üzenetére


Dißnäëß
veterán

3.5" ha játszik, lényegesen könnyebb dolgod van, én pl. most építek újra NAS-t, WD Purple vagy Seagate Skyhawk-okból. (SATA, raid vezérlô buta HBA módban, RAIDZ2, ECC RAM).

Ár/értékben a 4TB most a legjobb (3.5"), azaz ekkor kapod a legtöbb gigát a pénzedért.

2.5" = 10db 1 Terás laptop HDD-vel funolni. :D Van átviteled is és hullhat is.. :D Write hole persze lesz klasszik bármilyen raid felállásban, hacsak.. ahh, de ezeket tudod. ;)

Szóval szvsz otthonra nem feltétlen kell erôltetni az Enterprise motyókat, de inkább befogom, aki függô, az függô :D ;)

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#12) Cs1csó válasza Dißnäëß (#11) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet igaz ha több HDD-éd van akkor nem gond ha egy kiesig - főleg ha egy HDD-én kevés adat van csak a méretéből kifolyólag de inkább legyen valami adatbiztos RAID megoldás és kész.

(#13) Ligend válasza Dißnäëß (#11) üzenetére


Ligend
tag

2014-ben építettem a jelenleg használatban lévő NAS-t mITX alaplapra és 4db 2.5" WD Red 1TB-ra alapozva. A diszkek egy 5.25-ös helyre vannak beépítve átalakítóval. Mivel a hardver teljesítménye még most is elegendő, csak a tárhely kezd szűkös lenni, a legegyszerűbb lenne kicserélni a diszkeket.

A Segate ugyan kínál 3-4-5 TB-os 2.5"-os meghajtókat, ezek azonban nem 0/24-es NAS üzemre vannak tervezve, és tartok tőle, 1-2 év alatt kihullanának. A WD pedig megállt az 1TB kapacitásnál, és a 3.5"-os modelleket fejleszti. Marad a Toshiba, de ők is csak laptopba ajánlják a legfeljebb 2TB-os 2.5"-os lemezüket.

Ergo, vagy megvárom, amíg leesnek az SSD árak olyan szintre, hogy megfizethető legyen a 4db 1.92 vagy 3.84TB-os meghajtó (ez tippre még vagy 2-3 év), vagy kockáztatok és veszek 2 év garanciás Seagate Barracuda diszkeket. Ezért lettem volna kíváncsi, hogy a cikkben szereplő gyártó mit kínál (melyik gyártó lemezét) 4x4TB kapacitásban.

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#14) zetor2000 válasza Ligend (#13) üzenetére


zetor2000
senior tag

Marad a tápos megoldás... 2.5" SSD... :) Ebben a szegmensben van, ami bírja a 7/24et, és ha nem csak írkálsz a lemezekre... meg van, amire 5év gari van. Na persze nem olcsó.
Én tavaly vettem 4x3 TB WD redet. Az se volt olcsó...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#15) Dißnäëß válasza Ligend (#13) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Értelek. A mini ITX kuckó a limit a 3x vagy 4x 3.5" mérethez ?

A)
SSD, várj ki. Próbálj meg szegmentálni, kevésbé fontos adatot kitenni egyszeri külsôs usb-s akármire, újra beszerezhetô dolgokat, míg a fontosakat tároló mostani storage blokkon születik némi plussz hely.

B)
Cserélj kuckót, mármint házat, amiben elfér ITX-el pár 3.5" HDD. 3x 4TB Seagate NAS HDD-s mókát raktam össze miniITX-en, Freenas, kis cuki kocka kuckó, aztán NAS4Free, szupi volt. Csak pénz és IT-s kalandvágy miatt eladtam, bontottam, VGA-ra konvertáltam, stb. Az egyik 4-est megtartottam, azon van most az életem :) Risky, de e van, csak kibírja tán mostmár az újabb NAS-omig, 1800 start-stop-al maga mögött szerencsétlen :D (Sentinel 100/100). De ami kevésbé kellett, arról csináltam egy "dir > beszerezni.txt"-t :) , majd F8, delete all, ennyi. :D

C)
Eljátszottam a gondolattal pont a minap egy 20 laptop diszkes (!) raid 60 megoldáson. Kretén nagyon, de hát sosem voltam valami nagy konformista.. :D ;)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#16) Dißnäëß válasza Dißnäëß (#15) üzenetére


Dißnäëß
veterán

(Bár most újraolvasva Téged, lehet totál félreértem, mi is a célod, mea culpa. Bocs, ha off voltam) :D :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#17) moleculez


moleculez
veterán

Nekem egy mATX házban van 4x3.5" slot. Abból egy 2.5 ssd (Samsung 960evo a rendszernek), 1x1tb laptop vinyó. Namost a maradék 2 helyre agyalok mi legyen, sztem 2x4tb -al elleszek egy darabig, úgyis csak torrent/plexre lesz. Doksik meg adatok felhőben. (doksikra kicsit beteg megoldás, de a Google drive egyik mappája van OneDrivenak megadva, szóval egyik a másikba tükrözve. De ez csak pdf/word /prezentációk, meg kissebb fileok)

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#18) Dißnäëß válasza moleculez (#17) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ha ssd-re toltesz le es nagyon aktiv torrentet onnan seed-elsz (amennyiben kell seed-elned), azt tartsd is ssd-n, HDD array-t szetszed, agyon seek-eltet. Nem az elejen, hanem ahogy hasznalod, no a fragmentaciod, szaporodnak a file-jaid, stb. Par het, honap, es egy nonstop kerrego, lassu adatatvitelu HDD tarad lesz, imadkozhatsz azon, mikor melyiknek "esik le a feje" :)

Amit mar kevesen, vagy szinte senki (szinte!) nem tolt Toled, tehetsz HDD-re. Akar 1-re, ha pedig raid, akar kettore.

Erdemes arra gondolni, amit en csak torrent eletciklusnak nevezek. Friss, uj anyag megdolgoztatja gyors nettel a merevlemezt (/-eket), kozepesen uj, vagy netan regebbi ertekes anyag viszont nem annyira. Csak utobbiakat szoktam kitenni HDD-re es hogy fair play legyen, onnan is seed-elni, ezzel csak optimalizalom a storage hasznalatot kvazi. (+ Utalom, ha kerreg a gep mint allat, bar ez most meg asztalon van, nem pinceben). :)

Ar/ertekben 4 tera ma az idealis, a forintodert ekkora teljes kapacitasnal kapod a fajlagosan legtobb Gigat.

6 tera gigaja dragabb, 2 terae szinten. Legalabbis konzumer SATA fronton.

A felho beteg, de ha mukodik, toljad :) En cegben felhovel (is) foglalkozom masszivan, epitjuk, mig privatban menekulok elole es alternativ modon biztositom magam es az adataim. Ez most meg nem tartalmaz kezi pumpas, vakumcsomagolhato kis massziv tokban, femdobozba zarhato, fold ala kert vegeben elashato HDD-t, az n+1-edik backup-al, de ami kesik, nem mulik :))

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#19) Ligend válasza Dißnäëß (#15) üzenetére


Ligend
tag

Így van, fizikai hely (ahol üzemel a NAS) és az mITX ház lehetőségei korlátoznak.

3TB azért még elegendő, egyelőre. Jobban aggasztanak a 37000+ üzemórát futott diszkek, hogy mikor adják meg magukat szépen egymás után. RAID5-ben a rebuild is izgalmas lesz, és nem biztos, hogy meg szeretném várni. Akkor inkább "D opció": veszek 2db 3.5"-os diszket és RAID1-be fűzöm őket.

Visszatérve az eredeti témára, még mindig nem tudom, mely gyártó 4TB-os lemezeire építi az OWC a 16TB-os modelljét. :B

Update
Megtaláltam, a Seagate ST4000LM016 lemezeket adja hozzá gyárilag (link).

[ Szerkesztve ]

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#20) Dißnäëß válasza Ligend (#19) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Professional grade, azt mondja magarol.

Laptop HDD-kkel.

:DDD :N :W

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.