Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GerykO


GerykO
aktív tag

Vagy mégis piros igp lesz benne :DD :DD

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#2) #20691712 válasza GerykO (#1) üzenetére


#20691712
törölt tag

Az valami amd fan lázálma volt csak.
Kiderült, hogy kamu, az amd azért nem cáfolta mert felfelé ment tőle a részvényeik ára.
Most, hogy kiderült, meg zuhant egy jót.

(#3) jedis válasza #20691712 (#2) üzenetére


jedis
senior tag

Ezt most végig copy-zod minden hírnél ? :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#4) #20691712 válasza jedis (#3) üzenetére


#20691712
törölt tag

Előbb ezt írtam le aztán láttam a másik hírt is, gondoltam ott is lesz helye.
Nem kér enni.
Amúgy nem kopipaszte ha jobban megnézed.

[ Szerkesztve ]

(#5) Raysen623 válasza #20691712 (#2) üzenetére


Raysen623
addikt

Úgy látszik nálad a zuhanás szó vonatkozik már mindenre, de főleg ha AMD részvényekről van szó. A részvények mindenkinél napi szinten ingadoznak. Összességében nézve az AMD részvények az elmúlt 1 év alatt növelték értéküket. Ma estek kb 1 egész dollárral, ami ugye már zuhanás... :W

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6) kovászos


kovászos
tag

És kit érdekel az IGP? Ha nem működik mert nem jó a szövegszerkesztésen kívűl semmire akkor minek, ha működik mert a gagyi programokat még képes kiszámolni akkor meg csak hőt termel a procira fölöslegesen.

(#7) lezso6 válasza Raysen623 (#5) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sarkítás nélkül unalmas a világ, mivel nincs megmondanivaló.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) Crytek


Crytek
veterán

Már egy ideje nem követem a frontot... A tablet/laptopokba lévő Cherry Traileknek mi lesz most a leváltója?

Next PC Upgrade: 2022

(#9) SP4C3 válasza kovászos (#6) üzenetére


SP4C3
veterán

Nanananana. Képernyőfelvétel dekódolására és mondjuk youtube hw acc-ra jó (márha képes dekódolni vp9-es codec-kel.)! Videókonvertálást/szerkesztést is gyorsítja, nem is kicsit (látványosan lerövidíti a render időt, thx to intel quick-sync)... Jó az ha van! Vészhelyzetben (bedöglik a dedikált) is jó ha van.

Második monitort rákötni is tökkkkéletes, kibirod baccni a task manager-t meg a GPU-Z-t és segítségükkel monitorozhatod a géped terheltségét használat közben.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#10) Chp


Chp
őstag

Én Caffee Lake-kel tervezek hosszútávú konfigot építeni a jövő év elején. Addig is G4560 2-3 hét múlva.

(#11) Pécsi gyerek válasza kovászos (#6) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Egy 18 ezres pentium G4560 proci igp-jével toltam egy hónapig a Gta 5-öt,stb játékokat,addíg míg megérkezett az Rx 460- am.Jó az ha van...ja és nem melegedett a procim,peddig csak egy gyári hűtő van rajta!!!

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#12) mekker válasza kovászos (#6) üzenetére


mekker
őstag

Notebookokba? Azért az elég nagy piac. Vevő is van, és a procik is drágábban elmennek. Ultrabookokban, 15,6" alatt és üzleti gépekben ritka vendég a jó dGPU, oda kellene a fejlődés. Arról nem is beszélve, hogy ha van hardveres gyorsítás, akkor kevesebbet pörög a proci, kevesebbet is fogyaszt.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#13) Fiery válasza #20691712 (#2) üzenetére


Fiery
veterán

Nem kamu, a cucc letezik, Kaby Lake-G kodneven. Amit az Intel cafolt, az az AMD GPU technologiak licencelese volt. 2 kulonbozo pletykarol van szo, csak a legtobben nem latjak a kulonbseget a licenceles es a termek vasarlas kozott. Az Intel arra keszul, hogy kesz AMD GPU chipeket epitsen be a mostani Kaby Lake CPU-val (minusz annak az Intel iGPU-ja, termeszetesen) egy tokba. Ez lenne a termek vasarlas, aminek semmi koze a licenceleshez.

(#14) Raysen623 válasza Fiery (#13) üzenetére


Raysen623
addikt

:C Köszi a pontosítást.

Bár a másik cikk végére ez is hozzá van téve: "Ugyanakkor ez is csak egy pletyka, tehát nagyjából, annyira érdemes még komolyan venni, amennyire a licencelésre vonatkozó, nemrég hivatalosan is cáfolt híreszteléseket."

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#15) kcsa válasza Raysen623 (#14) üzenetére


kcsa
veterán

Sokkal inkább hiszek Fierynek egy termék ügyében, mintsem a cikkek szerzőinek :D

(#16) #20691712 válasza Raysen623 (#5) üzenetére


#20691712
törölt tag

Olvastam valahol nem én talaltam ki vaze. :U
Gratulalok a nagy információ tartalmú és lebilincselő kommentedhez.

Amúgy ha egy részvény mondjuk pl. 10 dolcsin áll akkor 1 dollár az esés.

Te meg zuhanást írsz az nem ua. ugye? :U

[ Szerkesztve ]

(#17) rodrigez válasza Fiery (#13) üzenetére


rodrigez
senior tag

Szerinted eljutunk oda, hogy hamarabb lesz HBM memóriával megtámogatott APU-ja az Intelnek, mint az AMD-nek, utóbbinak a GPU-jával? Az mondjuk mekkora szégyen lenne. :D

(#18) Abu85 válasza rodrigez (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Attól függ, hogy milyen architektúrát kért az Intel. Ez mindenképpen egy semi-custom megrendelés, tehát kérhettek GCN3-at, Polarist és Vegát is. A GCN3 esetében eléggé nagy szükség van a HBM-re, mert nagyon sávszélgyilkos a rendszer. A Polaris ebből a szempontból jobb, így itt a HBM annyira nem szükséges, bár hasznos. A Vega pedig fényévekkel jobb, tehát maga az architektúra kétszer-háromszor is hatékonyabban bánik a sávszéllel, így a HBM ehhez, ilyen kis méretben kifejezetten nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) Pug válasza Abu85 (#18) üzenetére


Pug
veterán

Nem érted te ezt Abu :DDD
Ő flamelni szeretett volna, erre te meg adtál neki egy szakmai választ, de gonosz vagy te :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#20) pengwin válasza Fiery (#13) üzenetére


pengwin
addikt

És ezek a Kaby CPU-k letiltott IGP-s csipek lesznek, vagy gyárt az Intel 4 magos, kizárólag CPU-ból álló lapkát?
És ehhez kapcsolódik: az új HEDT CPU-k közül a kisebbek (a két 4 magos) hogyan vannak gyártva? Nagy HEDT CPU letiltásával, vagy az LGA1151-es csipek IGP letiltásával állítják őket elő, esetleg ezek csak 4 magos CPU csipek lesznek?

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#21) Fiery válasza pengwin (#20) üzenetére


Fiery
veterán

Nyilvan IGP nelkuli lapka lesz a cucc alapja. Egyebkent mar most is gyart az Intel IGP nelkuli Kaby Lake-et: Kaby Lake-X, 1 honapon belul piacra kerul (elvileg). Az, hogy ezen a lapkan az IGP fizikailag megvan-e, vagy hianyzik teljesen, azt csak az Intel tudja jelenleg.

"Nagy HEDT CPU letiltásával, vagy az LGA1151-es csipek IGP letiltásával állítják őket elő, esetleg ezek csak 4 magos CPU csipek lesznek?"

Nincs HEDT Kaby Lake.

(#22) Fiery válasza rodrigez (#17) üzenetére


Fiery
veterán

Kizart, hogy HBM-et hasznaljon az Intel a Kaby Lake-G-nel. Brutal draga es nagyon bonyolult lenne a cucc. A Crystal Well es a "nagy" Broadwell-H kapcsan mar megégette a szaja szelet az Intel egyszer: azoknal a CPU-knal is a plusz integralt memoria (igaz, az eDRAM volt, nem HBM) bonyolitotta es dragitotta meg a gyartast annyira, hogy vegul tul draga termekkent eselytelen volt a piacon. Egy HBM-es CPU-t me'g dragabb lenne legyartani, mint egy eDRAM-osat, azzal pedig teljesen versenykeptelen lenne a vegtermek.

[ Szerkesztve ]

(#23) Raysen623 válasza #20691712 (#16) üzenetére


Raysen623
addikt

Ezzel az "olvastam valahol" dologgal nem védekeznék a helyedben.

"Amúgy ha egy részvény mondjuk pl. 10 dolcsin áll akkor 1 dollár az esés." - mindegy hol áll a részvény és honnan veszít egy dollárt, ugyanúgy "esés"-nek könyvelik el az arányokat figyelembe véve persze.

"Te meg zuhanást írsz az nem ua. ugye?" - Ezt is te írtad elsőként :) Így nem szoktak fogalmazni napi tőzsdei jelentéseknél, kivéve ha általános baj van a tőzsdén. Nem kötekedésként írom ezt, csak tisztáznám mert félrement már így is. :R

(#17) rodrigez: nem lesz nekik, mert amúgy is rohadt drágák az intel mobil procik, amire a hbm még rátenne 3 lapáttal.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#24) Robert07 válasza pengwin (#20) üzenetére


Robert07
aktív tag

Ha jol tudom, akkor azok (Kaby Lake-X) a sima 1151-es processzorokbol ismert lapkat fogjak kapni, letiltott IGP-vel. Elvegre ezert lesz csak ket csatornas memoriavezerlo es 16 pci-e sav.

A nagy HEDT-k pedig meg a Skylake-re fognak epulni, es a Skylake-X nevet kapjak majd, viszont ezekben meg lesz varialva a magok kozotti osszekottetes, a gyurus rendszer helyett egy matrixos osszekottetest fognak kapni.

Ugyhogy szerintem nem lesznek IGP nelkuli Kaby Lake chipek, mondjuk szerintem nem is erne meg nekik kulon ilyet gyartani, egyszerubb letiltani az IGP-t.

(#25) pengwin válasza Robert07 (#24) üzenetére


pengwin
addikt

+(#21) Fiery
Köszönöm a válaszokat!
Valóban nincs HEDT KL, megzavart most ez a generáció-kavarodás az Intelnél.

A 4 magos CPU gyártása meg számomra azért tűnt volna logikusabbnak a letiltott IGP-s megoldás helyett, mert így most gyakorlatilag egy ostya felét kukázzák egy ostyányi HEDT CPU előállításakor. Erre eleve csak a jól sikerült darabok használhatóak, és akkor azokból letiltogatni nekem nem tűnt logikusnak, gőleg, hogy nem csak a KL-X-e kellenek, hanem a KL-G-be is.
Bár gyanítom a HEDT platform árai mellett lehet már inkább megéri az anyag felét elpazarolni, mint valami más pluszköltséget bevállalni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#26) rodrigez válasza Raysen623 (#23) üzenetére


rodrigez
senior tag

Az eDRAM sem lehetett olcsó mulatság. :D

(#27) rodrigez válasza Abu85 (#18) üzenetére


rodrigez
senior tag

+(#21) Fiery

Köszi a válaszokat!

(#28) papi77 válasza GerykO (#1) üzenetére


papi77
addikt

Ja,döntsék már el! :DD

Az első: NOKIA 1611

(#29) GerykO válasza papi77 (#28) üzenetére


GerykO
aktív tag

Valaki végre fogta a mondanivalóm :C

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#30) kromatika


kromatika
veterán

Azt hiszem már sokuknak elege van,azonos genen belül négy féle IGP vel.Minek ez a bonyolítás?

(#31) GerykO válasza kromatika (#30) üzenetére


GerykO
aktív tag

Mert valaki szövegszerkeszteni akar, van aki videózni is, van aki néha játszik is, van aki videót szerkeszt.
Persze aki komolyabban játszik, vagy vág videót, az úgy is beruház dedikált hardverre (az intel szerint nem)...

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#32) SP4C3 válasza GerykO (#31) üzenetére


SP4C3
veterán

Dedikált videószerkesztés/renderelés gyorsító? Nemsemmmmmi.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#33) #20691712 válasza Raysen623 (#23) üzenetére


#20691712
törölt tag

Jó.
Akkor én találtam ki.
Recsizhetsz.
Írjál valamit.
Tök mindegy mit csak a tiéd legyen az utolsó szó..
:C

(#34) tom_tol válasza Fiery (#13) üzenetére


tom_tol
addikt

Ezt most úgy írtad mintha már láttál volna ilyet. Láttál vagy csak hallottad vagy ?

(#35) GerykO válasza SP4C3 (#32) üzenetére


GerykO
aktív tag

dVGA? Persze ugye az intel féle quick sync sem rossz, de mondjuk cuda/opencl azért szerintem gyorsabb tud lenni. A videokonvertáls eléggé jól párhuzamosítható... KNC/KNL sem véletlenül lett tervezve... (anno MM-ben dolgoztam intel mutyi idején intel magyarországi képviseletéből két fejes elvitt minket céges vacsira, ahol taglalgatták, hogy olyan videókártyát tervez intel, amiben a GPU cserélhető -érts socketben csücsül)
Amúgy anno atom procik mellé csináltak ilyesmit is, talán cristalHD vagy mifene volt a neve, még abban az időkben amikor nVidia is csinált igp-s alaplapi csipkészletet atom mellé...

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#36) SP4C3 válasza GerykO (#35) üzenetére


SP4C3
veterán

Intel megeszi 10-óraira a cuda/opencl-t! [link]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#37) kromatika válasza GerykO (#31) üzenetére


kromatika
veterán

Pontosan,tehát valójában nincs sok értelme a különbségeknek a gyakorlatban.

(#38) GerykO válasza kromatika (#37) üzenetére


GerykO
aktív tag

Igazad van mester, nagyon jók az érveid. Ja hogy nem voltak :C
#36: Egy program egy fájlformátum, de mindegy is. Most telefonról nem linkelek.

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.