Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mghltm


mghltm
addikt

erdekes tema, regota erdekelt van-e ertelme valtanom a jo oreg p8600-rol az ujabb i3/i5/i7 szeriara. ( en szemely szerint meg mindig nem erzem szukseget ;) )

az aida tesztek nagy reszenel latszik a kulonbseg rendesen: ahogy no a feldolgozo szalak szama ( c2d 2, i5 4, i7 8 ), ugy no a teljesitmeny majdnem ketszeresere/negyszeresere.

koszonet az irasert! :R

ui: egy 64gb-os ssd-tol megtaltosodott az e6400-am, szoval marad a c2d :K

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#2) bagyusz


bagyusz
őstag

Jó kis cikk :C

Nekem is Corei5 480m procim van, teszi a dolgát.

Egy apró észrevétel:

"i5 480m (4x2.2GHz, turbo 2 maggal: 2.9GHz)"

A 480m alapórajele nem 2.2GHz, hanem 2,66Ghz.

(#3) Syl


Syl
nagyúr

Pár gyakorlati teszt is elkélt volna. :)
Kérdés:
CPU: i7 2670QM (2x2.2GHz,
Ha jól látom az Intel oldalát, ez egy 4 magos (8 thread) processzor, akkor mi ez a 2x2.2 GHz?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4) rankesz


rankesz
veterán

Érdekelne mondjuk egy régebbi i3, és egy újabb, Sandy-s közötti különbség clock to clock.

(#5) buherton válasza mghltm (#1) üzenetére


buherton
őstag

Nekem is P8400 volt. Anno direkt jó erős procival rendelkező laptopot vettem, és bőven jó mindenre, csak sajna a gép kezdi megadni magát és kifehéredik a kép néha akár másodpercekre is. Most egy i3-2330-ról írok ami szinte alig gyorsabb valamivel. Direkt nem kerestem erősebbet, mert a P8400 is elég volt, és most ez is valamivel erősebb nekem bőven elég mindenre. Viszont SSD erősen ajánlott. Sokáig óckodtam de nagyon megéri. Simán tudok rajta programozni, játszani stb.. Nagyon ritkán akad ki csutkára.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#6) glacious válasza bagyusz (#2) üzenetére


glacious
addikt

Ráadásul "csak" kétmagos.

[ Szerkesztve ]

(#7) V8David


V8David
tag

Durva, hogy a T9300 mennyire elmarad az újabb prociktól, pedig a legerősebb mobil procik egyike volt. Azonban én egyáltalán nem érzem ezt a visszaesést - ugyan ilyet használok, habár elegendő ram és ssd társaságában.
Még egy ideig marad!

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#8) Televan74


Televan74
nagyúr

Core I5 2430M -es Aida64 2.0 -ás eredmények.

Olvasás: 15104 (2800Mhz)
Írás: 15655 (2800Mhz)
Másolás: 13684 (3000Mhz)

Cpu Queen : 19534 (2800Mhz)

Csak viszonyítás miatt írtam le. És érdekes, hogy a tesztek alatt az intel turbón járatja a magokat. 2400Mhz az alapfreki. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) bagyusz válasza glacious (#6) üzenetére


bagyusz
őstag

Hát igen, csak attól függ miként nézzük, fizikailag vagy HT-val együtt.

(#10) aram01


aram01
nagyúr

Jó írás,köszi

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11) Z86


Z86
őstag

Kimondottan érdekes összevetés. :K

(#12) t72killer válasza Syl (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hibák javítva, köszi az észrevételt! természetesen 4magos a 2670QM, illetve 2.66GHz-ről indul a 480m.

Sok gyakorlati tesztre nem volt időm sajnos, a 480m-es notit épp eladtam, hogy megvehessem az újat. A célom a cikkel, hogy nagyjából útbaigazítsa az embert az erőviszonyok terén.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) KillHates válasza Televan74 (#8) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszi az eredményeket! :R Így kerek az egész, mert megmutatja, hogy a SB-es i5 és i7-es között már nincsen olyan nagy szakadék.
Anno én is egy előző generációs i7-ről ( 840QM) váltottam a mostani i5-re ( 2430M) és nem igazán tapasztaltam érezhető lassulást, sőt mintha az egyszerűbb feladatoknál fürgébb is lenne a gép... Azért azt a 2670QM-et én is bevállalnám :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#14) t72killer válasza Televan74 (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi az eredményeket, ha valakinek esetleg van korábbi generációs négymagosa (7-8-940QM), szívesen belevenném a cikkbe egy "olvasóink írták" fejezetbe:)).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) Geller72


Geller72
veterán

Szerintem a CPU AES egy tizedessel elcsúszott. Kizárt, hogy közel 20x-os difi legyen a négymagos és a 480 közt. Vagy inkább egy nyolcassal több van a végén..:D. Inkább 28968, semmint ennek a tízszerese. Meg nem látom, milyen OS alatt készültek a tesztek. W7? A CPU PhotoWorxx-öt is soknak tartom, egy I7-965 HT-val alapon (3.33Ghz) csinál 40 körül. :).

[ Szerkesztve ]

(#16) mghltm válasza Geller72 (#15) üzenetére


mghltm
addikt

az aes helyes: a sandy mar ismeri az utasitaskeszletet, a masik ketto nem. ezen a kepen pld az i5-650 alazza az i7-965-ot, pedig van koztuk erobeli kulonbseg ;]

a photoworxx szinten okes, a ket cpu szinte teljesen megegyezik

i7-965 photoworxx

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#17) Geller72 válasza mghltm (#16) üzenetére


Geller72
veterán

"a photoworxx szinten okes, a ket cpu szinte teljesen megegyezik"

Azért nem egészen:
"Clock Speed 3.2 GHz vs 2.2 GHz, 8MB, vs 6MB cache..látom a 965-öt az én everestemben is, hogy 40 körül van, azért is írtam, de olyat mutass, ahol a noti is 42-t "csinál" alapon.

Tudom, hogy erős ez a notiba való quad, de eleve az architektúra miatt is kételkedem. Kíváncsi lennék, hogy a noti mennyit vesz ki a konnektorból full load. A C2D notim 2.13Ghz-en közel 100W-ot úgy, hogy a proci TDP értéke 31W. Az i7 alapon 200W körül eszik full load procival, 1.0V Vcore-on, idle VGA-val. Konnektorból mérve.

(#18) t72killer válasza Geller72 (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi a hozzászólást, kiegészítettem a cikket az OS-sel (win7 sp1). Az eredményeket közvetlen a report fileból másoltam Ctrl+C Ctrl+V -vel, nem kéne, hogy hiba legyen. De jan 1 után, ahogy szabiról visszaérek még 1x lefuttatom a tesztet. A magas AES pontszám egyértelműen a célzott utasításkészletnek köszönhető, ezen nem kell + lepődni. A photoworkxxx tényleg fura, hiszen több, mint 2x annyi pont, mint a 480M-nél. Lehet, hogy más is belejátszik, pl menória, cache? Szabi után ránézek még1x, újabb everesttel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) t72killer válasza Geller72 (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sajnos fogyasztásmérőm nincsen, annyit tudok mondani a témában, hogy a quad samsung és a core2 HP notiknak 90W-os tápjaik vannak, az i5-ös Packard Bellnek meg 65W-os. De a Packard-ban jóval kevesebbet eszik a videokártya is... A procik fogyasztásában valszleg nincs olyan óriási eltérés. Hopp, tudommi: ahogy visszatérek a noti közelébe, nézek akksiidőt, uis ez a legfontosabb fogyasztási infó :))

Amúgymeg valamennyit csiszoltak a SB architektúrán, lehetséges, h hatékonyabb az eredeti nehalemnél. Megkérhetlek esetleg egy tesztre a legújabb AIDÁ-val? lehet, h a verzió is számít, az asztali 965-nek olyan 20-30%-kkal erősebbnek kéne lennie.

#16: off, de nem állom meg megjegyzés nélkül, hogy nagyon gáz, h a Bulldozer több maggal+magasabb órajelen csúnyán lemarad a 3éves nehalemtől, illetve ezekszt. még egy mobil intel procitól is. Csinálhatnának igazán egy versenyképes cuccot, mert az AMD IGP-i viszont nagyon jók...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) mghltm válasza Geller72 (#17) üzenetére


mghltm
addikt

pedig nagyon hasonlitanak egymasra:

i7-965 4 mag, 8 szal, max 3,46ghz turboval, 8mb cache
i7-2670QM 4 mag, 8 szal, max 3,1ghz turboval, 6mb cache

ne az alapfrekvenciakat nezd, terhelesnel a turbo a lenyeg. a 3460/3100 kb hasonlo arany mint a 46577/42605, a nagyobb cache itt nem okoz elonyt. ;)

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#21) Geller72 válasza mghltm (#20) üzenetére


Geller72
veterán

Értem én, hogy mire gondolsz, de a notebook platformnak eleve lassabbnak kell(ene) lennie, mint egy asztalinak, ez szúrja a szemem. Ha egymás mellé teszel egy Intel T6570-et és egy asztali E6420-at, a te szempontod szerint nagyon hasonlítanak egymásra, mégis a szintetikus tesztek szerint az asztali gép jóval meggyőzőbb eredményeket produkál. Nem azt mondom, hogy számadatokban nem hasonlít a két i7-es proci, hanem azt, hogy a mobil platformnak struktúrájából adódóan gyengébben kellene muzsikálnia. Vagy valami más a bibi. Nem a 965 4x-es eredményét keveslem, hanem a mobil i7-et sokallom..;).
:R

(#22) Geller72


Geller72
veterán

Megvan..:DD. Nos. Az, ami everesttel 37k, az az aidában 47k..:DDD. Teljesen azonos beállításokkal. Bocs az idétlen méretért, de most látom, hogy még mindig nem lehet képeket feltolni.

Íme:

AIDA:

Everest:

[ Szerkesztve ]

(#23) Geller72


Geller72
veterán

Tehát tutira bő egy tizessel főlé számol az adia. Ahogy az a többi procinál is látszik. Így már reális. A mobil i7 valahol 32k körül teljesít, míg egy 965 valahol 42-46k közt. ez már hihetőbb..:).

(#24) t72killer válasza Geller72 (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

szuper, ha saját teszt, leírod a számszerűsített eredményeket? betenném az "olvasóink mérték" rovatba:)

Ezekszt. a mobil i7 adott órajelen kb 10-20%-kal van lemaradva az asztali nehalemtől (négy maggal a 2670qm 2,8GHz-en jár turbósítva, akárcsak a 920-as nehalem) . Azért nem rossz... Főleg annak fényében, hogy kb így teljesítenek az aktuális asztali AMD csúcsprocik.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) Geller72 válasza t72killer (#24) üzenetére


Geller72
veterán

Abszolút "HOT" teszt, az imént készítettem. :) Az aidát már letöröltem, nem akarom, hogy két elvileg azonos progi legyen fent. Azért nem egészen tiszta számomra ez a 10-20%, mert ahogy látod, teljesen más értékek jöttek ki még everesten belül is a 920 vs 965-re is. Kellene egyet mérni mindkét progival is a QM procival ezen az órajelen. (2800Mhz). Mindennemű következtetést csak ezután lehet levonni..;). Eléggé megbízhatatlannak tartom ezeket a progikat. Egyszerűen nem hiszem el, hogy pl egy 990X gyengébb photworxx alatt, mint egy 920.ahogy a fenti képeken is látszik..

[ Szerkesztve ]

(#26) t72killer válasza Geller72 (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az aida az újabb, miért nem az maradt?

Az állításomat pusztán az aidás screenshotodra alapoztam, ezt persze több teszttel meg kéne alapozni, azonos aida-verziók mellett. (mivel az everestet már egy ideje kivezették, új procik tesztelésénél inkább ebben bízom)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) Geller72 válasza t72killer (#26) üzenetére


Geller72
veterán

Az everest nekem fizetősben van még, teljes verziós, az aida meg ugye trial csak, 30 nappal..:).

[ Szerkesztve ]

(#28) Diablo18


Diablo18
senior tag

upp a cikknek

jó procik ezek
attól függ kinek mire kél 1 ilyen

(#29) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Bámulatos, hol tart már a tudomány... :D

Nem minden vándorút céltalan...

(#30) klambi


klambi
addikt

én laptopban i5-ről i7-re váltottam és marhára megérte!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#31) t72killer válasza klambi (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Énis úgy veszem észre, hogy átlagos felhasználásnál is érződik a különbség. Lehet, hogy az igp és a nagyobb cache teszi, de még az aeró is rugalmasabb.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.