Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

jó lenne tényleg, mert rablás ami itt van :((

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) zazahoho


zazahoho
őstag

reméljük így lesz ,és akkor csökkennek az árak,mert itthoni fizetésekhez drágák :(((

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#3) Daczy válasza Mr.Csizmás (#1) üzenetére


Daczy
aktív tag

Főleg a mobilinternet árak. Horror...

(#4) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Pannon Telenor. Praktikum kártyás csomag. 2010. 41 ft.-os perc és SMS díjak. Már nem sokáig...

(#5) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Egyszerű kartell ami itt van a legfelsőbb szintekig beleértve a kormányt is.. Nem kell ezen meglepődni. Ekkora ország még ké mobilszolgáltatót simán elviselne. Ha a plázák arányát nézzük meg pláne.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#7) misx válasza Kalandor (#6) üzenetére


misx
senior tag

Én már vagy 5 éve Domino Nap-ban vagyok, most jelenleg 38 Ft hálózaton belül + a vezetések is, 41 Ft pedig más mobilhálózatba. Nem gyakran telefonálok, de legtöbbször nappal és így jobban megéri.

A mobilinternet meg egy vicc. Mind árban, mind sebességben. És a legszemetebb dolog az, hogy munkatársamnak is eladta a szemét Pannon, és kiderült, hogy ahol lakik, nem is lehet használni (rendesen). A T-Mobile legalább megmondta kerek perec, hogy ne vegyen, mert úgysem működik az adott településen. :)

(#8) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

A negyedik szolgáltató nem a Postafon? :DDD

(#9) sanci777 válasza misx (#7) üzenetére


sanci777
tag

ha a pannonnak megéri a vezetékest 5Ft/perc tarifával hívatni, akkor látható, hogy milyen mértékü extraprofittal dolgozik ez az üzletág.
Mobilnetben még mindig a legjobb a voda, bár őket sem nagyon komálom, sunyi egy banda.
Nem beszélve a trémobilos mobilnet modemekről, ami úgy ahogy van ipari hulladék, de az előfizetőre rásózni bőven jó, hadd cumizzon vele a proletár, nehogy túl jól érezzé már magát.

(#10) Gál István


Gál István
senior tag

Tényleg beteg árak vannak ebben az országben. A cégesen viszont hálózaton belül 7, kívül 10Ft/perc + flottán belül ingyenes. Így is 30-40.000 símán összejön, egyszer volt 15.000 körül, akkor nagyon megdícsértek.

De a legnagyobb vicc az hogy a több éves aranykártyás dominós számomra 1 forint kedvezményt nem kaptam 6 év alatt (mondjuk új készülék vásárlásánál). VICC!

[ Szerkesztve ]

(#11) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Nekem cégen belüli a magán telefonom is , mivel 200 előfizetés van a csomafban.Ez szerintem nem egy nagy csomag ,de nem is ez a lényeg.2100 a havi előfizetés , 40db sms ingyen és a pecdíj bárhova , bármikor 17Ft.Ja az előfizetés 80%-a lebeszélhető.Ebből látszik csak ,hogy az egyéni +kártyás dolgoknál mekkora a lehúzás.

Hasonló a szitu pl a nagy üdítős cégnél , de ott a nagy létszám miatt pl 9Ft egy perc az előbb említett feltételekkel.

Nagyon is elkel a 4. sőt 5. szolgáltató.A kartelezés pedig nyílt titok.

Gál István .:

Megvan még az 1997-ben vásárolt Praktikumos karim ,tehát aktív , mert anyum használja néha.Venni akart egy új készüléket és 500 Ft kedvezményt akartak adni a nagy hűségünkért cserébe. VICC

[ Szerkesztve ]

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#12) vwpolopg válasza Kalandor (#6) üzenetére


vwpolopg
őstag

ez még durvább... undorító ami itt folyik...

(#13) AzUs


AzUs
csendes tag

Nem is tudtam, hogy ilyen borzalmas a 3G lefedettség :Y Ez elég kiábrándító..

(#14) Lars válasza AzUs (#13) üzenetére


Lars
őstag

A vodafone lefedettsége ilyen, a többinek azért jobb.
Legalábbis ahogy én tapasztalom, elég sok helyen van 3G a Telenornál.
Midezektől függetlenül a céges flottában lévő előfizetésem árait már nagyjából reálisnak tartom, de amit egy feltöltős, vagy sima mezei előfizetésnél elkérnek a beszélgetési díjakért, az nevetséges. Mobil internetnek meg még fejlődnie kell, a szolgáltatók ismét a semmire kezdték el nyomni a reklámokat, aztán amikor az emberek benyalták a dolgot, gyorsan ki kellett találni valamit, hogy fenntartható maradjon a hálózat ....
Kapkodós gyorsan pénzt keresős buli volt ez is, mint álltalában minden. :(

(#15) Mr.Csizmás válasza Kalandor (#6) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez gyakorlatilag szabadrablás.... :((

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16) Syl


Syl
nagyúr

Nem lesz. A három jelenlegi szolgáltató kartellbe tömörül és lefizeti a mindenkori politikát.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17) Gál István válasza jozefgucci1 (#11) üzenetére


Gál István
senior tag

13 év alatt 500 forint kedvezményre ott előttük kettétörtem volna a simkártyát. :(((

[ Szerkesztve ]

(#18) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Orange-nek kifejezetten örülnék, külföldi rokonaim dicsérik nagyon. Pl délután 2-től 4ig ingyen küldhetsz sms-t bárhova, meg ilyenek...

(#19) Levin01


Levin01
őstag

A meglévő három szolgáltató úgy sem engedne be negyediket. Megfelelő helyre a megfelelő vastagságú borítékot odacsúsztatnák és kész. Máris nem lesz győztes pályázó :K

(#20) Lars válasza BloodyEddie (#18) üzenetére


Lars
őstag

Szerintem ezek az apróságok, hogy délután 2-től 4-ig ingyen küldhetek sms-t, ez pont nem érdekes. Pont az a bajom a mostani szolgáltatókkal is, hogy vannak ilyen kedvezmények, hogy ha éppen páratlan nap van, és a bolygók együttállása is kedvez, ja és nem esett az elmúlt 3 napban eső, és a légnyomás is megfelelő, akkor lehet küldeni a saját hálózaton belül ingyen sms-t. Ha kell a telefon, akkor nem szeretném nézni hogy mennyi az idő, meg mennyire süt a nap. Mindig normális áron szolgáltasson.

(#21) Sztbeni válasza Levin01 (#19) üzenetére


Sztbeni
őstag

Szerintem ez volt tavaly is.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#22) Gonosz15 válasza Levin01 (#19) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

Ez egy nagyon undorító dolog.. :(((

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#23) Sztbeni válasza Lars (#14) üzenetére


Sztbeni
őstag

Én nem mondanám. A Telenor-é még kiábrándítóbb.
Itt van:

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#24) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Na, most fejelem le a falat. Ezt még én sem tudtam. T-Mobile Domino7 csúcsidőben hálózaton belül 80 (!!!!!!!!) Ft/perc! Romániában pár eurót fizetsz, aztán több ezer hálózaton belüli percet kapsz! Ezt tényleg büntetni kellene!

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#25) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Horror ez tényleg. A román Vodánál 8GB 17 euró és a 16GB-os 27. Mindkettő 21,6 MB/S-el megy. Hihetetlen.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#26) Sztbeni válasza BloodyEddie (#18) üzenetére


Sztbeni
őstag

Melyik országban?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#27) .bableWes


.bableWes
őstag

szép összefoglalo!

Szerintem negyedik szolgáltatonak az orange jo lenne...

én a vodkánál vagyok már lassan 6dik éve és most ilyen családi csomagunk van. 3000ft az elöfizu de azt le is beszélheted/smsezheted. vodások között 1000sms ingyen van.
1perc 31ft 1sms 31ft. én 3000ft-n belül tudom tartani a telefont, néha egy-két száz ft-vel tullépem...
a család ~18e teloszámlája lecsökkent ~9e re

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#28) Syl


Syl
nagyúr

Aki a jelenlegi hívások ára végett sír, az tekintsen vissza a múltba. Amikor én kezdtem mobilozni (14 éve) akkor teljesen természetes volt a 100-120 forintos percdíj!!! És az előfizetés nem volt lebeszélhető!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29) Sztbeni válasza Syl (#28) üzenetére


Sztbeni
őstag

És mi miatt csökkent le? A harmadik szolgáltató miatt!

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#30) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Nem is lenne rossz ha lenne 4. szolgáltató.

(#31) Lars válasza Sztbeni (#23) üzenetére


Lars
őstag

Akkor biztos frekventált helyeken járok, nekem mindig ott a ksi 3G szimbólum a kijelzőn.
Persze nem akarom védeni a telenort, nem ártana ha fejlesztenének, vagy esetleg tényleg egy 4. szolgáltató csak 3g-vel fel tudná pörgetni a dolgokat. Én a nyilt verseny híve vagyok, nekem csak jobb lehet. Most is csak azért telefonálok olcsón, mert egy igen nagy flotta tagja vagyok a családdal együtt.

(#32) Killing


Killing
addikt

Borzalom ami itt van. Vodánál ha nincs 3G, akkor szopsz a GPRS-el...
Telenornak meg köze sincs a 3G-hez. Szegeden kirakom az ablakba a modemet de még van mikor így se leli a 3G-t. :U

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#33) Sztbeni válasza Lars (#31) üzenetére


Sztbeni
őstag

Van olyan, hogy egy bizonyos helyen valamelyiknek feltűnően jó.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#34) Sztbeni válasza Killing (#32) üzenetére


Sztbeni
őstag

Szegeden nincs 3G? Nevetséges! Erdélyben ismerős vett helyi SIM-et és a hegyen ment neki a 3G!

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#35) jozefgucci1 válasza Syl (#28) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Hát igen igazad van , de akkor kezdett mindenki számára elérhetővé válni a mobil.Emlékeim szerint praktikum karival 98-ban 160Ft volt egy perc .
Emlékeztek rá hogy a dominósoknál volt ,hogy az első 3 másodperc ingyenes utána a megkezdett 4. másodperc már egy percnek számlázta.Azzal szórakoztunk a suliban ,hogy ki tud többet darálni 3ms alatt. :DDD

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#36) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Lakossági csomagok tényleg borzalmasak, de a flottásak már egész pofásak.
Nekem kb minden ismerősöm vmi flottában van, mert ezeket az árakat nem lehet kibírni.

Viszont amit sokan nem vesznek figyelembe, azok a végződtetési díjak, amiket a szolgáltatóknak egymásnak kell fizetniük, ha hívást kezdeményeznek egy másik hálózatba.
Azt hiszem ez 20ft körül van jelenleg.
Tehát az olyan percdíj, ami 22-24ft körül van más hálózatba, az reális.
Itt jönne az, hogy viszont hálózaton belül nincs ilyen költsége a szolgáltatónak, az majdhogynem ingyenes, tehát arra is olyan árakat rakni, mint a hálón kívülire, nagyon durva profitot termel nekik és szemétség!

Másik dolog, hogy az sms szintén alig kerül vmibe a szolgáltatónak (nem tudom, hogy annál vannak-e végződtetési díjak), mégis majdnem annyiba kerül, mint egy perc telefonálás.
Hálón belül szintén ingyen lenne ugyebár.

A legmocsokabb dolog pedig a 30 és 60mp-s egységek!

Nem hiszem el, hogy ma Magyarországon csak flottás csomagban van másodperc alapú számlázás!

Nekem jelenleg 2200ft a havidíjam,1750 lebeszélhető, 14ft mindenhova bmikor másodperc alapon, havi 60sms ingyen bárhova és flottán belül ingyen hívás.

Ez egy normális csomag!
(mondjuk azt nem értem, hogy flottás csomagok esetében hogyan tud a szolgáltató a végződtetési díj alá menni árban..)

Előtte voda 3000 fix csomagjába voltam, és kb nekem fájt, hogy egy 5mp-s beszélgetés vagy egy sms 32ft körül volt!

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#37) Syl válasza Sztbeni (#29) üzenetére


Syl
nagyúr

Pontosan. Éppen ezért mondom, hogy nem lesz negyedik szolgáltató. A jelenlegi három nem fogja engedni, hisz akkor újabb, drasztikus engedményeket kell hogy tegyenek.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#38) BloodyEddie válasza Lars (#20) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Ezt értsd szó szerint: adott órában ingyen sms, további feltételek nélkül. A magyar kedvezményekre vonatkozik az, amit te leírtál. Egyébként ez csak példa volt, hogy érzékeltessem a külföldi árviszonyokat, nem ezen kell lovagolni. Úgy tudom a percdíjak is olcsóbbak ott, de nem tudom mennyivel, azért nem arról írtam.

(#26) Sztbeni: Szlovákia, talán 2 évvel ezelőtt :)

(#39) Syl válasza Zirowe (#36) üzenetére


Syl
nagyúr

(mondjuk azt nem értem, hogy flottás csomagok esetében hogyan tud a szolgáltató a végződtetési díj alá menni árban..)

Úgy hogy ez a végződtetési díj csak süket duma.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#40) Zirowe válasza Zirowe (#36) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Kimaradt még, hogy a mobilnet meg a legszánalmasabb az egészbe!

Telenornál a publikus csomag előfizetés mellé havi 20mmega 500ft?
100mega 1000ft?
Hol élünk??!!

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#41) total90


total90
veterán

Mivel Szerbiában élek elmondhatom, hogy itt sem nagyon jó a helyzet. Mobilnet rohadtul drága és a telefonálás hálózaton belül még OK, de ha már másik szolgáltatót hívsz, akkor az is drága. Az SMS az ami igazán olcsó... viszont mostanság sok akció van telefonálásra is és így némileg elviselhető a dolog. A szerbiai VIP gáz hálózatilag és sokan buknak bele a vásárlásba, mert olcsó... Olcsó húsnak híg a leve :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#42) sanci777 válasza Sztbeni (#29) üzenetére


sanci777
tag

Annyira nem csökkent le mint elvárható lett volna, és azért nem ilyen eccerü a képlet.
Sajnos azóta (14 éve), rengeteget vissza hozott nekik a beruházásaikból, megkockáztatom, hogy már mindenestül megtérült és megsoxorozódott az előfizetőik száma, tehát bőven megérné nekik töredékáron is szolgáltatni.
Igen ám, de hülyék volnának olcsóbbá tenni, ha el lehet valamit többért is adni.
Okos gazdasági szakértőik kiszámolták nekik, hogy lehet a legtöbbet kiszedni a buliból.

(#43) Sztbeni válasza total90 (#41) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ok, de még mindig jobb, mint a tré 90 FT-ja. Amúgy vip-es térkép van? Mert nem találtam. A többinek jó a hálózata, nem?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#44) Sztbeni válasza total90 (#41) üzenetére


Sztbeni
őstag

Amúgy VIP-nél papíron 5 RSD egy perc bárhova.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#45) Lars válasza BloodyEddie (#38) üzenetére


Lars
őstag

Oké, nem kötekedni akartam, nem ismerem a külhoni viszonyokat annyira.
Csak mivel helyi szolgáltatókon nevelkedtem, ezért azokból indulok ki.
Ha jó percdíja van, és normális keretek között elérhetőek a kedvezmények, akkor az jó.
Csak ugye mi kis hazánkban álltalában tényleg idióta módon oldották meg az állítólagos kedvezményeket.

(#46) Syl válasza Sztbeni (#44) üzenetére


Syl
nagyúr

Ami ugye 15 Ft.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#47) Alexios válasza Sztbeni (#23) üzenetére


Alexios
veterán

de telenornál legalább edge van, vodánál még az sincs

(#48) Daczy


Daczy
aktív tag

Ráadásul azon kívül, hogy iszonyúan nem éri meg a mobilinternet egyik szolgágtónál se, még a lefedetség is siralmas. Felszállok a vontra Szombathelyen, és nem tudomn végignetezni az időt Pestig, mert hol van 3G hol nincs :((( Undorító...

(#49) Kickass


Kickass
őstag

vodas vagyok flottas csomagban hala faternek, de elotte 7-8 evet tengodtem a feltoltokartyas szabadrablo piacon mint ugyfel, termeszetesen az ilyenek le vannak szarva, de magan elofizus se szivesen lennek ahogy nezem azokra is tesznek magasrol

egy O2-t vagy Orange-t szivesen latnek a piacon, mas orszagokban igencsak ugyfel barat hozzaallasuk van a dolgokhoz legfokepp arak tekinteteben

(#50) localhost válasza Daczy (#48) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Undorító...???
Légyszíves mondd, hogy melyik szolgáltató az, aki ilyen lefedettséget ígért neked ?

Syl :"Pontosan. Éppen ezért mondom, hogy nem lesz negyedik szolgáltató. A jelenlegi három nem fogja engedni, hisz akkor újabb, drasztikus engedményeket kell hogy tegyenek."
A jelenlegi szabályozás mellett a meglevő szolgáltatóknak nincs beleszólási- sőt véleményezési joguk sincs. Tehát a "nem engedni" - helytelen.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.