Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Ennnyi memoria kell egyaltalan??Mos gondolkodom a valtason,de 16GB az nem eleg??

(#2) Roxbury


Roxbury
őstag

Minek ennyi memória? Vagy ez a szandi-E ez nem otthoni felhasználásra van?

Bár gondolom nem, mert oda az Ivy jön.

Mindenesetre nekem a jelenlegi 8GB is kihasználatlan lesz nagyon sok ideig, játékok terén is.

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#3) Balinov


Balinov
félisten

Kicsit emlekeztet az evekkel ezelotti A-DATA Vitesta DDR500-as ramjaimra

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4) gyiku válasza Balinov (#3) üzenetére


gyiku
nagyúr

csak mert piros az is? :F

hüllő

(#5) #16939776 válasza MegalodonS (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Win7 8Gb-vel nagyon kényelmesen használható, 16-al semmilyen érezhető gyorsulást nem vettem észre, ki is vettem a fölösleget :)

Persze van hogy a 128Gb mem. és a 16 mag is kevés ;]

[ Szerkesztve ]

(#6) LGLuke válasza #16939776 (#5) üzenetére


LGLuke
őstag

Örök igazság, hogy a több memóriától nem gyorsul a gép, csak lassul, ha a mennyisége nem elegendő! :U
Egyébként pedig üzleti környezetbe jól jöhet.
Nem is értem, hogy mi értelme beirkálni egy fórumba, csak azért mert egyeseknek nincs rá szükségük.
Csak azért mert nem vagy nő és nem veszel körömlakklemosót és hajgumit, még nem kell érveket keresni, hogy mi értelme van.

[ Szerkesztve ]

(#7) N€T0X|N válasza MegalodonS (#1) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Próbáljunk már meg továbblépni az otthoni játékgépen... hihetetlen, hogy minden memóriahírnél előjön valaki a "minek ennyi" szöveggel.

Sent from my keyBoard

(#8) inaxis


inaxis
csendes tag

3D grafikusként ölni tudnék egy ilyen kittért mert a 16GB sok esetben kevés. Ez a szett szerintem simán van egy 100k...

[ Szerkesztve ]

(#9) #16939776 válasza LGLuke (#6) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem vagyok benne 100% ig biztos hogy nekem akartad írni mert körömlakklemosót, sőt körömlakkot is használok, persze nem rendeltetés szerűen. ;]

Az Örök igásság alapján nekem nincs szükségem többre, nem írtam olyat hogy másnak sem lehet...

Valószínű hogy félreérthetően fogalmaztam :F

(#10) LGLuke válasza #16939776 (#9) üzenetére


LGLuke
őstag

Nem is csak Neked szólt, hanem a többi memória mennyiségét sokallónak.
Átlagos felhasználásra 2GB is elég, játékhoz elkél a 4GB.
De pl. most nagyon alacsonyak a memória árak, így aki hosszútávra tervez előbb-utóbb be kell, hogy vásároljon. És érdemes akkor, mikor padlón vannak az árak a túltermelés következtében.

Eleve a hírben szereplő CPU családot sem az átlagos felhasználásra tervezték.
Nem is érné meg átlagembereknek beruházni egy 100k+ -os CPU-ra, mikor a 2500K is túlzás a hétköznapokban.

Szóval egy munkára szánt CPU-hoz készült memória csomag esetében nem kell a továbbiakban szörnyülködni a csomag kapacitásán.

Kinek nem inge, ne vegye magára. :)

(#11) vanye válasza gyiku (#4) üzenetére


vanye
senior tag

Igazságtalan vagy... A szintén zöld színű PCB neked smafu? :DDD

Stern des Südens!

(#12) wraith29A


wraith29A
csendes tag

A látszólag fölösleges memóra meg jól jöhet RAMdisk-nek. Átirányítani oda temporary fájlokat -- a programok nagy része mindig generál ilyesmit --, és mint az álom, olyan gyors lesz a gép.

(#13) KevinMulder válasza wraith29A (#12) üzenetére


KevinMulder
tag

Nem igazán hoz nagy gyorsulást a RAM diszk, mivel a legtöbb oprendszer alapból cache-eli a fájlokat a szabad területen.

(#14) shteer válasza vanye (#11) üzenetére


shteer
titán

és a fehér márkajelzés!!!! :))

..szerintem jónak tűnik

(#15) 04ahgy válasza inaxis (#8) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Van az 200k is. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16) gyiku válasza vanye (#11) üzenetére


gyiku
nagyúr

jogos, en kerek elnezest. :R

hüllő

(#17) Los Angeles


Los Angeles
csendes tag

Na, ha ebből veszek 2-t, akkor talán ki tudok majd renderelni korábbi szekvenciákat egyben is, amiket nem sikerült 24 GB RAM-mal... :)

(#18) MegalodonS


MegalodonS
őstag

(#5) Duracellm...

Akkor nem kell meg 8 sem???

(#7) N€T0X|N:

En nem azert irtam,amiert te gondolod.Pont most szeretnek majd uj rendszert es en mar 16GB memoriat akarok venni,de 32GB azert mar nem tul sok? plane otthonra :)

(#19) N€T0X|N válasza MegalodonS (#18) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Mihez képest? Nekem itthon még a 4 is elég. De nem csak "itthon" létezik, szóval van ennek létjogosultsága, pláne ha valaki otthon (is) dolgozik + lásd fentebbi példákat, hogy mihez jön jól.
Melóhelyen nekünk is van egy gépünk, amin 4-5-en dolgozunk és esszük a ramot két pofára. Nem egy szervergép, szóval mezei Core i7 van benne, sima DDR3 rammal. Na a lényeg, ebbe is jól jön rahedli memória.
Amúgy meg alapvetően nincs olyan, hogy "túl sok". Csak olyan van, hogy nem tudod jól felhasználni. :D

Sent from my keyBoard

(#20) banhammer válasza MegalodonS (#18) üzenetére


banhammer
veterán

Én is nagyon gondolkozok azon, hogy mi lenne ha 8 gb lenne a gépemben, de egyszerűen még nem tudtam magam meggyőzni arról, hogy mi értelme lenne.

Netezésre, zene hallgatásra, film nézésre, koca játékra elég.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#21) vanye válasza banhammer (#20) üzenetére


vanye
senior tag

"Az a becsvágy, ami buzerál. Basszál a becsvágyra! Csak fájdalmat okoz." :DDD

Stern des Südens!

(#22) banhammer válasza vanye (#21) üzenetére


banhammer
veterán

Pont ez az, hogy nem fog jobban állni az e-péniszem ha 8 giga lesz a gépemben.

BTW

Szerintem aki gyorsítani akarja a rendszer működését az jobban jár ha beruház egy SSD meghajtóba.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#23) #16939776 válasza MegalodonS (#18) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nekem SSD mellet is gyorsult a rendszer 4->8-ra váltva, 8->16-nál nem vettem észre semmi változást sem.

Olyat nem írok hogy nem kell 8 sem, csak annyit hogy ennél többet nem érdemes "átlagfelhasználás" estén installálni.

(#24) godside


godside
tag

ma tapasztaltam meg hogy a 4gb mar nem eleg jatekhoz cod mw3 kifagyott memoriahiany miatt... :D az 5. palyan... visszabb vettem a reszleteket es minden jo lett... 11. palya van folyamatban...

[ Szerkesztve ]

nagymama az unokajanak: - mindig jo gyerek voltal, ezert rad hagyom a farmot,a nagy hazakkal, az istallot, a munkagepeket és 22 millio dollart -nem is tudtam hogy ilyen gazdag vagy. es hol ez a farm? -a facebookon

(#25) Prof


Prof
addikt

4 GB-ot meghagysz a rendszernek 28 GB mehet ramdrivenak :))
Lealázza az SSD-t.

(#26) Prof válasza godside (#24) üzenetére


Prof
addikt

szarul megírt pimfli program is elfogyaszt bármekkora memóriát

Van Cod3-ból 64 bites exe?

(#27) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Nekem BF3 ban fagyott le a játék 4g rammal. Ultra high on volt minden, Aztán visszavettem a beállításokat high ra és jó lett.

(#28) föccer


föccer
nagyúr

Lecsippenteni belőle egy 24 GB-ot ramdrive-nak, amire betolni a teljes win-t, egy ssd-ről, és indulhat a móka és kacagás :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#29) 3d


3d
tag

Ha valaki már próbálkozott szimfónikus zene létrehozásával egy számítógépen az igen hamar rájön hogy 8 GB kevés.

(#30) vanye válasza 3d (#29) üzenetére


vanye
senior tag

Amikor sokkal többen olvasnak, mint amennyien írnak cikkeket/novellákat/regényeket, akkor képzelheted, hogy az általad említett problematikába hányan futhattak itt eddig bele. ;]

Stern des Südens!

(#31) 04ahgy válasza 3d (#29) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hehe, ott a pont. Én már próbálkoztam, nem sok sikerrel. Habár nem hardver korlátba futottam bele.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#32) godside


godside
tag

ja egyebkent jomultkor fotosoppoltam egy jopar reteges cuccot... oda is keves volt mar a 4GB :(

nagymama az unokajanak: - mindig jo gyerek voltal, ezert rad hagyom a farmot,a nagy hazakkal, az istallot, a munkagepeket és 22 millio dollart -nem is tudtam hogy ilyen gazdag vagy. es hol ez a farm? -a facebookon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.