Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) freeapro


freeapro
senior tag

A 400-asok nem quadok?

(#2) zzola válasza freeapro (#1) üzenetére


zzola
félisten

Szerintem igen...

(#3) rodrigez


rodrigez
senior tag

Bocsi Abu, de a qualcomm oldalán a 618-as esetében 2db A72-es magról írnak, nem 4-ről.

(#4) Abu85 válasza rodrigez (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Javítva köszi. :R

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) h-yle válasza zzola (#2) üzenetére


h-yle
addikt

Szerintem esélyes a 8, ugy direkt MTK6752 ellenfél lehetne.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#6) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Komolyan van értelme az s400asoknál a +4 gyenge magnak, nem lehet leszabályozni ha nincs cpu terhelés? Valahogy nem tűnik ésszerűnek a +4 ugyanolyan mag pár száz Mhzvel kevesebbel.

Ja és igen, nekem a szagértők azt jósolták, hogy ne is álmodjak a72ről s6xx témában, mert az középkategória ;]

http://prohardver.hu/tema/re_utos_processzormaggal_es_igp-vel_tor_csucsra_a/hsz_1-100.html

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#7) devast válasza GeryFlash (#6) üzenetére


devast
addikt

Eléggé bekeményített a qualcomm... tényleg nincs szükség 8 magra, de ha a konkurenciának van... akkor menni kell előre. Másrészt a nagyobb dobás ott az én szememben az adreno 405.
Másrészt a 600-as széria brutálisra sikerült... Akkor mi lesz a 800-asban ?

(#8) PetX


PetX
aktív tag

DE most a 400-asoknál hol a big.LITTLE amikor a magok egységesen A53-asok?

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#9) tjb007 válasza freeapro (#1) üzenetére


tjb007
nagyúr

Eddig sem csak azok voltak.

(#6) GeryFlash

Szándékos megtévesztés áldozata lettél. ;] :P
Az a leszabályozást hogyan/mire kell érteni ?

[ Szerkesztve ]

(#10) Cooley18 válasza devast (#7) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Nyilván ugyan az, mint a 620, csak nagyobb órajelen, erősebb GPU-val. Legalábbis számomra ez tűnik nyilvánvalónak. Érdekes lesz, ha egy középkategóriás rendszerchip erősebb lesz, mint a mostani csúcs, pláne, hogy a mostani is csak alig jelent meg.

(#11) DemonDani válasza tjb007 (#9) üzenetére


DemonDani
addikt

Szándékos mi ;]

Egyébként nem teljesen értem, hogy mire készül most a Qualcomm. A színfalak mögött végre összeütöttek volna valamilyen saját dizájnt, ami überelni fogja az A72-t, vagy simán csak az IGP lesz jobb a csúcson, meg némi órajel?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#12) LordX válasza PetX (#8) üzenetére


LordX
veterán

Valószínűleg layout-tervezésbeli különbség lesz a kettő között. A magok felét alacsony órajelre/feszültségre tervezik, a másik felét meg magasra (kb. a tranzisztor méretekkel lehet variálni)

(#13) big-J válasza Cooley18 (#10) üzenetére


big-J
őstag

Elvileg 820-ba ismét qcomm mag lesz, és eléggé bíznak benne hogy erősebb még a 72-nél is.

(#14) Cooley18 válasza big-J (#13) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Na, az még jobb lenne! :) Jöhet is majd vele az új csúcs vindóz teló Win10-zel! :)) Aztán ha még USB 3.1-es csatit is kap, megvan a 1520-am utódja. :C

[ Szerkesztve ]

(#15) DemonDani


DemonDani
addikt

Most látom ezt: ISP 2 x 21 megapixel
Az az X inkább "," lenne.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#16) GeryFlash válasza tjb007 (#9) üzenetére


GeryFlash
veterán

Hülyén fogalmaztam, úgy értem hogy ha nincs terhelés akkor vegye le az órajelet a proci, nem kell ehhez még +4 ugyanolyan mag.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#17) TeeJay válasza GeryFlash (#16) üzenetére


TeeJay
félisten

mi bajod vele?
üresjáratban simán elmegy a telefon 4darab 1GHz-es maggal amit vélhetően full energiahatékonyságra terveznek, amikor meg kell a kraft mert néha néha játszik az ember akkor meg beröffen 4 ugyanolyan mag de 1,7GHz-en amit meg full teljesítményre állítanak be. teljesen jó lesz ez így :R
én telómban snapdragon 400 van (MSM8930) 2xkrait maggal 1,2GHz-en és bizony ha ez az új SOC lenne benne jobban járnék :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18) no more


no more
addikt

Lol, 1800-as RAM-ok... Még a PC-mben is csak 1300-asok vannak. :DDD :(

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#19) Lala77 válasza no more (#18) üzenetére


Lala77
tag

Az csak effektív sebesség, nem a tényleges órajel ha jól értem.

[ Szerkesztve ]

ingyombingyom

(#20) PetX válasza LordX (#12) üzenetére


PetX
aktív tag

Erre gondoltam én is, csak akkor sem értem, miért azonos a név mikor teljesen más magok lesznek.

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#21) LordX válasza PetX (#20) üzenetére


LordX
veterán

Nem teljesen más mag, mindkettő A53. Haswell a Haswell-ULX és a Haswell-EP is, és nagyon nem ugyanarra a teljesítménykeretre vannak optimalizálva.

(#22) tjb007 válasza DemonDani (#11) üzenetére


tjb007
nagyúr

Majd az év vége felé kiderül. Kivételesen most én sem tudok többet, egy ideje büntiben vagyok.

(#16) GeryFlash

Valóban nem kell, de akkor a kutyát sem érdekelné. Verseny van.

(#20) PetX

Azért, mert a sajtó ráaggatta. Az eredeti koncepcióhoz ugyan semmi köze, tehát a szó szoros értelmében véve nem big.LITTLE, viszont az elv hasonló.

(#23) Matada2.3 válasza tjb007 (#22) üzenetére


Matada2.3
veterán

Ez a biglittle már nem egyszer tévesztett meg..

Finn the human

(#24) Mr.Silkó válasza TeeJay (#17) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

+1

(#25) FragMaster válasza no more (#18) üzenetére


FragMaster
addikt

Azért az adatbusz amin kommunikál a géped pöppet nagyobb :D

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#26) geryboro


geryboro
senior tag

snapi 800 tulaj vagyok.

szerintem sem tartunk még azon a szinten hogy 8 mag szügséges lenne akármihez.

xe tényleg, underclock-volting-al biztos job kiviteletés lenne mondjuk 4 mag, több gyorsítótár valamint nagyobb csikszélességen.
hiába a 4 energiatakarékos mag ha magas teljesítményen az izmosabbak dolgoznak. elég lenne 2 is, vagy esetleg 1. :)

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#27) gusthy válasza geryboro (#26) üzenetére


gusthy
veterán

Ezt azért magja válogatja. A kínaiak azt csinálják, hogy telerakják mondjuk 8 darav A7-es maggal, ami közel azt a teljesítményt hozza, mint egy S800, iszonyat alacsony fogyasztás mellett, nagyon olcsón. Viszont egy A7 és egy Krait 400 mag nagyon nem ugyanaz a kategória. Előbbiből simán elkél a nyolc darab.

(#28) rhen


rhen
senior tag

Eléggé sűrű lett a Qualcomm ARMv8-as sorozata.
A Snapdragon 425 és 615 között pl kb semmi érdemi különbséget nem látok.
Melyik az "erősebb" SoC ezek közül?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.