Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Robert07


Robert07
aktív tag

Most, 2017-ben van ennek egyaltalan barmi elonye egy modern Xeonnal szemben? :U

Vagy csak a kompatibilitas miatt adtak ki?

[ Szerkesztve ]

(#2) arn


arn
félisten

Pedig az intel sem ussza meg, hogy vmi radikalisan ujat tegyen le megint az asztalra. A mostani procikat skalazzak x magig, aztan over, nem fog tul sokat gyorsulni, es egyre rosszabbul fog skalazodni, mikozben a fogyasztas es a gyartasi koltsegek elszabadulnak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3) bteebi


bteebi
veterán

170 W TDP? Kemény. Meg az is érdekes, hogy 4 mag 2,53 GHz-en ugyanúgy 170 W TDP, mint duplaannyi mag nagyobb órajelen...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#4) #06658560 válasza Robert07 (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

IA64.

(#5) tibaimp válasza #06658560 (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Bocsi a tudatlanságom, de mi az a IA64?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6) rodrigez válasza tibaimp (#5) üzenetére


rodrigez
senior tag

Az Itanium saját 64 bites utasításkészlete. Az Itanium nem kompatibilus az x86-os processzorokkal, vagyis az AMD féle 64 bites kiterjesztéssel ellentétben nem futtat 32bites kódot. Ez egy vegytiszta 64 bites projektnek indult, és gyakorlatilag az tett be neki, hogy, az Intel saját maga állított konkurenciát neki a 32/64 bitet is támogató Xeonokkal. Vagyis az AMD utasításkészlete győzött.

[ Szerkesztve ]

(#7) Cythyel válasza rodrigez (#6) üzenetére


Cythyel
senior tag

amit aztán nem sikerült inteléknek átültetni asztali pc-kbe és átvették az amd64-et

(#8) rodrigez válasza Cythyel (#7) üzenetére


rodrigez
senior tag

Így van.

(#9) actival63


actival63
aktív tag

Ez egy nagyon fontos esemény volt az AMD életében.

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#10) arn válasza bteebi (#3) üzenetére


arn
félisten

Mivel ezek tdposztalyok, epp ahogy a tobbi processzornal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11) vhw


vhw
addikt

Ph játék teszt lesz? ;]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#12) tibaimp válasza rodrigez (#6) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi az infót!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) laci1128 válasza rodrigez (#6) üzenetére


laci1128
tag

Elore is elnezest a jo hosszu okoskodasert. :B - Raadasul biztos vagyok benne, hogy vannak a kornyeken akik nalam jobban ismerik az Itaniumot, remelem ok kijavitanak, amennyiben valahol pontatlan volnek.

Sajnos nem ennyire egyszeru a helyzet, hogy csupan "hany bites" egy processzor utasitaskeszlet szohossza.
Az IA64 teljesen eltero stilusu architektura a "hagyomanyos" PC-s CISC x86/-64-tol, es ez meg csak nem is a szohosszban ("bitek szama") nyilvanul meg elsosorban. Az IA64 egy un. VLIW utasitaskeszlet, amelynek sajatossaga diohejban hogy az "ateresztokepessegre"[2] probal fokuszalni, de ugy, hogy hardveres megoldasok (csovezetek es tarsai a hagyomanyos CISC es RISC prociknal[3]) helyett a parhuzamositas kezeleset rabizza a forditora es a szoftverre. Emiatt a szoftverfejlesztoknek lenyegesen jobban meg kell eroltetniuk magukat a processzor szamara megfelelo kod elkeszitesehez (cserebe jol parhuzamosithato feladatoknal jol is kellene muzsikalnia a hardvernek), mivel a "hagyomanyos" felepitesu alkalmazasok helyett teljesen mas felepitesu programokat igenyel.
Valoszinuleg inkabb ez, ill. a nem tul izmos teljesitmeny lehetett a jelentosebb oka a nepszerutlensegenek (=csak nagyon dragan lehet ra megfelelo szoftvert kesziteni), semmint a megjeleneskori (2001) hazon beluli x86 konkurencia. Az AMD64 csupan nehany evvel kesobb (2003) erkezett, az Intel sajat (raadasul a hirhedten nem is tul harapos/hatekony NetBurst) Xeonjai pedig az AMD64-hez kepest meg nehany honap kesessel (2004) kaptak meg az EM64T-t (= az AMD64 Inteles implementaciojanak a korabeli elnevezese).
Az utasitaskeszlet sajatossagai (parhuzamositas szuksegessege, valamint a meglevo szoftverek nehezkes futtatasa) miatt szerintem sohasem szantak a fogyasztoi, annal inkabb viszont a HPC es szerver szegmensbe.

Erdekessegkeppen az AMD TeraScale architektura (vagy mas neven VLIW5 es VLIW4 a Radeon HD 2000-6000 kartyakon) jobban hasonlit az IA64-hez (pedig a TeraScale eseten 32 bit a szohossz), mint az Intel x86.

Egyebkent ugy tunik futtat hagyomanyos x86-os kodot is[4], csak nyilvan nem tul jo sebesseggel az optimalizacio hianya es az emulalas miatt.

Remelem azert sikerult nehany miszteriumot eloszlatni az IA64 Itanium procik kapcsan. :R

[ Szerkesztve ]

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#14) tibaimp válasza laci1128 (#13) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor ha jól veszem ki, az Itanium alapból nem is x86 alapú, de tud futtatni, igaz emulálva, x86 kódot. Ezért nem olyan népszerű, mint a Xeon!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) #92253184 válasza tibaimp (#14) üzenetére


#92253184
törölt tag

Nem bizony, három utasításból álló 128 bites utasítás kötegek vannak.
De a regiszter modellje is más.
A gond az, hogy ezt a fordítanak kellene kezelnie. Nem tudom, hogy lett-e hozzá jó fordító.

[ Szerkesztve ]

(#16) pengwin válasza tibaimp (#14) üzenetére


pengwin
addikt

Jól veszed ki, semmi köze az x86-hoz.
Viszont nem ezért nem olyan népszerű, hanem mert nehezebb és drágább rá fejleszteni, mint az x86-ra/x86-64-re, pedig jórészt annak a piacát célozta.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#17) bteebi válasza arn (#10) üzenetére


bteebi
veterán

Oké, de a négymagos CPU fogyasztásának meg kellene állnia 80-85 W körül, abból kiindulva, hogy feleannyi mag ketyeg kisebb órajelen. Én nem írnék 80-90 W-ra 170-et. De akkor ennyi erővel írhatnának a mobil CPU-kra is 300 W-ot, annyiba biztos belefér minden...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#18) velizare válasza bteebi (#17) üzenetére


velizare
nagyúr

más uarch. pl. armből egy négymagos mennyit fogyaszt? na ugye.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#19) bteebi válasza velizare (#18) üzenetére


bteebi
veterán

Ez nem jó példa, mert itt a mikroarchitektúra adott (és valószínűleg a stepping is ugyanaz), ilyen esetekben azért viszonylag szépen (már-már lineárisan) szokott skálázódni a TDP a magok számával. Jelen esetben pedig azonos mikroarchitektúrájú és steppingű CPU-k négy- és egy nyolcmagos változatáról beszélünk. Az utóbbiban ráadásul még az órajel is magasabb, és ehhez képest ugyanaz a TDP (osztály), 170 W. Nekem továbbra sem áll össze :F.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20) #06658560 válasza bteebi (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

.

[ Szerkesztve ]

(#21) #06658560 válasza bteebi (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem ugyanaz a mikroarchitektúra.
Bocs, elolvastam a legelsö kommented is.

[ Szerkesztve ]

(#22) hallador válasza rodrigez (#6) üzenetére


hallador
addikt

Sőt az itánium sztori sokkal régebbre nyúlik vissza 1989-re. A HP kezdte el fejleszteni, mint új hardver infrastruktúra. A lényeg az volt, hogy a processzor egy órajel ciklus alatt több utasítást tud futtatni párhuzamosan, hármat. Nem mellesleg a HP volt az egyetlen óriás cég akinek nem volt abban az időben valódi egyedi architektúrája, a SUN-ak, az IBM-nek, DEC-nek, és még egy halom cégnek is volt ilyenje. Azonban a HP rájött, hogy nem éri meg saját architechtúrát fejleszteni, ezért 1994-ben átadták az Intel-nek a fejlesztéseket. Innen indul a közös munka, ami végül 1998-ban a Merced-hez vezetett.

A Processzor RISC alapú, amihez ugyan még a Microsoft is készített operációs rendszert (NT4 for Risc), de alaphelyzetben ennek a processzornak elsősorban a HP Integrity rendszerek maradtak mindig is. (Persze az SGI, és sokan is használták, de sikeres nem lett. )

A HP ugyan a HP-UX-ot támogatta ameddig tudta az Itániumokon, de ma már a HP-UX -ből sem jön ki újabb, megszüntették a fejlesztést.
Nem titkoltan a HP a SUN majd Oracle, és az IBM ellen akart menni az Itániummal. Azonban a SUN beolvadt a az Oracle-be, a Oracle pedig szépen megszüntette a Solarist, akár a HP a HP-UX-et. Az oracle is az x86 felé halad, és a Linuxra migrálja a Solaris-t ahol lehet sok helyen nem lehet, de próbálkozik.(emlékszünk még a HP Oracle perre pontosan azért mert az Oracle nem adta ki egy időben a szoftvereit itániumra, illetve mocskos licenceléssel)

Az IBM Power van már csak aki releváns szereplő ezen a piacon, ugyan a Fujitsu még szenved a Sparc-okkal, de az közel nem olyan erős mint az IBM.

Tanenbaum professzor még azt írta a könyvében, hogy az intel legszívesebben a tengerbe dobta volna az x86-ot már 1998-ban, ilyen célból vette meg a HP-től az Itánium technológiát, de sajnos a RISC nem terjedt el a PC piacon, sőt kihalt. Holott a mobiltelefonokban azért a RISC kaszál.

Szóval az Itánium egy letűnt kor gyermeke, a klasszikus értelemben vett mini gépek fogalmának ma már nincs értelme.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#23) velizare válasza bteebi (#19) üzenetére


velizare
nagyúr

jah... a tdp az egy keret, amiből a proci gazdálkodhat. ha kevesebb mag van, magasabb órajelre tud turbózni, és tovább tudja tartani, mintha több mag lenne, hiába van elvileg magasabb órajelkerete. az osztályok elég furcsák, de még ezeket az új itaniumokat is 32nm-en gyártja az intel.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#24) hokuszpk válasza Cythyel (#7) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az intel sosenemakart ebbol asztali procit csinalni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25) sh4d0w válasza rodrigez (#6) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem, az tett be neki, hogy az x86-ot nagyon lassan emulálta, a szoftverfejlesztők meg nem haraptak rá az IA64-re.

https://www.coreinfinity.tech

(#26) bambano válasza hallador (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem úgy tűnik, hogy az oracle megszüntette volna a solarist, másfél éve jött ki új sparc proci meg új solaris.
a támogatási terveik szerint 2034-ig támogatni fogják. [link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) hallador válasza bambano (#26) üzenetére


hallador
addikt

Pontosabban, de! Csak már új verziót nem hozna ki:
[link]

Igen a HP-UX is támogatott még sokáig, meg a VMS is, csak éppen nem jön új verzió. Nevezhetjük úgy, hogy nem szűnt meg, csak szerintem amit nem fejlesztenek az megszűnt, csak még supportálják egy ideig.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#28) #65675776 válasza hokuszpk (#24) üzenetére


#65675776
törölt tag

De, az volt a cél. Ebben látták a lehetőségét annak, hogy megszabaduljanak a klóngyártóktól. Csak az x64 megjelenésekor a MS kijelentette, hogy asztali platformon nem fog két 64 bites architektúrát támogatni.

(#29) GerykO


GerykO
aktív tag

Remek kis történelemóra. Valahogy mindig a fősulim jut róla eszembe, számítógépek architektúrája.

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#30) arty válasza #65675776 (#28) üzenetére


arty
veterán

De azt nem az IA64 / AMD64 tekintetében mondta, hanem az intel esetleges x86-os, egyedi kiegészítésére. Ezután lett (feltehetően) kényszerből az intel x86-ban is AMD64.
Az IA64 mögé az MS simán beállt, 2008R2 jövő nyárig még támogatott windows.

---

arstechnikán az itaniumos cikk alatt volt egy szellemes megjegyzés, miszerint:
"HP has been where good technology goes to die for most of this century." :))

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#31) #65675776 válasza arty (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az, hogy simán, azért erős túlzás. Kb minden OS fejlesztő úgy írta meg az IA64-es szerverOS-ét, mintha a fogát húzná. Egyedül a HP állt mellé egyértelműen. Ettől függewtlenül két év után ők is megszüntették az Itanium 2 processzoros WS-ök gyártásást és forgalmazását.

Mellesleg mint írtam, a MS az asztali platformra mondta, hogy ott viszont nem fog kétféle 64 bites archiektúrát támogatni, és akkor már zajlott az XP x64 fejlesztése (ami ugye Server 2003 alapokon készült). Készült ugyan IA64-es XP is, de egyrészt túl sokat nem adtak el belőle, másrészt a MS két év után meg is szüntette a fejlesztését és támogatását. Gyakorlatilag leváltották az X64 verzióval. Server 2003 R2-ből sem volt IA64 verzió.

Az XP IA64 verzió létezése is egyértelműen mutatja, hogy az intel bizony nagyonis le akarta hozni az IA64-et asztlara. A HP oldalán egyértelműen az szerepelt, hogy az EPIC a jövőben teljes egészében le fogja váltani az összes CISC és RISC rendszert.

(#32) hokuszpk válasza #65675776 (#28) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

akkor maskent emlexunk.
az intel rajott mekkora zsiros falat a szerverpiac, de a nagyobb vasaknal nem akartak konkurrenciat, ugygondoltak a 64 bites itanic majd mindent visz, masodgyartasra meg nemadnak licencet senkinek.
erre jott valaszul az amd az x86-64 -el, az ms kijelentese ott jott a kepbe, amikor kapcsolt az intel, hogy megiscsak lesz piaca a 64 bites x86-nak, akkor sajat 64 bites kiterjesztest kezdtek fejleszteni, de az ms mar elkezdte az amd kiterjesztesre a windows felkesziteset, es nem akarta tovabb aprozni.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#33) hokuszpk válasza arty (#30) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

++

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#34) hokuszpk válasza #65675776 (#31) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

akkor ez mihez van ?

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#35) #65675776 válasza hokuszpk (#34) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez nem Server 2003 R2.

(#36) R.Zoli válasza hallador (#22) üzenetére


R.Zoli
őstag

Az nem úgy volt ,hogy a merced-et egy ilyen hibrd RISC/CISC procinak szánták első tervezésre ,hogy ez majd tud futtatni sima X86-ot is meg a RISC kódot is és ez a proci lesz az átmenet egy új architectura felé, magyarul az átállás idejére jó lesz ez a proci és később csak egy új architect jön az Intel részéről. Sőt egyes nagyon-nagyon rosszindulatú (vagy inkább realista?) források szerint az Intel ezzel akart igazán monopol helyzetbe kerülni,hogy az x86-ot kidobja és helyette egy teljesen új saját fejlesztésű architecturat vezet be amihez senkinek semmi köze nem lehet. De itt szólt közbe, hogy jött az AMD az AMD64-gyel és jó teljesítményű athlon procikkal és így az Intel nem tudta letolni a piac torkán az Itanicot... Illetve az Intel nem szándékosan állított saját maga konkurenciát az IA64-nek hanem kénytelen volt az AMD miatt jó x64-es procit csinálni az AMD konkurenciájaként és ezzel senkinek sem kellett az új architect ami átállást igényel software-ben, infrastuktúrában és a teljesítményben sem volt meggyőző.

(#37) orbano válasza hokuszpk (#32) üzenetére


orbano
félisten

Igen es emlekszem temettek is az AMD-t, hogy az csak kiterjesztessel oldja meg a 64 bitet, bezzeg az Intel alapjaiban gondolja at az architekturat, es hogy ez a jövő...

A vér nem válik VAZZE!™

(#38) pilu85


pilu85
őstag

nem értek hozzá, de gondolom ez a fejlesztés nem hozta vissza az árát. melelsleg nem nagyon vágom hogy ezek az 1 milliónál is több forintos procikra kinek van szüksége...

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#39) #65675776 válasza pilu85 (#38) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerverekben nem ritkák az ilyen árú procik. [link]

(#40) pilu85 válasza #65675776 (#39) üzenetére


pilu85
őstag

Én értem. De a csúcs asztali procik nem jók erre a célra?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#41) #65675776 válasza pilu85 (#40) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem. Azok nem támogatnak többutas kiépítést. Emellett a szerverprocesszorokkal együtt megveszed hozzájuk a kiterjesztett támogatást is, ami az asztali procikra, főleg intel esetén nem igazán jellemző.

Egyébként pl egy i7-6950X is félmillió felett van árban.

[ Szerkesztve ]

(#42) pengwin válasza #65675776 (#39) üzenetére


pengwin
addikt

Csak szerintem mondjuk ezek az Itanium CPU-k gyengébbek az egymillió forintos E7 Xeonnál.

Üdv, pengwin

(#43) #06658560 válasza pengwin (#42) üzenetére


#06658560
törölt tag

Miben? IA64 kódban biztos nem.

(#44) pengwin válasza #06658560 (#43) üzenetére


pengwin
addikt

Már megint ez az értelmetlen szőrszálhasogatás... :U
Senki sem "akar" IA64 kódot futtatni: a vállalatoknak megoldás kell egy adott problémára, amit meg tudnak oldani IA64 vagy x64 alapon is.
Az, hogy a problémát milyen architektúrán futó kód oldja meg, az szerintem a vállaltok szemszögéből kis túlzással "részletkérdés". Az számít, hogy mekkora kapacitást kapnak a két archiitektúrára épülő rendszerrel adott összegből.
Erre a platformra max. vendor lock-in miatt lehet még igény (x64-re, Power-re váltás költsége miatt), de senki sem fog a vállalati ügyfelek közül csettinteni, hogy igen, nekünk mégis HP-AIX OS+IA64 CPU kell mert IA64 kódot akarunk futtatni x64 kód helyett. Ahol készen van rá a progrma ot elhiszem, hogy akár még meg is veszik, de máshol nem.

Üdv, pengwin

(#45) #06658560 válasza pengwin (#44) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem szőrszálhasogatás! Manapság Itaniumot az használ, akinek IA64-es kódja van és komplett rendszere. Régről. Amit lecserélni nem érné meg. Így fel sem vetődik egy bármilyen x86 alapú Xeon helyette, mert konkrétan nulla hasznossága van a feladatra.

AIX IBM.

[ Szerkesztve ]

(#46) velizare válasza #06658560 (#45) üzenetére


velizare
nagyúr

jah, ha egyszer beleugrottál, és megkotlott a hardver, esélyes, hogy inkább veszel alá egy másikat, ami hasonlóan szar, de addig sem kell új szoftvert fejleszteni.
anno a nasa évekig keresgette a még elfekvő 8086os procikat, alaplapokat és egyéb hardvereket az ebayen és a yahoo-n, mert ugyan gyártani már nem gyártották őket, de az űrsiklónak még repkednie kellett.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#47) bambano válasza #06658560 (#45) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a vms-en kívül nemigen lehet olyan program, aminek ha megvan a forrása, olyan nagy meló lenne portolni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) #06658560 válasza bambano (#47) üzenetére


#06658560
törölt tag

"a vms-en kívül nemigen lehet olyan program, aminek ha megvan a forrása, olyan nagy meló lenne portolni..."

A nulladik kitételt elfelejtetted, pedig rendszeresen találkozol vele te is: rendesen dokumentált a forrás.

(#49) pengwin válasza #06658560 (#45) üzenetére


pengwin
addikt

Jogos, de ezt én is írtam.
Mondjuk figyelembe véve az ilyen hardverek árait nem tudom, hogyan éri meg életben tartani ezeket a rendszereket az x64-re/Power-re/egyébre migrálás helyett.

Az AIX jogos, mindig belekavarodok az enterprise Unixok rövidítéseibe, a HP-ét UX-nek hívták talán, de az is nem sokára kukázódik, úgy tudom már most is inkább RHEL (6 és 7) van helyette.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#50) bambano válasza #06658560 (#48) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a nem rendesen dokumentált forrás nálam a kisebb cégekkel asszociálódik. azok meg nemigen vesznek itaniumot.

szóval nem látom, mit nem lehet áttolni 64 bites xeonokra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.