Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Ezek tudnak tintapatron nélkül scannelni?
Epson-nál az tabu. Ha csak egy tintád is kiürültnek minősíti a gép, akkor már nuku scannelés.

(#2) Zé777 válasza gekkoXT (#1) üzenetére


Zé777
tag

Ja ja én is ezért orroltam meg az epson-ra, bár ettől függetlenül még mindig őt nyúzom.

(#3) ChoSimba válasza gekkoXT (#1) üzenetére


ChoSimba
tag

Hát ez jó kérdés. Nekem MP640 van, az elég felemásul működik ilyen szempontból.
Néha hagyja, néha nem. Indításkor nem mindig ellenőrzi a tinta szinteket, ilyenkor lehet scannelni.
Szóval lutri.

(#4) gekkoXT válasza ChoSimba (#3) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Ez elszomorító. Ezek alapján azt feltételezem, hogy a gyártók nem több funkciós terméket gyártanak ilyen címszóval, hanem olyan nyomtatót, amivel be-scannelhetem azt amit ki akarok nyomtatni. Ha csak simán scannelni akarsz, arra már klasszikus értelemben véve nem alkalmas.

Én a múltkori trauma után, amikor három azonos típusú nyomtató az ismeretségi körben 1-2 hét eltéréssel adta meg magát, úgy határoztam, hogy ha már úgyis újat vetetnek velünk 2-3 évente, akkor engem tuti nem fognak lehúzni még a tintával is. Ezért 2 garnitúra patrononként megspórolok egy új nyomtató árát egy kifogástalanra vizsgázott típusú utángyártott patron szettel.

(#5) Hina válasza gekkoXT (#4) üzenetére


Hina
aktív tag

Vegyetek Kyocera-t. :)

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#6) kokekokko válasza Hina (#5) üzenetére


kokekokko
csendes tag

Hát, ahogy a hozzászólásokból is látszik, a tinta a lényeg. M610 volt az utolsó Canon nyomtatóm, ami még viszonylag normálisan fogyasztott. Azán egy EP-802A, ami zabálta a tintát, akkor is ha nem nyomtattam (tudom, tiszítja a nyomtató fejet.. blabla). Canonra vissza akartam térni, de a M610 utáni Canon nyomtatóknak elég rossz a hírük tinta fogyasztást illetően.

Amugy az EP-802 tud szkennelni tinta nélkül is. Most csak arra használom.

Alain Delon szeretnék lenni...

(#7) ChoSimba válasza kokekokko (#6) üzenetére


ChoSimba
tag

A Canon tintafogyasztása brutál. Ha csak hébe-hóba használja az ember, akkor gyakorlatilag több elmegy tisztításra mint nyomtatásra. Én már erősen filózom hogy eladom, de mivel CD/DVD-re is nyomtatok, ezért nem tudom azt mi mással tudnám megoldani...
Egyszóval ha nem nyomtatsz minden héten, akkor ne vegyél Canont.
Mondjuk legalább a fej nem szárad be 1 hónap után. De ha mégis, akkor is tisztítható házilag :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.