Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lecs@


Lecs@
addikt

Részben igaz is a dolog. Megnézném azért azt a szemszöget is :R

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#2) joey04


joey04
titán

inkább lenne vastagabb a telefon, nagyobb teleppel.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3) mbotnd


mbotnd
tag

Szánalmasan kicsi az akkumulátor.

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

Hamarosan kiderül, melyik mire elég.
Gondolom, az átlagos felhasználókat célozták leginkább sajnos.

(#5) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Nem igazán értem, hogy miért kellett vékonyítani az idei szériát a tavalyiakhoz képest. Nem hiszem, hogy annyian panaszkodtak volna a 11-es széria vastagságára, hogy muszáj volt faragni rajta.

Bár elképzelhető, hogy ugyanaz a vastagság a szögletes oldalélekkel bumfordibbnak hatott volna, mint lekerekítve, és ezt próbálták elkerülni. De szerintem azért a nagyobb telep többet ért volna.

(#6) odani válasza Juhaszatti (#5) üzenetére


odani
tag

Az Apple-t nem érteni, követni kell!

:(((

(#7) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Nekem a HTC U ultra is az volt a baj hogy 3000 mAh akksi volt egy QHD felbontáshoz Snapi 821 procival,naponta 2x-er kellett tölteni már új korában is átlagos használat mellett.
De ez volt 2017....
Na de 2020-ban,komolyan mondom hogy sajnálom a sok márkahű felhasználót hogy ennyire idiótának nézik őket az Apple...
Ezt semmivel nem lehet megmagyarázni csak a gusztustalan haszonnal amit legombol ez a cég évről évre spórolnak ott ahol tudnak egy (ár) prémium terméken.
És ez csapja ki mindig az almás márkánál nálam a biztosítékot.
Szerintem sokaknak nem a telefonnal van a baja hanem az üzletpolitika ami mögötte van.
Gondolom jövőre a nagyobb képfrissítés lesz az óriási innováció :DDD
De végül is elég ekkora akksi bele úgysincs mivel tölteni.... :DD

[ Szerkesztve ]

(#8) odani válasza Kamikaze75 (#7) üzenetére


odani
tag

Nem, jövőre a +200 mAh lesz az innováció ugyanekkora házban. És lesz, aki megmagyarázza, hogy ez így helyes és követendő.

(#9) Gaben92 válasza Fred23 (#4) üzenetére


Gaben92
őstag

4G-n kb percre pontosan ugyanazt az üzemidőt tudja a 12 mint a 11 Pro, és ugyanazt tudja a 12 Pro mint a 11. (Ugye azért fordítva mert a 11-ben nagyobb az akksi mint a 11 Pro-ban). Ha 5G-n nyúzod akkor -2 óra.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#10) hroberto


hroberto
addikt

Kíváncsi leszek a tesztekben az üzemidőkre.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#11) Kamikaze75 válasza odani (#8) üzenetére


Kamikaze75
tag

Igen plusz külső akksi formájában + 20 ezerért.... :C

(#12) BoC1ka válasza Juhaszatti (#5) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Hát a minél nagyobb árbevétel végett. Nagyon szimpla számítás alapján:

I11: 194g
I12: 164g

Tételezzük fel hogy ezek alutömbök ahol ~ 2.3kg/€ az ára az alapanyagnak. 2.3*0,03 kg = 0.07€. 10m eladott példánynál barik közt is 700k€ megtakarítás. Még egy Apple méretű cégnél is azért már lehajolsz....és messze nem 10m eladott példány lesz az életciklusa. Persze ez csak ha alut nézek, de az alacsonyabb kapacitású akku is olcsóbb, és ott biztos nem 7 cent a különbség.

Szerintem az 5G sem akkora árképző, mindenhol azt olvasni a Samsung is a leglow-budgetebb telefonjába is 5G-s modemet pakol a jövőben, ez azt mutatja nekem hogy egyáltalán nem luxuscikk..

#7Kamikaze75

Pontosan mi a zavaró? Az apple telefonoknak nem elengedő az SOT-je? Javaslom utánanézni mennyi az annyi üzemidőben.

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#13) Fred23 válasza Gaben92 (#9) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ezt hol olvastad? Nagyon sok tényezőtől függ az eredmény, akár 50 nit eltérés a kijelzők fényerejében, és tök más jön ki. Üzemidő se valami egyértelmű dolog konkrétumok nélkül. Játék, netezés, videózás -nagyon nem mindegy, melyiket nézzük éppen, vagy melyiket milyen arányban számoljuk be a végeredménybe.
Én a notebookcheck.net tesztjeit szeretem a legjobban, leírják azt is, hogyan mérnek.

ERipley: Igen, részükről ez egy érthető lépés, csak aki intenzíven használja a készülékeit, megszívhatja könnyen. (Vagy mást vesz.)

[ Szerkesztve ]

(#14) Schuler888 válasza odani (#8) üzenetére


Schuler888
senior tag

A mar-mar iparagi standard ~5000mAh-val (oke nyilvan nem a miniben) brutal uzemidot dobhatnanak. Vagy vmi kva sok helyet foglal az iPhoneban, VAGY az olcsobb kis akksi es a hamarabbi elhasznalodas, a cel... meg nem tudom..🤔

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#15) ERipley válasza Fred23 (#4) üzenetére


ERipley
tag

Mert gondolom az átlagos felhasználók vannak a legtöbben.
Saját példából: Reggel 6-körül leveszem a töltőről, este átlag 40-50%-kal megy a töltőre. (xs_2659 mAh) Ne legyen vastagabb az a 12-es egy kicsit se... :)

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#16) Gaben92 válasza Fred23 (#13) üzenetére


Gaben92
őstag

Gyakorlatilag minden nagyobb oldalon kint van már. Macrumors, 9to5mac, stb. Folyamatos böngészés 150 nit fényerővel 30 másodpercenként új weboldalt megnyitva full töltésről.

4G adatok 60Hz-en:
i12: 10:23
i12P: 11:24 (ugyanazzal az akkuval mint a 12:DDD)
i11: 11:16
i11P: 10:24

Szóval amíg nem baszgatod az 5G-t pont annyit spórol az új A14, hogy ugyanott vagy időben a kisebb akkuval.

Az mondjuk combos, hogy 5G 60Hz-en 25 perccel bírt többet a Galaxy S20 1225mAh előnyből. :DDD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#17) szaszyka válasza ERipley (#15) üzenetére


szaszyka
senior tag

Reggel 6-kor le eszem töltőről, délben már töltőn van, hogy haza is érjek vele. Nekem mindegy,hogy milyen telefon,mekkora akkuval, munka végére úgyis lemerül :D

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#18) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Em ahhoz 90 meg 120as kijelzo hogy merüljön, így se fog kibírni egy napot.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#19) kalimist válasza Gaben92 (#16) üzenetére


kalimist
aktív tag

Nekem is feltűnt, hogy ugyanazzal a hardverrel majd' egy órát tovább ment a 12 Pro 4G-n. Ennyivel energiatakarékosabb lenne a kijelző? Másra nem tudok gondolni. (Állítólag a BOE szállít már 12-höz kijelzőt de lehet energiahatékonyság tekintetében még dolgozni kell rajta picit.)

(#20) Fred23 válasza Gaben92 (#16) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi az infókat, megnézem majd az említett oldalakat is!
Annyiban becsapós/félrevezető a 150 nites teszt, hogy az átlag inkább 300-400 niten böngészik nappal, és este se megy le a legtöbb ember 200 nit alá.

(#21) Schuler888 válasza ERipley (#15) üzenetére


Schuler888
senior tag

Tehat nalad kibir egy hosszu napot a "xs_2659 mAh" fel akksi merulessel, ergo 2 hosszu nap egy feltoltes... biztos igy van. :R

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#22) #26097408 válasza Kamikaze75 (#7) üzenetére


#26097408
törölt tag

Az a baj hogy nem lehet olyan telefont gyartani ami mindenki szamara megfelelo. Valaki orul hogy kisebb lett az uj iPhone, mig valaki csalodott hogy lenyestek az akkubol ezaltal.
Valaki megerti miert vesz el a dobozbol (ami eddig sem volt tul boseges) Apple, valaki reklamal hogy ennyi penzert azert ezt nem kene.
Apple mindig is megoszto volt es az is marad. Ezt el kell fogadni.

(#23) 7Heads Drago válasza Gaben92 (#9) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezt honnan?
Hoppsz találtam valamit: [link]
Hát a tesztelők nincsenek tőle elszállva.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#24) Gaben92 válasza 7Heads Drago (#23) üzenetére


Gaben92
őstag

[link]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#25) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Nem bántam meg, hogy 11 Pro Max lett a befutó.

(#27) Schuler888 válasza Mr Anderson (#26) üzenetére


Schuler888
senior tag

Te mirol beszelsz? Eleg nagy divat szidni a samsungot, mellesleg veled az elen :U ja es *muszaj

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#28) Drp81 válasza <Lacy85> (#25) üzenetére


Drp81
aktív tag

Nálam is ez lett az idei győztes :)

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#29) zsoltiz válasza Juhaszatti (#5) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"Bár elképzelhető, hogy ugyanaz a vastagság a szögletes oldalélekkel bumfordibbnak hatott volna, "

Így van, meg kényelmetlenebb is (mármint a viszonylagos vastagság az éles peremekkel együtt). A desing oltárán áldozták fel az aksit.

(#31) hroberto válasza Mr Anderson (#26) üzenetére


hroberto
addikt

Kb. az összes telefon topikban hasonló a helyzet... ;)

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#32) k-adi válasza <Lacy85> (#25) üzenetére


k-adi
nagyúr

azzal még mondhatni jol jártál, még kaptál hozzá töltőt is! :DD

(#33) k-adi válasza Mr Anderson (#26) üzenetére


k-adi
nagyúr

gúnyhadjárat? megérdemli... főleg töltő elhagyás és kis akku után ;]

(#34) szubrutin válasza #26097408 (#22) üzenetére


szubrutin
aktív tag

Valaki elhiszi, hogy nem fert volna bele nagyobb akksi, azert olyan pici, valaki elhiszi, hogy a kornyezetvedelem miatt nincs tolto, valaki nem.. de lehetne olyan telefont csinalni, ami mindenkinek megfelel, normal akksival, normal aron.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#35) babkukta válasza zsoltiz (#29) üzenetére


babkukta
senior tag

"A desing oltárán áldozták fel az aksit"

Azért ezt minden éven eljátszani igencsak ciki :DDD

Egyébként meg kit érdekel, milyen az akksi? :) Eddig is vették, ezután is fogják. Ha kicsi, ha nagy, lesz.rja az Apple. 1 napot bírjon ki, aztán jóvan az. A legtöbb ember alkalmazkodik ahoz, ami éppen van. Ha lemerülne 2 óra alatt, a legtöbb felhasználó akkor is megmagyarázná, hogy vinni kell munkahelyre a töltőt, vagy autóba kocsitöltőt, és ott kell tölteni, vagy kell hozzá külső akksi, és ez így normális. Akkor miről beszélünk?

Aki nem úgy akarja élni a mindennapjait, ohgy mikor merül le, az olyan telefont vesz, ami bírja 2-3 napig. Ennyi. Akinek meg Apple kell, telibe tolja, hogy milyen akksi van benne. Mérgelődik 1 kört, de úgy is megveszi.

Üdvözlettel, Tibi

(#36) démosthenés


démosthenés
csendes tag

Megvan hogy miért veszi a sok (l)user az almát, én meg hiába pörgettem a Ferrari kulcsot :W

[ Szerkesztve ]

(#37) doooo válasza Schuler888 (#27) üzenetére


doooo
veterán

Ne etesd feleslegesen...

(#38) k-adi válasza démosthenés (#36) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ferrari uncsi, már mindenkinek van

most a Tesla a menő, a csajoknál azzal lehet, főleg az app ami van hozzá ;]

(#39) Gerybut válasza ERipley (#15) üzenetére


Gerybut
tag

Reggel 6kor leveszed a töltőről😆
Komolyan nem gondoltam, hogy még vannak ilyen userek! És az ilyenek szidják a gyorsröltést, mert szétbarmolja az aksit. Mert az egész estés töltés állandó 💯%ra nem!!?
Hidd el nincs jobb annál, mint hogy reggel felnyomod 10 percre, megy bele 40% és le van a gond.

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#41) judas13


judas13
addikt

Komolytalan számok ezek.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#42) catroot válasza Gerybut (#39) üzenetére


catroot
veterán

Mondjuk én nem szoktam éjszakára rajta hagyni és inkább vezetéknélkülivel töltöm, de az ios-ben van olyan opció, hogy felteszed este (tölti kb. 80%-ig), utána leáll és hajnalban pedig befejezi a töltést. Pont azért, hogy ne csessze szét az átlag júzer az aksit.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#43) Gaben92 válasza k-adi (#38) üzenetére


Gaben92
őstag

Most jöttem haza Norvégiából pénteken. Hotel garázsában egyik nap állt lent 13 Tesla (S, 3, X vegyesen) és a mi bérelt Suzuki Vitaránk. Rendesen szégyelltem magam. :DDD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#44) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Őőő kicsi aksi+ nincs töltő a dobozban...... :Y :O
Remélem nem követi ezt a vonalat a többi gyártó(ja de, a huawei elhagyta a gms-t ;] ) :DD

(#45) Mr.Silkó válasza Schuler888 (#21) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Akár hiszed, akár nem, reális, amit a kolléga leírt. Nálam ugyanígy szerepel a hasonló aksikapacitású 11 Pro, most például 60%-on áll, reggel negyed 7-kor lett levéve a töltőről. Napközben sok hívás, vacak térerő a melóhelyen, szünetekben böngészés és közösségi appok, folyamatos szinkron 4G-n. Igaz, esténként már az iPadről netezek vagy streamelek, nem a telefonról, de előtte aktív használatban van és nemsokára 1 éves lesz a készülék. Ettől függetlenül minden este feldobom a QI töltőre, mert akkor vagyok nyugodt, ha reggel 100%-on indulok neki a napnak, de ezekből kiindulva simán reális a fórumtars fenti kommentje.

(#46) bul07 válasza Gaben92 (#16) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem 4G kell nézni, mert nem az a jövő
Telefont nem a jelenek veszünk hanem hogy egy-két év múlva is jól használható legyen, egyre tolódik a készülék csere periódus mert nincs értelme évente váltani
És ahogy most is mindenki Volte miatt kapar és kapcsoltatja be hivatalosan nem támogatott készülékeken(telenor), úgy ha elérhető lesz a 5G tuti nem fog 4G lógni

És ha ezt nézzük a 5G -20% igen is aggasztó, főleg hogy ez új készülék esetén, mi lesz ha még az akku is degradálódik.
Bár lehet hogy szoftveresen tudnak javítani a dolgon már ha Google Pixel 5 majd ugyan annyit tud 4G és 5G is (9 óra 56 perc és 9 óra 29 perc)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#47) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Azt azert megnezem 8 ora folyamatos netkapocsolat youtube + bluethoot fules + ora meg az aprajat nem is mondom, hogy kibirja e a pro, pedig atlagos felhasznalo vagyok :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#48) 7Heads Drago válasza Mr Anderson (#40) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha már nincs ész érvük akkor mindig jön a "Ne etesd" sláger. Hagyd rájuk majd elmúlik. Szép Napot! :N

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#49) zsoltiz válasza Gerybut (#39) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"Reggel 6kor leveszed a töltőről😆Komolyan nem gondoltam, hogy még vannak ilyen userek!

Vannak. Én is így szoktam.

"És az ilyenek szidják a gyorsröltést, mert szétbarmolja az aksit. Mert az egész estés töltés állandó 💯%ra nem!!?"

Nem. Kár hogy az "ilyenek" fikáznak akik nincsenek is képben. A szóösszetétel amit keresel: optimalizált töltés. Normális telefonokban már rég működik és nincs teljes éjszakán át tartó
99->100% csepptöltős játék. Este mikor lefekszel ha rádugod a telefont a (gyors)töltőre, akkor éjjel feltölt az akkunak optimális 80%-ig, aztán vár (nem tölt feleslegesen). És reggel mielőtt felkelsz -tudja ugye mikor kelsz általában, van róla statisztikája, meg van beállított ébresztőd- felnyomja 100%-ig.

"Hidd el nincs jobb annál, mint hogy reggel felnyomod 10 percre, megy bele 40% és le van a gond."

De van jobb: az, ha nem neked kell ezzel foglalkozni, hanem a telefon reggelre megcsinálja.

(#50) NemMo válasza Gerybut (#39) üzenetére


NemMo
őstag

"Reggel 6kor leveszed a töltőről😆
Komolyan nem gondoltam, hogy még vannak ilyen userek! "
Én pont ezt csinálom és a májusban vett 11 pro még 100% az akksija, szóval nem gondolnám, hogy hülye vagyok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.