Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Kedves többi droidos gyártó! Leginkább Xiaomi!
Ezt tessék átvenni, ne a sok hülyeséget! :((( ;]

Samsung Galaxy A54

(#2) janeszgol válasza Viktor0610 (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Én már annak is örülnék, ha a kezdeti szoftverük mindig jó lenne.
Olvasgatom az aláírásod. Ezt neked írta valaki? :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) Viktor0610 válasza janeszgol (#2) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nos, igen. Többször olvasni, hallani kezdeti anomáliákat vagy elrontott frissítéseket.

Igen, kimerészkedtem a vadonba (HWSW), ott szóltam hozzá egy digis cikkhez. :))

Samsung Galaxy A54

(#4) PistiSan


PistiSan
addikt

Anno azért volt nexusom, mert ott 3 évig garantáltan jöttek a frissítések, a samsung ezzel a lépéssel, hogy nem csak a csúcskategóriás telefonjait frissíti, belopta magát a szívembe.
Régebben az android főverzió frissítésekért is oda voltam, de már hidegen hagy, nexus vonalon minden főverzió frissítésnél volt pár app, ami még nem fog felkészítve az új rendszerre.

(#5) #95462144


#95462144
törölt tag

Nem vagyok meglepve. Az A5 2017-re is jött biztonsági frissítés egy hónapja, így van 2020 decemberin jelenleg. Ezt egy kínai gyártó sem tudja, vegyél másikat, ha kell a frissítés kb. És arra is kapsz hébe-hóba.

#1Viktor0610:

Ezt én is megjegyeztem a napokban, mindjárt jönnek, hogy márpedig semmi baj nincs azokkal csak urbánus legenda.

(#6) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Az irány remek, így tovább!

(#7) Cecevok válasza #95462144 (#5) üzenetére


Cecevok
tag

Így van, A3 (2017) is kapott 2020 decemberi biztonsági csomagot.

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#8) Predatorr válasza Viktor0610 (#1) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát én a hosszabb támogatás miatt cseréltem le a Samsungot Poco-ra, most már késő. Aztán meg mire mentem új főverziók nélkül a biztonsági frissítésekkel, amikor minden update-tel elvesztett valami funkciót az S8 kereken a kiadástól számított 3. év lejárta után? Eltűntek az ünnepek a naptárból, hirtelen lecsökkent a wifi fogadóképessége, a GPS egyszer csak elkezdett háromszögeket rajzolni útvonalak helyett, ghealthben már meg sem jelent, csupa apróság, amelyekkel más S8 tulajok is találkoztak. Tehetnek valamit a biztonsági frissítéseikkel. :(( A jelentősen túlárazott ternékeikről nem.is beszélve.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#9) francz'70 válasza #95462144 (#5) üzenetére


francz'70
aktív tag

Samu a droidos iphone? :D
Az S8+ ra is kb. egy hónapja jött, és ahogy elnézem a N10+ is egy darabig biztonságban lesz, helyes, csak így tovább...

(#10) francz'70 válasza Predatorr (#8) üzenetére


francz'70
aktív tag

Ott lehet valami más bibi lesz/volt. Nálam az s8+ nál ezek a problémák nincsenek, ugyanúgy teszi a dolgát, (csak kicsit már sűrűbben kell etetni :D

(#11) Braddock


Braddock
őstag

Csak biztonsági frissítés.
"Egyes készülékekre 3 év Android főverzió frissítés."

És egyesek már iPhone-t emlegetnek...

(#12) Gempas 70 válasza Braddock (#11) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

Mit nem értesz??? Oda írta.. Droidos. Komolyan vered a szelet?

(#13) Schuler888 válasza Braddock (#11) üzenetére


Schuler888
senior tag

Es ezennel a google sajat referencia pixel szeriaja is el lett gatyazva. Nice.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#14) Schuler888 válasza Braddock (#11) üzenetére


Schuler888
senior tag

Jah. Egyes keszulekekre, felsokozep es felsokategoriara, ergo az a kategoria amiben az iPhone is versenyez. Es meg picivel alatta is. A "csak biztonsági" meg eleg erdekes szokapcsolat.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#15) janeszgol válasza Schuler888 (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem sajnálom. Ha a Google képtelen normálisan árusítani a vackait, akkor így járt.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#16) Schuler888 válasza janeszgol (#15) üzenetére


Schuler888
senior tag

Mintha egyre kevesbe erdekelne oket a pixel szeria, designban abszolut nem torik magukat, tobbfele latoszoget se pakolnak be, mindamellett, hogy a kepalkotasa peldas igy is, csak hat korlatozottak a lehetosegek kevesebb latoszogu kameraval, valamint mar konkret csucs-vassal szerelt gepet sem adnak ki. Lehet lassan elengedik a sajat szeria kezet, es marad a ONE program meg a partnerek, mint a nokia, ha vki a pure androidra vagyik..

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#17) mrThomi


mrThomi
addikt

Erre is érdemes vetni egy pillantást mekkora szánalom gombóc ez a Samsung:DDD
[link]

Nothing Phone (2a)

(#18) yuing


yuing
őstag

Dicséretes, bár mondjuk valamivel muszáj is többet nyújtani, mint más androidos gyártók, mert több szegmensben kevésbé nyújtanak versenyképes alternatívát.

Másik vonzata a hírnek, szerintem kevés ember használ manapság 3+ évig egy készüléket. Legalábbis ezt tapasztalom, ha végigtekintek a környezetemben.

(#19) .Szaki. válasza yuing (#18) üzenetére


.Szaki.
addikt

Pedig egyre indokoltabb lenne hosszútávban gondolkodni.

(#20) Schuler888 válasza mrThomi (#17) üzenetére


Schuler888
senior tag

"A kitartó terhelést pedig úgy érték el a lap munkatársai, hogy többmagos terhelésre kihegyezett teljesítménymérő alkalmazásokat futtattak nagyon hosszú ideig"

A felhasznalok is napi szinten tesznek ilyet, tehat fujj exynos... valos problema :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#21) natë


natë
nagyúr

Korrekt.

(#22) Schuler888 válasza .Szaki. (#19) üzenetére


Schuler888
senior tag

Raadasul, amit valaki levet 1-2 ev utan, azt valaki utana hasznalja tovabb, tehat nem a kukaban landol, hanem az apron, gsmboltban, vagy a csaladban, ergo hasznalatban marad igy akinel kikot annak hasznos elony ez

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#23) #95462144 válasza mrThomi (#17) üzenetére


#95462144
törölt tag

Sokkal életszerűbb lett volna, ha hatszor futtatják le egymás után az Antutut, így ez semmit nem ér. Aki ilyen telefont vesz az minimum lefuttatja ennyiszer egyhuzamban és utána irány a face, hogy belaggol e. Az itthoni gépemen is előbb fut egy órát a small fft és utána kezdem csak el használni, mikor a VRM, már legalább 80 fokos. Az ilyet egyébként miért nem lehet off-ba tenni? Akkor nem kattintottam volna rá, mert köze nincs a cikkhez ráadásul totál blődség, semmi értelme.

(#25) .Szaki. válasza Mr Anderson (#24) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ez így igaz, de így is egyedülálló a Samsung droid fronton a 3 év főverzió frissítéssel. Erre kéne törekedni a jövőben, hogy ezt is terjesszék még ki minimum + 2 évvel, mert a hardver biztos vagyok benne, hogy bírná és nem téglásítaná el a telefonokat. Ma már teljesen egyértelmű, hogy semmi értelme az 1-2 évenkénti telefoncserének, hacsak valaki nem platformot akar váltani. Simán bírják most is a hosszabb távú használatot, de főverzió frissítéssel ezt még ki lehetne tolni akár 5-6 év problémamentes használatra is, ahogy az almáéknál.

(#26) Schuler888 válasza #95462144 (#23) üzenetére


Schuler888
senior tag

Tudod, az iPhoneosok nem jonnek offolni droidos topikba, hat hanyszor leirtak mar.. ;]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#27) Schuler888 válasza .Szaki. (#25) üzenetére


Schuler888
senior tag

Szerencsere altalaban a samsung a vanilla droid elott jar funkciok teren, tehat altalaban amik bekerulnek az uj droidba, a Samsungnál mar ott vannak..

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#29) csorbajeno válasza #95462144 (#23) üzenetére


csorbajeno
veterán

Teljes mertekig egyetertek veled, ezeknek a teszteknek nem sok értelmét látom. :F

(#30) csorbajeno válasza Mr Anderson (#28) üzenetére


csorbajeno
veterán

Hardver fronton valószínűleg még kenyelmesen elbírná az A10-11-et, de eleg koros már szegény. Nekem meg a fiokban van az S6 és akkut kellene benne cseréltetni, viszont az S9 és pláne az S21 sokkal sebesebb tőle. De az ereje annak is megvan egy újabb droidhoz. Ez kétségtelen. Exynossal is ;]

(#31) .Szaki. válasza csorbajeno (#30) üzenetére


.Szaki.
addikt

Legalább szembetűnő lenne a különbség ha ilyen időközönként váltanánk nem csak a marketing dumákból derülne ki, hogy 0.0002 másodperccel gyorsabban tölti be az oldalakat. :D

(#32) Luck Dragon

Örvendetes , csak aztán el ne felejtsék ezt. Majd az idő igazolja őket .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#33) francz'70 válasza Mr Anderson (#24) üzenetére


francz'70
aktív tag

:F ...nyilván, de nem ez volt a lényege, a támogatottságra utaló poén volt.

.Szaki.#31: elnézve a párom S6 edge+ telóját, hát majdnem, hogy csak erről van szó :D

(#34) 7Heads Drago válasza #95462144 (#23) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Viszont ha veszel egy Intel procis gépet az Usa-ban pont ugyanazt fogod kapni máshol is. Nem egy vérszegény melegedős vackot. Engem pl a melegedés jobban zavarna mint a teljesítmény vesztes.... A melegedés az elektronika fő ellensége, és rossz hatással van az életartamra is.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#35) Predatorr válasza francz'70 (#10) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát S8-cal nem voltam egyedül, de nekem teljesen mindegy, miért szar egy gyártó telefonja, miért avultatják vagy miért nem kap főverzió frissítéseket (ugyanazért). :((( Az akkuja spec 3 évesen is bírt másfél napot, arra nem panaszkodthattam. A Poco 4-5 nap, sokat használva is bő 3, majdnem mindenben sokkal jobb. S5 után csak Samsungot akartam venni, S8 után meg bármi mást,.ezt a gyártó érte el. :C

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#36) #95462144 válasza 7Heads Drago (#34) üzenetére


#95462144
törölt tag

Igen ebben teljes mértékben igazad van. Viszont idén ezen is javítottak a mongoose magok mellőzésével a mindennapi használat során nincs kardinális különbség a két chipset között.

(#37) 7Heads Drago válasza #95462144 (#36) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Legyen úgy. :R

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#38) <Lacy85> válasza #95462144 (#36) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Valahol mintha 15-20 fok különbséget mondtak volna. Azért az nem éppen elhanyagolható. A fenti linken sem véletlenül esik ennyire a teljesítmény.
Azért az elég életszerű, hogy 0,5-1 órán át játszik valaki.

(#39) Schuler888 válasza <Lacy85> (#38) üzenetére


Schuler888
senior tag

Annyira eletszeru hogy en szoktam is tobb mint egy orat is jatszani, de azok nem terhelik ugy le, mint ezek a kimondottan tobb szalon maxon dolgoztato benchek

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#40) 7Heads Drago válasza <Lacy85> (#38) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ismerek olyant aki még többet is játszik. Sőt ha menet közben lemerül és töltőd is megint csak emeli a hőfokot. Ezt a lehetőséget pedig itt nem is vizsgálják.
Ha jól emlékszem az Asus rog telokon van olyan szoftver opció ami bekapcsolt kijelzővel nem tölti az akkut. Érdemes lenne minden gyártónak átvennie.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#41) GreenGoblin válasza Cecevok (#7) üzenetére


GreenGoblin
tag

Na akkor jó lenne ha az éves verzió frissítéseket is kitolnák ennyire.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#42) janeszgol válasza 7Heads Drago (#40) üzenetére


janeszgol
félisten

Pl én is. :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#43) <Lacy85> válasza Schuler888 (#39) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Na, közben megtaláltam. Tech percekben volt róla szó.
Teljesítményben 20% lemaradása van, valamint ~25 fokkal melegebb is.
Viszont játékoknál tényleg nem igazán jön elő. Ugyanúgy tartja az FPS-t, mint a Snapdragon.
Ha idén csak benchmark alatt jelentkezik a gond, akkor tényleg vihar a biliben...
Hétköznapi használat mellett ebből semmit nem veszel észre.

[ Szerkesztve ]

(#44) atike


atike
nagyúr

Követendő.

(#45) kutga


kutga
nagyúr

Már a három főverziónak is örültem, ez meg hab a tortán. Mondjuk azért emlékszem olyanra, hogy a főverzió frissítés adott is meg nem is, elsősorban arra leszek kíváncsi, hogy mennyire sikerült majd őket optimalizálni.

Let the Zone take me if I am.

(#46) Braddock


Braddock
őstag

[link] Típusokkal.

(#47) Viktor0610 válasza Braddock (#46) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem ez van benne a cikkben is? ;]

Samsung Galaxy A54

(#48) PistiSan válasza Viktor0610 (#47) üzenetére


PistiSan
addikt

Te el szoktad olvasni a cikket kommentelés előtt?:D

(#49) HoldfenyLuna válasza kutga (#45) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Mondjuk abba szerintem egész jók. Az egyetlen ami nekem egyébként Samu mellett szól, az a hosszú idejű támogatás. Nem is a főverzió, hanem a havi biztonsági frissítés. Nem is tudom van e más gyártó, aki ezt csinálja.

(#50) kutga válasza HoldfenyLuna (#49) üzenetére


kutga
nagyúr

Jó lenne, az A71-en van mit javítani. ;]

Let the Zone take me if I am.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.